Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA8560
 
Témaindító: MC Adam, idő: Dec 14, 2005
Lapozás: OK   6 / 7
(#) J-O-E hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
Ez egy roppant egyszerű IC és ólcsó ennyie rosz hogy nem pörög a topic?
Normális kapcsolást, nyák stb. is nehezen lehet összeszedni. Bár sikerült de a google sem túl sokat segít. Valaki próbálta már kapcsolóüzemű tápról érzékeny rá, vagy próba szerencse? Van 105W-os SET105-K tipusú halogén tápom nagyon kompakt de tartós üzemben bírja 11,5V/8,8A jön ki belőle, szükséges lehet 25v/2200µF szűrésen kívül nagyobb kondi vagy ennek elégnek kell lennie. Aki próbálkozott hasonlóval irhatna pár szót a tapasztalatairól, nem szivesen ölném bele az ídőm ha nagyon gerjedékeny mint úgy általában a TDA-k, előre is kösz ha valaki írna pár sort.
(#) wolfi hozzászólása Szept 29, 2009 /
 
2200µF kondi eleg lesz(adatlapja szerint is).
Hat az IC minosege engem nem vett le a labamrol, en megepitettem, PC taprol ment.
Nagyon torzit, gyenge 40W-ot soha nem fog kiadni, adatlap szerint 40W 2 Ohmon, 20W 4 Ohmon, de 15W utan mar nagyon torzitt.
Most egy tranzisztorost hasznalok, eg es fold a kulombseg, az IC-snek lagyabak erotlenebek a hangjai.
Nagyabol enyi.
(#) J-O-E válasza wolfi hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Az elv a következő 2 vagy 3db. IC-ből egy aktív hanfal megépítése ami 12V-ról és 220V-ról egyaránt működik. Egy hangszorót egy végfok hajtana ha 2 utas a hangfal 2x8560 ha 3utas 3x8560 a kapcsolóüzemű táp a kompakt kivitel miatt fontos és persze a teljesítményeket illeszteném amennyire lehetséges csak ne essek pofára a 4ohm/80W-os SAL mély hangszorót mondjuk nem tudja meghajtani, ...... a közép és magasak miatt nem aggódom ott nem kell nagy áram inkább a minősége legyen elfogadható. De elmondásod alapján rezeg a léc, de ez egy olcsó kivitel lenne a maga kis 7-800.-Ft-os IC árával. Nem használnék passzív hangváltó elemeket a végfok előtt aktív keresztváltóról hajtanám végfokonkét "hangszorónkét" így a torzítás a lehető legkissebb amit a IC produkál, ha van tapasztalat milyen és mekkora hangszorót hajt meg rendesen torzítás nélkül "hangváltó elemek nélkül diretktbe"az jól jönne csak viszonyítás képpen.
(#) wir12 válasza J-O-E hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Bocsánat de ezt muszály elmondanom én építettem erősítőt ezzel az IC-vel nagyon nagyot csalódtam benne gerjedékeny torzít és a minőség és teljesítmény ár arány igen rossz ja és mit ne mondjak szakszerű használat mellet is könyen elhalálozik de ha már megveted az IC-t akkor már építsd meg mert könnyű elkészíteni de nagyon sokat ne várj tőle
(#) Milan90 válasza wir12 hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Gyári paneltervvel dolgoztál? Tápágban hidegítző kondi megvolt ? Mert nekem nem volt gerjedékeny.
Szerintem a megbízhatóságára sem lehet panasz, ugyanis már nem egy ilyet láttam piacon autórádiókban.
(#) vologya válasza wir12 hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
én szintén megépítettem párszor,de a hangminősége némelyiknek valóban botrányos..nem kizárt,hogy könnyen lehet hamisat vásárolni..
(#) wir12 válasza vologya hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
És az lehetséges hogy egyszerre 4 IC legyen hamis? Mondjuk a mai világban lehetséges...
(#) vologya válasza wir12 hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
ha egy helyről vásároltad,miért is ne
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 29, 2009 /
 
De miért nem néztek szét hasonló teljesítményű, de mondjuk sztereó IC-k körül? A TDA7375 - TDA7376 sem sokkal drágább ,ha jól tudom, és az 2x35W/2ohm, és megbízható. Van még ezer hasonló IC, csak a típusszámuk más. Nézzetek körül, nem muszáj leragadni a TDA8560-nál.
(#) J-O-E válasza wir12 hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Akkor ezek után egy próba lesz ezen a "36,7mmx43,5mm" nyákon. Minden benne van koppanásgátló, túlvezérlésjelző stb. ha a 105W-os kapcsolóüzeműről nem muzsikál szépen kettétöröm
(#) Dióda válasza J-O-E hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Szerintem nézd át mégegyszer mert nekem úgy tűnik a rajzon hogy a bal oldali trimmernek nem adtál testpontot. Kövesd végig a vezetősávokat rendesen.
A jobb oldali megkapja de a bal nem hacsak az ic-n keresztül nem, de az nem egészséges szerintem.
Ráadásul szerintem fogsz eleget kínlódni a gerjedéssel és a zajjal ahogy elnézem, mivel a nagyáramú negatívra nagyon könnyen rábiggyesztetted a trimmert az ic előtt és az nem tesz jót mert ha zajosabb a táp a keleténél akkor a trimmernél fog rengeteget az ic-be bevinni.Ezt úgy lenne célszerű hogy a nagyáramú negatívot előbb megkapja az ic, majd onnan egy vezetősávon mint jelföld kijön a trimmerekhez .
(#) J-O-E válasza Dióda hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Igaz hajnal 3.-kor már gyengül a figyelem.
Köszönöm többek közt ezért raktam fel, több szem többet lát. Ezt egyszer már oda tettem csak a modosítottam a potinál a dolgot és elfelejtődött. Meg nézem amit mondtál, visszavezetem a jelföldet. Mint a mellékelt ábra mutatja a méret is korlátoz.
(#) J-O-E válasza Dióda hozzászólására (») Szept 30, 2009 /
 
Javítottam, ez már közelebb van.
A 2-lábnál remélem beválik a 10 Ohm, és nem lesz gerjedés a trimmereknél, köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmem.
Próba panelnak jó
(#) boliver hozzászólása Okt 23, 2009 /
 
Hy! Az lenne a gond, hogy én ezzel az ic-vel már építettem erősítőt 2 éve, az egyik oldal tökéletes, a másik oldalnál nem lehet előtte potival szabályozni a hangot, és az nem olyan, mint a másik oldali hang. Aki tud, segítsen!
(#) boliver válasza boliver hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Probléma megoldva! Az egyik oldalon ami a potiról jön le az egyik vezeték nem volt testelve.
(#) J-O-E válasza boliver hozzászólására (») Okt 24, 2009 /
 
Kis infót irhatnál milyen a hangja, milyen hangfalal próbáltad stb. Érdemes-e megépíteni eddig csak negatív vélemény volt róla, a panelt megterveztem de csak akkor építem meg ha érdemes.
(#) vologya válasza J-O-E hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Udv!
A személyes véleményem az,hogy nem vágtam hanyatt a hangjától magam.Eléggé fakónak,dinamikaszegénynek találtam..Amugy a védelmek révén elég tartós IC..
(#) boliver válasza J-O-E hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Tudok jót is mondani és rosszat is sajnos. A jó az, hogy biztos nem szedi szét a hangszórót, szép a magas és középátvitele. A rossz, hogy mélyet azt egyáltalán "nem akar erősíteni" (ez azt jelenti, hogy csekély a mélyebb hangok erősítése), vagy ha adok rá mélyet akkor egyből torzít. 4 Ohmos hangfalakkal szól. A melegedésről csak annyit, hogy ne sajnáld a hűtőbordát. Nekem a hűtőborda mellé még egy ventilátor is hűt, így az egész IC hideg marad. ATX tápról megy. 300 W-os a táp és kihasználja. A hangfalról annyit, hogy a közép 16 cm-es SAL a magas pedig 25 W-os Philips magassugárzó. Mindez egy jól megtervezett ládában.
(#) boliver válasza boliver hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Még annyi, hogy a disszipációja 60 W tehát pl.: 4 ohmon 2 * 20 W + 60 W-ot vesz fel, 8 ohmon 2 * 40 W + 60 W-ot.
(#) Kovidivi válasza boliver hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Nem lehet, hogy az a 16cm-es sal miatt nincs elég mélyed? Rakd rá egy érzékeny 30cm-es igényes hangszóróra, és hallgasd meg. Tutira nagyot nézel majd. Üdv!
(#) vologya válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
én is a SAL-ra tippelnék,mélyhiányban én sem szenvedtem
(#) martin96 hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Nekem sal hangszóróm van de mégis lemegy kb 25hz-ig.
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Ne haragudj, de én ezt kétséggel fogadom... Nem hiszem el. Bizonyítsd be méréssel, vagy valami. 16cm sal, nem fog lemenni 25hz-ig... Ennyi...
(#) boliver válasza vologya hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Hy! Csak annyit mondok neked Kovidivi, hogy van itthon egy másik pár hangfal és abban 1-1 30 cm-es Videoton mélyhangszóró dorombol és 1-1 Piezzo magas. Hát azon sincs változás.
Egyébként amivel próbáltam az egy ( a csatolt fájlon ) ilyen doboz volt. Annyi változás,hogy a reflexcső hossza nem 120 mm hanem 600 mm. A hangszóró egy Somogyi Audio Line AHX 1620 tipusú hangszóró. Adatokat itt megtalálhatod.
A másik martin96 azt írta, hogy a SAL hangszórója lemegy 25 Hz-ig. Az enyém: Frekvencia átvitel: 50-7000 Hz. Hát érdekes. Esetleg valami mélyládahangszóró lehet.

sal doboz.JPG
    
(#) Kovidivi válasza boliver hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Ha lett tesztelve más hangszóróval is, akkor visszavontam az előző hsz-em. Üdv!
(#) laavaa hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
hello mindenki!

rég óta követem a tda-s erölködös forúmot..
ki mit csinált, mik a tapasztalatok...
video is nagy hatással volt rám (bár az 1558)
nagyon teszik mert olcsó és teljesítmény is egészen jól hangzik...
elhatároztam hogy megépítem a legolcsobb tda-s erősítőt..

http://www.mivarom.ro/catalog/product_info.php?cPath=214&products_id=3806

ezt a linket elöbbi forumozónál találtam ... kép alapján ehhez kell a legkevesebb alkatrész..
(csak ez a kötést nem találom...)
tápnak 1 régi AT-s táp,
hűtésnek AMD borda lenne

előre is köszi a segítséget és a költség csökkentő ötleteket


(#) vologya válasza laavaa hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia

Ha jól értelmezem,akkor a linken szereplő kit dokumentációját keresed,merthogy ez a legegyszerübb,amivel eddig találkoztál.n mégis inkább azt javaslom,hogy nezd meg azokat a NYAK-terveket,amik ebben a fórumban vannak,mert nem biztos,hogy minden esetben az egyszerübb a jobb..
(#) titi válasza laavaa hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Hali!
Én is azt javaslom, hogy ne azért válassz egy kapcsolást, mert az áll a legkevesebb alkatrészből.
Árban meg úgyis csak minimális összeget spórolnál.
Nem hiszem, hogy 100 Ft ide, vagy oda olyan sokat számítana.
Inkább egy biztos, jól működő kapcsolást nézz, mintsem olyat, ami 100 Ft-al olcsóbb lenne.
(Ha jól emlékszem egyébként ennek az IC-nek a lábkiosztása megegyezik a TDA1557-el, annak a topikjában is érdemes lehet szétnézni kapcsolási rajz és nyákterv után.)
Remélem jól emlékszem...
(#) laavaa hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
helló!
köszi a válaszokat.
szétnéztem abban a topikban is és ott is sok érdekes dolgot találtam.

(hogy a legolcsóbban és a legkevesebb alkatrész felhasználáséval akartam megépíteni ez csak célkitűzés...)
nagyon felkeltette az érdeklődésem hogy titi csinált a sz.gépbe kapcsolható 4-ről 8 csatornára kapcsolható erősítőt
(talán ugy hogy pci -ra kötötte(d) rá...)
érdekelne hogy is néz ki (ha még megvan) kép, rajz, terv stb.

előre is köszi
(#) titi válasza laavaa hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Hali!
Sajnos képet már nem tudok róla mutatni, mert már nincs meg. Még anno a PII.-es gépembe készült, ami már nem most volt, hanem vagy 10 éve, ha jól saccolom. Akkor még nem volt digitális fényképezőm, a nyák pedig kézzel rajzolt volt, így nyákterv is csak papíron született, de már az is ki tudja hol van...
Az tul.képp. 2db TDA1558-as IC-t tartalmazott, és jumperrel lehetett variálni.
A mértete pedig úgy volt kialakítva, hogy egy PCI helyre lehetett betenni, mintha egy kártya lenne, de természetesen a PCI csatlakozóval nem volt elektromos kapcsolata. Ja és persze a hűtés miatt elfoglalt még egy kártyahelyet, vagyis a mellette lévőbe nem fért más.
A csatlakozások pedig hátra voltak kivezetve, mint egy normál PCI kártyán.
Na ennél jobban nem tudom leírni, de remélem érted.
Következő: »»   6 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem