Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszínszabályzó
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   2 / 45
(#) dbase válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Van benn a forgó poti,az a lényege hogy az a fader nincs benne 4 végfok csak potival tekered át az előre-hátrát.Vezesd visza meglesz a kimenet.Bemenet a a kapcsolora megy.Ennek a cucnak a lényege volt, mikor régen voltak a gagyi magnók, akkor ezeket bekötötték, és mikor bekapcsolták megjött a basszus és szolt vagy 2-5 wattal többet mind a magnó alapba.És volt kiemelés is így.Nekem is van 2.egyik át van kötve belül csak eq-ként üzemel végek lekötve, és alacsony jelszint a bementre mert gyárilag van benne egy fesz oszto a bemeneten, mert ugye pár wattot kap.Ja és a fader helyett betettem egy stereo potit .ÉS jol mükszik mindene, tuti jol villog a ledsor.A 12v ot meg majdcsak megtalálod... ha nem kérdezz!!
(#) szabi83 válasza dbase hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
táp és gnd megvan.. jó 40 perce elmélkedek hoyg lehet, de... kissé nem értem..

fader szereo poti féleség.

4 vezeték megy a faderre + két vezeték megy a boostos kapcsolóra.
a boostos kapcsolóból megy ki 2 vezeték
így van 6 vezeték 1 csatin

és még van 3 vezeték..

de ettől nem vok előrébb sztem..
(#) dbase válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Szal.
Bemenet negatív , táp negatív és a kimenet negatív mind ugyanaz.
A poti 2 középső lába a végfokok kimenetei bal jobb oldal.A poti abbol csinál 4 et.
Amugy ahogy a képen látom a bemeni kábelek a kapcsolo mögött a kimeneti a poti mögött vannak.Egyszerü ámA kapcsolo mikor bypass-ba van akkor éppen a kimetet a cuccbol öszeköti a bemenettel mintha nem is lenne ott a eq.Ha boostba kapcsolva akkor meg beköti közé az erősítőt, meg az eq-t.
(#) szabi83 válasza dbase hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
jaj elfelejtettem ide írni!

meg lett még este
szegény 9V -os elemet le is szívta :no:

az egyik ledsor nem villog , ledek jók, lehet az ic-nek kakukk.

üdv
(#) huhuu válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 8, 2006 /
 
tanácsot szeretnék kérni, hangszinszabályzó építéséhez.
Nagyon nagyon egyszerű dologra kellene:

van egy discman amivel a kijövő füles csatin keresztül egy tda 1554q-t hajtok, ami két hangfalat hajt meg, ezeket használom együtt.
Kicsit kevésnek találom a mélyet és a magasat, ezért akarok egy hangszinszabályzot tenni elé,de nagyon egyzserűt akarok, igazából csak passzív kellene, mert a füles bőven meghajtja a tda-t tehát elég hangos lessz, viszont potikat sem akarok bele, mert álltalában mindig max bass és magassal halgatnám, ezért csak egy pár ellenállást és kondit kellen végül is összekötni, de hogyan?
nem akarok potikat venni meg itthon körülnéztem és semmiből sem tudom most kiépíteni, és tényleg nem is akarom bonyolítani, csak hihetetlen egyszerűen esetleg egy kapcsoló amivel ki lehet kapcsolni a mély és magas emelést...
ha van valakinek valami ötlete akkor köszönöm előre is!!!
(#) Dióda válasza huhuu hozzászólására (») Okt 8, 2006 /
 
Erre a lepke a legjobb !
A bss oldalán megtalálod max a poti helyére fix ellenálat és egy kapcsolóval kapcsolod hogy vágjon vagy emeljen.
(#) andra_s válasza Dióda hozzászólására (») Okt 9, 2006 /
 
tudtoknekem adni egy komlett hangszínszabájzó kapcsolást ami mély magas közép hangot tudjon vágni
(#) szabi83 válasza andra_s hozzászólására (») Okt 9, 2006 /
 
Nehogy használd a keresőt!

vagy a google-t...

itt van pl:
[link=http://www.headwize.com/projects/equal_prj.htm]http://www.headwize.com/projects/equal_prj.htm[/link]

csá
(#) andra_s válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 9, 2006 /
 
csak azért kérdeztelek titekez hogy estleg van e valakinek bevált kapcsoása ami biztosan jó esetleg panelterv (nem olyan lényeges) akinek van vele kapcsolatba tapasztalata ha esetleg nem úgy működne ahogy kéne.:yes: Amúgy kösz a kapcsolást kipróbálom
(#) szabi83 válasza andra_s hozzászólására (») Okt 9, 2006 /
 
tessék remélem ez teccik már..
[link=http://sziget.mine.nu/~danko/kapcsrajzok/3cheq.html]http://sziget.mine.nu/~danko/kapcsrajzok/3cheq.html[/link]

üdv
(#) andra_s válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 11, 2006 /
 
nagynagyonnagynagyon kösz ez tökéletes
(#) szabi83 válasza andra_s hozzászólására (») Okt 19, 2006 /
 
nm

még nem készült el kerdőjel.


üdv
(#) andra_s válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 19, 2006 /
 
nem csak a panel
(#) maTaKee hozzászólása Jan 6, 2007 /
 
ezen a kapcs. rajzon a pirosra kel kötni a bemenetet és a zöldre meg a kimenetet??

névtelen.JPG
    
(#) szabi83 válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
:no:

input = bemenet
out = kimenet

tehát
input 1 = bemenet 1
out 1 = kimenet 1

input 2 = bemenet 2
out 2 = kimenet 2

üdv
(#) maTaKee válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
bocsánat de nehéz a felfogásom!

ezt most nem értem!
(#) vicsys válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
input = bemenet (a hangszínszabályzó-é)
out = kimenet (a hangszínszabályzó-é)

tehát
input 1 = bemenet 1(például jobbcsatorna a CDről)
out 1 = kimenet 1(pl. a végfok jobboldali bemenetére)

input 2 = bemenet 2(pl a CD bal kimenete)
out 2 = kimenet 2(pl a végfok bal bemenetére)
(a CD-n a kimeneti RCA-k: piros-jobboldal. A fehéret kitalálod melyik csatorna lehet?? )
(#) maTaKee válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2007 /
 
:help: és ha MONO? :help: :worship:
(#) maTaKee hozzászólása Jan 6, 2007 /
 
az én 5letem MONO -nál:

a pirosra rákötöm amit szabni akarok és
a zöldről pedig leveszem a szabzott hangot!

Ugye így van????? :yes:

névtelen.JPG
    
(#) vicsys válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
mono jelforrás...? hmmmm. erre nem gondoltam. Hirtelenjében csak a miki meg a tv jut eszembe.
Mit használsz?
(#) maTaKee válasza vicsys hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
gitárt

de amit írtam az nem volt jó???
(#) vicsys válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
jaja, persze. Dehogyisnem!
Bár én a járt utat járatlanra.... A te helyedben gitáros hangszínt kerestem volna-tranyós esetleg műveleti erősítős változatban. Nagyon sokmillió kapcsi van a neten ilyen témában. Asszem itt a HE-n is kitárgyaltuk volna vmi effekt kapcsán.
Persze ez az IC-s cucc is jó, de talán jobban illeszkedne 1 már kipróbált gitáros kapcsolás.
(#) huhuu válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
szerintem nézd meg az ic adatlapján, vagy próbáld ki a hangszint valami cd lejátszóval, hogy milyen érzékenységű a bemenete, mert valószínüleg a gitár nagyon kicsit jelet ad le és ezért egy előerősítőt ha eléteszel akkor jó lesz az ic-s hangszinszabályzó is, talán, próbálgasd....
(#) maTaKee hozzászólása Jan 7, 2007 /
 
ÚJJ!!!

erre a "be" -re kötöm ami kijön a gitárból "+" és ami kijön gitárból "-" azt meg a "0" -ra????

gitarh3.gif
    
(#) huhuu válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
Igen valahogy úgy, de nincs ilyen, hogy + és -hanem
a gitárból mono nagy jack csatlakozó jön ki, annak van egy árnyékolása, az megy a földre és van egy jel az pedíg a bemenetre. Ha szükséges akkor lerajzolom.
(#) maTaKee válasza huhuu hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
én is így értettem csak én nem szeretem használni az árnyékolás szót hanem helyette inkább a "-".
(#) huhuu válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
Ok.
Amúgy én már egyszer megépítettem ezt a hangszínszabályzót gitárhoz és valahogy nem igazán szabályzott rendesen, kiváncsi vagyok Neked menni fog e, lehet, hogy én nem csináltam valamit jól....
Mindenképp előbb próbapanelen csináld meg!

Írd majd le a tapasztalataidat!

(#) maTaKee válasza huhuu hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
majd ha kész lesz ok
(#) maTaKee hozzászólása Jan 7, 2007 /
 
már bocsánat, de ehez nem kell vmien áramforrás?

gitarh3.gif
    
(#) huhuu válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 7, 2007 /
 
ehez így nem kell áramforrás, ez passzív hangszínszabályzó, de a bemenő jeltől sokkal kisseb lesz a kimenő jel nagysága, de utánna az erősítő felerősítí, vagy ha kevés a jel akkor egy erősítő fokozatot kell betenni a hangszinszabályzó után vagy elé

legkönnyebben talán úgy tudnád kipróbálni, hogy a hangszín kimenetét valamilyen mikrofon bemenetbe vezetnéd bele, mert azok elég érzékenyek, ez csak kipróbálásra javaslom, nem biztos, hogy teljesen olyan jó lesz a hangzás....
Következő: »»   2 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem