Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   78 / 399
(#) Alkotó válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Ez a panelterv, eleve TO3-as tokozásra van kitalálva, illetve TO220-as meghajtóra. Az más kérdés, hogy nálad huzalozva vannak ezek az elemek, de manapság ez nem divatos megoldás.
Attól, hogy ütött-kopott egy félvezető, még nagyon is jól működhet. E miatt biztosan nem kell kicserélni, pontosabban attól ha " fényesre" cseréled nem fog változni semmi.
A melegedés csak részben igaz. A bekarikázott alkatrészek közül csak az 560ohm-ok-nak illik melegedni. Ezeket 2W-osnak írja a doksik, de én mindig 2 db 2W-os párhzamos ellenállásból csinálom ezeket, 1,1k+1,2k. Így közel 4W-lesz a terhelhetőségük, amivel gyakorlatilag kézmeleg körül vannak. A 2db 1k-os nem melegszik, csak egy nagyon picit.
A tápfesz nem olyan kritikus mint azt mondják. A meghajtók a szűk keresztmetszet, mert azok 100V-osak, de simán kibírják ha kicsit "túlfeszíted" őket. Az én itthoni Quadom (Az R.Ludwig-os), üresjáratban +-56V-ról mennek. Több éve, és még soha nem volt velük gond. Tehát mégha nem is túl hivatalos, azért működik nagyobb feszültségről is. Azért a zénerek munkaellenállására, és a 0,091ohmokra érdemes odafigyelni. Előzőre a melegedés miatt, utóbbira meg a védelem miatt, mert könnyen bele lehet csúszni bármelyik végletbe (nem véd/ túl hamar belép)
(#) Bencze.k válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
fejlesztésre gondolok úgy,hogy ne hamvadjon el,ne robbanjon fel,és ne haljon meg idő előtt.A másik hogy a hőmegfutás sem veszélyeztet,mert egy 15x15cm 230v 12w cpu venti hűti majd.Fogalmam nincs hány l/ó de elég hatásos.. Azért köszönöm.
(#) Bencze.k válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
kb 1 hét míg lemasszivizálom a tápot oda ahova szeretném,és utána jól jönnek majd a szájbarágós infók.Remélem addig nem sikerül a levegőbe röpítenem valamit

és köszönöm az infókat
(#) Zosi hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Én azt szeretném kérdezni tőletek remélem tudtok segíteni hogy a quadba van 2 féle dióda az egyik a ZPD 15 ez ha ugye zeener dióda?! és azt kérdezném hogy hogy van ennek a polaritása úgy értve hogy pl. ahol a diódán a fekete csík van az a rajzon a háromszög csúcsa vagy a másik része? És van benne az 1N4148 ennél is ugyanez a kérdés?!
Választ előre is köszönök!
(#) Robi85 válasza Zosi hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Amerre a nyil mutat arra kell lennie a fekete csiknak. Mindegyik diódánál.
(#) Satya77 hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Sziasztok! Szeretnék építeni egy quadot, és láttam a neten hogy lehet vásárolni előre elkészített beűltetett végfok paneleket. Mi a véleményetek ezekről a legyártott végfokokról, jók e? Ha jók akkor megkímélnének egy csomó munkától, szivesen vennék belőlük. Esetleg tudnátok tippet adni hol érdemes ezeket beszerezni? Még arról érdeklődnék, hogy trafót hozzá hol tudnék venni, és mekkorát javasoltok hány wattosat?
Üdv.
(#) Zosi válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
A sima diódánál van így nem a zeenenél pont fordítva van ha jól tudom nem de?
(#) Robi85 válasza Zosi hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Mindegyiknél igy van ugy tudom.
(#) hitter.zoltan válasza Satya77 hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
attól függ melyik tipusú quadot szeretnéd megépíteni vagy megvenni
(#) Zosi válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
405-ös erősítőről van szó
(#) hitter.zoltan válasza Zosi hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
addig oké de van többféle utánépítése pl lehet h ő pont 200Wosra gondol nem a 100Wosra ez a tápválasztásnál...is mérvadó
100woson belül is van többféle én pl: a régi rádiótechnikában közölt kapcsolás mellett döntöttem még annó
a te kérdésedre a pontos válasz: a diódán feltüntetett fekete vonal mindig a rajzjelen lévő vonal helyzetével megegyező bármelyik diódáról van szó
(a háromszög mindig a vonal felé mutat)

diode.jpg
    
(#) Zosi válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
100w-os erősítő ami itt is fenn van a kapcsolásoknál Korszerűsített QUAD 405-ös végerősítő ez a címe! Köszönöm a képet így már érthető!
(#) hitter.zoltan válasza Zosi hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
sokan irtak róla jót és rosszat igazából a te döntésed melyiket szeretnéd.mindenki maga dönti el melyik quad verzió tetszik neki ha te pont ezt választod itt tudod rendelni:
http://www.urbanelektronika.hu/egyseg.html
(leírás első oldalán ott van hogy Urbán István korszerűsítése)
trafót én a:
www.hqelektronik.hu -ról rendeltem
de vele is beszélhetsz trafó ügyben:
http://www.hobbielektronika.hu/profil/azon.php?id=55790&pop=1
remélem tudtam segíteni
(#) Satya77 válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Sziasztok! Én sima 100W ra gondoltam azt szeretnék összerakni egyet, 8-10 éve már csináltam egyet de ezt már régen eladtam. Ezt anno én csináltam 100%ban én marattam ki a panelt, az alkatrészeket illetően legtöbbnyire használt alkatrészekből hoztam össze. Nagyon sokat nyúztam, de ennek ellenére nagyon strapabíró volt, csak akkor romlott el mikor rövidzárat csináltam véletlen kimeneten, erre kell ügyelni. Vettem ilyen házimozi mizéria cuccot, ami a napokba elromlott, igazából a hangja nem túl nagy minőség volt, és kinai végfok ic-s nem való sokra, az meg már nem is érdekel van e hozzá végfok, mert nem javítom meg. Már sokat agyaltam rajta jobb lenne egy quad405 és egy pár 25-30cm-es méllyel ellátott hangfal.
Én ugy gondoltam hogy kész modulokat veszek, igy sok időt spórolhatok meg. mindjárt kiteszem az oldal címét hogy melyikre gondolok, én az oldalon a sima változatra lefelé a negyedik tipusra gondoltam.

http://www.giantsound.hu/erosito_modulok.html
(#) hitter.zoltan válasza Satya77 hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
lehet csak én nem értem de akkor most mi a kérdés?
mer az elején azt írtad hogy szeretnél egyet összerakni utána meg hogy kész modulokat vennél
tehát vélemény kell róla vagy mondjuk nyákterv mer igy első ránézésre nagyon hasonlít az "eredeti" quad-ra csak az alkatrészek elrendezése más
(#) Satya77 válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
A kérdés annyi lenne, hogy megbízhatóak e ezek az előre összerakott lapok, érdemes e megvenni? Mennyire gondosan vannak összerakva? Arra gondolok hogy tuti jók e? Vagy csak össze vannak dobálva aztán élesztgetni kell őket, rossz helyre bepakolt alkatrészek miatt? Esetlegesen ha van tapasztalatod ilyen vett modulokkal kapcsolatban, ezek érdekelnének.
(#) janika002 válasza Satya77 hozzászólására (») Márc 2, 2010 / 1
 
Szia Satya77!
Én egy pár éve rendeltem tőlük 7db-ot azóta is hibátlanul működik! Szerintem hibátlan minőségü!
A végek 2n3773(bétára válogatva) a többi tranyó+kondi is szerintem nem egy agyonspórolt termék(több MKP kondi van benne ami azért nem egy olcsó darab)!Trafót is tudsz velük csináltatni én most csináltatok velük a PA-300-amhoz trafót! Egyébként szerintem a védelmeset rendeld meg mert akkor nem kell külön még azt is építened és nem sokkal drágább!
Üdv:Janika!
(#) Satya77 válasza janika002 hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
A védelmet külön panelen szeretném, hogy külön egység legyen.
Köszönöm a válaszod, akkor én is rendelek tölük a modulokból. Ha készen lessz a gép, teszek fel képet róla.
Üdv.
(#) elektro777 hozzászólása Márc 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Vagy egy 100W-os quad 405-öm, és az a problémám vele, hogy amikor adtam rá DVD-leátszóval audió jelet, akkor jól szólt meg minden, de atután mikor a lejátszót másik erősítőre kötöttem, nagyon halkan szólt és zúgott, tehát elrontotta a quad a kimenetet, aután a másik kimenet még jól szólt, és azt is rákötöttem, azis bedöglött.
Miért történhetett ez? Valami nem stimmel a végfokban?
Köszi előre is!
(#) hapro válasza elektro777 hozzászólására (») Márc 2, 2010 / 1
 
Milyen potid van a quad-ban?
(#) elektro777 válasza hapro hozzászólására (») Márc 2, 2010 /
 
Szia!
Stereo 100KA, de a másik része nem kell mert csak az egyik végfok működik
(#) Alkotó válasza elektro777 hozzászólására (») Márc 3, 2010 / 1
 
Pl. ha rosszul kötötted be a potit, mondjuk úgy, hogy mikor lehalkítod, akkor a "forrást" zárja rövidre, nem a végfok bemenetét, akkor az simán árthat a forrás kimeneti fokozatának.
(#) hitter.zoltan hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
üdv nagy szakiktól kérdezném főleg mitől lehet h a quadra kötött hangfal magas hangszórója a méllyel egy ütemben recseg? másik erősítővel nem csinálja ezt csak a quaddal tehát valószínüleg ott lesz a hiba
(#) elektro777 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Mellékeltem egy rajzot, assziszem így van bekötve a poti, úgy jó?
Köszi!

quad.jpg
    
(#) kadarist válasza elektro777 hozzászólására (») Márc 4, 2010 / 1
 
Szia!
Igen, jó.
(#) janika002 válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szia!
Mekkora hangerőnél csinálja?Valoszinű korán belép a védelem!(én nem vagyok nagy szaki de az én Quadom is kattog ha a 18collos mélyládkat kenem vele)
(#) Nagy Tamás hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Sziasztok. Nem akarok senkit elkeseríteni de nem szabadna kattognia! Legalábbis clippig biztos nem.
Zenekarban kb 5 éve megy fullhangerőn kontroll erősítőként.Ez egy sokat szidott urbános panel.
(#) Alkotó válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Az "urbános" panellel nincs semmi baj. Sőt sokkal jobb mint a "házi" készítmények nagy része.
(#) hitter.zoltan válasza janika002 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
már a legkisebb hangnál is csinálja védelem még nincs bekötve mármint koppanásgátló meg ilyenek...
(#) water válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Ez azért durva...
Az első "házim" még mindig megy egy ismerősnél, pedig az 88-ban készült és ugyanúgy néz ki mint akkor.
Az urbánosnak a nyákját nézd majd meg 1-2 év múlva. A 2W-os ellenállások alatt nem csak a fólia de a panel is szépen meg lesz barnulva és akkor még finoman fogalmaztam. Aztán végfokban vonalat átvinni IC lábak között....és még sorolhatnám.
Következő: »»   78 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem