Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység készítése
 
Témaindító: josephx, idő: Dec 14, 2005
Lapozás: OK   6 / 24
(#) szkrep hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Sziasztok!
A mellékelt tápot szeretném megépíteni, de egyrészt jó lenne, ha ránéznének páran, hogy életképes-e, másrészt gondban vagyok a bemenő feszültséggel.
30V AC-t bír elvileg, de a transzformátoromnak csak 37V kivezetése van. Egyenirányítás után egy feszültségosztóval meg lehet oldani a dolgot?
Az is lehet, hogy nem bonyolítom, és a 15V kivezetést használom...

táp.GIF
    
(#) WD40 hozzászólása Szept 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy 2*110V/2*9V 35VA trafóm. 230V-ról hajtanám meg, hogy sorbakötöm a két primert, de csak az egyik szekunderét használnám, vagyis csak az egyik tekercset terhelném le. Nincs szükségem szimmetrikus tápra, trafót pedig nem akarok venni (az egyik célom a sok bontott felhasználása).
Kibírná ez a vas, vagy elszállna a feszültség a bemeneten (sorosan lenne), nem jutna egyenlően 110-110V rájuk, és leégne valamelyik?
(#) WD40 válasza WD40 hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
De jó lenne, ha valaki tudná a választ és le is írná.
(#) Sebi válasza WD40 hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Az aggodalom jogos a köpenyvasra készült (pl Puskás, meg egyéb nyákos) trafók esetében. Ezeknél FELTÉTLENÜL használni kell mindkét szekundert. Ha nincs szükég a nagyobb feszre (soros szekunder), akkor kötheted őket párhuzamosan (fázishelyesen).
(#) WD40 válasza Sebi hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Köszi mindkettőtöknek. Igen, ez Puskás trafó pákákban volt azt hiszem ilyen.
Tehát működne, hogy párhuzamosan összekötöm a két szekundert (1x12V kell), nem fognak összeakadni?
köbzoli: ez is tetszik, gyakorlatilag majdnem ugyanaz, amit Sebi írt, csak azt utána egyenirányítani kell.

köszi mégegyszer.
(#) Journey hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy tápegységet szeretnék készíteni, és ehhez kérnék egy kis segítséget. Egész pontosan a PC-mhez kellene egy táp aminek a betápja nem 230V, hanem 12V.(auto akksi-ról). A lényeg az, hogy a kimenő feszültségek mind megmaradjanak,( 12V,5V,3.3V,) csak ne 230V-al müködjön, hanem auto akksiról 12V. Már ha ez megoldható :nemtudom: Köszi a segítséget
(#) lapose válasza Journey hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Szia!

Venni kell!

Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Journey válasza lapose hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Helló!
Köszi,megnéztem nagyon jók. Most már tudom legalább hogy létezik ilyen. Az a baj hogy egy kicsit drágák. Nem lenne olcsobb ha én csinálnám meg?
(#) bankimajki válasza Journey hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Szia, és a monitor miről működne? Szerintem inkább vegyél egy használt szünetmentes tápot (max. 5000Ft) és oda kösd be az autóaksit.
(#) mex válasza Journey hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Nem, nem lenne olcsóbb, ha beleszámolod a fejlesztésre szánt időded, a tönkrement alkatrészeket, és az új PC árát....
Ez tipikusan az a terület, ahol nem szabad kisérletezni, meg kell venni a gyári minőséget.
(#) Journey válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Hááát jó .Azért köszi mindenkinek.
(#) lapose válasza Journey hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Szia!

Ami kell egy ATX alaplaphoz:
+12V
+5V
+3.3V
-5V
-12V
+5V készenléti táp
Az épített táp összes feszültségét kapcsolni kell a P-ON jellel, kivéve a készenléti +5V-ot.
A tápnak generálnia kell az alaplap részére a PWR-OK jelet.

Így már ugye nem is olyan egyszerű..
(#) Journey válasza lapose hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Hát igen. Így már értem. Probálkozom egyszerűbb dolgokkal.
(#) gyongyb hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Ehhez szeretnék tápot készíteni, ehhez szeretnék segítséget kérni, a lehető legolcsóbban szeretném kihozni.
Örülnék kapcsolási rajznak és nyák tervnek is.
Tehát itt az erősítő: Bővebben: Link

Üdv: Barna
(#) djgabi_8 hozzászólása Jan 16, 2010 /
 
helló!
Tudna valaki segíteni? Olyan tápegységet szeretnék építeni, ami : 0-24V-ig váltakozó áramú táp.
(#) kadarist válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Szia!
Ha szabad kérdezni, mihez kell ez speciális táplálás?
(#) djgabi_8 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Szia!

Semmi konkrét nincs, csupán kisérletezem váltó áramú készülékekkel. amelyek nagyobb feszültséggel működnek.
(#) kadarist válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Állítható toroidtrafóval lehet a legegyszerűbben és legjobb hatásfokkal megoldani ezt az igényt. Ilyesmiről lenne szó:Bővebben: Link
(#) djgabi_8 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Hogy kell ezt bekötni?
(#) kadarist válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Ott a rajz is. Input-output. Egy 24V-os trafó elé kell kötni. A trafóra jutó feszültséget szabályozza a toroid.
(#) djgabi_8 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Ha a toroidtrafó után nem kötöm be a 24V-os trafót akkor mi történik?
(#) kadarist válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Akkor megráz az áram! "Nem leválasztó"!
(#) djgabi_8 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Akkor ez lényegében egy potméter, csak nagyobb tejesítményű? Ha rákötöm a 230V-ra, akkor 0-230V-ig lesz a másik oldalon?
(#) kadarist válasza djgabi_8 hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Nem, ez egy változtatható áttételű transzformátor. Csak kinézetre potenciométer. A működése a transzformátor-elv-en alapul.
(#) djgabi_8 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
oké
kösz az infót
(#) highand hozzászólása Jan 16, 2010 /
 
Annak idején a Farkas féle erősítőkben volt negatív belső ellenállású tápegység, hát fantasztikusan jót tett a hangnak.

Esetleg van valaki mostanában hasonló tapasztalattal bíró?
(#) caruso7294 hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Sziasztok,lenne egy kérdésem.Van egy 500 wattos szünetmentes tápból egy trafóm.Egyik oldalán vékony vezetékekkel 2 x 9 V,2 x 33 V,2 x 129V,a másik oldalon vastagabb vezetékekkel 2 x 18 V os jelölésü.Lehet vele kezdeni valamit?
(#) pivi1 válasza caruso7294 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Tökéletesen lehetne.
Fordítva én is használtam már ilyen monstrumot.
Ne várd hogy pont 2X18V ki fog belőlle jönni de néhány voltal kevesebb biztos,nagyon nagy áram mellett.
(#) terabyte hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
cs
Tud valaki ojan trafot ami 230v-böl 40-et csinál
(#) bensepeter hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
hali Következő problémám van . Van egy békebeli keverőm amihez nincs tápom, de szeretném használni. a keverő típusa: Beag PKP-11 következő van rá írva 2*12 V~ , és 4VA , IP 10, A kérdésem a következő hogy számítógép tápegységből megtudnám-e tápolni esetleg valami kiegészítéssel vagy valamien megoldással úgyani az van egy pár darab a padláson

Válaszotokat várom

köszi: Petya
Következő: »»   6 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem