Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   3 / 64
(#) Tomi94 hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni a következő videomagnós problémában. Van nálam egy Sony SLV736EE típ. videó, aminek az a baja, hogy többnyire vagy nincs kép, vagy van, de fekete-fehér és csíkos, a hang pedig tompa és nyávog, a szalag széle meggyűrődik. Ha néha szerencsésen indítja el a szalagot, akkor utána semmi baja nincs.
Nem sok videomagnót javítottam eddig, és szinte mindig csak a fejeket és a szalagvezető görgőket kellett tisztítani + egyszer ki kellett cserélni egy nyomógörgőt. Azt hittem, most is ez lesz a megoldás, de nem javult tőle a helyzet. Akkor észrevettem, hogy amikor gyűri a szalagot, akkor rosszul fűzi be a szalagot a mechanikába, mert az egyik szalagvezető görgő rossz helyen áll meg, amikor kiadja a kazettát, és legközelebb nem húzza rá rendesen a fejdobra. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy ezt hogy lehetne beállítani.
Csatolok egy képet is, amin pirossal bejelöltem a hibás görgőt, és kékkel azt, ahol a hiba miatt meggyűrődik a szalag.
(#) J-O-E válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Az én tippem a "hibajelenséget figyelembe véve" a programkerék rosz vagy megkopott elálítódott.
A mechanika alján találod éléggé szét kell szedni hogy hozzáférj, ha esetleg nem elkopott, akkor csak a helyes alap pozicót kell beállítanod és végállástól-vágállásig fog menni a szalagfeszítő.
Persze látatlanba ez csak egy tipp, ezt neked kell kiszúrnod milyen érzékelők rosszak vagy ha ékszíjas akkor nem nyúlt-e meg és ezért állítódott el.
(#) Tomi94 válasza J-O-E hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Akkor jobban szét kell szednem a mechanikát, hogy láthassam, mi a hiba oka? Akkor majd holnap nekilátok, és írok, ha van eredmény. Egyébként én spec. valami megnyúlott rugóra gondoltam, vagy hogy valami más alkatrész az útjába került és nem engedi teljesen vissza alaphelyzetbe. De hozzáértő véleménye nélkül nem mertem szétszedni az egész mechanikát.
(#) Tök Ödön hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
megprobálok segitö szándékkal néhány dolgot leirni.
lehetöleg mindenki tartozkodjon a fejtisztitgatástol, különösen akinek philips videoja van. nagyon könnyü letörni a fejmagot. inkább használj fejtisztito kazettát. ha már muszáj, csak alkoholt vagy auto ablakmosot. aceton, nirohigito, sosav kerülendö. a higitok nem a fejdobban tesznek kárt hanem abban a hajszálvékony tekercs szigetelésében ami a fejmagra van tekerve. ha tisztitod, papirzsepire alkohol, finoman ráfogod az also fejdobra, és meg nem mozditod. és a felsöt tekergeted érzéssel.
ha gyüri a szalagot a huzogörgö beállitásán kell változtatni. vagy cserélni. megöregszik a gumi. ha zajsáv belog a képpbe (tracking középen) a huzogözgönél levö nagy kupos csavaron állits. ha zajsáv a trackingel nem huzhato ki, vagy csak sétál fel és le, akkor a szalagvezetö görgökön kell állitani. ha van szkopod akkor valahol a fejerösitö után mérve szép kocka jelalakot kell beállitani, ha nincs szkop neki se álj. a mehanika egyéb problémái láttatlanban nem távjathatoak. néha még belebujva sem egyszerü.
(#) micsinai hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Üdv! Nekem egy Sony SLV-E580 típusú videóm van.
A gondom vele, hogy ha sima SP módban felvett kazettát rakok bele.. a hang jó, de a kép fekete-fehér és csíkos.. Ha viszont LP módban felvett kazit rakok bele.. minden gond nélkül lejátsza.. gyönyörű kép és hang. Felvételt is most csináltam, LP-ben tökéletes.. SP-ben ugyan olyan gagyi :S
ötlet a javításra?
(#) kadarist válasza micsinai hozzászólására (») Dec 27, 2009 / 1
 
Szia!

Fejtisztítást kellene csinálni. SP-ben más fejkombinációt használ a készülék, mint LP-ben, ezért lehet ilyen probléma (2-4-6 fej).
(#) micsinai válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Fejtisztítás... néztem működés közben.. a szalag ugyan azon a pozición fut, mint LP-n.. és mégis zizis..
mint mondtam.. LP-n minden tökéletes.. :S És már piszkálgattam a fejet, a saját tisztító görgőjével
De neki esek valami arcszesszel
Egyéb tanács?
(#) kadarist válasza micsinai hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Az a forgó fényes karika az csak a fejdob. A videofejek apró kis fekete hangyapiszkok a fejdobon.
Természetesen a szalag nem változtatja a helyét az SP-LP üzemmódváltáskor. Az elektronika kapcsol át másik fejre.
Infó:Bővebben: Link
Egy pár hozzászólással visszább van egy jó útmutató a tisztítással kapcsolatban.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
A linkelt képen látszik a fejdobban lévő fészek, ami tartalmazza a fejet. Ezt a részt kell tisztítani.Bővebben: Link
Itt a konkrét tevékenységről képek (is).Bővebben: Link
(#) kadarist hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
(#) J-O-E válasza Tök Ödön hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Ez így igaz!
Csak annyit fűznék hozzá hogy semmiképpen sem papírzsepivel "bolyhos szálas anyag" tisztitsunk főleg nedvesen "könnyen foszlik".
A legjobb a félkemény papír "másolópapír" átitatva fejtísztító alkohollal nem műanyagot oldó hígítóval stb. A fejdobhoz illesztve finoman, és kézzel párszor megtekerve a fejet ez letisztítja a forgórészbe épített lapkákat, ezek a fejek ebből körbe több is lehet.
Ha lehet használjunk gyári fejtisztító fojadékot, tisztitás után várjuk meg a teljes száradást, különben a szalag bánja!
Megjegyzés: VIDEO fejek század ha nem ezred pontossággal vannak gyártva két igyen kisméretű lapra van renkívűl kis légréssel tekercselve az induktív tekercs, ezek képesek a mágneses jelet érzékelni, természetesen impregnálják "lakkréteggel szigetelik" ha ez a lakkréteg megsérül rögtön elmegy a század pontos beállítás és szakad a hajszálnál vékonyabb huzal!
(#) Tök Ödön válasza micsinai hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
fejcsere! valoszinüleg sikerült letisztitani az egyik fejmagot a dobrol.
megjegyzés. kb 20 e forint egy 6 fejes video a boltban 3 év müszakival, zöldkártyával. ezért nem javit senki ma már se videot se tévét. én se. még saját célra se szivesen.
(#) zsoltee0001 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Szia
Most jött vissza a video a szerelőtől, állítólag el van kopva a fejnek a tengelye (?), visszaolvastam hozzászólásokat, de nem találtam ilyen jellegű hibára utalást, szóval, úgy néz ki nem javítható

üdv
(#) micsinai hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
fejtisztítás után.. a probléma még mindig fennáll nálam :S. LP-ben minden tökéletes.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Most teljesen szétszedtem a fejet, lógásnak a legkisebb jelét nem tapasztaltam.
Leforrasztottam a fejekről a drótokat, és rámértem Ohm mérővel, mindkét fej 1 ohm körüli értékű.
Szerintem kimondhatjuk, hogy ennek sincs baja.
Mi lehet a gond?
Van egy réz gyűrű a tengelyen, azon van egy szénkefe szerűség, ami, hozzáér a csapágy falához, ennek mi a lényege? Valami földelési szerepe van?
Emiatt tud szaladni a kép?
(#) micsinai hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
ööö nézegettem én a lejátszást a videón.. az anyagot normálisan felszedi a fej, szóval jó a kép is.. de olyan, mintha egy zavarjel előre menne a képnek és az zavarná.. nem biztos hogy valami feldolgozási hiba?
Mert az LP tökéletes.. :S Fej 2-szer tsztítva.. nem lehet, hogy valami potit kellene benne csavarászni?
Képet töltsek fel?
(#) kadarist válasza micsinai hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Képet kérünk szépen.
(#) VIM válasza micsinai hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
"Tracing" (sorszinkron) állítási lehetőség nincs véletlenül a gépen?
(#) micsinai hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Szóval ilyen kockás csíkos akármi a szép kép előtt...
Ugyan az még1szer, csak kockásan és csíkosan. Megpróbálok róla egy videót is csinálni, ha kell, csak nemtudom hogy a freki villógdásból mennyit fogtok látni..

P1020405.JPG
    
(#) micsinai válasza VIM hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Van.. van autómata és manuális is.. valami ofc vagy micsoda.. kikapcsoltam, bekapcsoltam.. manuálisan tekergettem, de semmi :S "Együttfutásnak hívja a masina
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Szia!

A kefe az elektrosztatikus feszültséget vezeti el a fejdobról.
(#) Tomi94 válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Ma szétszedtem a videónak az egész mechanikáját... azonnal láttam, hogy mi a baj. A képen látszik, hogy az egyik fogaskerék el van törve, azért nem ugrik vissza alaphelyzetébe a görgő. Nem hiszem, hogy ilyet még lehet bárhonnan szerezni, de van bármilyen mód a javítására?
(#) dergely1 hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
szép jó estét mindenkinek lenne 1 kis problémám szeretnék 1 kis segítséget kérni ! lenne 1 magnom és bekapcsol tökéletesen müködik minden gombnyomásra de hangot azt nemad és azt szeretném megtudni miért nem ad hangot ? a válaszokat elöre is köszönöm
Farkas Gergő
(#) micsinai válasza dergely1 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hangerőszabályozós modell? Mert ha igen, akkor nézd meg, nincs-e essetleg lehúzva róla a hang.
(#) J-O-E válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Következő módon tudod javítani.
Megragasztod zsírtalanítás után IS.-el.
És az eredeti formáját viszanyert kerék belső felén " nem a fogak közelébe" fémet olvasztasz forrasztó pákával bele.
Tehát pl. gombostű elvág és a forró pákával finoman beleolvasztod a kerékbe, így a ragasztott tőrést fémmel megerősíted 2db. fém is elfér. Egy ilyen utolsó lehetőséget megér, ha úgy érzed elég ügyes vagy a kivitelezéshez próbáld meg.
Nekem ez a módszer több esetben segített programkerék, kazetta mozgató kocsi meghalytás stb. és évekig tartósan bírja ha jól sikerül.
(#) Tomi94 válasza J-O-E hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Helló!
A helyi szervizben tudnak viszonylag jó árban újat adni, úgyhogy a probléma már meg van oldva. De azért köszi a választ!
(#) J-O-E válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Igen ez a "szögelés" csak arra az esetre vonatkozik ha végkép csak javítgatni lehet a fogaskereket.
Akkor szerencséd van, egyébként HQvideo-nál vagy Barkácsolók webboltja is sok érdekességet rejt.
(#) Tomi94 hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Kicsit sokáig tartott, mire megjött a fogaskerék a videómba (ünnepek, újév, kevés a rendelés...), de tegnap végre össze tudtam rakni. Na most, a problémám a következő: a szalagot befűzi a helyére és nem gyűri, viszont a kép még mindig nem jó (sőt előtte jobb volt, ha kézzel rásegítettem a befűzésre, teljesen jól bejött), csíkos, és a hangja is elég zajos (bár ez lehet, hogy a PC-s TVkártyám hibája). Gyári műsoros, kb. ötször-hatszor lejátszott kazettával próbáltam.
Mi lehet ennek az oka?

Néhány kép (az első a műsoros kazetta elején):
(#) gubík gábor hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
sziasztok. van egy goldstar videomagnóm olyan hibával hogyha a mechanika épp valamit dolgozik (pl. lejatszást) nyomok akkor a befuzés alatt be-be ugrik az éppen aktuális csatorna a tévébol de mikor mar elindul a film akkor minden rendben. ha pl ujra kikapcsoloma lejátszást es tekerésre kapcsolom akkor amig a mechanika dolgozik megint beugrik kiugrik az aktualis tévé csatorna. a REC-el pedig szétesett képet játszok fel a tévébol elég rossz hanggal valami otlet? elore is koszi
(#) CHZ válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Tipikusan az az eset , amkor a szalag nem megfelelő helyen fut . A szalagot betöltő babák szerintem lazán , nem megfelelően feszítik a szalagot a fejre .
Ez lehet az összerakáskor történt hibától is , fogasgerék rossz pozicionálás következménye . Nézd meg betöltött kazettánál menyire stabilan állnak helyükön a fej két oldalán a betöltő "görgők" .
Következő: »»   3 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem