Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   24 / 59
(#) Szebence válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Az adó tekercsének az átmérője nagyobbnak látszik mint a vevőé és az alkatrészlábak is elég hosszúra sikeredtek.
(#) Krisz03 válasza Braf hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Köszi szépen! Kezdem érteni, és azt hiszem a programban is megtaláltam így már ezt a részt: az van elé írva, hogy "#DEFINE".
Akkor amit át kell írni, az gondolom a 12F509.inc. Ezeken kívül amit még át kell, azt le tudnád írni? Jöhet privátba is, mert nem éppen a vezeték nélküli gyertya témájába vág a dolog.
(#) Shoo hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Nahh visszatértem a bevásárlókörútról... Már mindenből legalább 5x annyi van mint amennyi kell. Vettem 0,8as tekercsvezetéket, ami zománcozott. Ujra nekiállok és visítok ha van valami. Amugy mennyit kell leszedni a vezetékből, hogy forrasztható legyen?

Celluxal összeragaszthatom, hogy megmaradjon a forma?
(#) Action2K válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Szia!

Összeragaszthatod. A forrasztáshoz kb 5 mm hosszan, körben kapargáld meg. Látni fogod, hogy hogyan pattogzik le a zománc. Szedd le egyenletesen, és jó lesz!

Idézet:
„legalább 5x annyi”
ezt a modik nem szeretik, illetve a szabályzat is ír róla.
(#) Shoo válasza Action2K hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
[OFF]Akkor ismételten elnézést kérek. Helyette mit írhatok?
(#) Norberto válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Énszerintem ez még abszolut az érthető kategória. Nagybetűs mondatkezdés, érthető fogalmazás, írásjelek megléte... nem kell ennél több, ennyi rövidítés "belefér"
(#) Shoo hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Jesszusom...csoda történt...működik
(#) Shoo hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Ha két ledet akarok 1 pohárba akkor sorba vagy párhuzamosan kössem őket?
(#) Báddzsó válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
párhuzamosan, de lehet nem lesz elég az áram és két gyengén világító leded lesz, 1 erősen világító helyett.
(#) Norberto válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Ha azonos színű LED-eket szeretnél belerakni, akkor mehetnek párhuzamosan, különböző színűek esetén jobb a soros bekötés.
(#) Shoo válasza Báddzsó hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Hát két kicsi 10mA-es ledet kéne meghajtani. Kipróbálom és lesz, ami lesz. Meg megmérem a leden eső feszt, mert ha 4 volt körül van akkor talán még jót is tesz neki még 1 sorba kötve
(#) Shoo válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Sorosan is, meg párhuzamosan is ugyanaz az eredmény. Lehet, hogy ugy kéne, hogy építek még 1 vevőt és a kettőt egy gyertyába rakom. Vagy ne?
Ha a zselénél járok már akkor kaparjam ki a tégelyéből vmi főálóbba és ugy melegítsem ugye? Ha csillámport akarok beletenni, akkor rétegesen öntsem a zselét és ugy adjam hozzá, vagy bele tom keverni a folyékony zselébe és nem megy le az aljára?

És akkor reszeljem vagy ne?
(#) Braf hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Ma voltam boltban. Vettem pár darab 4,7nF kondit. Ehelyett 6,9nF ot kaptam és most vettem észre... Az probléma ha azt rakok a helyére? (Skori kapcsolását használom) Gondolom eltolja a frekit lejjebb -> romlik a hatásfok -> nő az áramfelvétel. Vagy esetleg használjak 4,4nF os kerámia kondenzátort? Az van itthon.

Krisz03:
Még finomítok a progin, ha lesz egy véglegesebbnek mondható verzióm, akkor átfordítom neked 12f629-re.
Most már közel 2milió különböző színt tud létrehozni.
A pc-s táblageneráló progiba is raktam színkorrekciót, ha az r,g,b ledek nem lennének tökéletesen egyszínűek.
(#) Shoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Elnézést kérek Tőled is és Mindenkitől, szerettem volna egy kicsit dizájnosabbra megoldani a dolgot, de végül igy is igazán jó lett. És már látom, hogy 1 adó is ki tudsz szolgálni 2 vevőt.
Majd teszek fel képeket
Azt nem tudom, hogy 2 szivárványos legyen, vagy 1 szivárványos és mellé sárga vagy zöld?

Köszönöm mindenkinek, akinek volt türelme hozzám és segített!!!
(#) Braf válasza Braf hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Még annyit, hogy ha a vevőoldalon egyutas egyenirányítás helyett graetz hidasat használok az javulást vagy romlást fog okozni? Gondolom szép szögletesre vágja a szinusz hullámot.. emiatt lehet romlik a rezonancia.
(#) Shoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Úgy nem lehetne a csillámport belekeverni, hogy éppen csak hogy fojjon a zselé addig melegítem és akkor talán ha belekeverem nem ülepszik le az aljára. Attól félek, hogy a rétegessel nagyon fog látszani, hogy réteges
(#) Skip válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
amikor melegíted és folyékonnyá válik akkor szórd bele és utána öntsed pohárba! igy sztem sikerülhet hogy egyenletesebben oszoljon el.
(#) Szergej86 hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
ma rávettem magam hogy elmenjek boltba. szépen megvettem minden alkatrészt (szivárványled 350/db )itthon 20 perc alatt 2eres hangszórókábellel légreszereltem a Skori féle rajzot. s láss csodát elsőre működik. tud 8 cm-t. a tegnapi vevőm is jó hozza de az csak 5 cm mivel egy centivel nagyobb a tekercs. és a kettőt együtt is viszi az adó. a táp egy siemens telefon töltője
(#) Szergej86 válasza Szergej86 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
ja és az összes alkatrész lábát hagytam ahogy volt, egyikből sem vágtam el.
valaki irta hogy sima viaszt öntött, arról van kép???
(#) Szebence válasza Szergej86 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Azt sprofan csinálta a sima viaszost, nagyon komoly lett, én is csináltam. sprofan viaszos gyertyájáról videó: Bővebben: Link


Az lenne a kérdésem, ha USB-ről szeretném üzemeltetni a gyertya adóját, akkor kell-e valami extra elektronika az adóba, hogy ne tegye tönkre a számítógépet?
(#) sprofan válasza Szebence hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Szerintem semm extra, nyugodtan rákötheted így is.
(#) Szebence válasza sprofan hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Oké, köszi! Elkezdem megblankolni az USB-s kábelt... addig várok még megerősítést, hogy közvetlen ráköthetem.
(#) Shoo válasza Szebence hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
1es láb a pozitív 4es a negatív csak ezekre kösd. A 2es a data+ a 3as a data- ezeken fogad adatot és ad, szerintem ha azokat nem bántod akkor nem tesz kárt
(#) Shoo hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Itt a következő ötlet, amit meg lehetne csinálni. Ugy nézem kicsit több menet kell a tekercsre


És az előzőből lemaradt, hogy én is USB-ről táplálom
(#) alex077 válasza Shoo hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Várjuk a kapcsirajzot! :nevetes1: :smoke:
(#) pipi hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Hali! Nekem is elkészült! Próbaképpen kristálycukrot tettem a pohárba itt egy mobilos video, (bocs aki 3gp fájlt nem tud megnézni) meg pár kép az összedrótozott skori féle kapcsolásról színváltós leddel, mobilakksiról hajtva.
Köszönet Nektek, kellemes ünnepeket
(#) sprofan hozzászólása Dec 23, 2008 /
 
Végre sikerült végeznem vele, pont időben
A gyertyáról már korábban tettem be képeket, most itt van a táp is, az is elkészült. A táp egy 6,5V-os 700mA-es nemrég megjavított kapcsoló üzemű táp. A kapcsoló alatt az a fekete izé nemtudom hogy mi, a valóságban nincs ott.
(#) Szebence válasza sprofan hozzászólására (») Dec 23, 2008 /
 
Jól néz ki nagyon!

Én felesleges telefontöltőket használtam, bár kettővel kevesebb volt, mint amennyire szükségem lett volna, ezért USB-sre csináltam
(#) bubuc17 hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
és visszatérve a sziloplasztal szerintem jobb megoldás lenne mint a keményítővel kisérletezni!és 500ft 500g
tökéletesen átlátszó+kiönthető.
és szerintem a szaga is pár nap alatt elmenne
(#) pipi válasza bubuc17 hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
van abból szintelen, szagtalan (nem ecetsavas is)
csak az a baj hogy vastagabb rétegben nagyon sokára köt meg, nem terül igazán magától, nehéz sík felületet létrehozni. (persze ez lehet előny is)
egyébként lehet hogy olcsóbb lenne, ma vettem egy adag zselés gyertyát 500Ft, a kb 4*akkora sziló meg kb 1000Ft.
még az az ötletem támadt hogy a felfordított tejszinhabspray kupakját kiönteni műgyantával, a ledet felülről belerakni, majd ha megkötött, meghámozni, visszafordítani
Következő: »»   24 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem