Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   200 / 2514
(#) szamóca válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Nos itt van a kimeneti teljesítmény-tápfesz grafikonja.
Ezek szerint a maradékfesz a végtranyókon magasabb mint ahogy én számítottam.

2003.JPG
    
(#) Bassmester hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Épített már valaki ezek közül?
Bővebben: Link
Bővebben: Link


(#) ABU hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Üdv!

Megbíztak egy nagyobb teljesítményű erősítő építésével, és tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik kapcsolást építsem meg. A kivehető teljesítmény olyan 200W és
300W között lenne 8ohm-os terhelés mellett. Olyan áramkörre lenne szükségem, amit már valaki megépített és kifogástalanul működik és azonnal indul, persze a megfelelő beállítások után, szóval nincs semmi macera benne. Ebből min. 4 db kell majd.
Van 2 db VF2 végfokom, a 60W-os változat. Arra gondoltam, hogy a 220W-os változata megfelelő lenne a célra.
Építette már ezt meg valaki? Ha igen, akkor kérnék róla egy kis beszámolót, hogy mire figyeljek, meg hogyan üzemel...
Nem kell szájbarágósan
THX

(#) zoly15 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ez mit is jelent?
Jót vagy rosszat?

üdv!
(#) sound.man válasza ABU hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Inkább hidalj szerintem. Úgy kevesebb feszről elmegy és picit javul a hatásfok is.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Kifejezetten magas damping faktorú erősítő kapcsolások érdekelnének.Tudja valaki hogy mik azok a kapcsolástechnikai részletek egy erősítőben, melyek a csillapítási tényezőt (Damping Factor) befolyásolják?
A hidalásnak is van hatása erre?
(#) bakos13gab válasza djyuri hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Köszi, megnyugatttál, hogy másnak is van ilyen, csak nekem ez annyira kézenfekvőnek tűnt, de nem éreztem, hogy nagyon elterjedt lenne, ezért voltak kétségeim. A kábeleket persze rövidre és jó vastagra tervezem.
A dual mononál csak arra gondoltam, hogy többnyire tranzisztoros kapcsolásokkal próbálkozom, és hogy a két csatorna nem egy trafóról kapja a naftát, hanem csatornánként külön táp van. Ekkor mondjuk hátul legalább 6 kábel kellene, meg nem tudom, hogy a két trafó "egyformasága" mennyire befolyásolja az erősítés szimmetrikusságát. De akkor azt hiszem maradok ennél az elképzelésnél.
Én ilyen modul mániás vagyok, amit lehet külön szerelnék, mert így később könnyebb csereberélni...

Most néztem meg a honlapodat, pontosan ilyen megoldásra gondoltam... (talán kicsit szebb dobozokkal )
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Amúgy ha még mindig az a gond hogy a ládádba nagyon rángatja a TDA a hangszórót akkor ahogy javasolták a ládát módosítsd, építs egy másikat vagy tömd ki. Nekem is van TDA-m és nem rángatja a hangszórót nagyon. A ládát számoltad neki vagy hasraütésre?
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
A láda természetesen tervezve lett.Nincs is vele baj, mivel egy Ágota erősítővel is kipróbáltam, gyári crossover subkimenetéről és nagyságrendekkel jobban szólt.Így hát az általam gányolt erősítőre kellett hogy fogjam a dolgot.Majd ha nem találok elkészíthető megoldást akkor veszek hozzá egy Castone UT-500 végfokot.Ez állítólag nagyon hasonló az Agota DS-300-hoz, de olcsóbb.
Bővebben: Link
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ágota fetes, a Castone tranyós és a Castone-nak olyan 10 a damping factor-a. Szerintem nem annyira hasonlók. Amúgy a régi sorozatnak meg is van a rajza.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Az UT-500 ról azt írja a castone hogy 500 a damping faktora.Ez hülyeség lehet? Megpróbálok rákeresni az ágotára is, hátha valahol írják...
Van Ágota rajzod? De jóóó lenne...
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Jaaah jól van elnéztem. Én a CPA sorozatra gondoltam. Bocsi, megnézem azt amit írtál, így nem ugrik be melyik lehet.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Okés, meg is van. Ezek szerinted már a kínai cuccai? Mert állítólag ezek már kínaiak. Jó kicsi amúgy, 1u magas, 13kg súlya azért van. Belenéznék milyen lehet belülről.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Mijen rajzod van? Castone vagy ágota?Tudsz feltenni ide ilyen rajzot?Ez az Ágota nekem így elsőre nagyon bejön, de sajna 78.000 Ft az ára :no:
Ez pofátlanul sok egy magyar termékhez.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Igen olyan lapos és nehéz is.Arra lennék kiváncsi hogy hogyan préselték bele a trafót.De hát a kölcsöncuccot nem volt pofám kinyitni
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Szerintem két toroid van benne. Én gyorsba belekukantottam volna.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Na megtaláltam az Ágotáékat.
Itt "csak"64800Ft az ára, viszont most látom hogy csak 2x150W 8 Ohm-ra
Na ennél asszem akad majd jobb vétel is.
Bővebben: Link
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Én inkább építenék.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Mi lehet a titka?A csillapítás?Vagy valami speckó táp? Mert igen csak meggyőzően szólt.Én is szívesen építek, de kell találni egy komoly kapcsolást.
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Nekem van egy fetes rajzom. Damping Factor 400. Viszont tljesítmény sok. 820w 4ohm, 450w 8ohm. Sok rajzom van, nézek valamit neked vagyis megpróbálok.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Előre is köszi szépen!
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy hány wattos legyen hány ohm -ra?
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
8 Ohm-os a ládám, és a PA 40100-ról azt hazudják hogy 600 W-os
Szerintem 250-300W bőven elég.Egyébként egy sima quadról is már hatalmasat szól, de buliban jól jönnek a tartalékok.
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ehhez mit szólsz?
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Tetszetős kapcsolás.Csináltál már ilyet?
A +/- 85 V az nem gyenge.
Tudsz erről valami egyéb infót?Pl.:ki tervezte, milyen készülékben alkalmaznak ilyet stb.(szóval valami kedvcsinálót)
(#) kisfeca hozzászólása Nov 22, 2008 /
 
Sziasztok! Én most szeretném megépiteni elsö mélyládámat. Két Sal Ahx 2030/ 4ohm os tipus menne bele, igazából a sal által kiadott cikkben szereplő hangfaltervet szeretném megcsinálni. 200/160W (zenei/névleges terhelhetőség) Ehez szeretnék hozzá illő erösitöt csinálni.Esetleg nem tudna valaki kapcsolási rajzot vagy nyáktervet? Köszi elöre is
(#) Bassmester válasza kisfeca hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Autóba szánod a két ahx-et?
(#) kisfeca válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ááá Nem ide a szobámba szeretném
(#) hapro válasza kisfeca hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Szia!

építs hozzá TDA7294-ből végfokot. 4ohm szinusz 100W.

Bővebben: Link
(#) szamóca válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ha megnézed a grafikont, akkor 5W kimenő teljesítményhez 13V kell 4Ohmra.
Következő: »»   200 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem