Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   204 / 2514
(#) ZPKing válasza heroldbalu hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Szia!
Nagyon szépen köszönöm!!!
(#) Andreas89 hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
erről valaki tud valamit?? Bővebben: Link
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Én is egy ilyesmit készülök építeni a közeljövőben.
Eddig úgy néz ki hogy 2db hidalt 7294 viszi majd a mélyközepet és egy stk 496-90 a magasat, aktív crossoverrel, és ha még marad hely a rackdobozban a subcsatornát is belerakom ami szintén egy hidalt tda 7294 (jobbhíján).Mindezt egy 1000 VA-es toroid fogja táplálni (remélem gond nélkül).Mélyközép sugárzónak 2db meglévő "Best Of" kétutas ládát alakítok majd át négypólusú speakon-os kábelezésre.
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
STK el fog pukkani, én tuti nem tennék stk-t még magasnak se. Valamiért nagyon utálom őket.
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Jó kis oldal
Konkrétan mi az amit kinéztél innen?
(#) Andreas89 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
erre gondoltam én is csak a magast is valamien tda-val, 2x50wos van nemtudom pontosan meik.. szóval azzal, vagy 2 db 200as hidalt 7294 és 2db sima 7294, külön erősitö és külön crossover, azaz csak megmaradna az erősítő 2x200 s 2x100wra és elé utána azt kötök amit akarok....
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Ajaaaj...aszondod hogy szívás?
Ezt az STK modult nemrég vettem készen egy boltban, a szobai hangfalakat gond nélkül vitte, igaz max 10 W-on De ha csak hírből is gyenge, akkor felejtős lesz PA célra
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Teljesítményben a mélycsatorna negyede is is bőven elég ám a magasakra, és a magassugárzót nem árt egy soros izzóval védeni a túlhajtástól.
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Nem azt mondtam, de pa-ra télleg felejtős. Vagyis én tuti nem tennék sehova mert kicsit gáz ha elhalgat a magas buli közbe.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Akkor ezek szerint Te már megjártad vele.Nos én még nem vetettem alá igazi "gyilkos" próbának, de lehet hogy már nem is fogom.Végső soron szimpla 7294 -ből is lehet a magascsatorna.Legfeljebb fixen leosztom egy kicsit a bemenetét.
(#) Andreas89 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
igen tudom, de ha külön potival lenne akkor annyi magastt adok amennyit a mély kér.. az oldalról a 200wos erősitőt néztem..
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Én is külön crossoverre gondoltam.A castone SC-202 lenne megfelelő árban és tudásban.Bővebben: Link De még ráérek meggondolni.A dobozban minden esetre csak végfokok lesznek, különben nagyon kaotikus lenne a belseje.
(#) Directors hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Üdv!

Van egy szerősítőm de egyszerűen nem tudom beállítani a nyugalmi áramot. De Miért nem?

Ráraktam bordára de egyszerűen csak elmászik. Fojamatosan nő.Nem gyorsan de mondjuk 30mp alatt nő 1mA-et de közben le és fel is ingadozik .

Ez miért van?? :no:

Bővebben: Link
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Egy ilyen rendszernél nagyon kell vigyázni a magasakra.Könnyebb kivégezni mint gondolnánk...
Ezért jobb lehet dobozon belül egy trimmerrel leosztani, elkerülendő, a véletlen potitekergetéssel okozható károkat.
(#) szamóca válasza sound.man hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Van benne valami, bár itt is két oldala van az éremnek.
Az STK-at valójában otthoni standard, és HIFI készülékekbe gyártják. ahol nincsenek relatíve nagy igénybevételnek kitéve. Széles teljesítmény és minőség skála amit ez a sorozat felölel. Ezért is "buknak" rá az amatőr építők, nem beszélve az egyszerű, pár külső elemet tartalmazó kapcsolás, könnyű megépíthetőségéről.
Sajnos a sok pozitív tulajdonság mellett, vannak közismert negatívumok. Én elsősorban az általad is említett megbízhatatlanságára gondolok. De bevallom hogy ezért én elsősorban a fake gyártmányokat okolom. A legfőbb gond hogy ezek nem, vagy csak alig szűrhetőek ki a külső megjelenésük alapján. De csináltam már bulikat tota STK végekkel, és ezek a mai napig jól működnek. De volt olyan is, hogy egy reggel bekapcsolás után meg se nyikkant, csak elszállt. Vagy hazavittem a boltból, és be sem indult.
Mindenesetre ha jó sorozatot fogsz ki, és nem küldöd csutkán kakaóval, hosszú életű, és jó minőségű készülék készíthető belőlük.
(#) sound.man válasza szamóca hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Volt egy sony hifi abba is stk vég volt, az ment buliba is sokat túl is volt hajtva, néha összeért a kimenet le is oldott elég pofás védelem volt benne. Most meg haver megvette az erősítőjébe az stk véget, hallgatta.. egyik oldal elhallgatott utána a másik is. Buliba én inkább TDA-t vagy valami tranyósat csinálnék de STK-t nem, ha hamis ha nem akkor se. Valamiért nekem nem szimpatikusak.
(#) szamóca válasza sound.man hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Néhány márkás cuccba kegyetlenül összetett védelmekkel spékelik meg az stk-at. Múltkor is volt valakinek stk problémája, és kétszer-háromszor több alkatrész volt az IC védelmi része mint maga a végfok
(#) sound.man válasza szamóca hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Ennél a hifinél amikor összeért a kimenet, elég volt egy pillanat, kiírta hogy protect és lekapcsolta a kimeneteket. Végül a hifit a túlhajtás gyilkolta meg. Jah és olyan típusú stk kell bele aminek még az adatlapját se találtam a neten.
(#) Andreas89 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
én olyanra gondoltam, hogy épitek egy olyan hangszint, ami több sávos, 10nél több. és mindegyik poti kikapcsolható, és az után lenne a végfok, igy berakom a mélyekre, be tudom állitani a hangszint, és a vágást is tudom állitani, persze lépcsősen de be lehet, még azt is hogyan vágja le ( értsd mondjuk 4khzen vág, 3khzen -8db 2khz -4db ... )
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Kapizsgálom, bár elég furcsa 5let
Tehát egy equalizert csinálsz amin a sávszűrőket ki tudod egyenként iktatni? Ez szerintem ugyanaz mintha középre állítanád a potikat...
bocs ha félreértettem valamit, de ennek mi volna a gyakorlati haszna? Talán a hangsugárzó átviteli egyenetlenségeit kompenzálnád vele?
(#) Andreas89 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
kikapcsolni ugy vondoltam, hogy kapna valami nagy ellenállást, ami teljesen szűrné azt a sávot..
(#) ZPKing hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Az lenne egy kérdésem!
Adott egy TDA7386-os IC
azt szeretném meghajtani egy
100VA-es 12Voltos egyenirányitva 17 Voltos
toroidról és 10000µF puffer kondival!
Ez így okés ugye? nem kell hozzá más
táprészről?
ha kell akkor mi?
Köszi PeTi
(#) MPedro válasza ZPKing hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
A pufferrel párhuzamosan egy 100nF ker. kondi. Nem lesz kevés a 10.000µF ?
(#) ZPKing válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Igen a grezet beleszámoltam!
akkor ezekszerit nem kell semmi stabilizált
táp!
ez megnyugtató
Akkor a 100VA nem sok neki ugye?
Köszi
(#) MPedro válasza ZPKing hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Szerintem kevés. Ha igaz, hogy 4x40W, akkor az 160W ugyebár, hát a trafónak ennél nagyobbnak kéne lennie.

(#) ZPKing válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
De ha azt vesszük hogy 4ohm nál 40W-on
10% torzítás ami ugye már soknak számít!
amit tud 1% torzításnál az cirka 20W
4*20=80 és már elég is!
amúgy nem discozni akarom hanem egy 5.1 es szoba rendszer front -hátsó hangszóróit kell hogy hajtsa!
sztem ez így jó lesz
(#) ZPKing hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Foglalkozott már valaki D osztályos erősítő építésével?
vagy valaki csinált is már esetleg?
Érdekelne a dolog!
Üdv PeTi
(#) Directors válasza ZPKing hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Üdv!
Lenne egy nagy kérésem egy vállalkozó szellemű emberkétől.
Van egy kapcsolási rajzom és egy nyákrajom de a nyákrajzot nem én csináltam.Szeretném megkérni,hogy a nyákrajzra ha lehetne írja már rá melyik alkatrész hová való.
(#) Directors hozzászólása Nov 27, 2008 /
 
Jahh most látom ZPKing,hogy neked írtam.Sorry, nem csak neked akartam hanem mindenkinek szól.
(#) ZPKing válasza Directors hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Nincs semmi!
Értjük mire gondolsz!
Következő: »»   204 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem