Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB EXPLORER
 
Témaindító: pici, idő: Aug 17, 2009
Lapozás: OK   4 / 10
(#) laci37 válasza laci37 hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Még mindig nem megy... pici láttam hogy a videódban csaltál egy kicsit(amikor felprgoramoztad utána azt írtaki a Winfos hogy nem leht felismerni és képen volt az USB device jelzés.) Pontosan hogyan kell feltelepíteni hozzá a drivert? leszedtem és felraktam a legfrisebb libusb drivert a netről, és a letöltött .inf fájlra jobbkatt-telepítés, mit rontottam el?
(#) pici válasza laci37 hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
A sas szemed és a HD videó
Arra a gépre már rég fel volt installálva... de friss programozás után néha nem ismeri fel ha dróton van, hanem le kell húzni és vissza.
A 1,5K VBUS és D- összekötés adja a jelet a PC-nek, hogy van rajta cucc. Ha ezt érzékeli kérdezi az eszközt, de ha programozgatod, meg egyebek, akkor nem találja. De ha kész a programozás, lehúzod, vissza, akkor simán felismeri.
(#) mateus hozzászólása Szept 26, 2009 /
 
Az 1 µF-os kondenzátor kihagyható, vagy helyettesíthető valamivel?
(#) pici válasza mateus hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Tehetsz bele nagyobbat, de ha kihagyod se lesz gond.
(#) ghost75 hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
Akinek nem sikerült még életet lehelni a kis áramkörbe, az próbáljon meg berakni az usb +5V ága és a VCC közé két diódát sorbakötve. A lényeg hogy az usb adatvonalán kb.: 3,6V legyen.
Várom a visszajelzéseket...
Nekem bejött. Működik.
(#) icserny válasza ghost75 hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Idézet:
„próbáljon meg berakni az usb +5V ága és a VCC közé két diódát sorbakötve.”

Vagy pedig oda kell rakni két Zener diódát a D+, D- lábakra, ahogy az USBtiny kapcsolási rajzában mutatják...
(#) ghost75 válasza icserny hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Pontosan...
(#) karatha hozzászólása Szept 30, 2009 /
 
Én is utánna építettem a kapcsolást. Az örület határáig feszültem, mert sehogyan sem akart, működni.
Utánna olvastam az USB szabványnak, és kiderült, hogy az USB adatvonalak nem TTL szinten működnek!
Több baklövés után, a végső megoldás a tápfesz. és ezzel együtt az usb adatvonalak fesz. csökkentése volt . Már 0,7 V táp fesz. csökkentés meghozta az eredményt (1 diófa a tápba). Ezáltal egy kicsit közelebb maradtam a TTL szintekhez mint ghost75 megoldása, és az USB is megbízhatóan működik. Töbször ellen próbáztam a dolgot, az usb 5-5.1V járól nekem NEM működik, viszont a diófa mindent megold. Az adatvonalak zéneres megfogása számotokra nem rémísztő?: A AVR kimenete : (5V - 3,6V) / 68ohm = 200mA terhelődik! Na jó, az AVR -nek is van kimeneti ellenálása, de akkor is eléggé megterheli ! vagy nem?
(#) icserny válasza karatha hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Valamit elszámoltál, mert 200 mA áram mellett a 68 Ohm-os ellenálláson 13.6 V esne...
(#) pici válasza karatha hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Nekem az asztali gépemen és a laptomon is ment 5V-al az USBEXPLORER
De korrektebb, ha az adatvonalak 3,6V körül vannak.
A zéneres megoldás a jobb, ha nem 3,6Vos a vezérlés a PORT-on.
68ohm, de honnan vetted a 200mA?
100mA-rel terhelhető a táp alapból, nem az adatvonalak, hanem a teljes fogyasztás.
Ezt fel lehet emelni 500mA-re.
(#) toto válasza karatha hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Én is írtam korábban, hogy megépítettem a kapcsolást, és működik.
Azt felejtettem el akkor leírni, hogy egy kicsit átterveztem a panelt a [Bővebben: Link
oldalon látottak alapján, , én is beraktam azokat a zénereket, és a számolt áram kb. 20 mA.
Azóta megépítettem a kapcsolást ATMega8-cal is, persze a zénerekkel együtt és a firmwaret kicsit átalakítva. Ez is működik, annyi különbséget láttam, hogy a Topi féle AVR-Doper az ATTiny-t volt, hogy csak harmadjára programozta fel, az ATMegát egyből vitte.
(#) karatha hozzászólása Szept 30, 2009 /
 
Igazad van icsernyi (5-3,6)/68 = kb.20mA. Régen voltam már iskolás!
(#) laci37 hozzászólása Okt 2, 2009 /
 
A zéneres megoldással sikerült életet lehelni bele. Pici javasolom rakd be a kapcs. rajzba a két zénert. Most az a kérdésem pontosan milyen PID, VID vagy serial number van a frissebb firmwareben? Ugyanis kéne,hogy megtaláljam a saját vezérlő progrimmal a hardwaret
(#) pici válasza laci37 hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Már elkészült, csak fel kellene töltögetni
VID=0x16C0 PID=0x05DC
(#) mateus hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Megépítettem, a program rá is ment, a 2 led váltogatja egymást kb 1mp-enként (mintha kicsit lassabb lenne..)
Sajnos a számítógép nem ismeri fel, ezért megcsinálom azt a zener diódás megoldást.
Még azt szeretném megkérdezni hogy hová tűnt az oldalról a cikk, mert nem találom..
(#) pici válasza mateus hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Javítottam a cikken, van benne zéner...
Amíg nem "engedélyezik", addig nem látod...

De a régi panelre is rá lehet tenni a 3,6V zénereket a csatolt kép alapján


zener.jpg
    
(#) elswanko hozzászólása Okt 10, 2009 /
 
a programozásnál kiválasztottam a fuse bit beállításokat, és rányomtam a Write FS gombra, azóta nem ismeri fel az avr-t. Mi lehet a probléma?
(#) pici válasza elswanko hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Melyik programozó és mit állítottál be?
(#) elswanko válasza pici hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
bascom, és a 011110 xy amit pár hozzászólással feljebb láttam
(#) pici válasza elswanko hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Hát elég szűkszavú vagy, így nem lesz könnyű...
Van még ott vagy 7 beállítás, amitől függ a működés.
Ha csak az órajelet állítottad át, akkor a kvarccal lesz baj, kontaktos, vagy ilyesmi. Vizsgáld át.
(#) elswanko válasza pici hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
beállítottam a Fusebit C-nél azt hogy 1ivide clock by 8 disabled, és a Fusebit KLA987-et erre:
011110:EXT Crystal Osc.; Frequency 8.0-mhz; Start-up time: 14CK + 65 ms; [CKSEL=1110 SUT=01]
és utána nyomtam egy write FS gombot, de van ott egy Write PRG, melyiket kellene használni?
és jók ezek a beállítások, esetleg hiányzik valami?
(#) pici válasza elswanko hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
SPI enabled legyen!
Felprogramoztad már?
USB-t rádugva villog?
(#) elswanko válasza pici hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
én úgy gondoltam programozás előtt kellene beállítani a fuse biteket, ez lehet a gond?
mert már csak 1 avr-em van, és nem akarom ezt is elrontani
(#) mateus hozzászólása Okt 12, 2009 /
 
Szeretnék segítséget kérni, mert nem működik és nem jövök rá mi lehet a gond. A ledek kb másodpercenként villognak. Megvan az 5V vcc és gnd között, d+ d- jó helyre kötve, 68 ohmos ellenállásokkal, a két zenner dióda jól van bekötve.
Amikor bedugom kiríja hogy a hardvert nem lehet felismerni, windows 7-en pedig hogy a hardver hibát jelzett.

11.GIF
    
(#) pici válasza mateus hozzászólására (») Okt 14, 2009 /
 
Szia
Valószínűleg mindent jól csináltál.
Sajnos nem találtam még W7 drivert.
XP alatt, ha tudod próbáld ki.
(#) garylaci hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Szia Pici!

Először is szeretnék gratulálni a cikkedhez
Én is megépítettem, csináltam másik panelt neki mert a HEstore normál DIP-es tokozású IC-t küldött.
Felprogramoztam, kipróbáltam a Te progiddal -> működik.
Elkezdtem írni a saját progit:
- csatlakozik
- a 0-ás parancsal visszaolvasom az adatokat
- 1, 2, 3 parancs is működik
- a soros komm.-t nem próbáltam
- a két LED-et viszon nem hajlandó vezérelni.
Tudnál nekem segíteni ebben?

Szép napot.

GaryLaci.
(#) Steven19 hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Gratulálok a cikkedhez Pici!
engem is érdekel ez a szerkezet.
Először is az érdekelne hogy, pici (#495431) ezen számú hozzászólásában akkor közreadta a cikkében szereplő készülék programjának a forráskódját?
Másik kérdésem az, említést tett arról hogy ha esetleg más AVR-el úgy jár az ember hogy kizárta magát belölle valahogy akkor a biztosítékbiteket lehet állítani ezzel a kis eszközzel?
Eddig értem én, na de hogyan lehet ezt elkövetni?
Másik gondom az hogy jelenleg nekem nincs itthon 2313-as AVR-em. Átlehet valahogy írni ATmega8-ra?
Én úgy gondolom igen mert néha szoktam átírni programokat másik AVR-hez. Ennél is járható út?
Sziasztok.
(#) benny0012 hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Helló! Szeretném megkérdezni, hogy a Delphi forráskód publikus-e, mert megépítettem az eszközt, csak saját progit szeretnék írni rá, és segítség kellene! Előre is köszi a választ!
(#) Hp41C válasza benny0012 hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Szia!

Delphi - USB HID forrás ügyében nézz szét itt.

Szia
(#) benny0012 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Ez jó kis oldal, de én az USBEXPLORER forráskódjára gondoltam, hátha más is szeretne saját progit írni rajtam kívűl a megépített áramkörre.
Következő: »»   4 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem