Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   95 / 442
(#) MolnarG válasza elektrocad hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Igen tudom mi a különbség a kettő között!
De ha már itt tartunk ugye tudod, hogy vannak vektoros rajzprogramok is

Mellesleg szerintem ha 300dpi-vel exportálod ki az bőven jó, hiszen a nyákrajzot nem arra használod, hogy rátolsz 100x nagyítást és örülsz, hogy nem pixeles. Ha meg valaki 300dpi -is képet akar nagyítva nyomtatni A0-ás méretben az meg is érdemli, hogy rossz minőségű legyen.

Nemrég kíváncsiságból csináltam egy 600dpi-s képet Eagle-el ami 9172 x 6172 pixel (56.61 MPixels) lett, mondanom sem kell, hogy ez már ahhoz is elég nagy, hogy egy kisebb plakátot nyomtassunk belőle. Akinek meg nem elég az csinálja 1200dpi-vel
(#) elektrocad válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Jó, persze a képeket például dokumentációkba is be lehet szúrni, meg más célból is lehet képeket készíteni, de néhány régebbi hozzászólás szerint, vannak, akik a mélynyomópapírra, vagy fóliára is képformátumból nyomtatnak. Szerintem Gulasoft ezt nem értette, én sem. A minap láttam, hogy 10-12 ezer forintért már otthoni használatra nagyon is megfelelő lézernyomtatókat árulnak. Szerintem nem nagy beruházás, mivel másra is ki tudod használni és közvetlenül a tervezőprogramból is tudsz nyomtatni, méretpontosan.
(#) gulasoft válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Ha többször akarod ugyan azt az ármkört kirakni, egy lapra, akkor mentsd el más néven, válaszd le a boardot a schematicról, és annyiszor ahányszor akarod másold a boardot egymás mellé, fölé, alá, ahova akarod. Ennek megvan az az előnye is, hogy a layerket kapcsolgatva az összesen megy a layer, ráadásul ha kétoldalasan nyomtatsz, akkor nem egy képet kell halál pontosan egymás mellé pozicionálni többször, majd a topp oldal egy képével ezt újra megcsinálni, figyelve, hogy tükörnyomtatás lesz, hanem csak simán kinyomtatod a többször egymás mellé másolt board bottom oldalát azután két 2 kattintás és már mehet is a top oldal, és jó helyesen lesz az összes bottomhoz, az összes top.
Ezért nem érdemes képként kimenteni.
(#) gulasoft válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Csak abba a vektoros rajzoló programba hiába töltesz bmp-t, nem fog belőle vektort csinálni. Még a flash átalakítója sem biztos, hogy tud vele valamit kezdeni, pedig az elég mókás dolgokat tud.
(#) gulasoft válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Blouetooth egy házon belül? Brrr. Nálunk vagy kábellel vagy a laptop általában wifivel csatlakozik a belső hálónkhoz, és az összes nyomtató elérhető ami a gépeken van. Innentől kezdve lehet nyomtatni bármivel bárhova.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Idézet:
„válaszd le a boardot a schematicról”


Khmmm...
(#) Attila86 válasza elektrocad hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
600DPI-ben kell kiexportálni. Utána kinyomtatod és ha a vektorgrafikus nyomat mellé teszed, majd megmutatod a szemmel látható különbséget akkor aztán igen jó szemed van.

Egyébként pedig a nyomtató is képpontokkal dolgozik, nem pedig vektorgrafikus. Szóval felesleges a vektorgrafikus kép.
Nagyítani meg nyáktervet nem igen szokás...
(#) elektrocad válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
A méretazonosságról is ilyen jó a véleményed? Nem csak ennél a programnál, általában a képbe való exportálásnál sosem konvertál 1:1 arányban. Mindig próbaszerűen be kell állítani a megfelelő arányt, ami a nyomtatandó kép méretétől függően változhat - lásd sok régebbi ilyen témájú panaszos hozzászólás. A közvetlen programból való nyomtatáskor csak egyszer kell a programot az adott nyomtatóhoz "hozzáigazítani".
(#) Attila86 válasza elektrocad hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Egyes programok a képfájl mentésekor eltüntetik a kép DPI értékét, és onnantól kezdve nem lehet mérethelyesen kinyomtatni. (Megsúgom, az egyszerű paint az nem csinálja ezt!)

De például az Irfanview-ben egy ilyen "DPI-vesztett" kép DPI-je utólag is beállítható.

De miért nincs ennyi IT ismerete egy elektronikai fórumon lévő emberkének? Mert ez a kérdés is annyiszor de annyiszor felmerül... (Elektrocad most ez nem konkrétan neked szólt!)

De még ha az IT-hez nem is ért; egy nyamvadt számológépet csak tud használni nem?! Mert egyszerű kivonással, osztással és szorzással egy ilyen 'méretvesztett' nyákterv pontos mérete kiszámolható. Nem mondom el hogy hogyan, mert kb általános iskola 4. osztályos matek szintje kell hozzá meg egy kis "józan paraszti ész".
(#) MolnarG válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Idézet:
„Csak abba a vektoros rajzoló programba hiába töltesz bmp-t, nem fog belőle vektort csinálni.”


Nos ez így nem teljesen igaz... ((tavalyi éveben én terveztem meg a szakunk címerét fotosoppban .jpg formátumba, de ahhoz, hogy a címert rá tudják tenni a korsónkra vektoros formába kellett hozni. Azt pontosan nem tudom, hogyan csinálták, de meg lett oldva méghozzá nem túl bonyolult módszerrel. Ha érdekel megkérdezem hogyan csinálták.))

A Bluetooth kapcsolat azért van, mert a laptopomban és a nyomtatóban is van alapból kékfog adapter, ha meg mutterék lentről akarnak fényképet nyomtatni akkor egyszerűen megtehetik + telefonról is egyszherűbb így, mint kábelezni.


(#) MolnarG hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Szerintem abba is hagyhatjuk a labda oda-vissza adogatását nincs semmi értelme, ne OFF oljuk szét a topicot, mert még
Idézet:
„lemoderálódunk”
.

Egyezzünk meg egy erős döntetlenben és, hogy a nyákrajz felhasználása specifikálja az alkalmazott módszert.
(#) niedziela válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Minden vita helyett telepítsétek a Docprint x verzióját, és közel húszféle formátumban nyomtathattok fájlba bármit Méretaráyosan is.

google megmutatja hol van ez a program.
(#) Frankye válasza elektrocad hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Idézet:
„Ez korrekt válasz volt.”

Köszönöm.
(#) Frankye válasza niedziela hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Köszönöm, éppen ezt akartam javasolni, bár én a Pdf Creator nevű programot használom. Kicsi, egyszerű, fapados, de magyar és kompakt, ráadásul mindent, amire szükséged lehet, beállíthatsz rajta.
Egyébként pedig, ha valaki képként akar menten, ám, tegye.
(#) elektrocad válasza Frankye hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Szia Frankye,

lényegében teljesen igazat írtál, nem akarok OFF-olni, de egy megjegyzésem lenne az ár/fizetések arány minősítéséhez, aztán befejeztem a témát: pl. egy autó, vagy egy plazma TV, hadd ne soroljam tovább, a Lajtán túl is hasonló árakon kapható, mint nálunk, mégis megvesszük mi magyarok is, azokra nem mondjuk, hogy nem veszünk, mert nincs annyi jövedelmünk, mint pl. a németeknek....
(#) Frankye válasza elektrocad hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Valóban, bár az említettek a lakosság lényegesen nagyobb százaléka számára jelentenek közszükségleti cikket, mint pl. a NYÁK tervező szoftverek (vagy általában a szoftverek.)
De ezzel tényleg zárjuk le az off-olást.
(#) örni hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Helló
Nem tudtok honnan lehet letölteni rövid leírást az Eagle 5.3 verzíójához.
(#) kaqkk válasza örni hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Az topik elején van leírás a 416-ról a kezelés semmit nem változott kersd meg nyomtasd ki
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Azért nem minden ugyanaz :no:
(#) elektrocad válasza örni hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Dehogynem, a forgalmazónál.
(#) Pixi hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
Hali!

Van egy reed relé amit szeretnék az eagle-ben használlni, de nincs benne az adatbázisában!
Hallottam, hogy hozzá lehet adni egydi alkatrészt!
Valaki tudna nekem segíteni a hozzáadásban?
A mellékelt képen van a relé ami kellene nekem a programban!
Ha valaki tud segítsen!

reedrelé.jpg
    
(#) Szamy válasza Pixi hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
új alkatrészt igen időigényes összehozni ha először csinálod, elmondani sem egyszerű, talán keress vissza pl "eagle new lib " vagy hasonló szöveggel, hátha leírta már valaki. ha sürgős, ezt meg tudod oldani egy 14 lábú ic-foglalattal, bár tény hogy a lábak közt kevesebb helyed lessz...
(#) Novak válasza Pixi hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Ha mindenképpen meg akarod rajzolni, akkor File=>New=>Library-ra kell menned, és ott megrajzolni, majd elmenteni.
De egyébként kétszázszor egyszerűbb, ha simán beraksz egy dil14-es tokot, és használod a megfelelő lábait.
Lábak közt meg nem lesz semmivel sem kevesebb helyed, mert nyugodtan felhasználhatod a nem használt lábakat. Úgyértem, azokon nyugodtan áthúzhatsz vezetéket, mert úgysem megy oda semmiféle láb. Nem kell vele szenvedni, hogy lábak között vigyed a vezetősávot.
(#) Pixi válasza Szamy hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Köszi a segítséget!
Pont ez az az IC-vel, hogy ott az összes láb be van kötve, és rajt lesz a nyákon, de ennél 6 láb kimarad így ott is tudna "dolgozni" a program!
Van benne ilyen reedrelé, csak annak más a lábkiosztása!
Oda eljutottam, hogy a nyákrajzon lévő képet modosítotam, már csak a kapcsolási rajzban lévő rajzot kéne modosítanom!
Azért próbálkozok vele tovább!
(#) niedziela válasza Pixi hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Ha nem megy, küld át a pontos méreteket és lesz megoldás
(#) IMi válasza Pixi hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Hello!
Volt kis időm és megrajzoltam (átrajzoltam egy másikat).
Használd egészséggel !

reed.lbr
    
(#) Pixi válasza IMi hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Hali!

1000 köszönet!!!!!!
Majd este megnézem és kipróbálom!
(#) Pixi válasza niedziela hozzászólására (») Dec 9, 2008 /
 
Ott van fentebb a képe az datokkal amit csatoltam a hozzászólásomhoz!
De amúgy IMi már megcsinálta nekem!
Azért köszi!
(#) H.Viktor hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Kezdek rájönni a működésére .
Azt szeretném kérdezni, hogyan tudokképet berakni?

És, hogyan tudom a nyáktervet kimenteni fekete-fehér nyomtatható file be? -> ez az első kérdésemre is válasz ugyanis, abba a képbe be tudok rakni képet
Üdv.:H.Viktor
(#) gulasoft válasza H.Viktor hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
A kép berakására keress rá volt már szó róla, és arról is szólt itt a fáma hogyan tudod képként kimenteni. Keresőt használd, sokat segít.
Következő: »»   95 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem