Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hőmérő összekapcsolása számítógéppel
Lapozás: OK   1 / 2
(#) proci hozzászólása Dec 11, 2006 /
 
Megint a segítségeteket szeretném kérni. Megépítettem ezt az 1N4148-as diódával működő hőmérőt, viszont hozzá szeretném kapcsolni a számitogép párhuzamos vagy soros portjához, és egy programmal olvastatnám be az aktuális hőm. értékeket. A program nem lenne gond, azt meg tudom irni. Ui: inkább valami párhuzamos portos cucc lenne jo,mer azt konnyebb programozni
Elöre is kösz...
(#) proci hozzászólása Dec 11, 2006 /
 
Najó egy kicsit pontosítok. Ugyebár az 1N4148-as didóda analóg jelét kéne digitálisra konvertálni (mondjuk valami 8bit féleségre a párhuzamos port miatt). Ehhez kellen egy kis segítség, esetleg valami A/D IC amivel meg lehet oldani. Lehetöleg PIC nélkül. Kösz
(#) Krisz03 válasza proci hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Link1
Link2
Épp nemrég nézelődtem ezen az oldalon, és ezeket találtam.
(#) hhkfk hozzászólása Dec 12, 2006 / 4
 
ez hülyeség a diódázás, rendelsz DS1621-es vagy DS1624-et a dallas emiconductortol, és rákötöd soros portra!!! nekem működik, 6szenzorom van a gépen, 1 portra max 8 szenzor mehet!!!!!ezt nézd meg, itt az egész szöveg, progi és kapcsrajz olvasdd el, és ingyen IC-hez jutsz!!!!!!






KÉREM a PONTOT
(#) vegyészmérnök válasza proci hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Ajánlom figyelmedbe az ATtiny13 névre hallgató 8-lábú mikrokontrollert, ami 10 bites analóg-digitál konvertert tartalmaz. (ára csak 180 Ft) Beállítható, hogy a tápfesz és a föld, vagy a belső referencia feszültség (1,1 V) és a föld között mérjen. Szoftveresen megoldható hogy soros porton küldje a mért adatokat a számítógépnek. Én így csináltam és műxik...
(#) proci válasza hhkfk hozzászólására (») Dec 19, 2006 /
 
Teccik a kapcs.rajz, de lenne egy kérdésem. Nekem csak egy szenzor kellene. Akkor is igy kell öket bekötni? Mert a DS1621-eseknél a 8,7,6-os láb nem ugyanugy van bekötve.
(#) proci hozzászólása Dec 20, 2006 /
 
Ja és a másik kérdés: nem terheli túl a soros portot, ha én mondjuk 4m-es 4eres kábelre kötöm a hőmérőszenzort?
(#) Tomee válasza proci hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Nem terheli.
Max nem érkezik meg a jel és a progi azt mondja, hogy nincs eszkőz csatlakoztatava.
(#) proci hozzászólása Dec 21, 2006 /
 
Létezik az hogy egy 47µF -es elektrolitkondenzátor 1400Ft?? Vagy én láttam rosszul?
(#) Tomi20 válasza proci hozzászólására (») Dec 21, 2006 /
 
Valamit elnézhettél, vagy aranyból van
a HqVideonál olcsón kapsz mindent!!
(#) pclaci hozzászólása Júl 12, 2007 /
 
Meg szeretnem epiteni ezt a "rendkivul bonyolult" kapcsolast, de elotte meg kerdeznek egy amatort.
Nem lehet az 5 voltos feszultseget egy usb portrol megadni az ic-nek? Mert akkor mar a levegobe is loghatna akar az ic es nem lenne felesleges hotermelodes a feszultseg stabilizalasa miatt. Ha nagyon pirmitiv kerdes akkor bocsi...
(#) toldim hozzászólása Júl 12, 2007 /
 
Pontos adatokat nem tudok, de biztos hogy elbírja az USB port ezt a 2 IC-t.
Viszont van egy másik megoldás is, ha nem szokványos stabot használsz, hanem kapcsolóüzemüt. Ezzel teljesen ki lehet küszöbölni a hőtermelődést. Ilyen stab IC pl: ADP1110AN-5
De szerintem etől a 2 db hőmérő IC-től nem kéne melegednie.

ADP1110.pdf
    
(#) pclaci válasza toldim hozzászólására (») Júl 12, 2007 /
 
Nem is annyira a terheles miatt kerdeztem hanem, hogy vajon az usb 5 voltja megfelelo e az ic-knek? Nemtom mennyire stabilizalt ez a feszko. Amugy csak egy IC-t kellene hajtanom.
(#) pclaci hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
Valakinek esetleg informacijoja nem van az usb-s betaprol? Lehet nem lehet csunya vagy rossz?
(#) toldim válasza pclaci hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Teljesen stabil, mert vagy az 5 Vsb, vagy a táp kapcsolt
5V -ja van ott.
Ez alaplap függő, hogy melyik, általában jumperrel állítható, de mind a 2 jó.
(#) pclaci válasza toldim hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Koszonom. Ezen vagy a jovoheten megerkeznek az ic-k. Megepitem es beszamolok.
(#) pclaci hozzászólása Júl 20, 2007 /
 
Kiraly lett. Szepen muxik az usb-s betappal. A zener-eket es az ellenallatokat tartottam csak meg a rajzbol. Koszi a tanacsokat. rajz
(#) toldim hozzászólása Júl 21, 2007 /
 
Megnéztem a rajzokat király lett.
Érdekesség képen az újabb alaplapoknál, de nagyon sok réginél is pl ASUS KT7 van nekik közvetlen SDA, SCL vonaluk is, vagy szokott még SMBUS (Smart Monitoring BUS) néven futni. Ide közvetlen rá tudod kötni a hőmérő IC-t. A program meg a SpeedFan.
(#) geelee007 hozzászólása Júl 29, 2009 /
 
e nézzétek már mit találtam : http://wiki.hup.hu/index.php/Digit%C3%A1lis_h%C5%91m%C3%A9r%C5%91_D...HOGYAN

szeretném ez megforrasztani.
most melyik lábat kell melyikkel összekötni? nagyon szűkszavú a srác. én nem értek egy szót sem.
az elektronikához nem értek, csak egy kicsit.
de ha segítetek megérteni melyik lábat melyikkel kell összerakni akkor menni fog.
lehet ezeket a
* DS18S20: hőmérő
* DS9490R: USB-s csatlakozó a hőmérőkhöz.
-dolgokat ingyen rendelni ?
(#) geelee007 hozzászólása Júl 29, 2009 /
 
úgy láttam hogy nem lehet, sőt nagyon drága. ~28 $.
(#) banyaiakos válasza geelee007 hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
USB-s összekötés engem is érdekelne. No meg persze a hozzá írt program. PIC, AVR és egyébb programozós beégetős dolog nem járható út sajnos
(#) geelee007 hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
sziasztok.
légyszi segítsetek. A home-elektro-s hőmérőt akarom megépíteni. Van hozzá 2darab DS1621+ és 2darab DS1624+ -em.
írták hogy egy kapcsolásra lehet 8 érzékelőt is kötni. Hogyan?
lehet ezt a négyet egy kapcsolásra (soros portra) kötni?
nem lesz baj hogy különböző típus?
Mi az a "+"-jel a DS1621+ -ban? Számít?

nem nagyon értek az elektronikához, úgy mondjátok hogy értsem.

köszi !
(#) geelee007 hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
azt lehetne csinálni hogy a sz.gépből hozni ki a sz.táp 5V-ját és azzal táplálni? az elvileg ugyanaz mint az USB 5V-ja nem?
(#) sirály12 válasza geelee007 hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Csatold soros portra. DS1820-al.

Nekem is működik egy a szerveremen.

Link1

Link2
(#) toroid hozzászólása Szept 21, 2009 /
 
Sziasztok

Valaki tudna segíteni ezt a hőmérő progit elindítani?

Előre is köszönöm
(#) geelee007 hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
sziasztok.

siraly12 (két hozzászólással ezelőtti)
soros portos DS1820-as rajzát megépítettem

a parasite power uzemmódját használja a DS1820-nak, ugye a data-line ről veszi a tápot.
ennek az a hátránya hogy 100C felett nem biztos hogy működik (a dokumentáció szerint)
és lassabb, nem olyan jó a parasite power táp.
a VDD lábra akarom kötni a 5V-ot,
ezt most a sz.gépből hoztam ki.
de nem működik, minding 85C ot ír ki !
hogy kell rendesen megtáplálni 5V-al? jól gondolom hogy simán rákötöm az 5V-ot és cső, vagy máshogy kell csinálni?
(#) geelee007 hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
senki sem tud segíteni?
(#) Bush hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy valaki megépitette-e ezt a kapcsolást illtve mi a tapasztalataitok?
Megépitettem,de a valóstól kb 4 fokkal mér többet,na de hogy?

Bővebben: Link
(#) Bugder válasza Bush hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Monitorozni is tud?Megépíteném én is nekem a monitorozás lenne a lényeg azt a 4 fokot meg legondolnám ha épp kellene.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem