Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC-t filmnézésre tv-n (RGB)-n
Lapozás: OK   1 / 4
(#) ampervadász90 hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
hello
Olyan problémám lenne hogy a tvmre rákötötten a s-video -> scart átalakítóval a videókártyámat (nvidia geforce 6800 GT)
és az a baj hogy AV1-en fekete - fehér, RGB-n meg vörös és színek állítgatásával se bírtam a helyes útra terelni!
hogy ha valaki tudna segíteni annak örülnék
válaszotokat előre is köszönöm!
(#) mateakos válasza ampervadász90 hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Próbáld meg a szabványokat váltogatni, NTSC vagy PAL vagy valami egyéb, a videokártyánál vagy a TV nél, valamint próbálkozhatsz a színmélységgel, de ezt biztos megtetted. Milyen oprendszert használsz?
Először azon próbálkozz amelyiken feketefehér volt.
(#) ampervadász90 hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
windows xp
már próbáltam a szabványokat nem vált be!
valami más megoldás?
(#) titi válasza ampervadász90 hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Hali!
Milyen hosszú a kábel, régen nekem hosszú kábelnál volt ilyen...
(#) mateakos válasza ampervadász90 hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Ha olyan átalakítód van mint a felső a linkelt oldalon, akkor biztos, hogy AV1-en kell próbálkoznod.
Bővebben: Link
(#) mateakos válasza titi hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Nekem ment kb 50 méteres feltekert árnyékolt kábellel.
(#) Tomszy válasza ampervadász90 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szia, nekem is volt hasonló problémám. A történet a következő: vásároltam egy sima s-video kábelt amivel tökéletesen ment a tv.. Közben kellett még 1, de azzal fekete-fehér volt a kép.. Azt hittem valami rossz, kiderült, hogy minden stimmel, csak a másik s-video kábel máshogy volt bekötve, azt hiszem piros szalag volt rajt, emiatt nem volt színes a kép. Én azt tanácsolom próbáld ki egy másik s-video kábellel, azzal menni fog

Tutko a kábel más mint amilyen neked kell a pc és tv közé.. Ha van ismerős akinek megy a dolog, kérd el tőle, vagy vegyél, annyira nem huzos az ára. Üdv!

Ja igen és ahogy mateakos is mondta AV1-en kell mennie.
(#) ampervadász90 hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
csak 3méteres a kábel
vadonat új aranyozott csatis
miért ne lenne jó?
(#) bbb válasza ampervadász90 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
igaz ez ati kártyáknál fordult elő, de könnyen lehet, hogy a kimeneted az nem szabvány rádugom azt kész svideo (bár úgy néz ki, és bele is megy az svideo kábel), hanem egy saját huzalozású változat. ilyenkor azonban a kártyához szoktak adni egy kis vezetékköteget, aminek az egyik vége a kártyába megy ezen az svideohoz hasonló porton keresztül, a másik végén viszont van egy normális svideo, és három rca csati.
és ha ez meg van, akkor tudod változtatni, hogy mégis milyen kimenetet szeretnél...
(#) asi válasza ampervadász90 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Tomszynak igaza van, én ugyanígy jártam 2x is. PC ről ment, ugyanazzal az átalakítóval a laptopomról fekete-fehérben.
Másik kábellel minden rendben volt, mind a PCvel, mind a laptoppal.
Nem vettem a fáradtságot kimérni a csatlakozók huzalozását.

Másik tipp, ezt csak óvatosan írom le, mert magam se hinném... de ki tudja milyen kábeleket, be- ill. elkötéseket gyártanak.
Kedves rokonom nem tudta összelőni a PC a TVvel, de ő már a videokártya beállításánál elakadt. Beállítom (mellesleg ATI kártya), fekete fehér. A kábelt (svideo) megfordítva (PC<->TV) színes!
(#) inperion válasza Tomszy hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
EZ IGAZ !!!!!!!!!!!!

(#) Action2K válasza ampervadász90 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Szia ismét!

Szedd szét a scart dugót és a 15-ös, 20-as lábat kösd össze egy plussz vezetékkel (zárd rövidre).
Ezután az AV1-en láss csodát!

Az a baj, hogy a TV-d nem támogatja az S-VIDEO szabványt, ezzel az átkötéssel compozít szabványra módosítod. Ezért ne vegyél másik kábelt.

üdv:A2K
(#) ampervadász90 hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
a videókarin szabvány 4 lábas svideo van!
Action2K nekem olyan scartom van hogy scartba dugom be és még rá lehet dugni RCA-t svideot és még egy scartott és a plusz scartba is lehet hidalni???
amúgy van nekem egy rossz ilyen scart elosztom amin van svideó csak nem tom mit hova kell kötni ha avval meglehet valahogy jól csinálni akkor írjatok
!
(#) kovi1 hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
segitek nektek egy kicsit kar kilodnotok az S-video kabelal van egy konyeb meg oldas is nvidia geforce-ok elonyben de mukodik ATI karlyan is es edig semi problemam nem volt ezel a megoldasal es tokeletesen mukodik mindeki kapot a kartyaval RGB kabelt es ott azon a kabelen a kek csatlakozo az sima video jelet nyom ugy hogy ezt mar kel hogy tugya barmejik TV kezelni nezetek meg akepeket az nvidia geforce hoz letolheto egy kis program is aminek a neve TVtool
(#) Action2K válasza ampervadász90 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Idézet:
„plusz scartba is lehet hidalni?”
Igen!

Csatolva a bekötés. A barnával jelölve mit kell összekötni.

SCART.gif
    
(#) Action2K válasza kovi1 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Ha a SCART csati lesz összekötve, akkor már bármilyen videokari, meg S-VIDEO kimenetű berendezés csatlakoztatható lesz a TV-jéhez.
És nem kell mindig tweak-elni a windowst, ha újratelepíti, vagy videokarit cserél. A lényeg, legyen rajta "S"-kimenet, vagy a kompozit (RCA)!
(#) mlhe_vr válasza mateakos hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Ez a módszter csak akkor jó ha a tv scart bemenete tartalmazza a C bemenetet, tehát a színjelet.

Az álltalad leírt jelenség arra utal, hogy a szabványos S-video -Scart kábelen a színjel ar RGB piros csatlakozójára kerül.

A hiba oka egyszerű: nincs a tv den S-videó bemenet, csak RGB így ha a tv az RGB bemenet piros láben kapja a vezérlést, akkor érttelemszeráen csak piros kép fog megjellenni.
A kép azért fekete fehér, mert az Y tehát világossájel cvsatlakozón csak a színjel nélkjüli fekete fehér (világosság) jel jelenik meg.

A megoldás: egész egyszerűen össze kell kötni a videókártya Y és C kimenetét és kompozit jelként bevezetni a tv be.
Vagy ha a videókártya tudja, akkor szoftveresen átkapcsolni CVBS kimenetre.

ezt nár nagyon sokan, nagyon sokszor leírtuk, hogy a videókártyán a sima hétköznapi tv álltal feldolgozható formában NINCS RGB kimenet.
Ami van az legfeljebb S-videó!

Lehet kapni gyáérilag is ilyen átalakítót aminek az egyik végén S-videó, a másikon meg RCA dugvilla van. Ez kell neked. A tv oldalra meg egy már itt többször bemutatotott RCA hüvely-Csart dugvila átalakító kell.
(#) Action2K válasza mlhe_vr hozzászólására (») Dec 2, 2008 / 4
 
Épp ezt az átalakítást írom le itt
(#) kovi1 hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
en nekem ezt a trukot egy szamitogepes servizbe atak es be valt es mar sok mas embernek is ezt javasoltam es meg senki se panaszkodot hogy nem mukodik
s-videova voltak ojan prolemak hogy fut a kep fekete-feher meg sok mas es meg csinaltam azt a hidalast a 15es a20 koszt es akor is foleptek a prolemak van ijen
(#) Action2K válasza kovi1 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Mi is a probléma?
Az a kerek csati amit mutatsz az a component kimenet.
Ez a mostani új HD-s kimenettel rendelkező videokarikon van.
(#) ampervadász90 hozzászólása Dec 3, 2008 /
 
csak az a baj hogy én használtan vettem a kártyát és nem adtak hozzá kábelt
Action2K ha a 15 20 ast rövidre zárom nem lesz baja a tv-nek vagy a kártyának?
(#) Action2K válasza ampervadász90 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
100%, hogy nem! Akkorr nem ajánlanák a gyártok sem az efféle S-VIDEO -> CVBS konverziót!
(#) ampervadász90 hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
köszönöm siker
(#) Action2K válasza ampervadász90 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szívesen! Jó szórakozást hozzá! Köszi a pontot!
(#) imre andras hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok
kellene nekem egy segítség mert van egy ati videokártyám és annak kellene készíteni egy s-videokábelt hogy tv-re tudjam be kötni de nem tudom hogy --mék lábát kell be kötni.
Tudnátok nekem segíteni ebben?
Köszönöm előre is.
(#) imre andras hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Szisztok de nekem az s-video kábelen 3 szál van akkor mi van olyankor.
(#) Action2K válasza imre andras hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Szia!

Lehet, hogy a két test egyesítve van.
Egyébként a pontos bekötés itt: Bővebben: Link
A kékkel jelölt lehet neked összekötve.
(#) imre andras válasza Action2K hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
de nekem ez a fajta van
és csak egy barna és egy fehér meg egy test.
és csak ilyen s-video megy a video kártyába.
(#) Action2K válasza imre andras hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Ez a rajz ugyan azt mutatja amit az enyém.
Azt nézd meg, hogy a te kábeledben mi hova van kötve és akkor megtudom mondani, hogy mi lehet a bibi.
(#) imre andras válasza Action2K hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
OKA jó lett minden oké naon köszi a segítséget.
helló
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem