Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 1,5V-os kismotor
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Swat hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Helló

Segitséget szeretnék kérni, hogy ki tudjam választani a legjobb 1 db goliát ellemről müködö legerösebb kis villanymotort (olyat mint ami a kis távirányitásu kocsikban van)
.Hogy hol lehet beszerezni vagy megcsinálni


2. kérdéem hogy mekkora egy goliát ellem teljesitménye?

(#) Tomi20 válasza Swat hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Érdemes lenne tölthető góliát elemet vásárolni. Egy tölthető elem sokkal nagyobb teljesítmény leadására képes, mint a nem tölthető. (kb 2000Ft) A tölthetők kapacitása 8Ah.
(#) Swat hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
de ez kikötés hogy csak egy goliát elemmel lehet meghajtani a kis motort
(#) Armageddon89 válasza Swat hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Hy csak nem az audi versenyre nyomultok ennyire :

szentem már késő hozzá fogni...de lehet nem
mért a tölthető góliátelem az nem góliátlem ?

de szerintem egy tölthetőből se szedsz ki 1 órán keresztül 8 Ampert.... irracionális.... mert csak számolgassunk fizikális kiterjedésben vegyünk egy 52 A/h -s autó aksit annak van egy kiterjedése, de nem akkora mint egy góliátelem 6,5x szóval ez kicsit....


egyébként van rá lehetőség motort tekerni hozzá szerintem az volna a legértelmesebb, mert a saját igényeidre tudod szabni a dolgot.
(#) Tomi20 válasza Armageddon89 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
De képes leadni annyit. Azt is nézd, hogy az autó akksi 6 cella, 14V! A góliát elem, meg csak 1,2V. Mindenképpen át kellene tekerni egy léptető motort, és építeni hozzá egy szabályzót. Ennél erősebbet nem lehet kihozni szerintem.
(#) Swat válasza Armageddon89 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
igy legen ötösöm az ötöslotton


a tölthetö goliátellem neve akumlátor szerintem és akkor már nem felel meg a kritériumnak

talán te is indulsz a versenyen?

a jelentkezésig még van egy hét
egyébként már nagyábból megvan a terv
(#) Swat válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
és ennek a menetét le tudnád irni?
a léptetö motor az milyen?
(#) Armageddon89 válasza Swat hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
hát elég korekt lenne ha indulnák de akkor kb nem egy hétel elötte fognék hozzá....


nem azt mondom hogy ne tedd csak én tudom magamról hogy ehez emészteni kell a dolgot a másik az hogy le kell dokumentálni... 2 nyelven

Tomi20 saját magadat cáfolod meg amit az elöbb írtál 1,2 volt 8 amper... kicsit combos mibe tesznek ien aksikat...

a másik létezik olyan kat hogy tölthető elem, nem aksi....
(#) Tomi20 válasza Swat hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Hát ha egy hét van, akkor teljes mértékben felejtős a dolog. Valamelyik modellezéssel kapcsolatos topicban le van írva az áttekerés. De építened/venned kell hozzá szabályzót is. A léptető motorokról pedig olvashatsz cikket itt a HE-n! (a góliát elem csak azért kritérium, hogy ne legyenek mondjuk 12V-os autók, nyugodtan használhatsz akkut!)
(#) Swat hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
hát nem tom miért vagytok ennyire megijedve még van
240 óra

(az idegen nyelvre forditás nem egy nagy szám)
(#) Armageddon89 válasza Swat hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
nem megijedve csak racionálisan gondolkodunk... erre a feladatra kb 1 hónap kell hogy meglehessen rendesen csinálni úgy hogy nagyok legyenek a nyerési esélyek ,

de már megint számolunk van ugye 240 órád... abból le kell venni a napi min 8 óra alvást ami máris 184 óra marad kb naponta a suliban eltöltesz 4-6 órát (átlagal 5 órával számoltam) az 149 óra mondjuk még naponta utazol és eszel is napi 1,5 órával számolva akkor máris csak 138,5 órád marad ami 5 napnak felel meg.... (és még azt nem is vettem figyelembe hogy az iskolába is kéne tanulni mondjuk napi 2 órát, mert akkor csak 124,5) de tegyük fel hogy ezt mind ráfordítod...

hogyan kezdenéd?
(#) Swat hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
hát az alkatrészeket össze szedném utána összerakbnám

a legnagyobb feladat az a jó összeszerelés meg a jó beállitás
(#) Swat hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
vagy nem tudsz valami jó kismotort amit lehet kapni a boltaban ami viszonylag olcsó(max 3000 ft)
(#) Tomi20 válasza Swat hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Amilyen motorra te gondolsz olyannal nem jutsz sokra. Bár szokták mondani, hogy utolsónak is lennie kell valakinek. Sajnos nagyon későn szóltál, már értelme sincs nekikezdeni, főleg, hogy fogalmad sincs azokról az alapokról, amik itt elengedhetetlenek. Ez az egy hét talán arra elég lenne, hogy az alapokat megértsd. Talán majd jövőre már versenyképes géppel álhatsz a rajtvonlahoz.
(#) Swat válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
az ideális motor ami nekem kellene az csak ugy lehetséges ha ujra tekercselem?

te esetleg nem tudnád megcsinálni és elküldeni?
(#) Tomi20 válasza Swat hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Én még soha nem tekercseltem ilyet, csak olvastam róla, meg láttam a képeket.
(#) Swat válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
boltban szerinted nincs megfelelö motor?

vagy nem tudsz egy hnalpot ahol lehet rendelni?
(#) perlaci válasza Swat hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Lehet kapni kis marokventillátort, sapkára szerelt napcellás kismotoros ventillátort. nem egy bivalygépek, de kicsi a fogyasztásuk és sokáig menne az autó,igaz lassan. Nem ismerem mi kell a győzelemhez, sebesség távolság vagy működési idő. Nem megoldás egy egyszerű távirányítós 6v-os gépet transzferterres feszültségemelővel meghajtani elemről. Az elemekről van doksi a duracell honlapján. meglepő teljesítményt ad le egy cella ekkora méretben alkáli típusban.
(#) titi válasza Swat hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Hali!
Akus hajvágók többsége is 1,2V-os celláról megy, na abból talán kiszedhetsz mocit.
Lehet, akus borotvában is van, bár olyat még nem szedtem szét.
(#) dcsabi válasza Swat hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Csinálj magadnak, ezek alapján biztos találsz magadnak,
sport kismotort...Motorlink_01
(#) Armageddon89 válasza titi hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
bocsi de a borotvák meg a hajvágok véletlen nem csengőmotorral működnek ???
(#) Swat válasza perlaci hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
hol lehet ilyen sapkát venni??
(#) Swat hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
olvastam hogy van olyan hogy inverter ami a feszültséget feltranszformálja

de ilyen kis feszültségnél is alkalmazható?
(#) perlaci válasza Swat hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Bolhapiacokon van ez vicces sapka. Az inverterek meg természetesen mennek 1,2 volttól hiszen sokszor erre vannak kitalálva. A nagyfényerejű ledek meghajtására is használna ilyet. nézz körül azokban a topikokban. Borotvák hajnyírók felejtősek, azokban rezgőkések dolgoznak, kevés kivétellel. De a kgst piacin árulnak cipőpucolót az lehet hogy megy egy elemről is.
(#) titi válasza Armageddon89 hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Nekem van itthon egy hajvágó, abban is moci van, mechanikus úton alakítják át a forgó mozgást.
(Olcsó "piacos" hajvágó)
De volt olyan (régebbi) borotva is a kezemben amiben szintén motor forgó mozgása volt átalakítva és úgy hajtotta a rezgőkést.
(#) tuning471 válasza Swat hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
megmondom neked hogy hól lehet egy villanymotrot szerezni ha van egy rossz nyomtatod abban van kető is meg ha van egy rossz távirányitos kocsid abban is van kettő :google:
(#) Luke amúgy szilveszter válasza Swat hozzászólására (») Nov 8, 2008 /
 
1-5 voltos kis motorral hogyan tuningoljunk távirányítós kocsit?
(#) Holubek hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Üdv! Kérdésem az lenne hogy egy 1,5V-os kismotornak hogyan lehetne szabályozni a fordulatát mondjuk 1 potival? Létezik olyan elektronika, amivel ilyen kis feszültségen megoldható a szabályzás?
(#) Novak válasza Holubek hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Szia, szerintem az a legegyszerűbb, ha egy 555-össel PWM jellel hajtod meg egy tranzisztoron keresztül. Igaz, az 555-nek kell a 3-4 V, viszont a kimenetén lévő tranzisztorral már vezérelheted az 1,5 V-os tápot...
(#) Holubek válasza Novak hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
kösz a választ
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem