Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Valóban egész mutatós ahhoz képest, hogy milyen könnyű dolgozni a sztirollal. Lehetne szebb is, ha az élek alaposabb csiszolása után lefesteném, de miközben a színen gondolkoztam, megtetszett ez a kicsit szokatlan fehér doboz. Egyébként vékonyabb lemezek, profilok formájában népszerű modellezési alapanyag, szép dolgokat lehet csinálni belőle.
A potik kapcsán Black7275 jól tippel, a kék poti balansz, a narancssárga hangerő, leginkább mert ki akartam próbálni az ESP-féle balansz kapcsolást valami állandóan használt készülékben.
Szuper kis jószág lett. Nincs a színvonallal semmi hiba.
Mivel ragasztod a sztirolt? Pillanat ragasztó, vagy oldószer, vagy valami spéci ragacs? Van ugyanilyen modulom, amit hasonló elképzelés miatt vettem anno. Régi rossz számítógépes CD egység fém borítása méretben pont jó lesz egy hasonló kis erősítőhöz. Mik a tapasztalataid az eősítő zajával? Hallható valami alapzaj, vagy néma mint a sír? Akkus munka lámpaSziasztok!Egy kis délutáni unatkozás eredménye. A képen látható Akkumlátoros munka lámpa. Felesleges lomok újra hasznositva. Led panel 18650 cella töltésvezérlő.
Modell/makett ragasztóval, ami kifejezetten sztirolhoz való: egy kicsit feloldja az anyagot és utána gyakorlatilag egybeolvad a két darab, ahogy kipárolog belőle az oldószer (valahol azt olvastam, toluollal is lehet ezt, én azt sosem próbáltam). Ilyen 2 milliméteres lemezeket élével is nagyon szilárdan ragaszt, ennek a doboznak a teteje és oldalai például mindenféle stafni vagy merevítő nélkül vannak összeragasztva.
Normál hangerő mellett gyakorlatilag zajtalan, ha a csendet felhangosítom csutkára, akkor belehallatszik egy pici ketyegés (gondolom a szinte terhelés nélkül dolgozó tápegységből).
Köszi. Én elég sok makettet raktam össze ifjú koromban. Akkor még aceton volt a körömlakk lemosó, és az is hasonlóan dolgozott.
Most is van pár makettem még, amiket összeraknék az unokákkal. Ragasztóm még nincs hozzá, de akkor körülnézek egy makett boltban. A ketyegést én is a tápnak gondolnám. Majd megnézem az enyémet labortápról, az nem ketyeg. Fürj melengetőSziasztok!Nagyon egyszerű fürj-sejhaj melegítő. Annak a pár szem fürjemnek luxus a 150W-os infralámpa, ami most van. Ennek alig 5-öde a fogyasztása. Egyszerű fa keret, benne 3cm hungarocell alufóliába tekerve, arra az 50x30cm infra fűtőfólia, majd arra a kerámia padlólap, ami könnyen levehető és takarítható. A műsusnyás drót csak azért kell, mert a fürjek szeretnek alatta gubbasztani. Egyenlőre tesztüzemben a sufniban, de a macska már like-olta. Idézet: „de a macska már like-olta” Én is! Azért a fürjekkel is csinálj képet, hiszen ők lesznek a haszonélvezők! A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2024
Ott vannak a fürjek is... de csak akkor látszanak, amikor a macsek kinyitja a száját...
Van ízlése a macskának. Az előmelegített étel mégiscsak ízletesebb a hideg kajánál.
A kutyáknak gazdájuk van, a macskáknak személyzetük!
Vs1053Sziasztok.Építettem egy mediaplayert próbapanelon. Mp3 Waveot és Midit tud lejátszani. Midi Player
3D nyomtató asztalfűtés simán megteszi. 12/24/230V-os változatban is van, többféle méretben. Csak áramot adsz nek i és kész.
Szuper! Mennyire publikus? Én nemrég csináltam Arduino Uno+ VS1053-at, de csak MP3 shielddel. Én is gondolkodtam, valami kijelzős verzión. Milyen kijelző? Hogy néz ki a hardver, szoftver? Nekem annyi gondom volt a kész shielddel, hogy induláskor és a számok váltása közben elég zajos volt. A lejátszás tökéletes.
Pic32mz vel épül. 250mhz el fut . Lehet hogy közzéteszem a szoftvert ha érdekel valakit
Nekem zaj nincs .
Akármilyen óvatosan lopózom a sötétben, csak szétszaladnak a kis majrésak. Csupán a legbátrabb (talán a legfázósabb) nem emelte fel a sejhaját a 32 fokos járólapról, így a -1 fokos estében. Csupán a hálózati feszre van kötve, nincs semmi más, a biztosítékon kívül persze.
Engem érdekel a szoftvere is. Megérne egy jó leírást.
MyElecParts v1.00Sziasztok,Elkészültem az elektronikai alkatrész kereső és nyilvántartó programom első nyilvános verziójával (MyElecParts v1.00). A program teljesen ingyenes, használjátok egészséggel. Letölthető innen: https://myelecparts.hu/ A program fórum témáját itt találjátok: Bővebben: Link Ott már korábban mutattam pár dolgot, hogy mit is tud, de röviden összefoglalva: Ez egy elektronikai alkatrész nyilvántartó amiben egyszerűen rögzíteni lehet az alkatrészeket a szokásos paramétereikkel együtt. A paramétereket azután fel lehet használni az alkatrészek keresésében, szűrésében. Beépített PDF nézegetőt tartalmaz, így az az alkatrész részleteinek megtekintésekor azonnal megnyílik annak adatlapja vagy kép csatolmánya is. Ezeket fájl tallózáson kívül vágólapról és drag and drop technikával is hozzáadhatóak. Az alkatrészek tárolási helye is megadható hierarchikusan, így később könnyen meg lehet találni, hogy a valóságban hol is van az alkatrész. Az alkatrészek egyszerű rögzítéséhez ott van a meta kereső, ami a típusszám megadása után online forrásokban megkeresi az alkatrész tokozását, gyártóját, adatlapjait és diszkrét félvezetők és egyes integrált áramkörök esetén a jellemző paramétereit is. A megfelelő találat kiválasztása után csak pár klikk és az alkatrészünk rögzítve van minden begyűjtött paraméterével. A programban van még egy kereső funkció az SMD alkatrészekhez az azokra írt kód alapján. Ez is online forrásokat látogat meg, a találatokat összegzi, csoportosítja, kiegészíti lábszám adatokkal és tokrajzokkal és segít megtalálni az eredeti típusszámot. A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2024
Na ebben aztán van munka! Köszönjük!
Ez szuper lett legalább net nélkül lehet használni az alkatrész keresést.
Köszi, hogy megosztottad. Nagyon hasznos!
Gratulálok! Szép munka!
Szép munka. Gratulálok hozzá.
Optocsatoló teszterOptocsatoló tesztert építettem. Otthon a szabad időmben terveztem, és építettem meg, hátha jól jön majd a cégnek is... Bár mielőtt eljöttem volna a munkahelyemről nem lettem készen vele, így nem is hagytam ott nekik.Egy régi dobozba lett belerakva a felső (mindkét oldalon van SMD alkatrész) panel alatt van az Arduino Mega. 4x20-as kijelző, és egy joystick a tartozék. A gombsor nincs hozzá használva, de benne hagytam a dobozban, ne legyen lyukas Rövid tartalom: Tápellátása 20V-24V... Amikor félretettem a projektet, akkor 5 féle IC-t tudott tesztelni, ami kb 20 IC-ről szól. Egyelőre itt lett pihentetve. Megnézi a LED, TR, IC táp zárlatot, az opto kapcsolatot, és 1kHZ-es jellel ellenőrzi az átvitelt. Néhány felsorolva: CNY17F1[]; Pin,db LED & TR CNY74_2[]; 8Pin,2db LED & TR, LED, TR a kimenete PS2805_1[]; 4Pin,1db LED & TR, +- dupla irányú led PS2805_4[]; 16Pin,4db LED & TR, +- dupla irányú led PS2833_1[]; 4Pin,1db Egyirányú LED,Erősítős dupla tr a kimenet PS2833_4[]; 16Pin,4db Egyirányú LED,Erősítős dupla tr a kimenet TLP521_4[]; Pin,4db Egyirányú LED, TR a kimenet 7800 TesztRutin. Ez érdekes feladat volt... TLP250 PIN6 max 1.5A, és a PIN7 rövidzár PI6-tal,de kis áramú TLP251 PIN6 kimenet, max 0.4A, PIN7=NC TLP550,LED 25mA,Pulse 50mA, TR 8mA, Pulse 16mA Még nem vettem rá magamat a folytatásra, nem vagyok jó a programozásban. Ez is sok idő volt és 3 panel. Igaz, most már nem is vagyok a cégnél.
A weblap is profi!
Köszönöm mindenkinek a visszajelzést. Web fejlesztésben nem igazán vagyok otthon, de jól tudok újrahasznosítani.
Hiába a tüzelő, ha nincs aki begyújtson vele.
LED óraElkészült megint egy óra . Karácsonyi ajándék lesz. Tom25 nixie óra alapján készült.A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2024
Moderátor által szerkesztve
Köszi szépen, nagyszerű program és nagyon megkönnyíti az életet!
Kedves majkimester!
Szerettem volna kipróbálni a programodat, mert számomra is hasznos lenne. A telepítés során a mellékelt hibaüzenetet dobta ki. Rámentem a letöltésre, telepítettem, de újra és újra ezt dobja ki. A gépemen Win7 fut. Mi elehet a hiba? |
Bejelentkezés
Hirdetés |