Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   289 / 2500
(#) Szegedi Sándor válasza uli hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
A VF2 szerintem sem olyan pofon egyszerű. Nekem a feteknél a diódás vagy tranyós megoldás nem tetszik(az a hőmegfutásos dolog). Szerintem a VF2-be erősebb kellene mint a irf540-és 9540. Nem tudom hogy nekem eredetiek e a VF3ba, de már annál is elég szépen melegszenek.
(#) vtsoftware hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
Sziasztok

Senki?
Ez a hozzászólás...
Én tényleg tanácstalan vagyok, meg merjem-e így csinálni?
(#) Szegedi Sándor válasza vtsoftware hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Hát figyelj szerintem ha nem használod ki max-on állandóan és tényleg lesz még ventillátoros hűtés akkor elég lesz szerintem, de a biztonság kedvéért kérdezd meg ezt az ST151 fórumba, itt sok a hozzászólás és nem mindegyiket olvassák el, ott többet fognak a kérdéseddel foglalkozni. Sok sikert kívánok neked az ST151hez. Nekem is van egy és nagyon tetszik.
(#) Flatlander hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Tudna nekem valaki "jelközösítőhöz" kapcsolási rajzot küldeni?Szóval hogy stereo jelből mono legyen.Azt tudom hogy kell hozzá valami ellenállás is csak nemtudom hogyan kell bekötni,és neten sem tudom keresni mert nemtudom hogy keressem.
(#) vtsoftware válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Ááá, nem lesz az mindig "csumán"
Na akkor felkérdezek még az ST topikba és megkérdem sixtek-et is.

Köszi szépen
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Helló
A kimenő elkó lehet 10 voltos is?
Kimértem és max 8 volt van rajta,...
(#) eper1234 hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
sziasztok.

olyan kérdésem lenne hogy a mellékelt kapcsolási rajzon lévő 2sc1775 ös tranyót szerintetek helyettesíthetném mondjuk bc546 os tranyoval, néztem az adatlápját mindkettőnek és csak a frekiben látok különbséget meg kicsit a fesz szintben nagyvonalakban.
esetleg valaki megépítette már ezt a kapcsolást ? kisebb bulikba használnám bírja a strapát ?
válaszokat köszi.
(#) ideasforlife hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
hello!

Ezt a kis genius erősítőt át lehet -e alakítani ehhez a mélnyomóhoz .. vagy esélytelen???


(tea2025b)
(#) promise válasza eper1234 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Sajnos a végfet párt már nem gyártják.
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Szerintem lehet.
(#) eper1234 válasza promise hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
hello.
gyártják még az biztos, HQ nál lehet kapni néztem a netes árlistájukat csak bevallom őszintén lustaság fél egészség alapon nem szeretek alkatrészekér sokfele rohangálni csak ha nagyon muszáj és ezért töprengtem hátha cserélhető mással, de valószínű megpróbálom a bc546 al de azért köszönöm a vállaszokat.

Remélem csak a shift billentyűt vitték el a tolvajok tőled.
szamóca
(#) promise válasza eper1234 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Lehet,hogy én nézem rosszul,de nem találtam 2SK134/2SJ49 párt.
(#) WaRL0 hozzászólása Máj 4, 2009 /
 
Sziasztok.Nincs veletlenul valakinek ehhez az erosittohoz nyakrajza? Elore is koszi :yes: .

Sziasztok
(#) uli válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Melyikhez?
(#) WaRL0 válasza uli hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Jaaaj bocsi Elfelejtettem a kepet feltenni Tessek itt van .
(#) Müszi válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Rajzold meg! Egy ilyen áramkörhöz szinte semeddig se tart készíteni egy nyáktervet, akár kézzel is.

üdv
(#) WaRL0 válasza Müszi hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Szia.Csak az a gond hogy nem vagyok valami eros nyaktervezesben . Na mind 1 majd lessz valami.

Szia

Nagyon nem mindegy!
szamóca
(#) Tomi20 válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Itt az idő, hogy elkezdd, ha mindig csak kéred a terveket, sosem jössz bele a tervezésbe, senki sem úgy született, hogy rögtön profi nyákokat csinálnak.
(#) Müszi válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Így van! Tessék gyakorolni! Kezd az egyszerűbbekkel. Ajánlom a Sprint Layout-t, nagyon jó progi.

üdv
(#) eper1234 válasza promise hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Szia.
Szerintem félreértettük egymást, mert én a 2db 2sc1775 ös tranyót akarom kiváltani a bc546 al. Egyébként a két végfet is szintúgy más típus lesz, úgy gondoltam hogy irf540 és 9540 el helyettesítem őket és a tápfeszt a két irf fet miatt alacsonyabbra tervezem +-35 V ra, eleve ez is volt az adott tápfeszem, szerintem így elméletben mennie kell bár nem vagyok szakértő nem tudom esetleg neked meglátásod ? Fog így menni ? Gondolom a teljesítmény is ennek megfelelően csökken picit.

És igen szamócának teljes mértékben igaza van, elfeledkeztem shift et használni. Sorry.
(#) kokmate válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Szia!
Én tegnap csináltam egy kezdetleges nyákot hozzá paint-tel. Azért csak paint-tel mert úgyis filccel rajzolom rá a panelra tehát tökmindegy. Ha gondolod szólj és felrakom. De tényleg nem túl profi.
(#) WaRL0 válasza kokmate hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Akkor rakd fel letszi. koszi talan meg mama meg is epittem

Szia;Koszi

(#) kokmate válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Itt van.
Sajnos a minőség nem túl jó és az se biztos hogy működik... Én is még csak most marattam le. Majd holnap kifúrom és valamikor összerakom ha meglesznek az alkatrészek. Remélem segítettem
(#) hapro válasza kokmate hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Egy A-osztályú végfokhoz ölég sovánka vonalak ezek. Legalább ahol nagyobb áramok folynak megvastagíthatnád a fóliacsíkokat. Pl.: a két teljesítmény tranzisztornál, a tápnál és a hang kimenetnél legalább.
A kapcsolási rajzot nézve a +24Vos vonalat végig ahol/amíg alkatrészekhez csatlakozik Q2-től R10 és C8-ig, R10-től Q3-ig. Q3 emitterét a test felé, C8 mínusz felét a hang kimenetig. Én vastagabb vonalakkal rajzolnám az biztos.
(#) kokmate válasza hapro hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Rendben köszi, de a panelra kézzel rajzolom és azok jóval vastagabbak.
(#) WaRL0 válasza kokmate hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Szia.Koszi a nyakot majd beleteszem spirt layout-ba es attrajzolom vastagabra a vonalakat stb . Ha tudsz majd ertesits,hogy milyen hangja van.Koszi

Szia
(#) kokmate válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Oké rendben. Remélem még a héten kész lesz
(#) Máté24 hozzászólása Máj 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Bocsánat hogy ide írok de itt de hátha tudtok segíteni. Beszeretnék kötni egy hangfalvédelmet kell neki a trafóról 35 volt És kellene neki 12 volt azt a 12 voltot honnan szedhetem le ha a trafómon nincs12 volt, bárhonnan leszedhetek ha találok? Köszi a válaszotokat előre is!
(#) LGS94 hozzászólása Máj 5, 2009 /
 
Sziasztok olyan erősítő kapcsolási rajzot keresek ami 12V-ról működik olyan kellen amilyen az autókban van de Stereót szeretnék!
(#) hapro válasza LGS94 hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
TDA 7374-75-76. Sztereoban és quadban is nyomják ezek az IC-k. 12- 14,4 és talán 18V maxról tudnak üzemelni, hallgatható hangjuk van, keress rá.
Következő: »»   289 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem