Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Hello!
A porták felhúzásának, csak Input-ként történő alkalmazásnál van értelme. Ilyenkor alkalmazható, tápra kötött külső ellenállás, vagy a belső felhúzás, amit a B portánál az OPTION regiszter 7. bitjével lehet aktiválni. A portákat kimenetként használva egyiránt le és fel írányban van Fet ami a kimeneteket meghajtja. (Tehát lehet terhelni a GND és a VDD felől is) Ez alól kivétel az A porta 4. bitje, ami nyitott Drain-el rendelkezik. Tehát ha ezt a pota bitjét kimenetként alkalmazod, akkor csak a GND felé tud lehúzni. Azaz "kimeneti felhúzó ellenállással" kell ellátni ha használod és logikai szintet szeretnél tőle. üdv! proli007
Van egy másik PIC, ami szóba jött nálam, a 16f1937, ennél az összes port sémája azonos. Ennél is kimeneti irányban van 0, vagy 5 V is? Tehát ha egy tranzisztort akarok nyittatni akármelyik bittel, nem kell külön felhúzó ellenállás?
Proli mester leírta, hogy a felhúzó ellenállás csak akkor kell (használni), ha bemenetként konfigurálod az I/O-t. Ha kimenet, akkor kell egy soros bázisellenállás a tranyódhoz és kész! Igen, mindegyik tud H és L szintet is. Kivétel az RA4, mert az csak L szintet "tud kiadni".
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat, így máris egyszerűsödik a kapcsolásom!
Idézet: „Kivétel az RA4, mert az csak L szintet "tud kiadni".” Az a 877-nél van így. A kérdezett 887 adatlapjában viszont nem látok nyitott nyelőelektródás kimenetet.
Chipcad-et tudom ajánlani. üdv.
Sziasztok!
Figyelem - ezek a kontrollerek már 3.3V technológiávan készülnek, forgalmazásukat kb. augusztus végen kezdi meg a ChipCad.
20-án már azt írták raktáron van és az árlistán is megjelent...
Idézet: „Figyelem - ezek a kontrollerek már 3.3V technológiávan készülnek” Azt nem tudom, hogy milyen technológiával készültek, de a PIC16F193X típusok VDD = 2,3 - 5,5 V között teljes sebességű (32 MHz) működésre képesek, így akár 3,3V-os, akár 5 V-os rendszerekhez is könnyen illeszthetők (vagylagosan gondoltam...).
Szerintem a felreertest az okozhatja, hogy van 5V es 3V valtozat is:
Idézet: „# Wide Operating Voltage (1.8V – 5.5V) # Low Power PIC16LF1937 variant (1.8V – 3.6V)” Amugy a 193x az az un. enhanced mid-range sorozat, teljesen uj, es ugyan a core nagyon igeretes meg senki sem tudja az esetleges hibait. Otthoni vagy kisebb projectekhez jo, de komoly nagy peldanyszamu fejleszteseknel azert meg ovakodni kellene elemenyem szerint.
Sziasztok!
Nincs félreértés: Valóban a megengedett Vdd max. 5.5V. 16F193x-nél, a csipen levő belső feszültség stabilizátor állítja elő a 3.2V-ot. Ezt azonban kölső szűrőkondenzátorral kell ellátni - ez egy lábat elfoglal: Vcap. Három lehetőség közül lehet választani: RA0, RA5 vagy a RA6/OSCO. Csak azért írtam a hozzászólást, ha valaki egy meglévő áramkörben szeretné majd felhasználni, akkor már most gondoljon erre is.
Sziasztok!Írtam egy kis programot magamtól.Még elég kezdő vagyok pic-ek terén.Azt szeretném megoldani 16F628A - val , hogy az lcd -n megjelenjen a kapcsoló állapota.De nem akar működni.Az RA0 bemenet alaphelyzetben magas potenciálon van.
Mi lehet a probléma? A választ előre köszönöm!
Az PORTA beállítását nézd meg az adatlapban (EXAMPLE 5-1!)
A portok beállítását és az lcd configját a külső while elé kellene tenni, mert így minden "GOMB BE" után újra végrehajtódik. A kapcsolót pergésmentesíteni sem ártana. (porta.f0 biztos így kell a PORTA 0. bitjére hivatkozni?) Idézet: „16F193x-nél, a csipen levő belső feszültség stabilizátor állítja elő a 3.2V-ot.” Számomra csak az nem világos, hogy mi a teendő pl. Vdd = 2.5 V esetén? Abból is előállítja a 3,2 V-ot, vagy automatikusan átkapcsol VDD-re, esetleg nekünk kell összekötni kívül Vdd-vel, ahogy a PIC18F14K50-nel megépített USB-UART átalakítóról szóló cikkemben csináltam a 3,3 V-os verziónál?
Szia!
Csak annyi van az adatlapon, hogy a 2. configurációs szóban a három láb kiválasztása mellett van egy negyedik lehetőség: Vcap kikapcsolva. Szerintem 3.2 V alatt ki lehet kapcsolni a stabilizátort. Szia
Engem az zavar, hogy ez csak VCAP kivezetését szünteti meg, nincs szó az LDO kikapcsolásáról.
Újabb témakörökkel gyarapodott a PIC-kwik projekt:
- Programmegszakítások - Számlálók/időzítők Bővebben: http://esca.atomki.hu/PIC24
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem,ez egyszerűen megvalsítható nem? Elvégre minden a neten van csak össze kell "ollózni": -egy 2x16soros lcd-re kéne kiirkálni dolgokat -Pár bemenet, amin öszesen 9 kapcsoló állását kell leolvasni, lehetnek mátrixba is kötve ez mind1, egyszerre csak 1 gomb lesz aktív, és csak annyit kell kiírni hogy 1, ha a 2. kapcsoló van kapcsolva akkor 2, stb... egészen 9-ig. -hőmérő is kellene bele, 2db, 1x a környezet hőmérséklete, 1x pedig egy másik hőszenzot, aminek max 100°C-ig kell mérnie, ha eléri a mért érték a 80°C-ot, akkor mind a két sorban az lcd-n egy Magas hőmérséklet! felirat jelenik, meg hapedig eléri a 100°C-ot, akkor egy relét kellene kapcsolnia, egészen adíg, amig a mért étrék újra legalább 80°C-ra nem csökken.
Nahát, csak nem egy motor computer ? Amúgy valóban egyszerűen megvalósítható, de remélem nem azt várod hogy helyetted írja meg valaki ?
De de pontosan, mind két kérdésedre. Persze nem ingyen úgyhogy fel is teszem apróba mert én ehhez totál ..... vagyok, csak tudni akartam mekkora bonyolultságú ez. Köszi
Idézet: Igen az. Mi a kérdés? Miben tudunk segíteni? (Látom már válaszoltál...) „ez egyszerűen megvalsítható nem?”
Csak tudni akartam mire számítsak, mert egyik ismerősöm innen HE-ről is feladott egy hasonló hirdetést, erre kapott egy olyan ajánlatot hogy 25.000-ért megcsinálja neki....
Nem olyan veszélyes összeg. 5000Ft/óra * 5. Szakértelmet meg kell fizetni. Legalább ez is ösztönöz hogy tanulj, és oldd meg magad.
25eFt... hmmm... az valamivel kevesebb mint 100 euro... itt (Irorszagban) a boiler szerelo 120 eurot ker orankent! Egy PIC firmware/hardware mernok azert ennel magasabbra lehet taktalva, ugyhogy az a 25eFt meg ha csak 1 oras munkaval szamolom is eleg alacsonynak mondhato...
Koszonom a felvilagisitas! Szep napot mindenkinek!
Sziasztok!
Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok! C18-ban ,mi a legegyszerűbb mondja, hogy egy változó egy bitjének értékét megvizsgáljuk? Nincs valami olyan egyszerű mint CCS-ben, hogy: bit_test(variable,bit); ?
Ha van bitfield dfinialva a valtozodra (mint ahogy pl a PORTx-eknel van) akkor
if (PORTAbits.RA1) { ... } ha nincs akkor pl: if ( valtozo & 0x00100000 ) { ... } vagy if ( valtozo & 1<<5 ) { ... } Tamas>>
Deklarálsz egy típust:
Majd példányosítod a programban(main-ban, vagy szubrutinban, ahol szükség van rá):
Használata:
Kicsit módosítok:
A 14. sor nem kell itt.
Hanem itt:
Használhatod a VALTOZO-t ezután bájt eléréssel így:
Esetleg így, de akkor nem kell a #define sor:
Vagy ahogy azt előzőleg írtam a harmadik kódrészletben, bitenkén. |
Bejelentkezés
Hirdetés |