Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1658 / 1682
(#) igor4122 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 5, 2023 / 1
 
Védőrács nem lesz rajta, a hangszórók 2cm mélyen ülnek ami szerintem elég ha nem rakom olyan tárgyak mellé amik kárt tehetnének benne.
(#) Alkotó válasza igor4122 hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Ragasztással csak olyan elemeket illik rögzíteni, amik az eszköz későbbi életes során már biztosan nem kerülnek elválasztásra, illetve nem akadályozzák az építés egyik folyamatát sem. Minden egyéb esetben a ragasztással való rögzítést el kell kerülni.
Olyan kötéseket kell kitalálni, amik roncsolásmentesen oldhatóak legalább néhány alkalommal (pl. csavar, bepattintás, huzallal való megkötés, rögzítőfül, stb.)
Ez a konstrukciós hozzáállás teszi lehetővé a most felmerült utólagos csiszolást-festést, illetve később az esetleges szervizelést, vagy módosítást.
(#) nik hozzászólása Aug 18, 2023 / 14
 
Sziasztok!
Mivel úgyis a szúnyogszezon közepén vagyunk...
A tegnapi hobbizásom még közel sem érett gyümölcse látható az alábbi képen.
egy kis video
(#) szendi001 válasza nik hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Jobb a vezetékezés mint a gyári.
(#) bbalazs_ válasza nik hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Nagyon frankó!
Akksik stílusosan a tankban?
3 fázisú vagy dc a motor?
Hány voltos?
(#) szendi001 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Nekem is kellett idő amíg a videót megtaláltam. Ebből kiderül: 2kW a motor, amelyet jelenleg egy 36 voltos akkuparról hajtanak, ideiglenesen, inverteren keresztül 3 fokozatban és a villany gázkarral vezérelhetően.
(#) zosza18 válasza nik hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Szia!
Hatalmas ötlet és nagyon jó is a kivitelezés iránya. A macskás szöveg hatalmas volt, azon elröhögtem magam, megállítottam a videót mert úgy se hallottam volna...
Várom a fejleményeket a folytatásról, szerintem tetszetős darab és sokaknak okoztál jó érzéseket és emlékeket!
Hajrá!
(#) kameleon2 válasza nik hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Volt erre egy kis versike anno:
Idézet:
„Komár moped drága kincs, jó ha van, de jobb, ha nincs!”
Ma meg már retro...
(#) kaqkk válasza igor4122 hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Idézet:
„hangszórók 2cm mélyen ülnek ami szerintem elég ha nem rakom olyan tárgyak mellé amik kárt tehetnének benne.”
Macskád van ? Kisgyerek a családban ?
(#) Suba53 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 18, 2023 / 3
 
Ha belemegy a mocsárba, dobhatod a p....ba.
(#) tufatofu válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 18, 2023 / 2
 
Azért a Komár egy státuszszimbólum volt akkoriban, mert a pór népnek Riga jutott vagy Verhovina, a vele járó pokol összes szenvedésével. Míg egy Riga blokkot kéthetente szét kellett húzni, egy nagy kerekű Komárból a postás 30 évig a gyertyát sem vette ki, ami eggyé vált a hengerfejjel
(#) BZoli94 hozzászólása Aug 18, 2023 / 7
 
Sziasztok!
Egyéb fórumokon itt már kaptam hozzá segítséget. Egy andon lámpa vezérlőt kell építenem, és ez a prototípus. Sok mindent megtanultam a tervezés/ kivitelezés közben, és a következőt teljesen máshogy fogom csinálni. Kezdőként a tapasztalat miatt nem bánom, hogy megcsináltam, de máskülönben felesleges.
A soros jelet egy Raspberry PI adja, és csinálok rá egy API-t, mert az inputot egy szerver fogja adni végső soron. Szóval a PI soros jelét shift registerekkel párhuzamos jellé alakítom, amely jellel mosfeteket vezérelek -> ezek kapcsolják a másik áramkör, 12V-os feszültségét a lámpákra.

A képeken az üres nyák végül nem került felhasználásra, de ugyanilyen minőségben készült az is, ami a dobozban van.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2023
(#) kameleon2 válasza BZoli94 hozzászólására (») Aug 18, 2023 2 / 1
 
Régen ehhez elég volt egy 5 állású Yaxley kapcsoló. Fejlődünk.
(#) deebo válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Az riga moped.
(#) antiktelefon válasza BZoli94 hozzászólására (») Aug 19, 2023 / 1
 
Szép, de a csatlakozó lábaira rakj zsugorcsövet, mert nem olyan szorosak a műanyagban ezek és szerencsétlen bedugáskor össze tudnak billenni egy pillanatra, illetve ami nagyobb gond el tudnak forogni és a felemás forrasztások összérnek úgy. Kicsi az esélye, de ipari környezetben indokolt.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Közhely, hogy régen minden jobb volt. A héten dolgozott utoljára egy kolléga, ment nyugdíjba. Rákérdeztem, valóban így volt-e, mert egyszer-kétszer valaki emlegetett ilyesmit. Csak annyit mondott, egy nagy ló....t. Ő élvezett minden fejlesztést amit megélt mert könnyített az életén. Pl. régen volt olyan (állítólag), hogy kazánfűtő, ma termosztátnak hívják, sőt, okos otthonnak. Ehhez képest te is okosotthon rendszert telepítesz, csak azt nem tudom miért, amikor szerinted hülyeség az egész.
(#) Davidd hozzászólása Aug 20, 2023 / 7
 
Sziasztok! Be szeretnem nektek mutatni a “Fiokszokevenyem”, megpedig egy kicsi labortapnak csufolt valamit. Sajnos a nagyobb labortapom 6 ev utan nehany komolyabb problemaba utkozott, ugymond kis hianypotlo tap, amig felujitasra kerul a nagyobb duplam.
Eme remekmu lm317 re alapul, elkeszitve a gyari adatlap szerint. Ez is elegge melegszik, van rajta egy 75 fokos bimetal ami kapcsolja az aktiv hutest, de beszeljenek a kepek.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2023
(#) Kékróka válasza BZoli94 hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Szép a kivitelezés.
(#) sonajkniz válasza tufatofu hozzászólására (») Aug 20, 2023 / 1
 
Idézet:
„egy Riga blokkot kéthetente szét kellett húzni”

Ne bántsd már a Rigát!
Az egy önérzetes motor volt.
Megkövetelte, hogy amennyit ő visz a hátán, annyit te is toljad őt.
Azon kívűl, saját magán tanított meg a motorszerelés minden fogására.
Mi ez, ha nem önfeláldozás?
(#) sonajkniz válasza Bakman hozzászólására (») Aug 20, 2023 /
 
Kaméleon2 szerintem arra próbált utalni, hogy nem lövünk ágyúval verébre.
De azért te nyugodtan használj egy ipari PC-t 2 led villogtatására. Tőled elfogadjuk.
(#) Skori válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 20, 2023 / 2
 
A Jackley kapcsolót azért valamivel nehezebb pl. webfelületről vezérelni.
(#) tufatofu válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 20, 2023 / 2
 
Nem bántom, mert a fogyasztása viszont jó volt, nem sokkal evett többet mint a Pannónia P10, viszont mindenevő volt. Gázolajjal kevert nitró hígÍtótól kezdve a lakkbenzines petróig mindent szeretett, ami egy ifjú motoros keze ügyébe került.
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 22, 2023 1 / 2
 
Amit én építek, az valóban okos. Talán érdemes lenne jobban utánanézni a koncepciónak. A közhelyekről meg annyit, hogy amíg létezett mechanika, addig nem volt szükség ennyi bizbaszra, ami elromolhat. Épp a napokban csodálkoztam rá egy francia automata építőre. Az ő készülékei 100 év múlva is menni fognak. Maximum egy egy fogaskereket újra kell reszelni hozzá. Egy mai processzorról azt sem fogják tudni mifene.
(#) BZoli94 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 22, 2023 1 /
 
Kíváncsi vagyok, hogy hogy oldanád meg 20*5 db "led villogtatását" mechanikus módszerekkel. (Nem ironikusan írom, hanem komolyan érdekel). Az inputot nem "Pista bácsi" adja, hanem egy integrált irányítási rendszer. Utóbbiból sem igen gyakori a mechanikus, és ma már nem is elhagyható. Nem értem mi a gond ezzel, de ha tudsz jobb megoldást, komolyan érdekelne.
(#) mnyugger válasza BZoli94 hozzászólására (») Aug 22, 2023 /
 
1972-ben, az osztályfőnököm, villanymotor hajtású alternátorral csinált kétsugarasítót a szkóphoz.
(#) kaqkk válasza BZoli94 hozzászólására (») Aug 23, 2023 / 1
 
Munkatársam relékkel (csak relékkel ) csinált karácsonyi világítást (futófényt)
(#) morgo válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 23, 2023 /
 
Öröm lehetett hallgatni a relék kattogását. Nekem is volt három csatornás relés fényorgonám.
(#) sargarigo válasza BZoli94 hozzászólására (») Aug 23, 2023 / 2
 
Idézet:
„20*5 db "led villogtatását" mechanikus módszerekkel”

Speciel ezt nem is nehéz megoldani. Már a közlekedési lámpák korai vezérlésénél használták ha jól tudom. Kell egy vezetőből készült henger, amire áramszedő kontaktusok feszülnek rá. A hengert megforgatjuk, ezt lesz az időalap, a kontaktusok alatt meg kimaszkoljuk a hengerpalástot ahol nem kell átvezetés. Nem mondom hogy kicsi, de ez még egy EMI-nek is ellenáll.
(#) Moderátor hozzászólása Aug 23, 2023
 
Kérünk Titeket, hogy az OFF-ot fejezzétek be a topikban.
Értjük a nosztalgiát, de a fórumtag egyértelműen leírta, hogy integrált rendszerbe (talán vállalatirányítási / gyártási) kell bele illenie, azért ilyen. Mi is szeretjük a jaxley-t, de ez nem indokolna egy oldalnyi OFF hozzászólást.

Köszönjük!
(#) kameleon2 válasza BZoli94 hozzászólására (») Aug 23, 2023 / 1
 
Szerintem ne offoljuk szét a témát, de félreértesz. Én is ezzel főzök, de rácsodálkozom néha, hogy másképp is jól lehet csinálni. De ha már kérdezted akkor mondjuk így.
Következő: »»   1658 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem