Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Léptetőmotorok (vezérlése)
Lapozás: OK   32 / 162
(#) Sir-Nyeteg válasza Rinaldo hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Köszönöm!
(#) Izeg. hozzászólása Dec 24, 2008 /
 
Sziasztok
Én 2 db léptetőmotort szeretnék vezérelniLPT portról.
kérdésem: a mellékelt NYÁK-rajz jó lenne a kapcsoláshoz, amit szintén mellékeltem?
(#) foxi63 válasza Izeg. hozzászólására (») Dec 24, 2008 /
 
Szia!
A léptetőmotor rajza nálam egy fekete képernyő..
A kapcs rajzot meg nem tudom megnyitni...
(#) Izeg. válasza foxi63 hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Időközben rájöttem hogy a rajz valóban nem jó.De a nyáktervet mégegyszer megpróbálom
(#) Izeg. válasza Izeg. hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Egyébként a nyákterven minden érték rajta van
(#) ufi hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségetek egy un2003 - mas icvel működő unipolár motorhoz!
Egy nyomtatónól szedtem ki a mocit.A nyomtatóban gyorsabban forgott,mint nekem a panelon. Mi lehet az oka?
Kép szerint csináltam + progi!
(#) Krisz03 válasza ufi hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Valószínűleg azért, mert a Speed mezőbe kicsi számot írtál. Ez a lépések közötti időközt jelenti. Állítsd kisebbre.
Jó ez a progi, csak kár, hogy egy idő után leáll, és felkínálja, hogy vásároljam meg
(#) ufi válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Szia! A legkissebben van,de még mindig lassú!
Csak próbának kellet a progi!
(#) Krisz03 válasza ufi hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
És ha a Stepping legördülő menüben választasz másik léptetési módot? Bár akkor talál inkább lassabb, és nyomatékosabb lesz.
Akkor viszont lassú a program, nem tud gyorsabb léptetést.
(#) ufi válasza ufi hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
A mociról egy kép!

DSC00005.JPG
    
(#) ufi válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Másik progival kellene megpróbálni?
(#) ufi válasza ufi hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Nem jó úgy se!
(#) Krisz03 válasza ufi hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Nem tudom. Azt írtad, hogy próbának kellett a progi. Gondolom letesztelni, hogy jó-e a motor. Írni kell egy másik programot, amiben nagyobb sebességet lehet elérni, vagy valami számítógép nélküli kapcsolást keresni.

Én is csak mostanság próbálok felhasználni valamire 3db nagyfloppy fejmozgató motort, vagy nyomtatókból kiszedett kisebb motorokat, de ezek sajna elég gyengék.
(#) ufi válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Hát igen gyengék,de csak tükőr mozgatásra kellene!
(#) ufi hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Sziasztok!
nem tud valaki egy olyan programot, amiben nagy sebességet lehet elérni? Az az hogy teljesen ki tudjam használni a nyomtatóból kiszedett mocit!
(#) Medve válasza ufi hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Hello, ehhez nem "program" kell, sokkal inkább a "hardveren" múlik ez a dolog.
(#) Krisz03 válasza ufi hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Nézelődtem neten, és egy majdnem ugyanilyen motort használó kapcsolásra találtam. PIC-es, és ott van a forráskód is, tehát biztosan át lehet írni, ha nem megfelelő a sebessége, de én ehhez nem értek. Bővebben: Link
(#) ufi válasza Medve hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Szia! Akkor ezek szerint a uln2003-mas icvel készített kapcsolás nekem nem jó ahoz hogy a motort teljesen ki tudjam használni?
(#) sita válasza szabics hozzászólására (») Jan 10, 2009 /
 
Köszönöm az instrukciókat.
azt hiszem csak a türelemmel volt a baj.
minden rendben van.
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Heló
Találtam egy régi 386 os gépben lévő nagy floppy meghajtóban 1 léptetőmotort, a mellékelt képeken létszik hogy mi van rá írva, meg annyit tudok róla hogy 5 kivezetése van,... meg tudnátok mondani hogy ez mit tud? milyen fajta?
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Heló
Találtam egy régi 386 os gépben lévő nagy floppy meghajtóban 1 léptetőmotort, a mellékelt képeken létszik hogy mi van rá írva, meg annyit tudok róla hogy 5 kivezetése van,... meg tudnátok mondani hogy ez mit tud? milyen fajta?
(#) gerry válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Unipoláris a motor.
(#) csezoli21 válasza gerry hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
És a saját áramkörével meg tudnám vezérelni valahogy? vagy vezérlőt kellene hozzá építenem?
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
közben rájöttem hogy unipoláris motor! Tudnátok e nekem segíteni kapcsolás ügyben? vagy a mellékelt elektronikájával, valahogy, tudjam balra jobbra forgatni! vagy olyan kapcsolás kéne nekem, amivel balra és jobbra tudom forgatni gombnyomással vagy poti balra jobbra tekerésével,... minél egyszerűbb kapcsolás kéne, ha nem muszáj ne legyen agyonbonyolítva, de mondjuk azt sem tudom hány volttal mehet a motor, fentebb ott a kép ha valaki ismerné segíthetne!!! meg álló állásba úgy kéne hogy tartsa a pozícióját, tehát foglya meg nehogy külső hatásra elforogjon,... válaszokat várok heló
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Tudnátok e nekem segíteni kapcsolás ügyben? vagy a mellékelt elektronikájával, valahogy, tudjam balra jobbra forgatni! vagy olyan kapcsolás kéne nekem, amivel balra és jobbra tudom forgatni gombnyomással vagy poti balra jobbra tekerésével,... minél egyszerűbb kapcsolás kéne, ha nem muszáj ne legyen agyonbonyolítva, de mondjuk azt sem tudom hány volttal mehet a motor, fentebb ott a kép ha valaki ismerné segíthetne!!! meg álló állásba úgy kéne hogy tartsa a pozícióját, tehát foglya meg nehogy külső hatásra elforogjon,... válaszokat várok heló
(#) bbatka válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Azonosítsd be a rajta lévő IC-ket. A Googleba rákeresve ha megtalálod az adatlapját, akkor biztosan lesz hozzá kapcsolás is.
(#) csezoli21 válasza bbatka hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
mármint a vezérlőjén lévő ic kre keressek rá? lehet jobb lenne másik vezérlőt csinálni hozzá nem? nem lenne egyszerűbb? mert gondolom 1 unipoláris motor vezérlője azt mondtátok itt a topicon hogy egyszerű! és ráadásul nekem nem is kéne pc kapcsolat, elég lenne ha gombokkal lehetne vezérelni jobbra meg balra, létszives segítsetek, mert kezdő vagyok!
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
megnéztem az adatlapot, az egyiket megtaláltam a másikat nem,... ezzel így nem leszek előbbre,...segítsen valaki
(#) bbatka válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Szerintem a bal oldali kevesebb lábú lesz a motorvezérlő. De ha meg van az adatlapja, akkor már nem kell találgatni. Egyébként sok meghajtó kapcsolást találsz egy ilyen motorra. Én a helyedben mégis a már meglévő után nyomoznék, hisz erre már nem kell költeni.
(#) csezoli21 válasza bbatka hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
megnéznéd nekem elvileg ez a kevesebb lábú adatlapja, nekem ezek az adatok nem mondanak semmit, segítesz?

datasheet.pdf
    
Következő: »»   32 / 162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem