Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   393 / 3569
(#) wg_kezdo válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Ja nem engem ez a papír-alumínium-papír-alumínium-papír érdekel.
Táncszőnyeghez kell . (Tudjátok ez a vesszőparipám táncolni akarok MIVEL: El Vagyok Hízva!).
Komolyra fordítva a szót tényleg el vagyok hízva és tapasztalat, hogy napi 10 perc tánszőnyeg (amíg még volt) sokkal többet ér bárminél amire időm sem lenne.
(#) DuMatyi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
én meg azt hittem, betörőt akarsz fogni... ... Akár fel is kérheted táncolni, ha nőnemű!
(#) wg_kezdo válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Hát betörőből most van bőven az országban.
Én azon a véleményen vagyok, hogy a betörőt nem szabad megfogni, hanem hagyni lopjon csak amit akar.
Csak utána mikor már megtörtént szabad elkapni és ha lehet az akcióját rögzíteni is illik.
Akkor legalább 1-2 évre nyugta lehet az embernek.

Mondjuk én nem is nyugalmi negyedben nőttem fel
(#) Action2K válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Szia!
A Fóliabillentyűzetes cikkemet olvastad? Ott említem a gyári felépítését is. A mikrokapcsolós kiváltás itt nem válna be, de a piezós nyomásérzékelő hátha...
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Táncszőnyeg... Az jó. 20 évvel ezelőtt megjelent egy "szív infarktus megelőző" gyógyszer. Megkérdeztem a bratyómtól, (aki orvos) hogy mennyire jó. Válasz:
- Nagyon jó! Fantasztikusan jó! Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy szívinfarktust fog kapni az alkotója. (Ezt biztosítja számára az az anyagi jólét, amit hoz neki ez a bolt.) Aki szedi, annak nem sok mindent számít, reméljük, hogy nem is árt.
Szerintem ne akard a táncszőnyegre fogni az elhízásodat! Nem akarom lebecsülni az eszköz nyújtotta lehetőségeket, de ha Te a 10 -percben hiszel, akkor az sem hozza meg a várt eredményt! A 10 perc mozgás is mozgás, és több mint a semmi. De ami elég egy 39 killós (vasággyal!) anorexiás libának, az nem elég sem neked, sem nekem, és senkinek, aki hízásra hajlamos, mint (pl.) én is.
Tanulj meg élni vele, fogd magad vissza szénhidrátban, (kola, csipsz, cukor, csoki) és egy kicsit mozgj többet. Napi 1 órát! (séta, kocogás, stb)
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Reflektálás wg_kezdo és llaci56 hozzászólására:

A saját példámat tudom elmondani. Szép fokozatosan növeltem az adagot. Első héten 10, majd 15-20-25...40 kilométereket bicikliztem 2 naponta! Emellett idénygyümölcsökön éltem. Eredmény: 1 dekát nem fogytam! Múlt nyáron volt. Fogyáshoz nem elég a mozgás. Emellett olyan szintű önmegtartoztatás kell, hogy 1800 kalóriánál több SEMMIESETRE sem jusson be a szervezetbe (Na ez nem sikerült: az idénygyümölcsök tele vannak szénhidráttal!). A napi 1800 kalória kb. így nézne ki: Reggeli: egy keménytojás 2 vékony szelet teljes kiőrlésű kenyérrel, vaj nélkül... Folytassam?

Szóval az evolúció csúnya tréfát űz velünk. Anno a mifélénk volt előnyben (lassú anyagcserével rendelkezők), mert kevés volt a tápanyag, jó hatásfokkal tudtuk hasznosítani. Most szívunk, mert keveset mozgunk, és az anyagcserénk és még mindig lassú, relative több a táplálék, de a felesleges kalóriát raktározzuk - évmilliókig ez volt a túlélés feltétele! Csak hát van utánpótlás, hízunk - erre jönnek a szövődmények. Cukorbaj, érelzáródás... Tehát jelenleg mi vagyunk rosszabb helyzetben.

Akinek gyors az anyagcseréje, az rossz hatásfokkal dolgozik: pillanatok alatt elégeti a bevitt energiát. Sokszor van szükség utánpótlásra... Most ők a nyeresek, egészségesebbek, mint mi!

NADE! Ha valamilyen okból lecsökken a táplálék mennyisége, fordulna a kocka - tehát a "jó hatásfok" lenne a nyerő. Lehet, hogy annak a génkészletnek addigra már írmagja sem volna. Kérdés: Akár ki is pusztulhatna az emberiség?

A fogyás élettanáról sokat olvastam - Addig sem mozogtam... - Saját magam miatt, mivel le szeretnék fogyni. Nem hiúságból. Meg szeretném élni, és élvezni a nyugdíjas éveimet. Ki lehet jelenteni: nincs királyi út! Csak önsanyargatás. NEM szabad 1800 kcal alá menni, mert akkor a szervezet takarékos üzemre kapcsol. Csupán az a baj, hogy ha éhezek, gondolkodni sem tudok olyan hatásfokkal! Jó számolgatást! Írtam ezt úgy, hogy pudingot főztem ebédre...
(#) Egry válasza hapro hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Megtippelem.
A 71, az egy hetveneggyed col.
A 68, az egy hatvannyolcad col.
Találós kérdés.
Mi lehet a 67?
Félretéve a sületlenséget.

A col, valójában egy „incs” az 25,4 mm.
(Nálunk a bécsi hüvelykre is azt mondják, hogy col. Innen lehet a colstok elnevezés. Amit ugye az asztalosok, ácsok használnak. Egy hüvelyk=26,4 mm)
Ha valami hülyeséget írtam, az attól van, hogy nagyon rége jártam iskolába.
(#) wg_kezdo válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
A felsoroltakon már túl vagyok:
0 kóla, csipsz meg hasonlók.
Bár elismerem, hogy kevés zöldséget eszem azért nem hiszem, hogy ez az okat az elhízásnak (172 cm vagyok és 70 kg)

A napi mozgásnál pedig:
3 km-ert bringázom reggelente (most már 85kg-al) hegynek fel és le, nem tolva tekerve.
Fát hasogatok, vágok, kertészkedem stb...stb...

Nem a mindennapi kondival van a probléma, hanem azzal a súlyfelesleggel amit le szeretnék adni.

A táncszőnyegnél 10 perc alatt az ember kellemesen, de nagyon kimerül. Sportoltam tudom, hogy ez sokkal jobb, mint a sétálok 1 órát. Azt majd öreg koromban.

Lehet persze ugrálni 10 percet és nézni a fehér falat, de az kicsit unalmas.
(#) kaszarobert válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Vajon, ha Afrikában, vagy Amerikában írnánk be ugyanazokat a szavakat a keresőbe, akkor is ugyanazokat a találatokat kapnánk mint itthon?
(#) wg_kezdo válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Látod ez nagyon jó kérdés.
Valószínűleg nem.
Amúgy szerintem a google-t kinőtte a világ, én már szinte semmire sem tudom használni.
Egy-egy keresésre több eredmény kapok, mint amennyit egy hét alatt fel lehet dolgozni.
Megszámlálhatatlan hibás találat (nem létező oldalak).

Ezért nem szoktam a google-t olyan gyakran használni.
(Majd, ha nyugdíjas leszek talál elszórakozom vele napokat [Ja, nem is lesz addigra nyugdíjunk])
(#) kaszarobert válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Az a baj, hogy nincs más, sajnos
(#) wg_kezdo válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
De van.
Úgy hívják:
Hobbielektronika, speciális fórumok, speciális keresők.
Csak amíg ott is állandóan azt hallja az ember, hogy Google a barátom..... (de ez már egy másik történet).
Ilyen sok önkéntes szendvicsembere még nem volt egy cégnek sem szerintem .
Ennél már csak a nike márkajelzésben feszítő fiatalok akik örülnek, hogy szendvicsemberként reklámozhatják azt a céget aki kizsákmányolja az éhező gyerekeket.
(na ez kijött, szóval előre)
(#) llaci56 hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
A börze rovatban - tévedésből - valaki régi folyóiratokat keresett. Ha neked is kell esetleg, azt légyszíves magányban jelezd! (max. 1-2 napig lesz elérhető.)
(#) Frankye válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Idézet:
„172 cm vagyok és 70 kg”

És van képed azt mondani, hogy el vagy hízva?! ( )
Gondold meg: 198 centi magas vagyok, és 140 kiló! Én valóban el vagyok hízva!
(#) wg_kezdo válasza Frankye hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Én meg veled szoktam vitatkozni???? :hide:
Igaza van Topinak a moderátoroknak akkor sem szabad beszólni, ha nekem van igazam
Mindent visszaszívtam,
(#) Frankye válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Ne félj, a birkákat én tanítom türelemre...
(#) wg_kezdo válasza Frankye hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
beeee-beeee. :eeknoes:

Mindenesetre akkor is el vagyok hízva. Amikor még csak 60 kg voltam simán le tudtam futni a 60-at 7,7 alatt most meg örülök, ha meg tudok mozdulni a székből.
(#) Frankye válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 

Én meg már annak is örülök, ha meg tudok mozdulni a székkel...
(#) wg_kezdo válasza Frankye hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Nem is tudom mit mondjak.
Váltsunk témát.
Szép időnk van.
Tud valaki táncszőnyeget szerzni?
(#) Frankye válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Te ebbe a táncszőnyegbe fogsz belebetegedni, nem a túlsúlyba, ezt már most látom...
(#) wg_kezdo válasza Frankye hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Én nem foglalkozom a táncszőnyeggel csak kell nekem egy. KELL! :banplz:

Amúgy már megcsináltam a lépésérzékelőt meg a billentyűzeten is megvannak a csatlakozások.
SZóval nemsokára ugrálhatok
(#) wg_kezdo válasza Frankye hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
"Hú, valami beugrott"
Ha kész lesz a táncszőnyegem akkor azt rá lehet kötni majd a C64-re is a Joystick helyére.
És akkor tudok írni C64-re táncszőnyeges programot.
(végre tudtam, hogy el fogok valamit érni az életben).

Amúgy miért is nem találták már fel ezt 20 évvel ezelőtt?
(#) vicsys válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Basszus, már engem is bosszant...
Tessék itt van:
Bővebben: Link
(#) zoly15 hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
Szeretnék kérni egy kis segítséget ami nem is elektronikai dolog...
Szóval:
Nagyon magával ragadott ez a Stirling motor
Építeni is szeretnék egy kisebb modellt
Csak elakadtam azon hogy miből lehet a Kiszorító dugó "fala"...
Néztem több képet amin vasnak vagy hasonló anyagnak látszik...
Linkelek pár képet.. Szerintetek miből lehet? (Az a rész amit fűtünk és az a rész amin lehűlik jelen esetben ez bordás)
Kép1
Ez egy oldal
Videó
A videót ha valaki megnézi és tud jól angolul nem tudná "kihallgatni" nem-e beszél benne arról hogy miből van a henger "fala"...
Érdekelne még a két dugó aránya is ha beszél róla de nem lényeg..
Esetleg átmérők..
Jah! A kiszorító dugó anyaga is jó lenne
Előre is köszönöm!

ÜDv!
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Idézet:
„És akkor tudok írni C64-re táncszőnyeges programot.
(végre tudtam, hogy el fogok valamit érni az életben).”


A C64 billentyűjére gondoltá?
(#) Action2K válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Elkéstél, már 84-ben megíródott. A joyhoz kellett bedugni.
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Bővebben: Link3
(#) wg_kezdo válasza vicsys hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Amúgy befejeztem, mivel sikerült megcsinálnom most már csak valami épkézláb formába kell öntenem.
Viszont érdekes, hogy C64-en már megvolt és mégsem terjedt el annyira.
Pedig tudomásom szerint, de javítsatok ki, ha tévedek a technikai feltételek már régen adottak voltak és a C64-es joystick bemenete messze egyszerűbb, mint a mostani USB.
Lehet, hogy a játéktermes változat kellett a sikerhez?

Mind1 a lényeg, hogy már van esélyem a fogyáshoz
(#) Action2K válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Idézet:
„Lehet, hogy a játéktermes változat kellett a sikerhez?”

No igen, sokszor múlik a dolog a tálaláson. Meg akkoriban nem kellett ilyesmi, mer nem volt szégyen a játszótéren fogócskázni, focizni, csúszdázni, mászókázni, bicajozni. Manapság alig vannak a gyerekek a játszótéren.
(#) wg_kezdo válasza Action2K hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
És akkoriban még nem verték szét annyira a gyerekeket a játszótereken és nem volt annyi autó, hogy még én sem merek egy kis faluban sem kimenni biciklizni.
(#) zenetom hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
De nincs nállam mozgás MSN-en elektrósok körében. Talán ez a telihold? :ticking:
Következő: »»   393 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem