Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3348 / 3587
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Vámpírok előnyben. Bár ők inkább folyékony formában kedvelik.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Jó foszforos csirke, az a jó.
(#) Egri Frédi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Vámpírok ...
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Milyen foszfor?
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 7, 2021 /
 
Semmi. Nem érdekes.
(#) gyerek67 hozzászólása Dec 8, 2021 / 1
 
Egyik kedvenc előadó művésznőm, Storm Large, aki civilben kétgyermekes anyuka, de amúgy a komolyzene sem áll tőle távol, a kíséretet pedig a Pink Martini adja:
Itt aránylag decens, de a ruháját szerintem kissé el...szabták
Brasil - kezd elszabadulni a pokol...
Elemében van, ebbe még a karnagy úr háta is belesajdul...
(#) gaboca323f hozzászólása Dec 9, 2021 /
 
Üdv!

Nem tudom az Off topicban mennyire lesz ez Off, de nem tudom hol kérdezhetnék utána.

Egy illetőt keresnék, aki a 2000-es évek elején a Flash Electronic-nak (is) csinálhatott vezérlőpaneleket diszkófényekbe.
A nyákokon EGON felirat van és az adott fény neve.
Akinek esetleg beugrik valami infó, nagyon megköszönném.

Üdv!
G
(#) jani1987 hozzászólása Dec 9, 2021 /
 
Van olyan fém ami bírja a fa égésekor keletkező gázokat? A radiátorba kikerülő víz miatt kérdezem. Lépcsőzetesen de elkezdem majd építeni.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Az öntött vas. Minden kazán abból készül.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Ja. A lemezkazánokkal mi a helyzet?
(Meg még a csövekből összehegesztett kazánokkal)
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2021
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Nem értem a kérdést, pláne azt nem, mi köze a fa égésekor keletkező gázoknak a radiátor vizéhez... (azonkívül, hogy melegíti)
Feltennéd a kérdést más szavakkal, hogy értsem?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2021
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Vízteres kandallót építene (már volt róla szó itt).
Valamint a lemezkazánokban is húzott acél(kazán)cső van.
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Egen. Nem öntöttvas. (A lemezkazánt arra említettem, hogy volt egy állítás, hogy minden kazán öntöttvas). De a miénkben nem cső van.
És még mindig nem tiszta, hogy a radiátor vizét milyen (füst) gáz, vagy bármi gáz bántja. Nehézfejű vagyok, no.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2021
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Semmi, rosszul fogalmazott.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
De aki jártas a témában az érti.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Ha hallgatnál rám és utánaszámolnál, akkor a hőszivattyús klíma később H tarifával lényegesen olcsóbbra és kényelmesebbre jönne ki. Nem értem miért nem számolsz utána.
A vízteres kályha sem hulladék vasból lesz teszkós trafóval, szépen kivitelezni igen szép összeg, főleg biztonságosra, hogy ne tudjon elforrni stb.
(#) sany válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Esetleg előnye lehet a hőszivattyús klímával ellentétben, ha netán nem lenne áram, akkor is tud majd fűteni. Igaz nem tudom , milyen megoldást fog majd alkalmazni a fűtési rendszerben.

Robbanó vízteres cserépkályha , egy eset például.
(#) antiktelefon válasza sany hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Azért áram már mindenhol van, ami kicsit költséges lehet, de később megtérül, az a H tarifa.
A kályhás dolog is egy szakma, én neki nem állnék házilag építeni egyet, főleg nem vízterest, jó esetben csak lukasra ég vagy nagyon rossz hatásfoka lesz vagy elforr, de túl sok minden félre mehet, illetve egy rendes víztér legyártásához az eszközök és anyagok ára magasabb, mint egy hőszivattyús klíma, ha nulláról kezded.
Persze szerszámba mindig érdemes fektetni, meg új dolgokat jól megtanulni hasznos, de a lakás fűtése és az utolsó megtakarítás elköltése nem a kísérletezés, befektetés és tanulás ideje.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2021
(#) sany válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
Sajnos már nem is nagyon vannak kályhások. Még emlékszek rá, hogy nagyszüleimnek volt egy cserépkályha, ami belül szétégett, persze nem 1 év alatt. Már akkor alig találtak kályhást aki tudta azt, hogy hogyan kell újrarakni azt, pedig ez még a 90-es évek közepén volt.
Különben szép szakma szerintem, nagy szakértelmet igényel.
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Dec 10, 2021 / 1
 
Egy darabig azok is bírják. De az öntöttvas az igazi.
(#) vision61 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Egy darabig? Igen, de meddig?
Kb. 35-40 éve készítettünk az akkori munkahelyemen a Totya kazán alapján vegyes-tüzelésű kazánokat lemezből, mert miért vegyük meg, ha magunknak is elkészíthetjük. 3-4 mm vastag KL 2, KL 3 anyagminőségű lemezből. Szüleimnél még 4 éve hibátlanul üzemelt (nem romlott el azóta sem, csak eladásra került a ház), a régi kollégáknál még most is.
(#) Bakman válasza vision61 hozzászólására (») Dec 10, 2021 / 1
 
Idézet:
„Igen, de meddig?”
Nálunk az első kibírt 14 évet, a második ötöt. A harmadik öntött vas lett.

Biztos van, amit rendes anyagból készítenek de nem ez a jellemző.
(#) szs válasza vision61 hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Jó darabig. 17-18 éve pakolom a lemezkazánom. Most voltam lenn a pincében.
Szóval: egyetértünk.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Én csak kértem egyet Szatmárinál. Elég jó jellemzője, hogy nem emlékszem egész pontosan, hány éve is. Vagy 17, vagy 18. És nem vagyok gondos gazdája sem, bár a szükséges dolgokat megteszem. Csak nem rendszeresen . . De bírja.
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
A Mercedes az igazi. Mégis létezik, és elég jól létezik Volkswagen..
Öntöttvasból különben is: elsősorban koksz- és feketeszénkazánokat csinálnak. A mi tüzelőanyagainkhoz (nekem mindig fa ég benne, ahhoz is szólt a gyári ajánlás: fatüzelés, vagy gyenge barnaszén) pont elég a lemezkazán.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2021
(#) Egri Frédi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Mikor és hol láttál utoljára öntöttvasból készült vízteres kazánt. Legfeljebb milliárdoséknál, Gazdagsoron ...
Az öntöttvas valóban sokkal jobban ellenáll a tűz és a víz hatásainak, de szériában nem gyártják - már csak az ára miatt sem. Amit TV -ben - esetleg kirakatban - látsz, az néhány öntvénydarab a lemez hordozó "kasznira" felcsavarozva. Szép, de inkább csak haszontalan látványosság ...
(#) Egri Frédi válasza vision61 hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Ezt csak megerősíteni tudom ...
A '90 -es években lemez megmunkálással foglalkozó cégnél tevékenykedtem. Sz@ré-húgyé-literboré jutottam hozzá 3 - 5mm vastag méretre vágott "hulladék" anyaghoz. Az ezekből készült - hozzáértő által hegesztett - kazánok a mai napig működnek vegyestüzelés ( fa, brikett, szemét ...) mellett.
Hallottam olyat is ( személyesen nem láttam a mikéntjét ), hogy valaki a gáz malacperzselőt használta - sikerrel. Ezt mindenki csak a saját felelősségére próbálja ki !!!
(#) Bakman válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Most is lehet kapni vízteres, öntöttvas kazánokat csak körbe kell nézni egy kicsit. Mai áron 200 - 300 eFt-ért lehet egy-egy ilyenhez jutni.
(#) zolika60 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Nekem ugyan csak vízteres kandallóm van, de az öntöttvas. Pontosan ilyen, csak barna. Nem vagyok milliárdos.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2021
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Toldiról nekem más jutott az eszembe.
Következő: »»   3348 / 3587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem