Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   18 / 1385
(#) erobi82 válasza bbatka hozzászólására (») Jún 22, 2006 /
 
Most marattam 1nyákot, és már többször előfordult a velem hogy úgy tűnik az előhívó leszedi a fölösleses poz.20-at. De mégis mintha valami foltokban mégis védené a nyákot.Mellékelek 1képet úgy remélem érthetőbb!!
Hol a baj, mit szúrok el???

nyák.GIF
    
(#) _JANI_ válasza erobi82 hozzászólására (») Jún 22, 2006 /
 
Szerintem, víztaszító anyaggal szennyezett a nyáklemez!
Ezeket maratás közben megszoktam kaparni, hogy a védőréteg lekopjon és így egyenletesebb lesz a maratás... (Fotóeljárásnál a negativ szennyezetsége is hasonló problémát okoz.)
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
A Conrad-os kisfúrógép rend.száma:812538-06
(#) Tomee válasza erobi82 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Szerintem itt nem tökéletes a foliád. Átvilágit rajta egy kicsit és ennek a hatásást látod később.
Ha ott is fenmarad a réz ahhol nem kellett volna akkor meg nem volt teljesen előhívva a nyák.
Sajan ilyen ez a tecnologia. Vagy már leszedet mindent az előhívó vagy még semmit. De egy vékony réteget nehéz észre venni - ez csak később derül ki, hogy nem jó.
(#) gtk válasza bbatka hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Koszi,de en ahhoz nem jutok hozza...
Valaki ismeri a VTHD20B tipusu minifurot?Arra lennek kivancsi hogy be tudja fogni a 0.2 furohegyet?
(#) erobi82 válasza Tomee hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Olyat én is tapasztaltam hogy elő volt hívva a lemez már majdhogynem sokáig is benne volt az előhívóba de voltak foltok ahol látszott hogy lakk van de mégsem szedte le!Ilyenkor ha tehetem és engedi a rajzolat akkor acetonos fültisztítóval kitörölgetem csak ugye az a baj hogy 2 volan közöt nem mindíg sikerül kitörölni pláne ha 1raszter mm távolság van közötte.
Akkor maradok továbbra is a vagy sikerül vagy nem elvnél
Köszi
(#) Báddzsó válasza gtk hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
(minek neked 0,2mm-es fúró , ja meg honnan szereztél te olyat???)
(#) gtk válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
0.3 ra gondoltam,azt meg lattam. Pl DT a BC-knel elegge pici furofeluletet adott,oda biztosan vatsag a 0.4 szerintem,bar majd kiderul.Csak azert erdeklodom hogy ne vegyek hulyeseget.
(#) _JANI_ válasza gtk hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Nézd meg alaposan a beállításokat!
Szerintem a BCxxx-hez a furatátmérő, 0.5mm-nél nem lehet kisebb, mert nem fog belemenni a furatba a lába! Az is lehet, hogy nem milliméterben, hanem col-ban vannak megadva a méretek...
(#) gtk válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Ok,Koszi!
Nem vagyok meg annyira benne ebben,csak eleg picinek tunt a furofelulet..majd kiderul.
(#) _JANI_ válasza gtk hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Közben készítettem egy képet a "pici" fúrókról, hogy legyen viszonyítási alapod... :wow1:
(#) bbatka válasza gtk hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Megérkezett a Conrad-os minifúróm. Nem ajánlom. Elég bóvlinak tűnik. Ráadásul 3 egyforma patronnal csomagolták és mindegyik 2.5mm furatú.
(#) Frankye válasza bbatka hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Na, ezért vásárolok szívesebben személyesen, áruházban, és nem neten át... Ott legalább meg tudom nézni, mi van a csomagban, és tudok reklamálni is, ha kell!
(#) Tom Lord válasza bbatka hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
A hozzávaló spec. fúrók szára azonos, 2,5 mm átmérőjű!
Azért, hogy egy patron elég legyen. Te tartalékba kaptad a másik kettőt!
(#) fureszk válasza csaadaam hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
lenne nekemis pár kérdésem hozzátok:
fotolakkal vagy vedolakkal fújjam le a kész nyák-ot? az jó ha filccel és tn150-el csinálom? mekkora fúrófejek kellhetnek?
(#) Tom Lord válasza Tom Lord hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Ja!
Nagyon precíz szerkezet kell 0,5-1 mm átmérőjű fúrószárak megfogásához!
5let:
Nagyobb, esetleg kopott fúrófejben is rögzíthető a kis átmérőjű, pl. 1 mm-es fúró, ha a szárára vékony huzalt tekercselsz, esetleg rá is forrasztod.
fureszk:
Álltalánosan 0,8; 1; 1,5 mm-es az alkatrészek lábaihoz, nagyon ritkán 0,7 mm-es.
Egyébként 1- 12 mm-es 0,5 mm-es lépésközzel.
Ezekkel szinte mindent megoldhatsz.
A fotolakk is jó, de a forrasztólakk (den szesz - gyanta oldat) a legjobb.
(#) fureszk válasza Tom Lord hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
thx akkor majd veszek fotolakkot, meg megfelelő fúrófejeket, de mi az a lépésköz?
(#) fureszk válasza fureszk hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
elírtam. forrasztólakkot fogok venni.
(#) Tom Lord válasza fureszk hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Na nee...?
Ugye viccelsz?
1; 1,5; 2; 2,5; .....; 11,5; 12
(#) fureszk válasza Tom Lord hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
jaaaaa! már értem
(#) gtk válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
JANI: koszi es masoknak is!
Az fentebb emlitett VTHD20B furogepet rendeltem meg.Majd irok rola ha kiprobaltam.

Amugy milyen szeszben oldjatok a gyantat?
Festekoldo,lakkhigito nem jo?
(#) _JANI_ válasza gtk hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Ha fenyőgyantára gondolsz akkor_A Neolux 102 kitűnően oldja, de szellőztetni kell használatakor a helyiséget! Mert:

Javítva az értelemzavaró elírás. Moderator
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
OK. és köszönöm!

Pár sorral elöttem irták, hogy a DENSZESZ (DENATURÁLT SZESZ) is jó!
(#) fureszk válasza csaadaam hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
hy all!
hogy működik ez a fóliarajz? ahogy van úgy kell rárajzolnom a nyákra, vagy az alkatrészek körvonalai nélkül? vagy hogy kerül rá az alkatrész körvonala?
(#) Frankye válasza fureszk hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Nem. A fóliarajzot az alkatrészek helyének jelölése nélkül kell felvinni. Az alkatrészek helyét csak azért jelölik a rajzokon, hogy tudd, hova kell majd beépíteni. (Egy kis segítség, Neked.) Az alkatrész körvonalát nem kell feltétlenül felvinni a NYÁK-ra, de ha akarod, azt is felviheted a nem-fémes oldalára, a beforrasztást degítendő, de ha csak kinyomtatod Magadnak, egy sima papírra, az is elég.
(#) fureszk válasza Frankye hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
így már értem, thx!
(#) nyulbul válasza fureszk hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Amúgy a beültetést több féleképpen lehet megoldani.
A leg egyszerübb (amit ugyan nem láttam csak hallottam) az hogy veszel ruhára vasalható fotópapírt, arra rányomod csak a beült -rajzot,s mikor késsz a nyák egyszerüen rávasalod.
A másik amikor fotoplptterrel rárajzolod.
A harmadik a szitázás,de ez már kicsit nyomdaipari eljárás,amit lehet ugyan házilag csinálni ,de elég cicós.
(#) Marco_HUN válasza nyulbul hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Ez egy jó módszer én ki is próbáltam de sokáig kell vakargatni a papírt


Olyan kérdésem lenne hogy egy átvilágító kamrához 2*10 W-os UV csővek elég e? ahoz h a fotolakk reagensé válljon
(#) Tomee válasza Marco_HUN hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
A sima UV cső az felejtős. Annak a sugárzási spektruma csak az a UV A kategotiába esik és az kevés. Legalább UV B vagy UV C kéne. A sima UV cső amit veszel szinte minden boltba az fekete fény cső és az itt nem sokat ér. Neked igazából germicid cső kéne. De az a szemre és minden élő szervezetre nagyon veszélyes.
(#) fureszk válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Jún 28, 2006 /
 
a mamám gyógyszerész volt, mesélte, hogy régen egy kandós tanár kilószámra vitte tőle a vaskloridot, mert kellett a tanár lányának, és én erre mondtam, hogy de van aki hidrogénperoxiddal meg sósavval maratja, erre ő rázta a fejét és mondott valamilyen betegséget amit így simán ellehet kapni. amúgy erről még annyit, hogy mikor a kémia tanárunk tisztította a szertárt akkor utána vérzett rendesen az orra, mert belélegezte a kiömlött sósav permetét, szóval csak óvatosan ezzel a nem vaskloridos maratással! jah és még lenne egy kérdésem: az egyik leírásban olvastam, hogy ha kész a maratás, ne öntsem ki a vaskloridot a lefolyóba, mert környezetszennyező. (és nem azért volt írva, mert majd még későbbis felhasználható, ha nem öntöm ki), erre elgondolkoztam hogy akkor mit csináljak vele? megigyam? de most komolyan. ha ne öntsem ki, akkor mit csináljak vele?
Következő: »»   18 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem