Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bináris óra
Lapozás: OK   8 / 26
(#) pittyu válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 31, 2009 /
 
Nem. Jó ez így külön.Az ötlet onnan jött, hogy találtam ( bontásból) 20 mm es kijelzőket. Meg olyan frankó plexi dobozt amibe kényelmesen elfértek volna. De nem kizárt , hogy egyszer nekiállok és megcsinálom.
(#) pittyu válasza pittyu hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Elkészült a sokadik bin. órám, ez a full extrás végleges fejlesztés.Amit tud- beépitett és hálózati üzem közben töltött Li -ion akku.--hálózat nélkül extra csökkentett fényerő. --nagy fényerő világos környezetben (a sorok és az oszlopok is tranyós leválasztásúak).és csökkentett fényerő sötétben.--kék SMD ledekkel megoldott referencia jelek amik az "1" ledek alatt egy mm lyukakon át világítanak ,nagyon halványan, de sötétben jól láthatóan.A doboz mérete: 85*55*50. A festés négy különböző szinü spray , papírral átmaszatolva.
(#) _JANI_ válasza pittyu hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Gartulálok! Jól néz ki!
(#) Thowra hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Ha sikerül hamarosan elkészül karóra méretbe is
A probléma a sok smd beszerzése, főleg a led a gond.
Ha sikerül mindent beszerezni és erőt venni magamon akkor elkészül, ha sikerül elkészíteni teszek fel képeket.
(#) pittyu válasza Thowra hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Ez igen! Egy internetes shop -ban 12 eger volt aszali, és 26 egertől indultak karóra méretben.A karóráknál egysoros kijelzőt használnak ( 1-2-4-8-16-32 ) Te is olyat tervezel.?Annak is könnyű megtanulni a leolvasását végülis.Én a környezetemben már mindenki tépi a haját , hogy tudom az időt ilyen hamar leolvasni.( persze akit érdekelt és odafigyelt rögtön ráérzett a logikájára) Hát sok türelmet és sok sikert az építéshez, ha sikerült valamit alkotnod légyszi fényképezd le. Nekem mindig a dobozolás okozta a legnagyobb gondot , hát karóra méretben elég nehéz lessz.
(#) Thowra válasza pittyu hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Üdv!
A dobozolást egy meglévő óra házikójával oldom majd meg, remélem bele fog férni. A kijelzés ledes lesz, smd leddel akarom megcsinálni. A kapcsolás, HEX u. az lesz mint a nagytesójába csak itt minden smd méretbe
Az biztos, hogy nem 5 perc alatt rakom össze, nem szeretem az smd t de itt nincs más megoldás. Már vettem egy új hegyet a pákához, direkt ehhez a munkához.
(#) proba válasza Thowra hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Bontásból PL lézernyomtató,mobiltelefon...
(#) gydanee hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Belekezdtem ebbe a projectbe, elkészítettem a NYÁK tervet amit _JANI_ osztott meg velünk, és elkészítettem a hozzá tartozó LED panel tervét is.
Ebben kérném a segítségeteket, ha valaki átnézné nem-e elszúrtam valamit nagyon meg köszönném.
A LED nyákon az a kék vezető sáv átkötést jelentene.
Jah és itt az eredeti terv.

Köszönöm!
(#) _JANI_ válasza gydanee hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Átnéztem a kapcsolást, s csak annyit módosítottam amit feltétlen kellett.
[off]Bár, elsősorban a könnyebb áttekinthetőséget tartottam szem előtt.
(#) gydanee válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Köszi szépen!
Éppen ebben a percben is a NYÁK-ot javítgattam, és az enyém is hasonló már!
A számomra tökéletes verziót feltöltöm majd az utókornak.

Még egyszer köszi!
(#) gydanee hozzászólása Ápr 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Úgy tudom hogy a PIC16F628A és a PIC16F628 között nincs túl sok különbség.
Az lenne a kérdésem hogy ha én ezt egy PIC16F628-ba égetem bele, akkor annak működni kellene?

Köszönöm!
(#) vicsys válasza gydanee hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Igen.
(#) gydanee válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Értem!
Köszi szépen!
(#) vizor válasza pittyu hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Jól néz ki, olyan Fallout3 feeling-es Jó értelemben
(#) HNorby hozzászólása Júl 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Már 1 éve nézegetem ezt a csudát és ugy döntöttem megépítem az eredeti felállást (6 oszlop 4 sort) referenciának nem lenne jó két led az óra és a perc két két oszlopa közé a második harmadik sorba (persze mas színű) mint a síma dig. órákon. - Más.. hogy lehetne megoldani 3 oszlopban (1-2-4-8-16-32)6 sorban kicsi átalakítással a programozáshoz nagyon nem értek. Ilyenre gondoltam:
köszi

tatpong2.jpg
    
(#) pittyu válasza HNorby hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Szia.A 6 oszlop--4 sor a legjobb a leolvashatóságban.Referenciának , legjobb alul , felül vékony plexi csík amibe élből SMD leddel belevilágítol.Láttam karórát "1--32" kijelzéssel De sokkal nehezebb leolvasni. ( persze meglehet szokni ). Ez a kép , amit betettél megmozgatták a fantáziámat -- lehet hogy csinálok egy hasonlót.Sajnos én is csak utánépítő vagyok, programozni nem tudok.A megépített öt DB órából most lett egy hibás , ( akku töltési gond merült fel )
(#) Thowra hozzászólása Júl 12, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Kész vannak a karóra méretű változat tervei, sajna eddig nem találtam olyan helyet ahol vállalnák az elkészítést
A terv befér egy nagyobb "reklámkaróra" belébe. A kialakítás a klasszikus, 6 oszlop 4 sor led. Gondolkodok RGB ledes megoldáson is mert az lehet kisebb lenne és gyárthatóbb is. A kijelzés pl így lenne: zöld=1, narancs=2, piros=4 és kék=8. Ennél a változatnál elég lenne 6 led. Nagyba már ment egy jó ideig de kellett a led A progi maradt a régi. Az a tapasztalatom, hogy jó többszínűre csinálni, nem csak szép de egy álmos reggelen könnyebb leolvasni
(#) _JANI_ válasza HNorby hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Szia!
Az alapkapcsoláson szerintem nem kell módosítani!
"Csak" a LED-eket kell másképp elrendezni.
Így gond nélkül kialakítható a 3-oszlop / 8- (2*4)-sor is,
csak kicsit a vezetékelés lesz macerásabb...

A hexadedimális kijelzés meg szerintem elvetemültség!
(#) HNorby válasza pittyu hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Haller!

A plexi megvilagitas jo, en a csoveket szeretnem alulrol bevilagitani. Elkuldenel egy csomagot (zip) amibe minden benne van ami kell . Nyákterv kapcs.rajz a belevalo progi. Itt ugy nezem 2 verzio fut de egyiken sincs toltes.

Elore is koszi.
(#) _JANI_ válasza HNorby hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Egy változat azért a kapcsolások között is fellelhető, mindennel ami a megépítéshez kell... Bővebben: Link -> Bináris óra... [OFF]( Még a forrásfájl is letölthető a program módosításához. )
(#) pittyu válasza HNorby hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Szia. Sajnos semmit nem dokumentálok, ez rossz szokásom. Nekem az oszlopok és a sorok is tranyóval le vannak választva. A sorok tranyóit vezérlem egy fényellenállással, hogy sötétben ne vakítson. Az akkutöltést diódás leválasztással egy ellenállással oldottam meg. Itt kell még javitanom, mert sokat kapott az akku.Ha nem kap feszkót adapterről , akkor a diódás leválasztásról akku feszt kap az áramkör, így halványabban világit és nem veszti el az időt.Most nem érek rá (megyek repülőzni ) de majd megrajzolom a lényeget. A NYÁK rajzot kinyomtattam és megvan LAY formátumban. csak nem tudom berakni.

DSCF0370.JPG
    
(#) _JANI_ válasza pittyu hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Idézet:
„A NYÁK rajzot kinyomtattam és megvan LAY formátumban. csak nem tudom berakni.”


Megoldás a problémádra a PDF Creator program.
Egy virtuális nyomtatóportot hoz létre az eszközök között.
Csak nem a nyomtatóra kell küldeni a nyomtatnivalót,
hanem a PDF Creator-ba. S ez létrehozza a PDF állományt...
(#) HNorby válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Átnéztem a fórumban letölthető dolgokat és találtam nyáktervet is nézegetem Köszi! (Én meg Makói )
(#) vicsys válasza HNorby hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Itt egy lehetséges változat, sprint layout v.5-re.

PCB.lay
    
(#) HNorby hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Mindenkinek köszönöm a segítséget. Elkészült a bináris óram 1.0 verziója. Külön köszönet Szabó Gábor barátomnak a nyák levilágításáért. Itt egy kép, de ez még nem végleges (fülpiszkálós) doboz, meg a ledek is kékek lesznek. Csá.

IMG_1061.JPG
    
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Sziasztok! 2 éve én is építettem egy bináris órát, de mivel a mikrokontroller programozás elég félelmetesen hangzik, így számlálókkal oldottam meg. A termék teljes egészében saját tervezés és kivitelezés. Jól látszanak rajta a rutintalanság tünetei, például nincs kezelve a beállító nyomók pergése és az órajelet is egy 555 állítja elő. Napi pluszminusz 5-10 percnél pontosabb sosem volt... Bizony, az 555 ilyen célra alkamatlan! Aztán a pergést késöbb megoldottam MAXIM 6818 IC-k segítségével. Ezután valahogy nem volt időm vele foglalkozni azóta is várja a jobb sorsát. Közben belefogtam egy Vicsys-féle változatba is, de jelenleg azzal küzdök hogy belevarázsoljam a programok a PIC-be. Ha lesz eredmény, mindeképp feltöltöm!
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Ismét sziasztok! Már kész is az óra... illetve majdnem, mert a mikrokontrollerbe program égetés még mindig nem jön össze... Megépítettem az alábbi "com84" képen található programozópanelt, és hát nem mukodik! Az ICprog nevű programmal próbálkoztam, amikor megkérem hogy programozzon, olyan mintha csinálná, de aztán amikor ellenőrzi akkor kiderül hogy egy hitvány kis bitet se varázsolt rá a PIC-re... Hol lehet a hiba? Elméletileg a com port áramával nem, hiszen egy 233Mhz-es őskövületet direkt emiatt élesztettem fel, és arról próbáltam...
(#) kocsgab002 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Helló!

ha nagyon nem megy, akkor szívesen beprogramozom neked, márha pesti vagy
Egyébként gratula, eddig jó, csak működjön
üdv.
(#) (Felhasználó 20218) válasza kocsgab002 hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Üdv!
Köszönöm a felajánlást, de szegedi vagyok. Különben van egy munkatársam, neki tulajdonát képezi egy működőképes égető és ha minden igaz akkor holnap délután már sütni fogunk! Remélem minél előbb rakhatom fel a működés közben készített fotókat!
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Jelentem működik az óra! A kölcsönkapott, eredeti Microchip Picstart Plus programozóval sikerült felnyomni a progit a kontrollerbe, és lőn pontos idő!!! Ezer köszönet Vicsys-nek a kapcsolási rajzért és a programért!
Következő: »»   8 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem