Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   45 / 123
(#) Attila86 válasza demcar hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Hűűű hát az érdekes! Épp hogy kisebbnek kellene lennie. Nem lehet hogy az R11-es trimmer a másik végállásában van? Ha áttekered a másik végállásába akkor nem lesz kisebb a maximális hőmérséklet?

Ha nem, akkor csökkentsd az R16-ot. Most már kíváncsi vagyok hogy arra hogyan reagál, de elméletileg ha növeled az R16-ot, akkor kellene kisebbnek lennie a maximális hőmérsékletnek.
(#) demcar válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
A trimer úgy volt hogy a legkisebb érték. És utána kicseréltem 10ohmosra és már meg sem állt a fűtés egész idő alatt csak fűtött ki sem kapcsolt. Kikapcsoltam a forrasztót visszatettem bele a 47ohmos ellenállást és bekapcsoltam és nem lehet most már megállitani a fűtést semmire nem reagál.

Mi csinálhatja ezt?

Pedig már cseréltem benne LM324-et is optocsatolót is és ugyan az!
(#) Attila86 válasza demcar hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szerintem amikor ki és beforrasztottad az ellenállást akkor ott lett valami zárlat a nyákon.
(#) demcar válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
De nem hiszem mert már néztem!

És rátettem a kijelzőt és az sem működik rajta azt csinálja hogy bekapcsolásnál egyet bevillan és utána pedig még felfűtés közben egy párszor és annyi.

Pedig kap +-5V-ot.

Lehet hogy úgy fogom csinálni hogy hagyok neki békét és megépitem a vzoole fále forrasztót.
(#) Attila86 válasza demcar hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Ahogy gondolod...

Meg kellene nézni hogy mekkora az ICL7107 bemenetén (30-31-es lábak közt) a feszültség.
Mekkora a feszültség az R16 és az R11-es trimmer közös pontján?
(#) demcar válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
És mondjuk ha én megépitem vzoole féle forrasztót akkor
ahhoz tudnék csatlakoztatni hőmérőt?

És az is ugyan úgy tud 150-450-ig hőfokot szabályozni?

Azért kérdem tőled mert gondolom te tudod.
(#) Attila86 válasza demcar hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Ahhoz is tudnál csatlakoztatni hőmérőt, de akkor ugyan ott vagy mintha az én állomásomat építetted volna meg. Nézd meg, hogy Vzolee forrasztóállomása szinte teljesen megegyezik az én első állomásommal! Én csak egy kijelzőt tettem hozzá és terveztem egy nyákot.
Vzolee forrasztóállomásával is fogsz tudni 150 foktól 450 fokig állítani hőmérsékletet szerintem. De az övében másként van megoldva a hőmérséklet-állíás osztója, ott igazából nem a minimális és a maximális hőmérsékletet tudod állítani hanem egy tartomány nagyságát.
(#) demcar válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Értem amit mondasz, akkor te szerinted melyiket épitsem.
Mondjuk nekem is a tiéd jobban tetszik.
Csak azt nem tudom hogy most miért nem megy. mikor csak azt az ellenállást cseréltem ki benne. És mikor bekapcsoltam már nem ment.

Meg az amit mondtam hogy a max hőfok 473.
Vagy valami FEt-es kapcsolást nem tudol? Vagy inkább javaslod a triákost?
(#) Attila86 válasza demcar hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Ez hogy nem működik, nem attól függ hogy triakkal vagy fettel van-e vezérelve a páka.

Ha csak egy ellenállást cseréltél ki benne és előtte jó (jobb) volt, utána pedig rossz, akkor ott valamiféle kontakt hiba van. A ki/be forrasztáskor összefolyhatott valahol az ón, vagy a nyák forgatása, megfogása közben összeért két alkatrészláb ami nem volt tőben lecsípve, esetleg mikor leraktad a panelt az asztalra akkor valami fémforgács vagy egy kis óndarab ráakadt a nyákra. Vagy a forrasztáskor túl forró volt a páka és ezért az ón szétfröccsent a panelra.
Ilyesmi problémák szoktak lenni...
(#) vzoole válasza demcar hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szerintem mindegy melyiket építed meg, annak az esélye hogy elrontsd ugyanannyi

Egy fotót legalább feltehetnél (alul-felül), lássuk mi a hiba.
(#) demcar válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Hát héj én nem tudom hogy mi a baja. Átnéztem a nyákot már nagyitó alatt fény alatt jó alaposan kétszer-is és semmi. Egy szakadást leltem de az is csak az a mi megy a kijelzőhöz.

De szerintem más a gond mert most rajta volt kijelző bekapcsoltam és a kijelző 666-ot irt ki és semmit nem lehetett rajta állitani. Kikapcsoltam és megint bekapcsoltam és a kijelző már be se kapcsolt.

Nekem nagyon gyanús hogy ott valami más hiba van.

(#) Attila86 válasza demcar hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Ha 666-ot ír ki az egy hibaüzenet, de mindig elfelejtem hogy mit jelent. Vagy órajelet nem kap, vagy referenciát.
(#) (Felhasználó 5823) válasza demcar hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Szia!
Ezzel ha így nem megy majd megycsinálom amazt, csak kellemetlen helyzetbe hozod a két konstruktört, aki igen jó leírást készített, és igen egyszerűen megépíthető! És ezek után még elvárod, hogy segítsenek, igen érdekes hozzáállás! Én ugyan a Forrasztóállomás 2-öt építettem meg, de küllőre működött, és a rendelkezésre álló információ mennyiség miatt nem lehet kihívás! Csak végig kellene olvasni a topikot! És mivel gondolom, te nem építessz egyszerre 20 dolgot, ez nem lenne nagy gond! De hát egyszerűbb itt méltatlankodni, mint olvasni egy-két órát! Ha elektronikával akarsz foglalkozni, szánd rá az időt és olvass! Használj jó minőségű alkatrészeket, ellenőrizd az értékeket, az ic-ket tedd foglalatba, rendelj több darabot (legyen az elhullást mivel pótolni)
Ne kapkodj, mérj (ami többször le lett írva, hogy hol), és próbálj értelmes kérdéseket feltenni! A hibát érthető módon fogalmazd meg, és csinálj képeket! Mégha a nyák szörnyen is néz ki!
És még mielőtt haragudnál, én csak jót akarok neked én már jópár elektromos palántát neveltem ki !
Üdv Lhanzi

(#) demcar válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Átnéztem tünetesebben a nyákot és azon az alkatrészeket és amikor bekapcsolom akkor a 78L08 rendesen tüzes olyan forró!

Csatoltam 2képet hogy hogyan is néz ki.
(#) (Felhasználó 5823) válasza demcar hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Szia!
Mérd meg a tápfeszeket 8V, +5V, -5V! Milyen trafót használsz? Két tekercs kell rajta legyen, egy 24V-os és egy 12V-os. A 78L08-nak nem igazán kellene melegedni, mert max 50mA van rajta! Jól van beforrasztva? Vedd ki az LM324 a foglalatból és a foglalat 4 és 11-es lábán mérd meg a 8V-ot! Ha kiveted az Ic-t akkor is melegszik a 78L08? A +-5V csak a kijelzőhöz kell, ha azt nem csatlakoztatod akkor is működnie kell a pákának! Figyelj a hőelem polarítására! És ecetera ecetera. De ezek mind levannak írva!
Lhanzi
(#) sector99 hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
Sziasztok !

Attila féle pákaszabályzómat(I. verzió) szeretném átalakítani egyenfeszültségű 24 V-os táphoz(átalakított PC táp)
Az itt látható
Páka meghajtás rajzon a 4,7 k ellenállás a 324-es kimenetéről jön ? Azt a triakos változat 470 ohmja helyett kell betenni ?
(#) demcar válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Üdv.!

Mivel emlitettem hogy a78L08 melegedik azonnal ki is cseréltem egy 7805-re az csak egy picit meleg.
Trafót saját kezűleg tekertem , 24V és van rajta egy 12v-os leágazás (tehát 3 vezeték jön ki a trafóból).
Hát azt nem próbáltam hogy ha kiveszem akkor melegedik-e. A 4-es és a 11-es láb közt megvan a 8V.

Csináltam már úgy is hogy megforditottam a hőelemet és akkor is ugyan az.
(#) bbatka válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
"Nekem a hőmérséklet tartásakor kb fél-egy másodpercenként gyullad ki/alszik el a fűtést jelző led. A kb. 20Hz-es kapcsolgatás szerintem nem normális, és nem feltétlen a páka miatt van."


Egy két évvel ezelőtti hozzászólásodra reagálok. Gondolom te már rájöhettél erre hogy mi okozza. Én arra gyanakszom hogy a páka hőtartó képessége rosszabb. A gyanúmat arra alapozom hogy a Pros'kit-es forrasztóállomásomhoz most vettem szép kék tartalék pákát (24V48W Soldering SL-NI és RoHS conform). Az első dolgom az volt hogy a fűtő elem és a hőfok érzékelő ellenállását megmérjem. Összehasonlítva az eredeti sárga pákával (24V48W Soldering SL-I) különbséget nem látok közöttük. A páka kivitele viszont jóval rövidebb az eredetihez képest.
Persze kipróbáltam az állomásba. A jelenség ugyan ez. A relé folyamatosan kattog. A felfűtés sokkal gyorsabb a sárgához képest. A hőfokot szépen tartja. Ennek ellenére nem fogom használni a Pros'kit állomásba, mert kinyírja benne a relét.
(#) demcar válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Üdv.

Már működik a forrasztóm az volt a hibája amint emlitettem hogy nem lehetett beállitani a max hőfokot 450fok-ra, és azt úgy oldottam meg hogy nekem 50K poti volt benne azt kicseréltem 47K-ra és most már tökéletesen betudom állitani. A másik gondom pedig az volt hogy túl lassan melegitett azt is pontosan átnéztem és az csinálta nekem, hogy a trafó 24V-ot ad le üresjáratban és én bekapcsoltam a forrasztót és nem is néztem hogy terhelés alatt mennyit ad ki. És most megmértem mert olyan 350fok felett már gyanusan lassan melegitett és én akkor terhelés alatt megmértem és az állomásra csak 18,0V ment be és ki a pákára pedig csak 16,6V, és ezért melegitett igen lassan de most már megoldottam a problémát és tökéletesen müködik.
(igaz a kijelző még nem került rá de hamarosan az is rákerül és akkor beszámolok hogy mi a helyzet)

(#) mcfly hozzászólása Szept 17, 2009 /
 
Üdv!

Megcsináltam én is Attila86 féle állomást.Elsőre működött tökéletesen.Egy kicsi problémám azért volt vele.A 78l08 stab. melegedett mint állat.Megmértem az áramfelvételt 100-110mA volt.Ha jól tudom a 78l08 100mA-ig terhelhető.Úgyhogy kicseréltem egy L7808 ra.Azóta türhető. Attila86 köszi a leírást.
(#) demcar válasza mcfly hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
mcfly!

Nekem az volna a kérdésem tehozzád hogy neked hogyan viselkedik rajta a kijelző?

Mert én is megépitettem és kijelző része nekem nem jól működik.
(#) mcfly válasza demcar hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Szia!
A kijelző részéről sajnos nem tudok neked nyilatkozni mert azt még nem építettem meg.De tervbe van véve az is.
(#) demcar hozzászólása Szept 21, 2009 /
 
Üdv.!

Már rákerült az Attila86 féle forrasztómra a kijelző és tökéletesen működik! (a kijelző is és maga a forrasztó is tökéletes)

Én csak ajánlani tudom mindenkinek.

(#) herzsolt válasza demcar hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
A kijelző mért csak 666-ot mutat? Neked, hogy sikerült életett lehelni bele?
(#) vicsys válasza herzsolt hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Szia
Nem megy az oszcillátor.
Idézet:
„Functional Problems
Problem - When power is applied to the A/D converter it
displays 1666 steadily and does not change.
Action - This is an indication that the oscillator is not
functioning. Check oscillator components and printed circuit
board for leakage paths around pins 38, 39, and 40.”

Innen:
Bővebben: Link
(#) herzsolt válasza vicsys hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
A PIN 38,39,40-es láb közé rakot 150K ás 100Pf kondik nem osszcillálnak? Cseréljem ki őket? vagy csak nézzem át a forrasztást?
(#) demcar válasza herzsolt hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Hát én konkrétan nem tudom mert nekem úgy volt hogy vezetékekkel volt rákötve a kijelző, és úgy azt csinálta hogy bekapcsoltam az állomást és csak bevillant a 666 és utánna kikapcsolt a kijelző de a forrasztó működött.
Aztán leforrasztottam az összes vezetéket a panelről és véletlenül összeért a -5V és a KI a panelon és én úgy bekapcsoltam a forrasztót (kijelző nélkül) és felfőtt benne a 79L05 és én akkor azt kicseréltem és még kicseréltem a 150K ellenállást ami megy a kijelzőre, de azt csak azért cseréltem ki mert régifajta volt és nem tetszett nekem beforrasztottam az új 150K ellenállást és még tettem bele egy új LM324-et és egy MOC3043-at és úgy ráforrasztottam a kijelzőt de már nem vezetékekkel hanem a helyére ahová kell. Bekapcsoltam a forrasztót és bevillant a 666 de utána láss csodát tökéletesen ment azóta is úgy van. A titkára még nem jöttem rá hogy hogyan javult meg, de azóta is megyen.

Sikeres próbálkozást kivánok!
(#) herzsolt válasza demcar hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Köszi a válaszod! Majd próbálkozom.
(#) rimarp hozzászólása Okt 16, 2009 /
 
Sziasztok! Sikeresen megépítettem a vzoole féle Forrasztóállomás 1-et. Működik rendesen, csak a megfelelő hőfokokat nem tudom belőni a trimmerekkel. Ha a nagypotival párhuzamos 2,2k-s potit 1,6k-ra a másik trimmert 300-ra állítom, ahogy a cikkben is szerepelt, akkor 150-250fokig lehet a nagy potival állítani. Sok tekergetés után kb 200-400fok körüli tartományt fogok át jelenleg. Viszont a kapcsolás szerint ennek 150-450 foknak kellene lenni. Tud valaki segíteni a trimmerek belövésével? Melyiket, mihez kell állítani? A páka: SL/NI http://www.hqelektronik.hu/info/hu/sold_iron_n.html
(#) lantos51 hozzászólása Okt 17, 2009 /
 
Sziasztok!
Ha vállasztani kellene akkor melyiket vennétek meg a forrasztó állomások közül.
Hirshman28003?
Hirshman28011?

Következő: »»   45 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem