Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   53 / 489
(#) Krisz03 válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Hali!

Igen átvihető a belső tekercseken a villany. Ezek a tekercsek eredetileg a képátvitelt valósították meg. Lényegében ez is egy légmagos trafó.
Ki kell méregetni, hogy melyik szál hova vezet, és meg kell próbálni sorba, párhuzamosan, vagy vegyesen kötni ezeket mind a forgó és mind az állórészen. Ki kell kísérletezni, hogy miként jut át a forgórészre a legnagyobb teljesítmény.
Persze ezt nem csak a tekercsek összekötésével kell megvalósítani, hanem ki kell kísérletezni a megfelelő kapcsolófrekvenciát és kitöltési tényezőt is.
Sajna semmi konkrétat nem tudok mondani, mert én is csak ezután állok neki ugyanennek a kísérletnek.
(#) vtsoftware válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Húú, vao. Akkor lehet maradok valamilyen "alternatív" megoldásnál.
Valami kis érintkezővel viszem át akkor... ez mennyire jó ötlet?
Működhet? ... megfelelően?
(#) Krisz03 válasza vtsoftware hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
De miért? Ott a kész megoldás, csak fel kell használni. Csak egy kicsit kell kísérletezni a tekercsekkel, és lesz egy zajtalan konstrukciód. Ja igen, egy soros ellenállás kell a primer tekercshez.
Janocsi csatolt ide egy kapcsolást, én is ezzel fogom meghatározni a frekit és a kitöltési tényezőt, amit majd beleírok a bázis programjába. Ebben majd lehet, hogy fogok segítséget kérni, mert nem nagyon értek a programozáshoz, de a fórumokban olvasottak alapján nem túl bonyolult.
Sőt, megeshet, hogy nem is kell a frekivel és a kitöltéssel bajlódni, mert lehet, hogy van is itt a fórumon olyan bázis progi, amit valaki szintén videomotorhoz használ, és az Neked is megfelelne.

Csinálhatsz szénkefés, vagy ahhoz hasonló dolgokat is, de olyanokat olvastam, hogy zajos, kopik, zavarforrás is lehet.
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Majd' el felejtettem. Olvastam olyanról is, hogy csak egyszerűen sorba kell kötni az álló és a forgórészen is a tekercseket, és már tökéletesen is működik, meglesz a kellő teljesítmény.
(#) vtsoftware válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Óóó evvel a kapcsolással már teljesen máshogy gondolkodok
Nah majd összeszedem a dolgokat, aztán megpróbálom, meg kedv is kéne hozzá
Köszi
(#) edison555 hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészültem az "schematic"-kal, de Pcb-be még nem konvertáltam át, mert a trimmerkondi lábkiosztásával és annak bekötésvel nem vagyok teljes mértékig tisztában...
(ha lemartuk és működik akkor felteszem)

Kérdések:

1.
Nekem egy 3 lábú 5,5-40pF -os trimmer kondim van, aminek két lába közös. vagyis az egyik lábra nincs is szükség ? Melyik lábat hova kell kötni? (a Vicsys féle pcb-n a trimmer kondi 3as lába lóg a levegőben)

2.
A LED-ek elrendezése hogyan történik?
(a Henk Soubry &VICsys Thanx Kaninjo rajz)

Kívülről befele sztem:

D1,D11
D2
D3
...
D8
D9
D12
D13
D10
D14
D15
D16
D17
D18

Erősítsetek vagy cáfoljatok +!
Köszönöm!

üdv: edison555
(#) janocsi válasza edison555 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia Edison555!
- A trimmernek álltalában az a GND-pontja, amelyik közös, ezért az egyik láb kihagyható!
- A LED-ek elhelyezéséröl ide rakok egy javított képet.
Szia
(#) Juszuffe hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
ezzel a képpel most picit összezavarodtam
akkor most a tranyó bázisainál kell a 10k-s ellenállás avagy sem?
üdv
(#) janocsi válasza Juszuffe hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia Juszuffe!
Igen. Szerintem kell a 10K Ohm-os ellenállás a PIC minden kimetéröl. (Ezt a PIC védelmére célszerű beépítemi).
Én mindeképpen beraknám!

- A képet csak a LED-ek elhelyezésének mikéntjére csatoltam!

Szia.
(#) Juszuffe hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
oksa csak nem voltam tisztában ezzel köszi
Üdv
(#) janocsi hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Sziaztok.
EGY gyakori kérdésre "gyakorlati" válasz.

Néhány megjegyzés a trimmerkondenzátorok, mint alkatrész, bekötéséhez, alkalmazásához.
- Álltalában az a fegyverzet a GND pontja, amelyiket "csavarhuzóval" tekergetünk. Ha fizikailag nem tudjuk eldönteni, akkor egy egyszerü Ohm méréssel meghatározhatjuk.
- Nem követünk el nagy hibát akkor sem, ha "forditva" kötjük be, legfeljebb nagyfrekvenciás zavarokat viszünk be működés közbeni állításkor, ami jelen esetben PIC "lefagyásához vezethet".
(#) Prince86 hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az órát és annyi problémám lenne vele hogy tükörképet mutat. Tehát a motor az óra járásával ellentétesen forog. Kivettem azt a bizonyos pontosvesszőt de a fordítás után hibát ír ki az MPASMWIN. Egy másik verzióval is próbálkoztam tán az 5.02 es verzióval de az meg amikor rányomok az assembler gombra akkor kiírja, hogy nem tud megnyitni bizonyos fájlokat. Szerintetek mit rontottam el?
(#) janocsi válasza Prince86 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia!
- Hát egy könyvtárban kell lenni fordításkor a Keys.asm és a CharGen.asm programokkal...(Propeller.asm a főprogram!).
Hali.
(#) Prince86 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Ezaz hogy egy könyvtárban vannak és mégis hibás a dolog.
(#) Tom025 válasza Prince86 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Gyakori hiba, hogy mondjuk az asztalon, vagy egy innen nyíló mappában tárolod a fordítandó fájlokat, ugyanis az MPASM nem tud egy bizonyos karakterszámnál hosszabb elérési útvonallal rendelkező fájlokat kezelni. Pont ezért én a C gyökérbe szoktam az összes lefordítandó fájlt, meg az MPASM-et magát is rakni, úgy tökéletesen megy. Egy próbát szerintem ez megér. Ha nem ez a gondja, jó lenne tudni, mi is az amit hibának kiír.
(#) janocsi válasza Prince86 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia!
Teszek ide egy linket, (ha sikerül?), abban az állományban van egy MPASM beállításra vonatkozó kép. Az szerint próbáld meg.
Hali.
Szia! Teszek ide egy linket, (ha sikerül?), abban az állományban van egy MPASM beállításra vonatkozó kép. Az szerint próbáld meg. Hali. Bővebben: Link
(#) Prince86 válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Köszi szépen! Így már megcsinálta!
(#) Krisz03 hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Hali!

Elkészültem a távirányítóval, és a telefonos próbát követően Girderben is tesztelni szerettem volna. Össze is raktam a pluginben szereplő kapcsolást, de mivel nem találtam soros portos csatit, így az alaplaphoz kapott COM2 kivezetést bontottam szét, és annak vezetékeire forrasztottam az alkatrészeket. Elindítom a progit, zöldre vált az ikon, de hardver hibát is ír. Fogtam a műszert, rámértem az infra táplábaira. 1.2-1.4V. Lehúztam a vevőt a gépről, rámértem a tápfeszre, -11V (igen, mínusz, és nem cseréltem fel a vezetékeket).
Ez most mi? Az én készülékemben van a hiba? Pedig úgy emlékszem, hogy régen, nagyon régen használtam ezt a progit, de arra már nem, hogy a pluginben található kapcsolást építettem meg vagy valami mást.
(#) edison555 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia Janocsi!

Kösz az infót a trimmerkondival és a LED-bekötéssel kapcsolatban!

Üdv
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia Krisz!
Nézd át ezt az oldalt...Bővebben: Link
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szis Krisz!
A beállítások (Plugin-ek), a COM1 vagy COM2, alatt, az "Iput Signal"-t DCD-re állítsd be! (XP-n!).
Ezután talán jó lesz.
Hali.
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Köszi szépen, működik (DSR-re állítva is)!
Mindemellett ki kell jelentenem, hogy hibáztam. Azért nem működött, mert az alaplapra fordítva dugtam rá a csatit, mert nincs rajta semmi, ami ezt megakadályozná. De az a lényeg, hogy semmi sem látta kárát.
Holnap folytatom a bázissal, illetve azzal a PWM kapcsolással, amit ajánlottál.
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Hmm, most nézem, hogy néha, ha egymás után többször lenyomok egy gombot, akkor pl "3740" helyett (vagy akármilyen más helyes kód helyett) "1666"-ot ír ki a progi.
Mintha olvastam volna ilyenről vagy itt vagy Kaninjo fórumán, de már nem emlékszem tisztán...
(#) Prince86 hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Működik! Most már jó a kijelzés és a távirányító is műxik!
Köszönöm a segítséget a hozzászólóknak!
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia Krisz!
Valóban tudok én is ilyet produkálni, talán azért, mert ..F628-al működik?
De egy eredeti ..F84(A)-val nem csiinálja ezt a butaságot nálam!
Szia
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Én 16F84A-t használok, és azt a *HEX állományt, ami itt van a PropClock-os cikkben (a módosított).
(#) janocsi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia Krisz!
Én is ugyanazt az állományt írtam a PIC16F84A-ba, és eddig ilyet nem tapasztaltam. Nem tudom az okát, de ahogy nézem, szinte mindegyik más távírányitó generál ilyen hibát, ahogy vízsgálom Girderrel.
Szia.
(#) janocsi válasza Prince86 hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Szia Prince86!
Néhány képet feltehetnél, mert kiváncsiak vagyunk ám nagyon.
Hali
(#) Krisz03 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Rendben, akkor nem foglalkozom vele. Ha a propeller nem akarja majd esetleg valamilyen parancsnak értelmezni, akkor ráhagyom. Maximum néha 2x kell lenyomni majd egy gombot, hogy "vegye az adást".
(#) Prince86 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Szia!
A kért képek, sajnos csak telefonnal tudtam mert nincs digitális fényképezőm
Következő: »»   53 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem