Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangátalakítás avagy torzító
 
Témaindító: zal, idő: Szept 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) zal hozzászólása Szept 21, 2006 /
 
Sziasztok!

Tv-ben lattam, hogy valaki az autojanak motorjahoz tett egy kis mikrofont, es egy szerkentyuvel forma 1-es hangga alakitotta a motorzajt. Mivel teljesen tudatlan vagyok a temaban valami konnyen ertheto fogodzot szeretnek kerni toletek. Elore is kosz.
(#) szabi83 válasza zal hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
nem! biztos, hogy nem elektronika játszik közbe!
általába 1 SÍP-ot szoktak beraki a kipuffogó cső végébe, ez fog szépen sípolni és elnyomja a motor hangját is, mert olyan hangos.

Még DIRECT SZŰRŐ-t szoktak használni, ekkor hallani a szivó hangot, karbis autónál működik, injektorosnál nem tudom.

üdv
(#) zal válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Szabi!

Tuti nem, mert meg mutatta is az elektronikat egy kis dobozban. A kapott hang jelleget pedig tudta valtoztatni. Vagy a hangot alakitotta at vagy a rezgest.
(#) G-Lex válasza zal hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Valószínüleg elektronikával is meg lehetne oldani (pitch), de a síp valóban egyszerűbb. Elektronikánál még egy böszme erősítő is kell ami elnyomja a motor zaját.
(#) a1356 hozzászólása Nov 8, 2008 /
 
Sziasztok! én egy olyan hangtorzítót szeretnék készíteni, ami közvetlen úton torzítja a mikrofon hangot. Itt arra gondolok belebeszélek a mikrofonba és a hangszórón már egy torzított mély hang jelenjen meg!
(#) Boba hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy egyszerű hangátalakítóra, vagyis hantorzítóra volna szükségem, amit egy eletronikailag kevésbé képzett ember is meg tud akár szerkeszteni. Segítségem mondjuk van, de szívesen csinálnám akár egyedül is.

A kütyü rohamosztagos páncélhoz kell. Mikrofon, hangszóró, közte telep és valami egyszerű dolog vagy dolgok, amik nem ronda robothangra torzítanak, nem emelnek, nem mélyítenek a hangon, csak kicsit olyan "régi rádióssá" teszik, értitek biztos. Mint a filmben

Fontos volna a help, jó videókkal tudom honorálni az eredményről!

Segítsetek ki egy rohamosztagost
(#) Bassmester válasza Boba hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Ha egy előerősített elektretmikrofonnal megküldesz egy sima LM 386-ot (9V-ról) és ráengeded egy kis hangszóróra akkor az rendes, frankó sokol-rádiós hangot fog produkálni.

A hangerő legyen veled
(#) Boba válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Hú, nagyon köszönöm, nem hangzik valami ördöngősen

Egy előerősített elektretmikrofonról mit kell tudni? Hol lehet ilyet szerezni? Tehát egy "sima" mikrofon ezek szerint nem jó.

Ahogy nézem, ennek az apró kütyünek 8 lába van, remélem megbírkózok vele

Nem tud nekem valaki egy egyszerű kapcs. rajzot mutatni vagy rittyenteni, hogy miként kössen össze ezeket az eszközöket? Kis szenvedéssel biztos nem tudnám csinálni, de azért biztos, amit biztos.
(#) Bassmester válasza Boba hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Az eletret mikrofonok sokkal kisebbek, érzékenyebbek mint a többi fajta, és olcsók. Egy öszvisz 1-2 tranyóból álló előerősítő rajzot a netről célszerű vadászni, az egészet pedig valamilyen próbanyákon tudod egyszerűen összeforrasztgatni. Az LM 386-hoz van kapcsirajz az adatlapján.
Itt egy komplett el.miki. Ehez már csak az LM 386 kell, meg a kicsi hangszóró.
(#) Boba válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Azt hiszem nincs több kérdésem.

Nagyon köszönöm, igazán sokat segítettél. Így azért mégis csak jobb, mintha egy vödör szólalna meg mikor beszélek ki a sisakból.

Ha még lesz gondom, írok mindenképp, egyébként még1x köszi a segítséget, és ha kész vagyok mindennel (kb 2 hét), cserébe lökök egy kis élményanyagot

Köszönöm
(#) Bassmester válasza Boba hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Szívesen
Egyébként a fiamnak is van ilyen fehér klónsisakja (gyári StarWars) de szerintem annál csak jobbat lehet csinálni, már ami az audio részét illeti
jó munkát!

Ja... jut eszembe. Cserébe küldhetnél valami ütős lézerkard tervrajzot
(#) Boba válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Muhaha

Hát olyanom nincs, de ha egy kicsit vársz...

...


Van ez a kép, meg itt egy nagyon jó cikk, csak a vicc kedvéért
(#) Boba válasza Boba hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Amit mutattál nyáklapos linket, sajnos ott nem kapni éppen.

http://www.resonator-electronics.hu/e107_plugins/content/content.ph...ent.24

Itt ez a link, szerinted melyik volna a legcélszerűbb lap a sok közül?
(#) SKY válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Hello! Az egyik hobbi elektronikás újságban láttam egy "lézerkardot" egy neoncsőből volt és hordozható!
(#) Boba hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Nem felejtettelek ám el benneteket Csak sajnos 1000 meg 1000 dolga van az embernek, és mire eljut oda hogy írjon ide, elfelejti hogy mit is akart.

Végül vásároltam egy mini megafont, megszakítós volt és kicsit halk. A megszakítót kikötöttem, az akkutokot átvariáltam hogy elférjek a sisakban. A megszakító helyére került egy kapcsoló, és - azt hiszem - az utolsó kondenzátort is kikötöttem, hogy kicsit hangosabb legyen a cucc.

A Jedi Campben (nyári tábor) is kellett a jelmez, mert olyan idősíkban játszottuk az élő szerepjátékot. Még a tábor előtt készült egy beharangozó-videó, melyben hallatszik a torzító végeredménye. Tehát itt a videó, és még1x köszönöm mindenkinek a segítséget:

http://www.youtube.com/watch?v=2IUGTZRC46c (van ezen a csatornán még 1-2 jó, érdemes megtekinteni)

A következő munka egy egyszerű villogó készítése lesz a páncél elején látható szürke csíkba, és talán még egy hátára a "táska" tetejére.

Köszni még 1x Az Erő legyen veletek!
(#) Pic7 hozzászólása Júl 9, 2013 /
 
Sziasztok !

Van valami olyan egyszerű kapcsolás ami a hangomat mélyíti?
(#) pucuka válasza Pic7 hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Nincs. Egy frekvencia sávot (amibe a hangod tartozik) keveréssel lehet más frekvencia sávba transzponálni analóg módon. Digitálisan pedig a felvett hangmintát más, lassabb órajellel visszajátszva. Egyik sem egyszerű megoldás.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2013
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem