Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   192 / 2208
(#) EcoPityu válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 18, 2008
Meg méretes hangfalak, nem akart mindenki a 8cm-es hangszórójából 25w-okat kicsalni /látsd mai házimozi ..arságok!/
Hanem még 2w-hoz is 20cm dukált...
Lehetne ez a TOPIC , RETRÓ topic...
(#) hapro hozzászólása Júl 18, 2008
Sziasztok!


Érdeklődök a müszi féle gu50 iránt. Mivel egy jó ideje nem válaszolt már privát megkeresésemre, így tőletek érdeklődök. Még nem építettem csöves erősítőt elejétől végéig, csak részleteket belőle, és ez megtetszett mert egyszerű és kevés alkatrészt igényel.

mi az hogy"LÉGRÉSESRE. (Az EI elemeket egy oldalról lemezelni)" kell a kimenő trafót alakítani?
ha 8ohmos hangfalalt szeretnék meghajtani akkor 230/24V vagy 230/6V-os trafót szerezzek be? mert írta, hogy 230/12V 4 Ωhoz jó.
Tápegység 320V anódfesz..ezek szerint 230/230V trafó kell hozzá?

Mi az a két segéd fesz a trafón? a csövek fűtése?
És váltóval kell fűteni a csöveket? Az egyiket símán a testre a másikat meg a cső fűtésére?

Van egy 1kW-os leválasztó trafóm, aminek van értelem szerűen egy 230V-os ki és bemenete is, 6-12-24V segéd táp is van rajta. Ezt gondoltam táp trafónak hozzá.
A 6,3V-nak megfelel a 6V vagy ez ilyen speciális pontos érték kell hogy legyen?

hirtelen ennyi sok kérdés jutott csak eszembe.
(#) Müszi válasza hapro hozzászólására (») Júl 18, 2008
Szia!

-230/6V-os trafót válassz,

-Igen 230/230-as traffancs kell hozzá,

-Nem muszály hogy a 6,3 annyi legyen, 6-tal is vígan elmegy,

-12V a GU fűtése, 6,3V az ECC fűtése, 12,6V a GU-k fűtése,

-A leválasztó jó lesz hozzá.

üdv.: Müszi
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008
Ez milyen fájl kiterjesztés? Nem tudom megnézni eme remek trafókat
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008
Én megnéztem , csak a szig. szalag nem tetszik !!!!
Biztos , hogy SM85A az a mag ?
Nagyobbnak látom !
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008
Mostmár jó
Szerintem kifejezetten jól néz ki a szigetelőszalaggal bár nem ajánlatos. ( legalább valaki tud halani nem úgy mint én )
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008
Akkor 230V =490 menet ?
Számításom szerint min. 730 menet illik SM85B-re , de én többet tekernék , nem gerjeszteném ennyivel sem ....
Szig.szalaggal csak az a baj , hogy hőre zsugorodik és nem teljesítí a feladatát , ha más nincs akkor inkább valami papírt használj .
Belső rétegek között nagyon megszívathat a használata , kiolvad a sorok közül ....
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008
Én már 1 hete itt tartok sajnos, csak várom a nyákot amiből frankó távtartó lesz légszereléshez. Amúgy szépen fénylik is, csak össze-vissza fogdostam már
Vélemény? Még oldala sincs alja sincs hújuj de sok munka lesz még. Várom az "Igazit" (mármint a szép fa anyagot)

DSC00380.JPG
    
(#) CHZ válasza sprofan hozzászólására (») Júl 20, 2008
Szép !
Lakkozd le és akkor nem gond ha fogdosod ...
(#) djhans hozzászólása Júl 20, 2008
Hát én nem alkottam semmit a GU50 SE-vel. Ugynúgy áll mint az utolsó képeken. És a jövő héten megyünk a barátnőmmel a Balcsira. Kár hogy nem lesz jó idő de le lett már foglalva a szállás. Szóval az erősítő befejezése csúszik.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008
Látod figyelmetlen vagyok , én hál.trafót olvastam és ..,elírtam SM85A-ra vonatkoznak a menetszámok amit kiszámítottam , nem B- re .De nem is érdekes , mert teljesen félreértettem , már értem , bocs ...
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008
Már képben vagyok , csak a három trafó kevert meg , nem jól értelmeztem .

Remélem már beindul az építés is, és hamarosan hallani fogod munkád eredményét .
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008
Áhh, még csak a táp van kész meg a késleltetés. Lakkoznám én, csak nem tudom milyen lakk jó erre és hol kapható ha valami spec kel hozzá. A sima átlátszó csónaklakk is jó? Vagy ez valami spré? amúgy még nincs késő rátenni, legfeljebb csillogni fognak a kondik
(#) CHZ válasza sprofan hozzászólására (») Júl 20, 2008
Én csak 2 komponensű lakkot javasolnék , az tartós és szép , autók metálfényezésére használják.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008
Zotya !
Valamit még sem értek , én nem SM85A- ra számoltam Neked kimenőt , vagy tévedek .
Emlékeim szerint a ruszki magra számoltuk ......
Az utolsó verzió az volt szerintem .
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008
Akkor csütörtökön ki is prbálom, azért ezt mert a 2 komponensű lakkokat nem ismerem, meg van ithon csónak Egyébként lenne még egy kérdésem: a két cső fűtését párhuzamosan gondoltam, mivel egy cső 12V 300mA ezért kettő 600mA ha jól számolom ez 7,5VA Nos pont van itthon egy 7,5VA-es trafó a gond csak az, hogy 10V-os tehát kell még egyenirányítani meg pufferelni és így lesz nagyjából 12V 600mA. Ez jó-e így vagy szerezzek inkább egy 12V 7.5VA-es trafót?
Én nem vagyok olyan merész hogy zeneszó melett készítsem majd el a másik oldalt Ja, mégvalami, az alu testre mi menjen? Az anódtáp GND vagy földelés?
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008
Akkor ez a probléma is megoldva. Közben megláttam a rajzon is hogy tényleg úgy kell Van nekem 2db vagy HAN TON (egybe, külön, kötőjellel nem tudom) vagy AV nevű elég régi hangfalam, nem tudjátok hogy ezek mennyire számítanak jónak? Mert elég szép tiszta hangjuk van.
(#) djhans válasza sprofan hozzászólására (») Júl 20, 2008
Szerintem kevés lesz tartós üzemre a 7,5VA-es trafó a fűtéshez. Legalább 1,5-2szer akkora kell mint a felvett teljesítmény. Kipróbálás erejéig jó lehet viszont.
(#) sprofan válasza djhans hozzászólására (») Júl 20, 2008
Hát jelenleg max. 10VA-est tudok szerezni, az se biztos hogy jó mivel ügyelnem kell a vastagságra is. Bár ha kipróbálásra jó akkor minden rendben (egy darabig)
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2008

A lényeg hogy nemsokára kész.
(#) DJ WE hozzászólása Júl 20, 2008
használjál 100% hatásfokü trafót most nem jut az eszembe a neve de vasmag is tekercselve van és hasonló egy nagyobb gombóchuz.
én csöves cuccokat még detektoros rádió szetemben sem használtam fel pedig az tényleg ojan lenne hogy na én is akarok épiteni egy csöves erölködöt
tény hogy jobban szól nem zabál anyit mint egy normál erösitö meglepö hogy 600v-t is elkér de mégsem
kér max 100mA-t.
ha normálisan igényesen akarsz zenét hallgatni elöszöris 320 kbps vagy flac vagy wav vagy cd vagy vinyl record minöségbe gondolkogy
ha számitógépel kötöd össze akkor creative audigy zs 128 at hasznáj minimum keveröpult tökmindegy
csak ne behinger stb
hangládákat is készicsél asztalosal az egyikfelét a másikat kárpitosal a töbit meg saját magad ha nem vagy asztalos tipus stb(fateral készitettünk egy tejesen saját épitésüt)
nyugott szivel javasolm a sal hangszórókellékeket és hangszórókat csak csillapitó anyagot tömérdek menyiségbe rakjál bele.
sok szerencsét és minimum 400w-t és 200db-t
(#) burgdavid válasza DJ WE hozzászólására (») Júl 21, 2008
100% hatásfokú trafó szerintem csak a mesében van

Kb. zabál ugyanannyit ha nem többet mint egy tranyós, ha utánaszámolsz 600V@100mA=60Watt. És ebbe még nincs szó a fűtésről

Normális igényes zenehallgatás... hát ez elég relatív. Kinek a pap kinek a paplan. Szerintem számítógép nem alkalmas erre. Főleg a netről leszedett 128kbps os mp3 mak miatt. Van rengeteg lossless hangformátum is, de szerintem a közelébe se ér egy tisztességes cdlejátszó hangjának(gyári lemezzel)- dehát ki vásárol manapság gyári lemezeket amikor egy vagyonba kerül... A jóöreg bakelitröl nemis beszélve.
Viszont tény hogy sokkal egyszerűbb egy cdre kiírt mp3 gyűjteményt hallgatni mint folyton a lemezekkel bíbelődni- főleg kocsiba stb. . Ugyanúgy hallgatok énis gépen zenét,napi szinten(hamarosan a PCL85 végfokokkal ), leginkább lustaságból, viszont ha utána ugyanazt a hanganyagot felteszem lemezen olyan mintha megelevenedne a felvétel

A SAL hangszóró még véletlenül sem idevaló (szerintem :gumicsirke: ) max diszkózni jó
(#) kocos válasza DJ WE hozzászólására (») Júl 21, 2008
EGÉSZSÉGEDRE!
(#) Jaffry hozzászólása Júl 21, 2008
hello
A mai napon kaptam egy dobozt melyben elektron csövek voltak ránézésre egy előerősítőnek nézen de igy sejtésem sincs h mi lehet
van benne egy pár darab ef 86 és ecc 82-es cső az elején található 6 db potméter.
Hátul pedig szerintem 4 db bemenet és 3 kimenetre utaló csatlakozoami gondolom egy leválasztó trafón jön keresztül...
A kérdésem az lenne h ez egy előerősitő aminek én gondolom vagy már lehet rákötni a hangszórót egyből?
nem tudom a csövek teljesitményét ezért is kérdem...
előre is kösz
(#) kocos válasza Jaffry hozzászólására (») Júl 21, 2008
Hát, ahogy ezt leírtad, szerintem lehet egy keverőerősítő is, de lehet Hifi leőerősítő is, de ha a "3 kimenet" egy trafóra van kötve, akár egy végfok is lehet, ezesetben lehet rá hangszórókat csatlakoztatni ( ECC82-vel nem egy push-pull kapcsolást láttam , a két triodát párhuzamosan, majd ezt másik két triodával ellenütenben működtetve, 1-2 Watt teljesítmény érhető el)
Javaslom, hogy dobj fel pár képet, úgy mindannyian okosabbak leszünk!!!
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Júl 21, 2008
Kocos, csak úgy érdekességből feldobhatnál rajzot ilyen ECC80 PP-ről, ha van kéznél. Ha találok dobozt holnap feladom a trafódat póstán
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 21, 2008
Köszi! Megpróbálok rajzot feltenni!
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Júl 21, 2008
...mármint hogy ECC83, de tudod te mire gondoltam!
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Júl 21, 2008
ECC82 )) Na feltettem!! Nem túl jó a minősége
(#) Jaffry hozzászólása Júl 21, 2008
hello
meghoztam a képeket az erősítőről
csak a képek egy kicsit vga minőségüek
de remélem látható
Kép: HivatkozásKép: HivatkozásKép: HivatkozásKép: Hivatkozás
Remélem segit előre is kösz
Következő: »»   192 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem