Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 75
(#) Bassmester válasza zoka hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Clip jelzőt, bármilyen erősítőhöz csinálhatsz, nagyon egyszerű kapcsolás. :yes:
Itt van egy nagyon precíz Clip jelző
(#) zoka válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Köszi !
Ezen az oldalon sok más hasznos dolog is van :yes:
Ha valaha más erősítőt építek (ami nem valószínű), akkor kipróbálom
De annak nagyon örülök, hogy most minden külső alkatrész nélkül is van clipjelzőm :smoke:
(#) Dj TSM válasza zoka hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
üdv
én pontosan ezért épitettem szintén csak egy idözitös kapcsolást,ahogy már mondtam.Szerintem is felesleges beépiteni bármi plussz kapcsolást,igy is jol müködik és ellenállás meg bárkinek van otthon is.Tervezem egy ujabb ilyen tda 7293 végfok megépitését és ebben az erösitöben kimondottan szeretnék minden funkciót ledekkel jelezni.A tda 7294 böl kispórolták a clippelöt meg a bufferdriver kivezetést is,talán hogy olcsóbb legyen.Bár nemtudom nálatok magyarban mennyi egy ilyen ic,de nálunk szlovákiában jelenleg 2,65 euro a tda 7294 és a 7293 pedig 4 euro körül mozog kereskedötöl függöen.Szerintem nálunk drágább mint minden.Euro
(#) zoka válasza Dj TSM hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Üdv!
Én neten rendeltem 789 Ft-ért (átszámolva most 2,60 €) a 7293-at.
Ugyanott 749 Ft (2,47 €) a 7294.
Szóval nem sok különbség van a 2 között, hihetetlen, hogy nálatok a 93-at annyival drágábban adják
(#) Dj TSM válasza zoka hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Hát bizony drágább és még ritka is az üzletekben,de a neten olcsóbb sokkal és még házhoz is szálitsák 2 napon belül.Nálunk az ilyen kis elektros üzletek nagyon nagy árakat tesznek minden alkatrészre,én is dolgoztam egy ilyenben és néha volt hogy majdnem a duplájába kerültek bizonyos dolgok.Elkezdtem már énis épiteni az ujabb tda s végfokokat,de most elöerösitö is kerül bele,méghozzá audió processorral.PT2317P-nagyon olcsó és tud egymaga mindent.Van benne mély,magas szabájozás,balance és loudnes is plussz a hangot is szabájozza,minden funkciót jelez ledekkel és nemkell programozni sem.Csak a kijelölt lábakra kell kötni a nyomógombokat.
(#) anonym1s válasza zoka hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Akkor ezt nezd meg, itt kozel dupla ara van a 7294-nek:

TDA7294

TDA7293
(#) zoka válasza anonym1s hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Hát, van ára
(#) Grebi hozzászólása Ápr 5, 2009 /
 
Nem pont ide de itt legalább foglalkoznak vele TDA7250-es végfok IC-t mennyire kell hűteni, nagyon melegszik vagy hasonlóak?Mert ugyanis ennek az IC-nek a kialakítása nem olyasfajta mint pl a TDA7294-é és nem tudom hogy akkor hogyan tovább a hűtés kapcsán
Köszi a segítséget, előre is
(#) zoka válasza Grebi hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Üdv, szerintem nem az IC melegszik, hanem a tranzisztorok, amiket meghajt, nézd meg az adatlapot: itt
(#) gb197 válasza Grebi hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Szerintem nem kell a hűtésen gondolkodni, mivel dip tokba rakták. Nekem egyébként is jobban tetszik ez a kapcsolás , mint a 729x teljes széria, a gyártók is kezdik belátni, a mosfet bizony nem hifi erősítőbe való...
Egyébként a National-nak is van egy hasonló kapcsolása, én azt fogom összerakni, mivel eddig nem csalódtam az lmxxxx ickben.
(#) Grebi hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
Köszi a segitséget mindenkitől
(#) anonym1s hozzászólása Máj 11, 2009 /
 
Na elkeszult az elso parhuzamos erositom, ketoldalas panelbol
Azt hiszem felhagyok a nyakgyartassal, mert nem igazan megy nekem. Ez is eleg ronda lett, bar elvileg jo, mert nem zarlatos, de proba meg nem volt.

DSC01188.JPG
    
(#) djyuri hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
Üdv

Hamarosan én is debütálok

Köszönettel Zoka kollégának a tervekért és a nyákokért!

(#) anonym1s válasza djyuri hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Hu bameg, ez a szobad vagy a muhelyed?
(#) djyuri válasza anonym1s hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Szia

Ajjaj ne beszéljünk témán kívül

Igen...ez most rend van,mert csak a géptakarítás és a végfoképítés cumó van elől.
Najó ma kellett egy cucc a szekrényemből és a nagyládákat is elhúztam,úgyhogy,most csak én és a macskám tud bemászni

A hűtőbordák még nincsenek kész,mert csavaranyásan kell rögzítenem a nyákkiépítés miatt....így még azt nem fúrták ki....(nekem perpill nem él a fúróm...)
(#) djgaby hozzászólása Máj 22, 2009 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy TDA7293V kit csomagot a D-audio-tól.
A tegnapi nap folyamán beforrasztottam a panelba az összes alkatrészt.
Persze később majd veszek hozzá mégegy végofok panelt, hogy sztereo legyen... tehát mostmég csak mono lesz.
Namár most még tápom nincs, jövőhéten fog megérkezni...
Az lenne a kérdésem, hogy a MUTE és STBY-lábakra milyen módon tudnék 5v-ot rakni ?
a trafó egy 2x30v-os 280w-os lesz. amelyet persze egyenirányítok...
Illetve a Clip kivezetésre hogyan kell egy ledet rákötni ?
Illetve ha szeretnék még egy 12v-os pc tápból kiszerelt ventilátort hűsére alkalmazni ezt megtehetem a végfok trafójáról ? Ha igen, hogyan ?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) martin96 válasza djgaby hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
a mute és standbyre köss egy-egy 10-20kilós ellenálást és tedd rá a tápvezeték pozitívjára.
(#) djgaby válasza martin96 hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
oké, ez rendben lesz!
Viszont a hűtést meglehet oldani ugyanarról a tápról ?
12v Dc kell neki.
(#) didyman válasza djgaby hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Ventit nem tenném a végfokkal közös tápágra. Tégy bele valami apró második trafót,amivel egyúttel elláthatod a védelem és a végfok táp ki-bekapcsolásának intézését is.
(#) djgaby válasza didyman hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
rendben, köszi a választ.
esetleg azt nem tudod, hogy a CLIP-re hogyan kell ledet rákötni ?
(#) didyman válasza djgaby hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Soros ellenállással a +VDD-re. Ellenállás kb. 2,7kOhm ekkora tápfeszre.
(#) zoka válasza anonym1s hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Helló!

Bocsi, hogy nem reagáltam eddig, de valahogy eltűnt ez a topic a szemem elől

Látom a GND-t egy sávban oldottad meg, így a csillagpontos földelés nem igazán érvényesül, de ha nem gerjed majd stb... akkor természetesen így is jó

Amúgy nem néz ki rosszul, mindenhogyan jobb így egy nyákon. Nem tudom azóta kipróbáltad-e, de ha próbálod, csak óvatosan ellenálláson keresztül éleszd. Mindenféle rövidzárlatot kerülj :yes:

Sikeres tesztelgetést, írj, ha van valami fejlemény

Üdv!
(#) anonym1s válasza zoka hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Hali.
Meg nem teszteltem, mert sajna nem mindig van kedvem foglalkozni vele. Jobban mondva csak akkor van, amikor szar ido van de majd eljon a teszt ideje is, csak most mas foglalkoztat.
Egesz pontosan az ami a mellekelt kepen van. Ket hete vettem, ma delelott erkezett meg igy ahogy a kepen van. Abszolut hibatlan, profi munka. Nekem nagyon tetszik, veszek egy masikat is, hogy sztereo legyen
Viszont lenne egy kerdesem. Van rajta egy IRF610 meg egy IRF9610 nevu alkatresz. Nem tudom mik ezek (utananeztem, teljesitmeny mosfetek de nekem ez nem mond semmit) de a lenyeg hogy nekem ugy tunik mintha huteni kellen azokat is. Valoban kell ezekre is hutoborda vagy maradhat ugy ahogy a kepen van?

DSC01204.JPG
    
(#) eper1234 válasza anonym1s hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Hali.

Klasszul néz ki a cucc, nem vagyok valami nagy ász de szerintem a két irf a műveleti erősítőnek a tápfeszt állítja elő ha jól sejtem pár zenner közreműködésében. Egyébként hol lehet ilyen klassz kitteket venni ?
Én is tervezem egy nagyobbacska végfok építését buli célokra és erre az IC típusra gondoltam, esetleg 7294.
(#) anonym1s válasza eper1234 hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Hali.
En meg akkora asz sem vagyok a temaban mint te. Ha jol sejtem a muveleti erosito a fazisforditas miatt van benne, es ugy van hidba rakva a 2-2 parhuzamosra kotott ic, ugye? Ha pedig annak csinalja a tapfeszt a ket IRF, akkor valoszinuleg kell oket huteni.
A cuccot ebayen vettem ettol az fickotol. Erdemes szetnezni nala mert sok cucca van es olcson ad mindent . Teljesen osszeszerelve kaptam az ic-k ala szigetelo lapkaval, szigetelo gyuruvel. Szerintem nagyon megeri. Pl. egy 7294 sztero kit, panelon a tapegyseggel es hangszorovedovel 40 dollar (8000ft) licit nelkul, de licitben 20-30%-al olcsobban is hozza lehet jutni mindenhez.

(#) zoka válasza anonym1s hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Hello!

Ez tényleg profi, nagyon tetszik, ilyen kell nekem is (majd egyszer)
Ha ilyened van, nincs is szükséged az "zoka-féle" erősítőre.
Az igazat megvallva nem tudom, hogy mennyire kell hűteni őket, én tennék rá egy kisebb bordát mindenképpen, megnézném, hogy mennyire melegszik, és eldönteném, hogy mi legyen a továbbiakban :yes:
Sok sikert hozzá !
De ezt aztán tilos rövidre zárni (én meg is őrülnék, ha egyszerre 4 IC szállna el
Ui.: ha teszteled valamelyiket, számolj be róla

Üdv!
(#) anonym1s válasza zoka hozzászólására (») Jún 2, 2009 /
 
En sem orulnek ha be****nanak az ic-k
Ez a sztereo erositombe lesz, a "zoka-féle" erosito a hazimozi melyet fogja hajtani. Eloszor ugy terveztem, egy hidalt 7294 fog benne lenni, de kesobb meggondoltam magam, es ugy dontottem ne legyen ott a kartondobozban a masik hangszoro, hanem csinalok egy masik melyladat amibe mindket hangszorot belerakom, viszont ez igy 4 ohm lesz, ahhoz meg nem jo a hidalt csak a zoka-féle
Amugy epp tegnap este keszult el a tapegyseg hozza, szoval elvileg mar tudnam tesztelni, de a hangszorovedobol meg csak a nyak van meg, anelkul meg nem akarom rakotni a hangszorot meg egy tesztre sem.
Csinaltam egy kepet, most ilyen allapotban van.

Moderálva. Trágár szavak nélkül is el lehet ám mondani mindent...
-- kobold

DSC01230.JPG
    
(#) zoka válasza anonym1s hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Jól áttekinthető munka, nekem tetszik. Hány W a trafó, talán 300 ?
Egyébként nekem nem volt türelmem bekötni a védelmet. Ugye ellenállással élesztettem, méricskéltem és amikor úgy tűnt, hogy rendben lesz, egy néhány ezer forintos mnc-t kötöttem rá, az volt a teszt hangszóró, de jbl-t már csak védelemmel ...
(#) lobbooo válasza anonym1s hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Szia! Csak azt szeretném kérdezni, hogy mennyi volt a posta költség?Meg előre utalással lehet csak?
(#) anonym1s válasza lobbooo hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Hali.
A posta ktsg. 11 dollar (2200ft) volt, es csak paypal-al lehet fizetni, de ez jo is, mert ha esetleg nem kapod meg a cuccot, a paypal visszafizeti a teljes osszeget, bar kinai eladoval meg soha nem volt semmi gondom, mindig megkaptam a cuccot az igert hatarido elott.
Szallitasi idonek 10-20 napot ir, en 12 nap mulva kaptam meg.
Következő: »»   8 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem