Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC távirányítás
 
Témaindító: agrippa67, idő: Nov 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 26
(#) mraton válasza valve hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
nemegészen!
csak én is próbálkozom vele, és lenne pár kérdésem...
(#) valve válasza mraton hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
És mik a kérdéseid?
(#) mraton válasza valve hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
ha a fotovevőt először fordítva kötöm be, az tönkreteszi?
(#) Sanyesz1977 válasza mraton hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Üdv!

Sajnos megvan rá az esély....

Volt egy TV-ből bontott IR-vevőm, de a lábkiosztását nem tudtam, így maradt a "kisérletezés".

Valószínű, hogy elsőre sikerült fordítva ráküldenem a feszejt. Utána már nem működött...

Tehát csak óvatosan...
(#) mraton hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
sziasztok!
valaki tudna nekem küldeni kapcsolási rajzot, fényképeket, esetleg videót a pc távirányító( vevő) összerakásához?

előre is kössz?

mraton
(#) ribizli57 hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy távolról hogyan tudnám bekapcsoltatni egy-egy adott épet (pl. 1-20-ból az 5.-ket) Nem egyformák a gépek, ezért nem képesek a hálózatról való közvetlen ébresztésre. Szerver van ami állandóan üzemel, ez alkalmas lehetne az indításra. Negy egy helyiségekben vannak a gépek, sajna a WIFI nem elég jó megoldás emiatt. Olcsó, gépenként pár ezer Ft jöhetne szóba és a vezetékelés is nehézkes.

Ribizli57
(#) gyengus válasza ribizli57 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
A kulcsszó: magic paket
Bővebben: Link
A gépeken engedélyezed a BIOSban a Wake On LAN funkciót. Aztán ilyen csomagokkal be lehet őket kapacsolgatni a MAC címük alapján.
(#) cmate válasza agrippa67 hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Idézet:

agrippa67 írta:
Sziasztok! Szeretném a PC-ből a TV-re kiküldött filmet úgy nézni, hogy a szoftveres lejátszót tudnám távirányítani. Ehez találtam egy leírást,de sajnos ezt nem tudom megépíteni mert nincsenek szerszámaim hozzá. Azt szeretném kérni,hogy valaki esetleg megépítené-e nekem. Link:http://www.cesko.host.sk/girderplugin.htm”


Hello!
Valaki meg tudja mondani hogy egy usb atalakitoval mukodik-e ez a dolog?
(#) Huku válasza valve hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Hali!

Remélem tudtok segíteni...
A napokban jutottam hozzá egy infra vevőegységhez ami com porton keresztül csatlakozik a PC-hez!

Na most annyi a problémám vele hogy mikor a Girder szoftvert próbálom használni semmilyen jelet nem fogad, azaz nem villog a sárga lámpa.
Szétszedtem a csatíját, és egy szál nincs bekötve. Lehet ez a baj?
be van kötve egy zöld narancs szürke és fehér vezeték! ami nincs bekötve az nem tudom milyen színű. és hogy hova kellene kötni, talán ti tudjátok!
(Bár valószínű kép nélkül nem igazán) de majd próbálok azt is mellékelni csak most nincs fényképezőm!

Minden megoldást szívesen veszek!

Előre is köszi!
(#) valve válasza Huku hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Hello

A színek nem jelentenek az égadta világon semmit! legálább egy kép kellene a cuccodról...
(#) Huku válasza valve hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Hali!

Itt a kép, de szerintem semmi sem látszik belőle, mert csak telefonnal tudtam fotózni!
Egy kis magyarázatot is adok hogy lehessen érteni a képet...
tehát felül van a négy tüske alul az öt. A négy tüske közül a bal másodikra van egy piros szál bekötve.
Az öt tüskén pedig balról folyamatosan 4 egymás melletti(zöld narancs szürke fehér)
Tudom mondtátok hogy a szinek tök mindegyek, de talán így érhetőbb a kép!
Próbálok majd élesebbet is csinálni, de nem tudom mikor sikerül.
Addig valami ötlet?

DSC00024.JPG
    
(#) valve válasza Huku hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Amikor azt mondtam, hogy "egy kép kellene a cuccodról" akkor arra gondoltam, hogy egy kép melyen egyszóval látszik minden. Bővebben leírva a vevő az elektronika, a dugasz, a vezetékek tehát minden!

Ebből a képből csak az látszik, hogy egy DB9 csatin van pár vezeték. Szerinted ebből mit lehet levonni?
(#) Huku válasza valve hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Megvan... de ez sem a top minőség.
Bocsi a lámaságért!
(#) valve válasza Huku hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Az IC típusa? Ezt valamilyen készüléhez adták?
(#) Dancsi hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Én is megépíteném azt a vevő kapcsolást, de nem találok itthon olyan ir vevőt. Viszont találtam egy régi (azt hiszem Nárcisz) tv vevőjét (képek).
Valaki nem tudja esetleg, ebből hogy tudnék vevőt készíteni pc-re? Kell hozzá plusz alkatrész, vagy ezt már csak rá kell kötni com portra? Az ic adatlapján megtaláltam a kapcsolást is, hátha segít.
Előre is köszönöm!
(#) Huku válasza valve hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Az IC típusa 12C509A 04/P HBM 9925

Az infrán nehezen de ez vehető ki: TK69 105
TSOP 1736

(#) geri12 hozzászólása Aug 1, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Valaki tudna segíteni?
Összeraktam ezt a kapcsolást:
Bővebben: Link
Az AVR programozásakor a FUSE biteket hogy állítsam be?

Köszönöm előre is!

A LINK gomb nem dekorációs elem, tessék használni, a sorok közé meg felesleges az extra sorközök beszúrása.
-- kobold
(#) geri12 hozzászólása Aug 1, 2009 /
 
Senki? Gondolom többen megépítették, mivel itt van a HE honlapján. A doksiból meg sajnos nem lehet megtudni mit kell kipipálni. A 12Mhz-es kvarc HS beállítás még oké lenne, de honnan a csudából tudjam hogy mit pipáljak még ki? Életem 3. AVR-es programozása, eddig csak PIC-et progiztam és ott nem kell ennyit szenvedni... Hétfőre kell valakinek csinálnom rendelésre egy ilyet, de ha délig nem tudja megmondani senki, akkor kénytelen leszek mást keresni. Elnézést a tűrelmetlenségem miatt!
(#) san398 válasza geri12 hozzászólására (») Aug 2, 2009 / 1
 
Nem tudom mivel programozod az AVR procikat de idetettem az AVR studio és a Ponyprog config bit beállításokat. Remélem segít.
(#) san398 válasza Huku hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
A leírást kapcsolási rajzzal itt találod Bővebben: Link
ez alapján remélem sikerül beazonosítani hogy a leszakadt vezetéknek hová kellene csatlakoznia. Az az IC egy PIC aminek a programját is megtalálod a linkelt oldalon. Sok sikert hozzá.
(#) geri12 válasza san398 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Üdv!

Köszönöm! Jó is lett.

Szép napot!
(#) rolandi350 hozzászólása Aug 5, 2009 /
 
Sziasztok
EZ
a vevő van nekem.
Régen használtam már de most újra elő vettem.
Régebben egy Girder 3-as programmal használtam.
Most nézem a hivatalos oldalán hogy 5-ös verzió is van már letöltöttem, telepítettem de nem tudom bekonfigurálni, hogy működjön a vevőegységgel.
A régebbi 3-as verzióval a plugin-ok között kipipáltam az ""Igor SFH 56"-ot és akkor már ment is.
De ebbe az újba nem tudom hoyan is kell a plugin-ok között nincsen olyan hogy IGOR valaki segítene?

üdv.:rolandi350
(#) san398 válasza rolandi350 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Próbáld meg a csatolt plugint bemásolni az Girder 5-ös plugin könyvtárába.

IgorPlug.zip
    
(#) rolandi350 hozzászólása Aug 5, 2009 /
 
Tudod ez nálam mindig úgy van hogy amikor már tudom a megoldást akkor írják pont a megoldást
23:34-kor töltöttem le a plugint , te meg 1 percre rá írtál.
Már remekül megyen már csak be kell konfigurálni arra meg már rájövök hogy hogy kell.

Azért köszi szépen a segítséget!!

Bár jó lenne magyarosítás.
(#) san398 válasza rolandi350 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Szerintem keresgess kicsit hátha arra is rálelsz. Nem mondom hogy van hozzá magyarítás de hátha! Sok sikert!
(#) rolandi350 válasza san398 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Keresgetek...
De nekem az is elég volna ha azt a fájl-t megtalálnám amibe bele van írva a nyelvezet mert akkor átírnám magamnak
(#) rolandi350 válasza san398 hozzászólására (») Aug 6, 2009 /
 
Be próbálkoztam egy ilyennel.
Nincs nagy angol tudásom de Translate Google
Hátha mondanak valami hasznosat.
(#) rolandi350 válasza rolandi350 hozzászólására (») Aug 6, 2009 /
 
Rájöttem
Lehet nyelvet szerkeszteni ResHacker-el.
De sokáig tart de majd csak kitalálok valamit.
(#) wir12 hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Hello megépítettem a cikkekben található Girder kapcsolást TSOP17-38-al de amikro engedélyezni akakrom ezt dobja ki (kép mellékelve). Mi lehet a gond?? köszi a segícséget előre is

ajjaj.JPG
    
(#) zenetom válasza wir12 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Milyen operációs rendszered van?
Következő: »»   10 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem