Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   492 / 1319
(#) olala válasza bladika hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Köszi Bladika és köszi Potyo!

Lényegében majdnem ugyanazt mondtátok mind a ketten, de ameddig csak a Potyo megoldását csináltam, addig ugyanúgy vakerált a fordító, aztán amikor a Build beállításait is megpiszkáltam, utána meg jó lett. De ha átgondoljuk, mind a két módszernél majdnem ugyanazt csináljuk, nem tudom miért nem volt elég az, amikor a "Set language tool locations"-t állítottam magába.
Aztán még a LIB könyvtár elérési útját is meg kellett adnom a Build-nál, mert akkor meg a c018i.o fájl után sírbakolt. De most már ok.

Köszi mégegyszer!

Üdv!
(#) icserny válasza olala hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Az igazi megoldás a Set Language Tools Locations. De ez nem működik automatiusan, ha a projekt létrehozása után csinálod. Ilyenkor a Project/Build Options/Project ablakban a Directories fül kiválasztása után rá kell bökni a Suite Defaults gombra.

Melleslleg a saját projektedbe ne másolj se include se header se linker állományokat, ha azok nem térnek el az eredetitől. Ha viszont át kell szabnod valamelyiket, akkor célszerű odatenni és azt használni. (Például bootloaderhez kellhet speciális linker állomány)
(#) olala válasza icserny hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Valóban igazad van, mert így már működik a dolog!
Köszi az infót és a tanácsot is!

Üdv!
(#) mammut hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
Most vettem észre, hogy külsőleg és belsőleg is szinte 100%-ban ugyanaz a 16F877 és a 16C67, viszont a C67-es kevesebbe kerül, ez miért van, talán OTP, vagy kevesebbszer programozható?
(#) trudnai válasza mammut hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Hat en nem tudom hol nezed, de pl a Microchip oldalan ket utalast talalni a 16C67-re, szerintem mar regen kifutott termek amibol meg csak utangyartas sincs. Valoszinuleg azert olcsobb mert surplus termek (raktaron ragadt, kiarusitando).

A 16F877 helyett valassz inkabb 16F887-est, az tobbet tud es kevesebbe kerul!
(#) mammut válasza trudnai hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Igaz 1/3-a az ára a 16F877-nek. Itt néztem a HEstore.hu-n. Viszont, ha erre a procira vagy másikra akarok váltani, akkor égetőt is vennem kell, mert kevés típust tud égetni az Oshon féle programozó.
(#) MPi-c válasza mammut hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Ugyan, miért nem csinálsz egy PICkit2 klónt?
(#) mammut hozzászólása Máj 28, 2009 /
 
Szerintem csak a lustatságom miatt. Hétvégén nézek egy rajzot hozzá, mert már tényleg fáj a fejem a 16F sorozattól....
(#) MPi-c válasza mammut hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Nagyon nem is kell keresni: Bővebben: Link
(#) trudnai válasza mammut hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
A PIC nem proci!!! Eh... (az egeto pedig programozo -- de ne kossek mar minden aprosagba bele )
(#) mammut válasza MPi-c hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm MPi-c!
Akkor az alkatrészek mellé rendelek egy 18F2550-t is! Szerencsémre abba bele tudja égetni a vezérlő programot egy másik programmal az oshon égető!
Ez az égető fenomenális! Mégegyszer köszönöm az információt!
(#) MPi-c válasza mammut hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Ha csak a 18F2550 kellene, van itthon teljesen szűz példányom, amit át tudok adni és még fel is programozom, ha kívánod.
(#) watt válasza mammut hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Idézet:
„mert kevés típust tud égetni az Oshon féle programozó”

Ez tévedés, Az összeset tudja égetni, ha a program ismeri. Több program is illeszthető hozzá. Nekem nem volt szükségem olyan PIC-re amit ne tudtam volna vele égetni, ebből kifolyólag nehezen hiszem, hogy neked szükséged lenne olyanra, amit nem ismer valamelyik program.

Ettől függetlenül a PK2 a favorit, csak ne terjesszünk tévhiteket más égetőkről!
(#) potyo válasza icserny hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Ezt is te csinálod, vagy valaki másolta a munkádat a PICkwik-ről? http://pic24.neobase.hu/category/tag/pickwik-pic
(#) icserny válasza potyo hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Én próbálkoztam, Drupal tartalomkezelővel...
(#) sirály12 hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Most ismerkedem a hi-tech c-vel és a hi tide-al, azonban elakadtam.

A projektem egy 3310-es kijelző kezelése, ez megy is, de most írtam bele pár új dolgot, és egy hibaüzenetet kapok, amivel nem tudok mit kezdeni.

A hibaüzenet a következő: (499) undefined symbol: _DealyMs 3310lcd/Release 3310lcd.obj

Nekem nincs is olyan a projektemben, hogy _delayms , volt de kitöröltem, sehol nincs deklarálva, sem használva. Miért követeli?
(#) trudnai válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Valami modult / lib-et stb bele tettel a projectedbe ami hasznalna ezt, viszont a hozza kapcsolod libeket nem -- avagy megkoveteli, hogy hasznalj valami standard lib-et ami megvan neked viszont elfelejtetted a projectedhez hozza adni...
(#) sirály12 válasza trudnai hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Igazad volt, mégegyszer átnéztem, és ahol már kerestem, ott volt egy hibás sor.
(#) norby1 hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
Jó reggel !

Segítséget szeretnék kérni.

Eddig belső oszcillátoros piceim voltak,de most szereztem egy 18F452 -es IC-t.
A kód egy egyszerű villogó lenne végtelen ciklusban C nyelven, de sajnos csak fél percig villog, aztán leáll.
A config: OSC=HS és WDT=OFF
A kvarc 10MHz mellé próbáltam 10,15,22,33pF kondikat is, de ugyanaz az helyzet.
Mi lehet a gond?
(#) potyo válasza norby1 hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
MCLR láb, LVP láb?
(#) icserny válasza norby1 hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Idézet:
„A kód egy egyszerű villogó lenne végtelen ciklusban C nyelven, de sajnos csak fél percig villog, aztán leáll.”


A kódot is jó lenne látni, mert így csak találgatni lehet:
1. A PIC18F olyan nagyteljesítményű, hogy a végtelen ciklus is lefut rajta fél perc alatt.
2. Esetleg a Low Voltage Programming nincs letiltva, s a lebegő PGM láb miatt a PIC átvált programozás üzemmódba.
3. Ugye mindegyik VDD és VSS láb be van kötve, és van mellette 100 nF szűrés?
4. Az MCLR láb fel van húzva 4,7-10 kOhm-mal?

U.i.: A Mississipi Állami Egyetem PIC18xx2-ra alapozott tanayagá érdemes megnézni! Trtozik hozzá egy kitűnő könyv is!
(#) norby1 válasza icserny hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget, megoldódott a probléma.

Amiket leírtál azokat már ellenőriztem az elején, de megtettem még egyszer és kiderült, hogy az MCLR láb csak elméletileg volt felhúzva, gyakorlatilag nem érintkezett.
(#) icserny válasza icserny hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Hátha segít:
  1. #if defined(__18F242) || defined(__18F252) || defined(__18F442) || defined(__18F452)
  2.     #pragma config OSC = HSPLL, PWRT = OFF , BOR = OFF, WDT = OFF, WDTPS = 128 , LVP = OFF, DEBUG = OFF, STVR = ON
  3. #endif
(#) tibi65 hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
Sziasztok! Van egy asm fájlom amit nem tudok le fordítani, nem nézné meg valaki hogy mit kell rajt javítani köszi.

ttGOOD.asm
    
(#) trudnai válasza tibi65 hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
hibauzenet?
(#) tibi65 hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
Szia igen
(#) MPi-c válasza tibi65 hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
A kérdés arra irányult, hogy mi a hibaüzenet?
(#) tibi65 hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
nem arra hogy lesz jó a program
(#) MPi-c válasza tibi65 hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
A hibaüzenetek segítenek a hiba helye és fajtája alapján az elsősorban szintaktikailag helyes program elkészítésében.
Watt oldaláról indulva található egy leírás az MPLAB használatáról, abból ide beollózok egy részt és egy kis kiemelést is használok:
"Az assembly nyelvben nem kell semmilyen objektumot kötelezően nagy-, vagy kisbetűvel írni – azonban a fordító különbséget tesz a kis- és nagybetűk között, ezért a használatuknak konzekvenseknek kell lennie. Amennyiben egy szimbólumot nagybetűvel definiáltunk, csak nagybetűvel tudunk rá hivatkozni – és ez természetesen igaz kisbetűvel is. Az SFR (Special Function Register – Speciális funkciójú regiszterek) megadása a gyári include fájlban nagybetűvel történt – ezért ezeket mindenképpen nagybetűvel kell alkalmaznunk a forrásban is. Minden más általunk megadott szimbólum már fakultatív. A műveletek, direktívák kis és nagybetűvel egyaránt elfogadhatóak. Ha nem szeretnénk ezzel a problémával foglalkozni, akkor az egész forráskódot (a megjegyzés kivételével) írjuk nagybetűvel. Az MPLAB szövegszerkesztője lehetőséget nyújt kijelölt szöveg kis-, vagy nagybetűkké alakítására."
(#) trudnai válasza tibi65 hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
tibi65,

"Mi a hibauzenet?" (ez lett volna az en kerdesem)
Amit MPi-c irt kerdest az nem kerdes, hanem elmagyarazta volna, hogy ez lett volna a kerdesem...

Tehat mikor valaki arrol ir itt, hogy nem birja leforditani, akkor nyilvan kell lennie valami hiba uzenetnek amit illene mellekelni is hiszen nem rendelkezunk semmilyen telepatikus kepessegekkel (marmint a tobbiek neveben nem beszelhetek -- en nem rendelkezem). Azonkivul megprobalni leforditani sincs sok kedvem igy, hiszen igy nekem kellene tobb idot toltenem annak kideriteseben egyaltalan mi a hiba, es vegtere is nem en kertem a segitseget, a lustasag miatt ami a hiba beidezeset hivatott megsporolni pedig hadd ne en toltsek tobb idot el azzal, hogy egyaltalan segiteni tudjak.

Nem goromba szeretnek lenni, csupan jo lenne ha megertened miert fontos, hogy mikor kerdezel valamit minel tobb informaciot atadj a problemarol.
Következő: »»   492 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem