Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3347 / 3587
(#) tbarath válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Amit írtál, az alapján a 100 megát se hajtja ki a cucc, nem az a bottleneck, nem hiszem, hogy a gigabit ezen javítana - bár láttam már megannyi csodát.
Inkább az a baj, hogy sok kis apró file-lal dolgozol, ezekkel megszenved a mindkét oldalon a filesystem és a samba is. Ilyen esetben a tömörítés tényleg nagy segítség lehet.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Dec 5, 2021 / 4
 
Nekem minden ilyen erőszakos baromsággal -sütik használata, adataim fontosságának védelme, millió reklám, stb.- bajom van. Kitakarja a tartalmat, hogy ne férhessek hozzá, csak a baromságaival. Pusztuljanak! Nem tudok egy hírt, egy videót, akármit megnézni, mert ez a tolakodó gané odarondít.
(#) mek-elek válasza granpa hozzászólására (») Dec 5, 2021 /
 
Sütinek a női szeszélyt ajánlanám. Amikor sütünk én sem látok meg mást tőle.
(#) granpa válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 5, 2021 / 2
 
Maradok a legfinomabbnál: rántott hús.
(#) Ronen02 hozzászólása Dec 6, 2021 / 4
 
Ma alkottam kicsit
Nem elektronika, de van hozzá köze
(#) nedudgi válasza Ronen02 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Szép! A helyedben én a Zasszonynak katódot, magamnak anódot gravíroztam volna, a pulyáknak meg a heptódáig jut elég segédrács. Ha több lenne, akkor át kell térni a félvezetős technológiára.
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Szegény, még nem hallottál a hagymás vérről?
(#) Moderátor hozzászólása Dec 6, 2021
 
A parttalan viták elkerülése végett néhány hozzászólás eltávolításra került. Kérjük a személyeskedést a továbbiakban mellőzni!
(#) gyerek67 hozzászólása Dec 6, 2021 /
 
Egy kérdés:
ssh-val estleg nem tudnék belépni az SMB1-es NAS szerverre valahogyan Win10 alól?
Ha a szintaxist leírná valaki, megköszönném....
Köszi:
A gyerek
(#) sargarigo válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Az hogy win10, csak annyit tesz, hogy tegyél fel egy putty nevű terminál programot, és annak megadhatod a megfelelő paramétereket.

Általános esetben pl linux terminálból így:
  1. ssh nasuser@192.168.x.y

Nasuser nyilván a saját userneved, kukac után a nasod ip címe. Ha kell a port is, akkor -p után azt is beírhatod.

szerk.: megzavart hogy szintaxist kérsz, elkezdtem írni a linuxosat. Most már itt marad az is
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2021
(#) tbarath válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Ha a NAS firmware "tudja" az SSH-t, akkor annyi, amit sargarigo írt, esetleg előtte be kell kapcsolni. Ha nem tudja, akkor is lehet hozzá olyan "okosított" fw, amivel megy, aztán hogy ehhez mennyire kell hakkolni, azt majd a google megmondja. Van, ahol kb. semmi se kell hozzá, mert maga a gyári fw tartalmaz olyan sebezhetőséget, amin keresztül "feltörve" fel lehet rá tolni a nem hivatalos fw-t. De olyan is van, hogy serial port beforrasztással, TFTP szerverrel, reset nyomkodásos varázslással, meg a fene tudja mi mindennel kell játszani, és jó esetben menni fog.

De ezért a témáért ki fognak innen utálni innen bennünket asszem...
(#) majkimester válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Manapság (2018 vége óta) már a win10-ben is van beépített ssh (és scp) parancs, és nem csak linux-on, hanem win 10-en is megy az általad írt ssh nasuser@192.168.x.y dolog.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2021
(#) mek-elek válasza Ronen02 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Mennyivel megy?
(#) gyerek67 válasza majkimester hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Ez sajnos nem ment:
ssh gyerek67@192.168.x.y
Mire a válasz:
ssh: connect to host 192.168.x.y port nn: Connection refused
(#) majkimester válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Ezek szerint nincs engedélyezve az SSH kapcsolódás a NAS-ban, vagy nem az alapértelmezett port-on van. Nem ismerem ezt a típust, de gondolom egy web-es felületen be lehet lépni és engedélyezni.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2021
(#) gyerek67 válasza majkimester hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Szia!
Beléptem a webszerverre, de nem találtam olyan menüpontot, ahol ilyesmit módosítani lehetne.
Lehet, hogy túl régi a firmware?
(#) bbb válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Figyeld a kékkel kiemelt részt! Csak az admin felhasználó léphet be SSH-val, s az is csak azután, hogy engedélyezed.

nas.jpg
    
(#) gyerek67 válasza bbb hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Sejtettem, hogy valami ilyesmi baj van, nekem csak a:
LAN Setup és
Dynamic DNS
szerepel ebben a menüben.
(#) bbb válasza tbarath hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Van ehhez a NAShoz nem gyári firmware, meg mindenféle kiegészítés, csak keresni kell, meg esetleg a rajta lévő adatokat beáldozni. Én ezt nem tettem meg, nem volt kedvem órákat eltölteni az esetleges mentésből történő adatvisszaállítással csak azért, hogy tudja az SMB3-at is...
Amúgy meg sokat tud a jószág a korához képest, csak fel kell rakosgatni a megfelelő kiegészítőket - sőt az SDK-t is le lehet(ett) hozzá tölteni és saját cuccokat fejlesztgetni. Ehhez mondjuk linux ismeretek is kellenek, meg elég szabadidő, meg elszántság.
(#) bbb válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Mikori firmware van a tiedben?

Nekem:
Current NAS Firmware Version 1.11
Firmware Date 03/23/2018

A dlink oldalán fent van hozzá a legújabb és még letölthető. Most nézem, hogy az enyémben se az ketyeg, van egy négy hónappal fiatalabb is
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2021
(#) gyerek67 válasza bbb hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Ver: 2.06
2019/03/22
(#) bbb válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Egész pontosan melyik NAS-od van? Bővebben: Link
(#) granpa válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
'51-ben már azt csemegéztem 6 óra tájban. De hol van már házi disznóölés, tor?
(#) Egri Frédi válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2021 / 1
 
Én valahogy sosem voltam oda a hagymás vérért ...
De a frissen sült "pecsenye", az valami fenomenális, uborkával, savanyúkáposztával ... Az összes vágóhídi csemege csak jelenthet mellette ! Pedig nem is valami különleges húsból van. Cifet - cafat, ami a hentes kezébe akad, bontás közben.
(#) gyerek67 válasza bbb hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Semmi egyebet nem találok sem rajta és a menüjében sem:
DNS-320
Ver: A1 ez van még az alján.
(#) bbb válasza gyerek67 hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
A tied nem egészen ugyan az a fajta, nekem DNS-320L van. A tied a mezei DNS-320 (rev A).
A kézikönyve: Bővebben: Link
Ebben egy árva szó nincs az SSH-ról.
A firmware ami rajta van, majdnem a legfrissebb, az utolsó a 2.06 rev B1, de nem írja, hogy belerakták volna az SSH funkciót. Ha van kedved vele mókolni, akkor leírás hozzá: Bővebben: Link
(#) gyerek67 válasza bbb hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Köszi a tippet!
Mókolni nem akartam, a célom az lett volna, hogy egy profi géppel rácuppanjak (egyszerűen!) a NAS-ra.
Holnap megpróbálom ugyanezt egy Linuxossal is!
(#) nedudgi válasza granpa hozzászólására (») Dec 6, 2021 /
 
Vért azért lehet szerezni, ha jó a hentesed. Csak az a gond, hogy egyszerre annyit kellene megvenni, amit még én sem bírok megenni. Ha találnék társakat, akivel beszerzési áron lehetne osztozni, csodálatos lenne. A piaci, bélbe töltött nem az igazi.
(#) jani1987 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Nekem szárnyas jószág vére volt lefagyasztva.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 7, 2021 / 2
 
Én nem zárkózom el egy HE szervezésű vérevéstől.
Következő: »»   3347 / 3587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem