Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   35 / 254
(#) sooty válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ott van a legjobb helyen, majd egyszer ezek is oda kerülnek...ha végre befejezem a nyákokat. :nyes:
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ezzel én is így vagyok, bár majd VFD-ből is lesz óra. Van 4 olyanom, ami Tungsram gyártmányú, de sorozatgyártásba sosem került.
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Édesapám a 70-es években csinált egy full ttl nixis órát z590-nel, de kicsik voltak a számok, és reggel csipás szemmel nem lehetett leolvasni. Ezért az öregem gyártott egy philips izzókkal működő 8 cm méretű nagy kijelzős órát (7 szegmenses, az időalapot egy lcd óra ic-je szolgáltatta) A nixist persze elkunyeráltam tőle és sokáig nézegettem. Aztán elkallódott az építkezés során, azóta is bánom. Aztán az öreg EMG frekimérőjét nézegetve elhatároztam, hogy én is építek egy nixis órát, kicsit későn érő tipus vagyok...
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Van egy pár (13db) mini VFD csövem NEC LD 8035E abból szeretnék bonsai órát csinálni csak kéne hozzá egy jó pic progi effektekkel, a picben meg kellene írni a 7 szegmenses dekódert is, hogy az összes mejeleníthető szimbólumot ki lehessen hozni a kis csövekből.
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Utánajártam, aranyos kis csövek. Ha csak simán 7 szegmenses kijelzőként akarod használni, akkor egy nixie-s kapcsolást módosíthatsz hozzá. 74141 helyett 7446, plusz a meghajtás része értelemszerűen a VFD-hez igazítva. Ha a jobboldali kis szegmenst is használni akarod, + effekteket, akkor az tényleg külön progi.
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Tényleg van rajtuk egy kis légypiszoknyi szegmens a jobb oldalon, most néztem csak meg, hogy írtad... Egy falevél, vagy fa ágai szerű elrendezést szeretnék belőlük. A tubon volt egy video , ahol ilyennel írkálta kia fickó, hogy hELLo meg ilyesmi...
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Nekem is van ilyen csövem, valami hasonlót tervezek én is. Van még IV-3 VFD csövem is (Ez egy picit nagyobb) viszont az istenért nem találok hozzá adatlapot. lábkiosztás kellene, meg feszültség, áram értékek...Egyébként ezt szeretném megépíteni: Bővebben: Link
(#) kisgeri válasza sooty hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Mikrokontrollert sajna nem tudok programozni, így ebben nem tudok segíteni.
(#) kisgeri válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Pont ezt akartam belinkelni sooty-nak Esetleg a google fordítós változata többet elárul. Én ezt IV-6-osokkal csinálom meg. Na de nagyon elkanyarodtunk a nixie témától, nehogy OFF legyen belőle.
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Van egy parallax propeller ic-m majd megírom a progit spin-ben, ha nem fér bele a pic-be :bummafejbe: (azzal a demokon kivül még semmit nem tudtam kezdeni, pedig már évek óta áll a fiókban , de legalább jó sok lába van). kocsgab002nek: Sajnos a kanjikat nehezen olvasom, miért olyan bonyolult az az óra?
(#) sooty válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ha úgy vesszük a DCF mentes nixi óra is off ebben a topicban köszi az infokat !
(#) rockersrac hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
IV-6 csövikékhez nemtudtok valami jó kis óra kapcsolást? Ha valaki tud,akkor ne rejtse el előlem!
(#) kocsgab002 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
PIC vagy AVR? 4 csöves vagy 6 csöves?
Bár én azt gondolom, hogy a meglévő nixies kapcsolások átalakíthatoak VFD-hez. Szerintem...
(#) rockersrac válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Idézet:
„PIC vagy AVR?”
Amelyikkel könnyebb ,, bánni" és olcsóbb!
Idézet:
„4 csöves vagy 6 csöves?”
mindegy hogy 4 vagy 6 csöves, mert 13 csövem van, és két órát akarok építeni, mert a csöveket úgy kaptam ismerősömtől h akkor neki is építsek órát belőle
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Üdv,végre túl vagyok rajta,megrendeltem a conrad-tól a horror árú dcf vevő modult,nem olcsó hobbi ez a nixie óra

Árnyékolt kábelnek mit érdemes használni?
(#) kocsgab002 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Megkérdezhetem mennyibe került?
Szerintem használhatsz vékony audió jelkábelt, annak van árnyékoló harisnyája.
üdv
(#) Sanyesz5 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia,2690+posta ami 1050 ft,de sajna ez van mert,vidéken lakom.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia,
Végül is abból a 30-40 darab új és 20-30 darab használt Z573M-ből tehetnék kettőt másodpercmutatónak a Z566M-ek mellé
Ütős a csőkészleted...
...végre nem vagyok egyedül
(#) Tom025 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Az IV-6 sima hétszegmenses cső. Az én nixie kapcsolásomban, illetve gyakorlatilag akármelyikben, a 74141 helyett 7447-et használva, és a csöveket helyesen bekötve (kb 12V kell nekik "anódfesznek") működnie kell ezekkel a VFD-kkel is.
(#) Sanyesz5 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia,kicsit kotorásztam és találtam usb nyomtató kábelt,ha minden igaz úgy rémlik árnyékolt,viszont,nincsenek külön-külön árnyékolva benne a vezetékek,ez jó lehet hozzá? Mert ehhez lenne beépíthető csatlakozóm is.
(#) MrBrown hozzászólása Jan 26, 2010 /
 
Sziasztok,
Most jutott eszembe, hogy van jónéhány sasszira szerelhető foglalatom Z560M-hez. Ha otthon lennék meg tudnám nézni, de nem vagyok és izgat a dolog, hogy vajon a Z566M-jeimhez is jók ezek? Adatlapon meg tudtam nézni hogy ugyanannyi lába van és ahogy emlékszem azonos a furatkör átmérője is, talán nem véletlenül...
Tudja esetleg valaki fejből hogy mi az ábra velük?
köszi előre is!
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ugyanaz a foglalata mindkettőnek, csak más szögben kell beszerelni attól függően, hogy melyik csőhöz alkalmazod.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ez igen-igen jó hír, köszönöm
Persze a lábkiosztás is más, de kit érdekel
Köszi mégegyszer az ötletet ami a kissebb számjegyes másodpercmutatást illeti - kontra négy digites kijelzés!
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Nincs mit! Nálam is ugyanígy kapnak foglalatot a Z5660M-ek. Ha valakinek nincs foglalata valamilyen csőhöz, lehet úgy is, hogy meg kell tervezni a NYÁK-ot a furatkörnek megfelelően (nálam Sprint Layout) csak nem a csövet forrasztom a lyukakba, hanem szétbontott D-Sub csatlakozók egyedi érintkezőit. Aztán mehet bele a cső. Hogy pontosan merőlegesek legyenek a NYÁK-ra, úgy csinálom, hogy forrasztás előtt beledugom a csövet is, így automatikusan beszabályozza magát, és forrasztás után tökéletes. Z568M-hez így csináltam, mert csak 2 gyári foglalatom van, az meg kevés.

A kisebb számjegyes másodperc kijelzésre a Z573M tökéletes lesz, ugyanolyan formájúak a számjegyek, csak kicsiben. Örülök, hogy tetszik az ötlet!
(#) kocsgab002 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szerintem jó lesz, nem kell minden egyes vezetéket külöm árnyékolni..szerintem. Mi is kell oda? Egy táp, egy GND, és egy jel kábel. A tápot nem kell érnyékolni, csaj a jelet.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Ezzel megint fiókba került a mérete ellenére általam egyik legszebbnek tartott cső a ZM1000 felhasználása
Pedig még foglalat is van hozzá meg három garnitúra csere cső.
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Az bizony nagyon szép cső lehet, bár még élőben nem volt hozzá szerencsém. "Csak" egy ZM1001 csövem van, ami az 1000-esnek a szimbólumváltozata + - ~ és XYZ kijelzéssel.

Van ettől is kisebb csövem, szerintem ez sem csúnya. Nagyon kompakt óra lesz. ITT 5853 S csövekkel készül, a méreteket leginkább a glimmekhez lehet viszonyítani.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Nekem ilyenből van az egycsövesem, van még további két darab belőle, azok jók lesznek lemosott-átlátszó búrájú Z573M-ek mellé másodperc kijelzőnek.
#263143-es hozzászólás
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szép kis egycsöves. Akkor Te tisztában vagy a méreteivel. Egyébként annak ellenére, hogy az üvegbura milyen pici, a számjegyek ugyanúgy 13mm magasak, mint a Z573M esetében. Persze ettől még semmi akadálya hogy összeépítsd azokkal
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Hoppá tényleg, pedig régebben még meg is jegyeztem magamnak hogy jól bele van "paszírozva" abba a kis búrába :yes:
Lehet hogy pont ettől fog jól kinézni, kissebb de mégsem
Következő: »»   35 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem