Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2.1-es hangrendszer és erősítő
Lapozás: OK   4 / 11
(#) Paatrik válasza aflmor hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Köszönöm Az eddigi tanácsokat de én inkább valami Aktív Cucc-ra gondoltam amin lehet állítani a Mélységet meg a magasságot de előbb Kipróbálom ezt a Passzív Szűrőt Azt utána ha nem vált be akkor Úgyis felkeresem ezt a témát a panaszommal.
(#) banyaiakos válasza Paatrik hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Szerintem a TDA elé tedd EZT
A beültetésről ITT van egy jobb minőségű kép. Nem kell neki spéci táp se. 12V-ból feszosztóval csinálsz +-6Voltot és ennyi. Már +- 3voltról is megy
(#) Paatrik válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Kösz a Tippet Erre a rajzra én is gondoltam már, De ez azért kicsit Luxusnak tartom hogy ilyen komoly hangváltó legyen egy nem túl nagy Dobozba Az lenne a legjobb ha Lenne ilyen előerősítő vagy valami hasonló, de a lehető legegyszerűbb Azért kösz a tanácsot
(#) banyaiakos válasza Paatrik hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Azért tanácsolom ezt, mert én is végigjártam ezt az utat... először csak sima RC szűrővolt egy gagyi előerősítővel. Majd megtaláltam ezt a panelt a szekrényem alján. Élesztettem és azóta is ott a kábelrengeteg az íróasztalom szélén... Be tudom állítani hol vágjon és a hangerőt is szabályozhatom külön. Bár mindig maxon van
(#) Paatrik válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Ha neked bevált akkor én is kipróbálom majd... Csak azt mond meg hogy kell fesz osztót csinálni
(#) banyaiakos válasza Paatrik hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Jaaa azt akartam mondani...
Nekem máshogy van mert a "labortápomról" megy a szűrő. A TDA-nak asszimetrikus tápja van. Keresek valami megoldást...
(#) banyaiakos válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Kell pici pár VA-s 2szekunderes nyáktrafó és kell neki csinálni egy szimetrikus tápot. és a GND-ket összekötni.
2x12V a trafó, a stab IC-k 7812 és 7912 linkelek képet ha kell.
(#) Paatrik válasza banyaiakos hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
nekem a Tda A Dobozba egy 12v 7Ah-s akkuról üzemel ÉS azért ragaszkodok a fix dolgokhoz mert az benne lesz a dobozba és nagyon sok állítási lehetőség nem lesz...
Az a Lényege a doboznak hogy egy mp3 lejátszót rádugok a világ végén és lehet zajongani. Egy hasonló hangfalat már mutattam be az egyik témábaKonkrétan ez a hozzászólás DE az annyival Jobb hogy az Inkább ilyen Getho magnó
Itt is egy Erősítő problémába kértem segítséget de az megoldódott azóta
(#) aflmor válasza Paatrik hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Ember! Még mindíg ott tartunk, hogy sz@rból akarsz várat...
Mi a bánatnak neked az elé egy aktívhangváltó? A belinkelt kapcsolás, max 150Hz-ig enged majd a mélyre. A 2db "iszonyat" fogja majd a fentmaradó hangsávot sugározni? HOL PL. A KÖZÉP? Az a két db 1W-os csutka? ...ne má!
Azt meg lehet oldani, egy sima ellenállásos közösítővel, hogy mindkét oldalról kapjon jelet. Ennyi. Ez a "készség" többet nem érdemel. Gondolkodj már!
:bummafejbe:
(#) Paatrik válasza aflmor hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Értem hogy Kiakasztó a próbálkozásom meg minden hasonló... de csak elmondom neked hogy a 2 db 1w-os csutka Ad ki magából elég sok közepet Ha lekapcsolom a nagy TDA erősítőt az a csutka még mindig több mélyet ad ki magából mint egy laptop hangszórója vagy mint egy mobil hangszórója. és Mindezt elég hangosan...
(#) fotomika01 válasza Zoll hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
itt a bemenetnél a 2 kondi mekkora?
(#) ptesza válasza fotomika01 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Tegyél oda 1µF folia kondit. Aztán ha kevés a mély ,vele párhuzamosan köthetsz . Vagy utánaszámolsz.
(#) fullbox hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Üdv!
Van egy 2.1-es erősítőm, amiben a mély torzítva szól.
Nagyon egyszerű az erősítő benne.
Hangszóró jó nem annak van baja.
Kb 2w-os az egész erölködő.
Próbáljam megjavítani, vagy inkább építsek egy komolyabbat?
(#) banyaiakos válasza fullbox hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Neked kell eldönteni mit akarsz. Ha egy komolyabbat akarsz csinálni ahhoz más hangszórók is kellenek és bonyolódik az egész. Ezt azért számold bele.
(#) poci261 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok
Van nekem egy 2.1-es PC Hangsugárzórendszerem amin elhalkult a sub,ez a végfok ic 1 db LA4620 de ez is csak stereo és valahogy hidalva van a cucc.....kép róla

LA4620.jpg
    
(#) poci261 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Jaj hát a lényeg az az hogy hogy tudom meg a végfok szált el vagy csak valami kondi,ellenállás csere megoldaná a kérdést

LA4620.pdf
    
(#) poci261 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
csinálok még képeket az erőlködérél még és felrakom
(#) joco0423 hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy szép SE 260-as sztereó erősítőm és két HS 501-es hangfalam. Szépen szólnak de kicsit kevés a mély bennük.
Hozzájutottam viszont egy Jamo aktív mélyládához és szeretném kipróbálni milyen lenne egy 2.1-es rendszer.

Szerintetek honnan vigyek jelet a mélyládába?

Tehát a kérdésem az, hogy egy sztereó erősítőből honnan lehet meghajtani egy aktív mélyládát?

Előre is köszönöm a választ.
(#) banyaiakos válasza joco0423 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
A hangerőszabályzó potiról.
(#) joco0423 válasza banyaiakos hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Köszi ezt én is gondoltam de mit?
Mert ügye az sztereó jel de nekem csak 1 ládám van.

Közösítsem a két oldalt esetleg??
(#) banyaiakos válasza joco0423 hozzászólására (») Márc 30, 2011 / 1
 
Azt majd az aktív láda közösíti. A hátuljánán ott van, hogy milyen bemenete van. Nagy valószínűséggel kell neki a jobb és a bal oldal is.
(#) joco0423 válasza banyaiakos hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Igazad van, két jack aljzat van a hátulján

Köszönöm a segítséged!
(#) joco0423 válasza banyaiakos hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Csak nem akar összejönni
Akkora brummot szed össze, hogy nem élvezhető a dolog.
Igaz kb 5 méteres a kábel de árnyékolva megy és mégis nagy a brumm! Mit tehetek?
(#) joco0423 válasza joco0423 hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Csak összejött
A fejhallgató kimenetet csapoltam meg és így megszűnt a probléma.
(#) fodjanet hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Üdv. Mindenkinek! Infóra lenne szüklségem, ugyanis meghalt a pc-re kötött logitech audiohubom. A hangszórók ok, azonban az elektronika teljesen halott, mint ahogy annak a laptopnak az alaplapja amire kötve volt. Szóval infóra lenne szükségem, hogy tudnám szóra bírni a hangszórókat? jelenleg van egy tda7297-es kitem és hozzá tartozó 2A-es tápom. A kis hangszórókkal nincs gondom, de az swt hogy lehet megszólaltatni ha csupán sztereó a bementem? Az audiohub sw-je 15W-os.
(#) homedve hozzászólása Jan 11, 2012 /
 
Helló,

van nekem egy 2.1-es JBL hangrendszerem, ahol az egyik kis sugárzó csak halkan cincog miközben a párja szépen szól. Amikor pedig semmi jelet nem kap, mindkét kis sugárzó halkan bár, de búg kicsit.
Esetleg, ha lenne valakinek valami használható ötlete, miként tudnám a cincogót is muzsikára fogni, nagyon hálás lennék.
Előre is köszi a hozzászólásokat:
IGB
(#) szazsolti10 hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Hello,

Lenne nekem is egye kérdésem. Na szóval, van nekem is egy 2.1-es hangrendszerem amiben sajnos nem szól a méy. Ennek oka, hogy véleletlenül a pozitív illetve a negatív szál összeért Ki is ment benne néhány kondenzátor, viszont azok kicserélésre kerültek, de sajnos így sem szól. Viszont az erősítőben az az IC amelyik a mélyet szolgáltatja az melegszik. Szerintetek kiment az IC és rendelhetem az újat ? Vagy még van rá esély, hogy életre lehetne kelteni. Válaszaitokat előre is KÖSZÖNÖM!!
(#) homedve hozzászólása Máj 29, 2012 /
 
Helló,

van nekem egy JBL 2.1 hangrendszerem, amit tudok róla, hogy a végletekig formatervezet külső 2x8w szatelitet és egy 24w sub egységet takar, a tápellátást egy 18 V AC egység biztosítja jelenleg, de ehhez nem ragaszkodok annyira.
Tény még, hogy szeretnék saját erősítőt használni, és mivel tv-re van kötve, mintegy primitív házimozi rendszer, szeretnék rá hangerő távirányítást is építeni, bár ez nem feltétlen szükséges. Szeretném megtartani azt a jó tulajdonságot is, hogy a hangerő mellett a magas, illetve a mély hangot intenzitását is lehessen állítani.
Szeretném megkérdezni, hogy érdemes ilyenekkel foglalkozni, vagy annyira nem éri meg, hogy inkább ne álmodozzak ébren? Amennyiben viszonylag egyszerűen megoldható lenne, akkor a kérésem még az lenne, hogy ötlet szinten merre induljak kutatni?
Előre is köszi mindenkinek!
IGB
(#) tornadoplus hozzászólása Aug 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Yamada H6000 2.1-hangfalam szenved. A mélynyomó és a 2 magas sugárzó halkan és enyhén torzan szól. Találtam egy ellenállást egy dióda mellett, ami leégett. Sajnos emiatt a színkód nem látható. A nyák is elsötétült, így szúrt szemet . Szertnék kérni kapcsolási rajzot és segítséget.
Köszönöm szépen!
(#) Geritank hozzászólása Szept 18, 2012 /
 
Hello,
Építeni szeretnék egy 2.1es hang(fal)sugárzószettet, vannak már hozzá hangszóróim (2db. 130 mm Magnat LS 213 45W és egy SAL srp 1315 50W (mélynyomónak)). Erősítőt építeni szeretnék hozzá csak nem nagyon tudom hogy miből és hogyan ezért a segítségeteket kérném.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2012
Következő: »»   4 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem