Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   362 / 2508
(#) skylooker válasza stefikeke hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Sipos Gyula: Rádiókészülékek és hangerősítők építése, 160. pldalon van egy erőswítő, ami tulajdonképpen kettő, párhuzamosan dolgoznak egy trafóra, 320W.
Olcsó félvezetőkkel, de nem túl jó minőség.

Ha nagy teljesítmény kell, azt megcsinálhatod trafó nélkül is, egyszerűbben. Ilyen rajzokat találsz bőven, láttam 20.000 wattost is, alkatrésztemető sok pénzért. Nagy terem hangosítása mindenképpen fájdalmas...
(#) pintyu válasza stefikeke hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Szia! Ha vonal erősítőben gondolkodsz, érdemesebb egy gyárit megvenni és felújítani. Pl : BEAG APT 100 (100V 100W) AET 453 (100V 30W). De ha találsz kimenő trafót akkor után építeni is érdemes egy gyárit. Így megspórolsz egy trafótekercselést
(#) nagy hoho hozzászólása Szept 9, 2009 /
 
Heló! A kérdésemnek nem találtam topikot ezért itt teszem fel. Tudom ,hogy ez szentség törés de azért ne kövezzetek meg! Van egy erősítőm aminek egy bemenete van. Zenét szoktam hallgatni rajta de szeretném a számítógép kihangosítására is használni. Meg oldható, hogy egy bemenetre párhuzamosan kötöm a két eszközt?
Köszönettel: nagy hoho
(#) PoC_Zoli válasza skylooker hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Eddig oké

De belehalna-e ha 4 ohmosat kapna???

És lenne még egy kérdés is. Mit jelent egy hangfalon az hogy 4-8 ohmos??? (Halottam valami olyat hogy külön jön ki az erősítőből a mély és a közép-magas---> így 8ohm, és ezt ha összekötjük akkor lesz 4 ohmos. Ez ezt jelenti???)
(#) skylooker válasza pintyu hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Csövesből lehet találni valamelyik régi RT évkönyvben 300W-ig, a trafók részletes leírásával, rajzával. Évszámot sajnos nem tudok, kb. a 70-es évek.
(#) skylooker válasza PoC_Zoli hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
4 ohmossal vigyázni kell, mennyire vezérled ki, ha jön egy dinamikacsúcs, túllöki és kampec. Legyen csak 8 ohm.
A hangfalon a 4-8 ohm az egyenáramú ellenállást jelenti. A kissebb ellenállás nagyobb áramot jelent, amit az erősítőnek kell produkálnia.
Ha külön van mély-és közép-magas kimenet, akkor a dobozban két végfok van, aktív hangváltóval. Ezek nem hidalhatók, mert nem arra lett kitalálva.
( A szétválasztott frekvenciasávok összeadódnának, aztán a hangfal hangváltója újra szétválasztaná - nem biztos, hoigy élveznéd a hangját.)
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Szia ! Köszönöm .Te mindenhol ott vagy?
(#) szamóca válasza skylooker hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Idézet:
„A hangfalon a 4-8 Ω az egyenáramú ellenállást jelenti.”

Ezzel vitába szállnék, ugyanis egy hangsugárzón mindig a váltóáramú ellenállást, vagyis az impedanciát adják meg, és nem Re-t vagyis az egyenáramút. Egyébként is nekem van ilyen 4-8Ohm felíratú hangdobozom, aminek az egyenáramú ellenállása 3,6Ohm.
Inkább az impedanciaminimum-névleges impedancia értéket jelölhetik e-képpen egyes gyártók.

A hangdobozok (erősítők)csatlakozás szempontjából, lehetnek biamplifikálhatóak, illetve bikábelezhetőek.
Sőt akár triamplifikálható, trikábelezhetőek.
(#) mark.budai válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
[off]Nézd meg, mennyi hozzászólást írt! Őneki valami rangot ki kéne találni, mert szerintem Ő tartja a csúcsot a fórumon. És mindig lehet Rá számítani!
(#) szamóca válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Milyen rangot? Hisz Ő köbzoli? :whistle:
(#) mark.budai válasza szamóca hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
8598 hozzászólás azért nem semmi .
(#) magitor hozzászólása Szept 10, 2009 /
 
Üdv, lenne gy olyan kérdésem, hogy a Pufferkondit hogy kell kötni az erősítő tápellátásába? Magyarán szólva egy móricka rajzot tudna-e nekem rajzolni hogy az erősítő tápbemenete, szűrű pufferkondi illetve egyenirányító hidat hogy kell összekötni? Köszönöm!
(#) soos csaba válasza sound.man hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Szevasz,a vegtranyok;2SC3281,es 2SA1302,es ugyananyi vegtranyo van bene mint a PPA1200-esben,csak az enyembol ket meghajto tranyo hianyzik,amit en helyetesitetem TIP35,TIP36-al kivancsisagbol hogy megyen e ugy is es ment ugyanugy mint mikor csak atvolt hidalva.Persze mar ha megnovelnem a taqpfeszt akor mar nem hagynam bene a tipeket hanem valami kakosab tranyokat tenek bele ami elbirja azt a +-90V-ot.Ja es ha nincsen meg senkinek a PPA1200-as erositonek a rajza akor szivesen elfogadnek ezekel a 2SC3281-2SA1302-es vegtranyokal egy 600W-os erosito rajzot.Koszom elore is!.
(#) szamóca válasza magitor hozzászólására (») Szept 10, 2009 / 1
 
Erre gondolsz?
(#) soos csaba hozzászólása Szept 10, 2009 /
 
Szevasztok,talaltam a neten egy 600W-os erosito rajzot,ami 2SC3281-2SC1302-vel van megoldva,csak az a baj hogy egyes hejeken nincs oda irva az ertek vagy a tranyonak vagy az ellenbalasnak.Szeretnem ha tudna valaki segiteni aban hogy kibogozuk ezt a rajzot.Koszi.
(#) martin96 hozzászólása Szept 10, 2009 /
 
vettem egy quad 405-öt de hogy milyen hangja van sokkal jobb kettő darab tda7294-től.
(#) skylooker válasza szamóca hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Nekem is van 7 ohm-os 8 ohm-os hangszóróm. A tényleges impedancia meg frekifüggő is, azért írtam egyenáramút, mert kb. tényleg az, és tájékoztató adatnak megfelel, ami rá van írva.

Bi-tri, ezt meg azért sem javasolnám a kérdezőnek, mert vannak egyszerűbb, sőt hasznosabb dolgok is.
(#) magitor válasza szamóca hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Igen erre! Köszönöm
(#) nagy hoho válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
A hozzászólásokon kívűl nagyon jó szakember, engem már kisegített más téren is. A 8598- at nem találom.
(#) drotostot77 hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Tisztelt Uraim, Erősítő Építő Fun-ok!

Segítségeteket kérem egy speciális átalakítással kapcsolatban.
Van egy '80-as években készült Technics SU-Z22-es 2x50W-os erősítő, aminek a lelkét (telj.fok.)szeretném kicserélni...
A VF2-es végfok érdekelt volna eredetileg, de az SU-ban használt STK - AN ic páros és a visszacsatoló körben alkalmazott hangszínszabályozás miatt változtattam elképzelésemen.
Szeretném megtartani az AN fesz erősítőt (a paraméterei tetszenek és olyan szépen muzsikál, hogy nincs szívem kioperálni a helyéről )és csak az STK ic teljesítmény erősítő részét cserélném ki MOS-FET végfokra, ill. az AN erősítését ennek megfelelően korrigálni...(visszacsatolással együtt)
Kérdésem az lenne, hogy milyen úton induljak el?
Amennyiben van építő 5letetek, szívesen várom...(pl. nem hagyd meg az AN-t, mert öreg és ha eltávozik közülük, akkor nem fogod tudni pótolni...,stb.)

Vita indítónak ennyi!

Üdv.rótostót

u.i..:gyenge elektronikai tudásom ne okozzon senkinek rossz napot,THX!
(#) szamóca válasza drotostot77 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Kapcsold ki a képméretezést, mert nem értékelhető így a rajz.
(#) mark.budai válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
[off]Tudom én, ismerem élőben is.
(#) drotostot77 hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Voilŕ!

Bocsesz!
(#) Riccsusz hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Hello! Megépítettem a TDA1557Q erősítőt. Mikor áram alá helyezem nem történik semmi, tehát nem szól! A NYÁK-ot én terveztem hozzá lehet valamit elszúrtam? De nem vagyok biztos az IC lábkiosztásaiban se ill. csak 250nF-od használtam ez lehet probléma ? Előre is köszönöm.

nyak.jpg
    
(#) banyaiakos válasza Riccsusz hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Hali!
Az erősítő így le van némítva. A 11es lábat kösd egy 10k-s ellenálláson keresztül a tápra. A NYÁK-ot is pofon egyszerű megcsinálni átkötések nélkül.
Adatlap
(#) Riccsusz válasza banyaiakos hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Maga a mute-t mindig így kellesz a tápra kötni minden esetben 10k-s ellenállással ?
(#) banyaiakos válasza Riccsusz hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Idézet:
„"Vmute mute voltage 3.3 - 6.4 V"”
Ezt az adatlapban is olvashatod/olvashatnád. Ha 10k ellenállással kötöd a tápra, úgy a legegyszerűbb 5V-t adni neki.
(#) Riccsusz válasza banyaiakos hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Értem. Köszönöm szépen. Bocsánat az első erősítőm volt és nem nagyon tudtam, hogy mit minek. De még továbbra is merültek fel kérdéseim, hogy a 12-es láb miért üres ? és hogy van nekem a kocsiba alapból egy CD-s magnó. Ezután szeretném kötni tehát a CD-s magnó hangfal kimenetére nyugodtan ráköthetem ? ill. ha össze kötöm pár huzamban a két 22W-os kimenetet akkor 44W-ot kapok vagy pedig marad 22 ? legalábbis szerintem marad 22 de lehet tévedek.
(#) banyaiakos válasza Riccsusz hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Nincs miért bocsánatot kérned, csak légy figyelmes. A 12es lábról már valaki kérdezett pár oldallal ezelőtt, azt hagyhatod "lógva". A kimeneteket nem párhuzamosíthatod.
(#) Riccsusz válasza banyaiakos hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Értem. De most akkor jön nekem ki a lejátszóból 2-2 vezeték a 2 hangfalra mindegyikre jut 2-2. Nekem az erősítőre kell 3 tehát mit kössek össze mivel ? vagy hogyan kell megoldani ? Illetve így úgy nézz ki a dolog hogy a lejátszóban lévő erősítő után kötöm ezt az erősítőt ?
Következő: »»   362 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem