Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   12 / 1208
(#) gezax válasza watt hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Rákerestem, nem volt meg máshol sem.
(Csak kb 10 db van egyébként összesen.)
Közben letöltöttem egy header csomagot, de nyilván más programhoz voltak, mert nem tudott vele mit kezdeni, egy rakás hibát talált a .H file-ban.
(#) gezax válasza gezax hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Hohó, megvannak!
A "PIC programozás C nyelven" c írásban ott vannak a végén egy zip-ben.
(#) potyo válasza gezax hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Pedig ott vannak azok a fordító mappájában, nézd csak meg jobban!
(#) icserny válasza gezax hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
1. Jó lett volna tisztázni, hogy a CCS fordítóról van szó!
2. A demó változat "hivatalból" korlátozott, tehát nem véletlen, hogy nincsenek ott a header fájlok, mivel csak néhány típust támogat. Mindamellett méretben és időben is korlátos, úgyhogy nem tudom, hogy érdemes-e szenvedni vele? A Hitech Lite pl. ingyenes és nem korlátos...

Idézet:
„The demo is a limited PCWHD compiler for Microchip PIC MCUs: 14-bit PIC16F877, 14-bit PIC16C554, 16-bit PIC18F458, 24-bit PIC24FJ128GA006, and dsPIC30F4012. The demo compiler is licensed for 30 days and has a 2k program size limit.”
(#) gezax válasza icserny hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Rendben, azt hittem, h a PIC C Compiler már beazonosítja a programot.
Mindenesetre a Hitech Lite-ot kipróbálom.
(#) potyo válasza gezax hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
PICC alatt a HiTech fordítóját szokás emlegetni, ezért hittük azt, hogy arról van szó, bár azt sem azonosítja egyértelműen.

De amúgy az, hogy "PIC C Compiler" az neked mit mond? Mert nekem csak annyit, hogy PIC-hez készült C fordító, ilyenből meg kb. 5-öt tudok kapásból, meg még egy adagot, ha rákeresek
(#) gabor128 hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Üdv!

Hogy lehetne megoldani, hogy egy adott port egyik bitjének valami nevet adni és arra hivatkozva írni, olvasni?
Én erre gondoltam, de az MPlab szimuláció szerint így nem működik.

#DEFINE RS PORTA,0
.
.
bcf PORTA,RS
.
.
(#) potyo válasza gabor128 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Gondold végig, hogy mit csináltál. Amit te csináltál, az a preprocesszor (nemtudom, ennek mi a magyar neve) munkája után így nézett ki a fordító számára:
  1. BCF PORTA, PORTA, 0


Ha már a define-t nagybetűvel írod (amit amúgy nem szokás), akkor a BCF-t miért kisbetűvel írod (holott ezt meg naggyal szokás)?
(#) gabor128 válasza potyo hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Tehát akkor hogy kellett volna írni?

Így?

#DEFINE RS PORTA,0
.
.
BCF RS
.
.
(#) watt válasza gabor128 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Bizony, így!
(#) potyo válasza gabor128 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Igen, így.
(#) Directors hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Megépítettem ezt a programozótBővebben: Link és van egy PIC16F627-20/P. Ehhez szeretnék egy programot és egy kapcsolást,hogy letudjam ellenőrizni,hogy jól működik e az égető.Én egy olyanra gondoltam mint a képen látható.Vagy esetleg ehhez az PIC-hez jó a fájlmellékletben szereplő rajz is a programmal együtt?
(#) viktorka0011 válasza Directors hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Hát szerintem ezta progrmozót elfelejthetnéd inkább épitsd meg szilva pickit klonját,saját tapasztalatból mondom sok kellemetlenséget megsopórolsz.
Szerintem mindenki segítőkész ha elakadsz!!
(#) Directors válasza viktorka0011 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Szia!

Erre gondolsz?Bővebben: Link

(#) viktorka0011 válasza Directors hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Ezt nem nagyon kell tesztelgetned műkődik és kész!!!
(#) Directors válasza viktorka0011 hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Rendben köszi.
(#) watt válasza Directors hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Azért ha már megépítetted, próbáld ki, mert sokunknak ez is működik és legalább lesz mivel felprogramoznod a PK2-t, amit viktorka olyannyira ajánlgat, csak azt nem említi, hogy abban PIC van, amit fel kell előtte programozni.
(#) Directors válasza watt hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Még nagyon nem is olvastam el csak átfutottam a szememmel.Akkor ennek is PIC kell amit fel kell ugye programozni. Hát ha ez is jó akkor szerintem felesleges még egyet építeni nem? Talán akkor érdemes ha már jártasabb vagyok a programozásban.

Te tudsz valamit oldalt ajánlani amivel megérthetem a programozást,hogy majd hogyan is kell csinálnom?
Olyan kellene ami nagyon jó le van írva mit miért kell csinálni és érthető.
(#) mz-x hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
üdv mindenkinek!
16f628a-t melyik lábán kell programozni? programozás közben is kell neki órajelet adni? és milyen programmal kell felprogramozni? a válaszokat előre is köszi
(#) icserny válasza mz-x hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Mint minden más PIC mikrovezérlőt a VPP,VDD,GND,PGD és PGC lábakon lehet programozni. Külön órajel vagy oszcillátor nem kell.

Idézet:
„és milyen programmal kell felprogramozni?”

Attól függ, hogy milyen eszközzel történik a programozás. Például PICkit2 esetén a PICkit saját programjával, vagy az MPLAB IDE használatával, esetleg a PK2CMD parancssori programmal.

Házi építésű, vagy más gyártók programozó készülékei esetén pedig megadják, hogy milyen programmal használhatók.
(#) mz-x válasza icserny hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
köszi a válszt, de én arra lettem volna kívácsi, hogy 16f628a-nak hol van a PGD és PGC lába?
(#) icserny válasza mz-x hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Idézet:
„arra lettem volna kívácsi, hogy 16f628a-nak hol van a PGD és PGC lába?”

Ott, ahol az adatlap Pin diagramja muatatja: RB7, RB6.
(#) mz-x válasza icserny hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
köszi a választ bocs, hogy nem vettem észre. már csak azt szeretném megkérdezni, hogy hova kell kötni a kristájt a két kondenzátorral?
(#) Moderátor hozzászólása mz-x hozzászólására (») Júl 25, 2009
 
Igaz, hogy (szerencsére) ez egy segítőkész tagokból álló fórum, de azt hiszem, annyi önállóságot minden kérdezőtől elvárhatunk, hogy elolvassa az adott eszköz adatlapját. Még ha nem is tudsz angolul, a benne lévő rajzok teljesen egyértelműek.
(#) icserny válasza mz-x hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Nem muszáj kristályt használni, egyszerűbb feladatokhoz a belső RC oszcillátor is használható.

Külső oszcillátor esetén az OSC1 és OSC2 lábak közé köthető kvarckristály.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 3, 2009 /
 
Sziasztok
Megépítettem ezt a mini égető-t
amelyet Watt oldalán találtam.
Próba képpen egy felprogramozott PIC 16c622
használok (nem nagy kár érte ha elrontom) , ami csak olvasható , de próbának megfelel, hogy kiolvassam a tartalmát a Winpic800-as programmal.
Most ott tartok, hogy a hardverfelismerés működik, viszont az olvasás nem.
Mi lehet a gond?
1. túl hosszú a kábel? .....kb 40cm.
2. nem adja ki a nyomtatóport azokat a fesz. értékeket amit megfelelő lenne ehhez az égetőhöz?
(a com-portos rámérést megtaláltam, de erre nem találtam választ, hogy hol kell mérni? Melyik tűket?)
ha valakinek van ötlete azt szavesen várom
üdv
(#) icserny válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Ha gyári programozású, akkor nagy eséllyel kódvédett.
A Code Protection pedig pont arról szól, hogy ne lehessen kiolvasni...
(#) zsoltee0001 válasza icserny hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Köszi
akkor úgy néz ki ez a project nem jött be, nem is tudtam, hogy ezeket a PIC-eket is le lehet olvasás védeni, bár ha jobban belegondolok érthető.
Most már csak az a kérdés, ha a hardver teszt, rendbe találja " Hardver ok"-t ír ki. akkor ki lehet mondani azt, hogy
1.az áramkör jó,
2. a pic-et fölismeri,
3. párhuzamos port megfelő fesz értékeket ad ki (ezt továbbra sem találom, hol kell lemérni )
üdv
(#) icserny válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Feltehetőleg igen, de ezeket ne tőlem kérdezd! (én PICkit2-t használok...)
(#) watt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Feltételezés a kudarc melegágya.
Egy másik PIC-el ki kell próbálnod.
Következő: »»   12 / 1208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem