Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   288 / 2500
(#) WaRL0 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia.En csak azert epitettem meg mert azt olvastam itt,hogy szep hangja van.Szerinted hany W-os lehet ez igy ahogy nekem van megepitve?Mert szeretnek nagyjabol ilyen teljesitmenyu A-osztalyu erosittot keszitteni.

Koszi.
(#) Imi65 válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Ha "szögig" kihajtod, akkor 3W, 12V-ról. De még ezt sem hiszem, hogy tudja. Te mit tapasztalsz!?
Ezt a kapcsolást inkább kimunkáltnak nevezném.
(#) hapro válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Akkor építs inkább 2db LM317-ból és egy IC-ből meg egy két alkatrészből A-osztályút, annak viszonylag elfogadható hangja van, fűt is mint állat, ha épp az a cél, és áramot is kajál rendesen. meg a teljesíménye sem túl nagy. Olyan 3-5W lehet. Valahol itt a fórumon fenn van ez a kapcsolás amiről írok. Egyszer próba képp megépítettem, aztán még aznap vagy másnap lebontottam, a nyákja még megvan valahol talán...

Közbe megtaláltam:
Bővebben: Link
(#) Imi65 válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Egyébként nem feltétlenül "kötelező" A osztályú erősítőt építeni. Sok hátránya van, nevezetesen a melegedés, a tápellátás. Előnye (ha van egyáltalán) csak bizonyos szintű (jó minőségű műsorforrás, és hangsugárzó) rendszereken hallható, ha ilyen nincs, felesleges beruházás.
(#) WaRL0 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szoval ha megepittenem azt a kapcsolast amit belinkeltel akkor kb. ugyan az a teljesitmeny lenne mint ennel a "feny erosittonel" ?
(#) Imi65 válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Gyanítom, hogy több is. Ez 24V tápfeszről jár.
(#) WaRL0 válasza hapro hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia.Nem akarok bele IC-t tenni.Elegem lett az IC-s erosittokbol.Most meg akarok probalkozni valami A-osztalyu tranzisztorossal.De azert koszi
(#) WaRL0 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Akkor azt hiszem holnap meg is veszem hozza az alkatreszeket.Meg valami nyakot csinalok hozza csak nem vagyok valami nagy "nyaktervezo" szaki. Koszi a segittseget.

Szia
(#) CIROKL válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Ha már egyszerűt akarsz építs egy ilyesmit ! Ez A-osztály meg talán még a hangzása is jó !
(#) WaRL0 válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szia.Ezzel a kapcsolassal talalkoztam en is.De ez se lehet valami nagy durranas szerintem mert ugyan az mind az izzos csak ellenallassal van helyettesitve.Igaz,hogy meg tartalmaz 1-2 ellenallast de akkor is "felek" megepitteni.

Koszi

Szia
(#) Máté24 hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy végfokot ami olyan kb 300-400w teljesítményű lenne valaki tudna nekem mellékelni egy olyan kapcsolási rajzot és nyákrajzot hozzá amit már valaki megépített és bevált mert szeretnék biztosra menni. Ja és szerintetek egy ilyen teljesítményűt megépíteni érdemesebb vagy megvenni valami kit félébe vagy esetleg készen. Előre is köszi a segítségeteket!
(#) csezoli21 válasza Máté24 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Helló
A VF2 topicban megtalálod KD Mester 300-400 Wattos erősítőjét,...
(#) uli hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Tudna nekem valaki ajánlani tranzisztoros végfokot, olyan 30-50 W-osat. Lehetőleg egyszerűt, olcsót. Lehetőleg ne +- 60 Vról menjen, normális tápfeszre kéne (pl +-18, +-24V)
Kössz előre is :Uli
(#) csezoli21 válasza uli hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Helló
Szintén VF2 topicban vannak ilyen teljesítményű kapcsolások, hasonló tápfesszel!
(#) uli válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Köszi. Nem írtam ugyan, de a VF sorozat egyik tagjával már naggyon-naggyon sokat ****tam. Szép hangja volt ugyan, azalatt a 2 percig amíg működött, de aztán mind tönkrement.
Inkább valami tranyósra gondoltam. Néztem már bss-en, itt is végignyálaztam majdnem az összes oldalt a topicban, össze is gyűjtöttem párat, de valahogy nem tartom őket az igazinak. De kössz a segítséget.
uli
(#) Müszi válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Az IMI65 által linkelt kapcsolást építsd meg: Bővebben: Link

Szép hangja van, érdemes kipróbálni, tegyél rá egy izmos hűtőbordát!

üdv
(#) ngyzoli válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Jujj,ez durva... Fény-erősítő...
(#) Szegedi Sándor válasza uli hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Ajánlom neked az ST151-et. Nem túl bonyolult és könnyű éleszteni. Nekem is van egy és elsőre sikerült összerakni.
Ez az első tranyós erősítőm és szép hangja is van.
Ja és ha emellett döntesz ajánlom hogy Tip35-36 párhoz ragaszkodj mert abból az ST gyártójú eredeti, de viszont a BD249/250-ből alig lehet eredetit kapni.
Itt az ST151 linkje
(#) csezoli21 válasza uli hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Helló
Ha szabad megtudnom melyik tagjával ****tál?
köszi helló
(#) uli válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Természetesen. A VF3-mal akadtak gondjaim. 2-3 percenként füstölt le egy FET-et. A biztosíték meg mindig csak aztán égett ki. Felváltva tette őket tönkre. Új nyákra is építettem, de az sem segített. Jópár FETembe került, ami itt Egerben nem olcsó, és a végén feladtam, elraktam egy doboz mélyére az egészet. Ahogy olvastam sok más embernek működik, tehát sok sikert az építéséhez, valószínűleg én rontottam el valamit. De a VF2-be már bele se fogok, ha a kistesója nem működött, mit várjak a nagytól?

Az ST151 jónak tűnik, a gond az idióta tápfesszel van. +-40 VDC azt ugye két 28V-os tekercsből nyerhetek. Olyan meg a világon nincs. De lehet majd ha értek hozzá meg időm és lóvém is lesz, kapcs.üz. táppal hajtom meg, és akkor nem lesz gond a tápfesz. De ez a jövő zenéje.
Kössz azért: uli
(#) Müszi válasza uli hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
én legább 6db VF3-mat készítettem, pöccre indultak, nálam a rövidzárt is bírta (kis ideig), ha nem kapott negatív feszt, nem működött, igaz, de túlélte.
Szép hangja van, és erő is van azért benne. A VF2 is nagyon jó szerintem, nekem az van a szubba.
A VF2-t IRFP240-9240-nel érdemes összerakni, úgy lesz igazán strapabíró.

üdv
(#) Szegedi Sándor válasza uli hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Nekem is egy 150 wattos trafó 1x 24-es ágára van rákötve egy ST151 egy feszültségkétszerező megoldással(két dióda és két kondi) és így +-35-öt kap és még így is pont elég.
(#) csezoli21 válasza uli hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Helló
Hát nem tudom én eddig csak jót hallatom a VF sorozatról, én a Conduktort fogom megcsinálni valamikor ősz környékén,....
(#) Szegedi Sándor válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Nekem is van itthon egy működőképes VF3, és volt itthon 3db NE5534 mind a három működik előerősítőként de az egyik nem volt jó a VF3 ba mert akár mit csináltam vele csak gerjedt. Itt az IC volt a hibás.
(#) csezoli21 válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Milyen márkájú az NE5534?
(#) Szegedi Sándor válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Egy Thailand felírat van rajta.
(#) uli válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Müszi és Zoli!
Félreértés ne essék, nem szidom az erősítőt, valóban nagyon szép hangja van, csak nekem valahogy állandóan tönkrevágta magát. Ha stabilan működött volna, biztosan nem problémáznék itt, már rég összeszereltem volna, csak a rossz élmények miatt inkább maradnék valami egyszerűbbnél. De érettségi után lehet mégegyszer nekiugrok, majd elválik...

Az igazság az, hogy nekem is 24V-os trafóm van. De az 380V/24V. Szóval ez így olyan 15VAC-t ad 230-ról. Azt építeném bele. 100W-os a kicsike, én is a feszültségkétszerező kapcsolással fogok egyenirányítani. (Esetleg ha valakinek szüksége van rá, cserélhető olyanra, ami nekem jó. )
Találtam egy ilyet: (melléklet) Valaki megépítette már? működik? Jónak tűnik, mind tápfesz, mint egyszerűség ügyében.
(#) csezoli21 válasza uli hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Nincs semmi gond, az a te véleményed, Müszié is a sajátja!
Én meg csak amiket olvastam róla az alapján nyilatkozok, meg a sok dicséret alapján! Helló
(#) water válasza uli hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Szerinted ez mennyivel egyszerűbb a Vf2-nél? Semmivel sem, nagyjából ugyanannyi alkatrész kell mindkettőbe. Fetet most már olcsóbban kapsz mint tranyót, ráadásul a Vf2 még szebben is szól. Nem értem mi kell még ennél egyszerűbb és olcsóbb...
(#) uli válasza water hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
( 2n3055-öt 170 Ft-ért veszek, IRF9540-est 300 fölött.)

ÉS szerintem sokkal egyszerűbb mint a VF2.
De még keresgélek. Quad-ra is gondoltam, azt is jólenne megépíteni,c sak jelenleg az túl sok pénz, no meg trafó is kéne hozzá.
A skori oldalán lévő 25W-os texas erősítő is tetszik. De az picit kevésnek tűnik. MAjd meglátjuk mi lesz belőle.
uli
Következő: »»   288 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem