Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő akkumulátorcellákhoz
 
Témaindító: t-david, idő: Jan 19, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 19
(#) fecus hozzászólása Feb 25, 2024 /
 
Ez a pákahegy mennyire működne ponthegesztő csúcsként? Talán van tiszta réz felülettel is.
(#) kaqkk válasza fecus hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Pákahegyet nem fogsz kapni tiszta rézből .Azért van rajta bevonat mert "megeszi" a rezet a forrasztóón, egyszerűbb lenne ha színesfémboltban vennél 5-6mm vastag rézrudat feldarabolnád és fúrógépbe fogva smirglin kihegyeznéd .
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2024
(#) fecus válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2024 /
 
Szerintem ez tiszta.
Szóval jó lenne ha tiszta réz lenne?
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2024
(#) ixel hozzászólása Márc 6, 2024 /
 
MOT tafó, 2 menet 80mm2 keresztmetszetű szekunder, NY-D01 vezérlő 01 99 állásban ezt produkálja.
Terhelésnél megnő a hegesztés ideje. Orosz fórumon azt ajánlják, hogy tegyek egy 10-20 ohm + 470 nF kondit ( snubber áramkörnek) a trafó primerjével párhuzamosan mert valamiért túlgerjed és megnő az idő, emiatt éget. Szerintetek ez lehet megoldás?
Köszi a válaszokat!

IMG_1217.JPG
    
(#) user1914 válasza ixel hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
Szevasz!
Ha a második időt visszaveszed 40-50-re milyet hegeszt?
Üdv. M.
(#) ixel válasza user1914 hozzászólására (») Márc 6, 2024 /
 
A második érték a teljesítmény és akár mennyire állítom sajnos nem 20 msec lesz az idő, hanem jóval több és éget. Csak terhelés nélkül tartja 01 állásban a 20 milisecundumot. Gondolkodom rajta, hogy kisebb keresztmetstettel áttekerem 4 menetre a secundert.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2024
(#) ixel válasza ixel hozzászólására (») Márc 8, 2024 / 2
 
Végre sikerült, és az orosz szakiknak igazuk volt!
Beraktam egy 220nF-20 ohm RC tagot a trafó primerére párhuzamosan és láss csodát minden tökéletesen működik!

IMG_1367.JPG
    
(#) csinga válasza ixel hozzászólására (») Márc 15, 2024 / 1
 
Üdv!
Én is beleraktam, mind a nagykönyvben írva úgy üzemel.
Kösz a megoldást.
(#) Geri86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 17, 2024 /
 
Szia. Relé típusának mit ajánlasz az alábbiban?

Spot Weld
(#) Geri86 hozzászólása Máj 23, 2024 /
 
Sziasztom.
Kérdezném, hogy az alábbi akkumulátoros verziót valaki használja-e? Leírása kínai, abban az áll, hogy ha pl. 45-60Ah savas akkumulátorral akarjuk üzemelni akkor toldjuk meg az akkumulátor pozitív saruja felé menő kábelt 1,5 négyzetméteres (szerintem ez fordítási hiba, inkább 1,5 négyzetmiliméteres akar lenni) kábellel és csökkentsük az adott hatás eléréséig így: 1m -> 0,75m -> 0,5m -> 0,3m -> 0,2m. Létezne ez?
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2024
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem