Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   3 / 132
(#) Krajcsooo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 27, 2006 /
 
Kösz a linket, de ez még nekem bonyolult
(#) Peti_85 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
figyu mááááár!!!!
És hogy kell kimérni a fekercsek induktivitását???
Tud valaki arra egy progit, vagy számítási módszert amivel ki lehet számolgatni hogy x induktivitás mennyi menet, meg stb. és x menet mennyi induktivitás
Köszi
Peti.
(#) Istike88 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
üdw.

kellene egy kis segítség. gondoltam h ezért nem nyitok új topicon így hát ide írok. egy olyan kapcsolaási rajzra volna szükségem ami tulajdonképpen egy műveleti erőködős aktív hangfrekis lyuk szűrő ami a teljes hangfrekvencia tartományban képes szűrni egy kb 50-100Hz-es tartományt.
erre azért van szükségem mer egy stroboszkópot akarok vezérelni vele úgy h a zene különböző hangtartományaira is tudjon villogni (ne csak a szubra)

ha tud vki vmi ilyet az naon jó lenne

előre is köszi
(#) dB_Thunder válasza Istike88 hozzászólására (») Aug 29, 2006 /
 
Akkor neked 1 hangolható sáváteresztő szűrő kell!?!
ez az csak még nem hangolható... itt pedig 1 méretezőt találtam
igaz ez se hengolható de legalább ki lehet vele kísérletezni melyik ellenállatokat kell potira cseréni...
(#) hzsolt77 válasza Peti_85 hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
szia ! tekercsek és kondik méricskéléséhez ezt találtam hátha segít igaz, ezzel kisérletezni kell...
(#) Peti_85 válasza hzsolt77 hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Hááát ez nagyon baróóó, meg szép és mind jóóó, csak ezt én nem fogom megcsinálni!
Én már láttam egyszerű progit, ahová csak be kell pötyörészni, hogy hány menet, meg átmérő, meg tekercs átmérő... stb.
És oda vissza számol pár adatból... Csak én ezt már kerestem sokat, de már nem tudom hogy hol találtam a neten.
Ezért kérdezem hogy valaki tudja e???
Peti.
(#) mandix hozzászólása Jan 29, 2007 /
 
Helláj!
Van két hangszóróm egy mély és egy magas. Ehhez kellene nekem egy hangváltó! Hogyan kezdjek neki? Sajna nagyon kezdő vagyok! A probléma az hogy a hangszóróimat sem tudom hogy pontosan milyenek. Elvileg a mély egy videoton 30 cm 4 ohm a magas egy beag 6 ohm. Vagy vegyek boltba? Az jó lesz hozzá? Mi kell ahoz hogy tudjak hozzá csinálni egy megfelelő hangváltót? A hangszóróim paramétereit ismernem kell? Csak az ellenállásait tudom. A képeket mellékeltem hátha ti tudtok segíteni. Köszi!
(#) Scott válasza mandix hozzászólására (») Feb 4, 2007 /
 
Hello ! itt van egy elégjóminőségű hangváltó két utas ! Szerintem jólesz a hangszóróidhoz ! Sok sikert ! Bon Scott
(#) Scott válasza mandix hozzászólására (») Feb 4, 2007 /
 
Ja Ezt elfelejtettem
(#) karpi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
nem baj ha 6 ohmos a melynyomo , ugy is az impedancia 500 Hz alatt alacsonyabb tehat igy nem terheli le a vegfokot, a csipogot meg egy egyszeru ellenalassal hozod a megkivant hangerore.Sok hangfalban van ellenalashuzal-potmeter es allithato a magshang /csipogo resz .En a Piezzo csipogokhoz , amnit pluszba tettem , szereltem potmetert mert sehogy se tudtam hogy mi is kene , igy ha zavar lecsavarom ha meg kell felhuzom a megfelelo hangerore.En a TV/DVD hangfalaimhoz tettem egyes dolgok szepen szolnak , masoknal le kel kapcsolni.
(#) Scott válasza karpi hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Nem baj! ez fasza hangváltó birja 4-8ohm mos terhelért ez gyári hangváltó minőségi
(#) tomi9 hozzászólása Feb 9, 2007 /
 
Szevasztok!
Az lenne a problémám,hogy találtam egy crossover kapcsolást,de sajnos a kapcs. rajzot csak megrendelés után nézhetem meg.Valakinek nincsen meg véletlenül ehhez a hangváltóhoz kapcs.rajz?
http://w3.enternet.hu/urbanda/hang.html
(#) szabi83 válasza tomi9 hozzászólására (») Feb 9, 2007 / 4
 
A Hobbi Elektronika 2004/1 -es számában találod meg.



üdv
(#) Sebi válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 10, 2007 / 4
 
Vagy itt.
(#) phc válasza tomi9 hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Itt mindent megtalálsz
inygyé letölthető hangfal és hangváltó tervező és tesztelő cuccok
könyvek és még árukészlet is van bőven.
http://hangszoro.net/
(#) tomi9 hozzászólása Feb 10, 2007 /
 
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget,már el is kezdem az építést.....
(#) setoroll hozzászólása Feb 26, 2007 /
 
egy tipp: sose használjatok 741es ICt hangváltoba......
(#) kukac_24 hozzászólása Feb 26, 2007 /
 
Helló!

Én az alábbi crossovert építettem meg, de még nem volt időm kipróbálni. Valakinek volt hozzá szerencséje?

http://www.siliconchip.com.au/cms/A_30278/article.html
(#) Benkutya hozzászólása Feb 27, 2007 /
 
Egy kérdés, én 3 utas sztereo rendszert, pontosabban HiFi-t építek és úgy akartam, hogy ami lesz 1-1 SBX2530 a ládákba (bass-reflex) azoknak külön felül vágót csinálok (30-150HZ állíthatósága) és a magasnak meg a középnek passzív hangváltót szerelek.
Nade most HiFiben az a jó, ha a Sub vagyis a legmélyebb hangokat adom a mélyre, és mellette a magas középre adom a maradékot 150 től felfele, vagy pedig ha egy ilyen hangváltót alkalmazok?
Hogyha az az elképzelés jobb vagy jó amit én írtam, akkor már csak az maradt, hogy ebből ami itt van hangváltóból kiszedjem a mély tartományt, és a középet lejjebb vigyem 150 Hz-ig, vagyha egyszerűen összekötöm a mély és a közép jeleit akkor is jó? Középsugárzó SBX1320 lesz.
Köszönöm a segítséget előre is!
(#) cooler15 hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
sziasztok...
van itthon nekem egy régi buszhangszóróm ami az "ikarusz" buszokban volt vagy még lehet, hogy van is, nah ezt meg egy másik kisebbb teljesítményű magas hangszórót szeretnék 1 ládába beleerőltetni...
(tudom hogy kókány de a műhelybe jó)
A gond az, hogy a két hangszóró eltérően bírja a magas és mély hangokat... a buszhangszóró bírja mind a magasat, mind a mélyet, de a kicsi csak a magasat...
Tehát szeretnék egy nagyon alap hangváltót hozzá...
Tudom hogy van a honlapon, de ez egy speciális eset, ugyanis nem tom a határfrekvenciákat.
(#) cooler15 hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
nah valami ötlet?
(#) cooler15 hozzászólása Máj 11, 2007 /
 
semmi?
(#) Slope válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 11, 2007 /
 
Tegyél be egy fóliakondit a magas elé...
(#) cooler15 hozzászólása Máj 11, 2007 /
 
köszi de mekkorát?
(#) tams hozzászólása Jún 14, 2007 /
 
mi a véleményetek ezekről?? Nekem 2 utas kellene.
egyáltalán mi a különbség? Ja és 2 8 ohmos hangszóróból hogyan lesz egy szintén 8 ohmos hangfal?
egyik
másik
(#) lamalas válasza tams hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Szia,

Bocs, de nem teljesen vilagos miert linkeltel be ket 3 utas hangvaltot, ha neked 2 utas kell? Egyebkent tobb kulonbseg is van a ket belinkelt valto kozott, de sztem nincs sok ertelme ugy elemezgeni, hogy neked nem is ilyen kell ill. nem is ismerjuk azokat a hangszorokat/hangfalakat amikhez ezek keszultek.

Ket 8 ohmos hangszorobol ugy lesz 8ohmos hangfal, hogy az egyik hangszoro (melykozep) mondjuk a mely+kozep savot viszi es a hangvalto kialakitasabol adodoan ezen a savon mutat nevlegesen 8ohmot, mig a magas tartomanyban sokkal nagyobb impedanciat. A magasakat pedig egy magas sugarzo viszi es ebben a savban pedig ő mutat 8ohmot a kulvilag fele, a kozep+mely tartomanyban pedig nagy impedanciat mutat. Termeszetesen az egesz hangfrekis savban az eredo impedancia viszonylag nagy eltereseket is mutathat a nevleges 8ohmhoz kepest, de ez mar mas kerdes.
(#) Tom025 válasza lamalas hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Sziasztok!

Már viszonylag régen építettem a hangfalamat gyári SAL hangváltóval. Viszont most ezt a topikot olvasgatva döbbentem rá, hogy tényleg mennyire nem az igazi minőségűek ezek.. Főleg hogy a leggányabb, legolcsóbb cuccot kaptam, ezt. Ezért gondolkodok saját építésén, csak nem tudok hogyan induljak el benne. A hangszóróim: 120W/8ohm mély; "100W"/8ohm magas (dóm); a közép ismeretlen, 50W körülire saccolom, és valószínű 4ohm. Az ide belinkelt két kapcsolás közül valamelyik jó lehet nekem, vagy át kell őket alakítani?

Üdv, Tom
(#) tams válasza lamalas hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
bocsánat ha nem voltam egyértelmű.
Én a linkelet hanfalat szeretném megépíteni az sbx szériával, meg valami magassal, ami nem kerül majd ugyanannyiba mint a mély-közép. Az elektronikai boltba ahova járok ott árulnak egy csomó kis magas hanszórót párszázért. gondotam előszö olyannal próbálkozok.
És 8 ohmos hangfalat szeretnék építeni, és csak azért linkeltem ezt, mert gondoltam egyszerűen átalakítható a 3 utas 2 utasra és szerettem volna tudni hogy mi a különbség, mert eltérőnek látom a kettőt.
Az az igazság hogy a hnagtechnika témában nem sok tapasztalatom van.
(#) lamalas válasza tams hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Megis melyik linkelt hangfalat szeretned megepiteni? Mert csak hangvaltokat linkeltel, de nem hangfal rajzokat/terveket.

Amugy en sem vagyok profi hangfal tervezesben/epitesben, de sztem nem annyibol all az egesz, hogy kinezek a boltban 1-2 nekem tetszo hangszorot, azt beleteszem egy dobozba, veszek/epitek hozza egy hangvaltot es jo lesz minden. Persze igy is lehet csinalni, szolni is fog valszeg jobban mint egy Sokol radio ... de azert ugy gondolom a tervezesnek nem ez a megfelelo menete. En vhogy ugy csinalnam, hogy eloszor meghataroznam mire kellene a hangfal (pl. otthoni hifi, hazimozi, hangszer-hangositas, stb.). Ha ez megvan, akkor ki kellene valasztani az adott celra megfelelo hangszorokat tobb ceg kinalatabol. Ezek mindegyikebol megtervezni/kiszamolni milyen dobozokat lehet epiteni beloluk (reflex, zart esetleg TL, stb.) es ami az igenyeket nagyjabol kielegiti ill. a penztarcanak is megfelelo azt megepiteni. Ezutan pedig johetnek a meresek, hangolasok, hangvalto tervezes/epites majd meghallagatas aztan ha nem tetszik a hangja, akkor ujra valto epites/meres/teszteles addig amig jo nem lesz. Nem egyszeru ... en most epp a hangvalto tervezes/epites/meres fazisban vagyok egy ketutas reflex dobozhoz, otthoni zenehallgatasra.
(#) tams válasza lamalas hozzászólására (») Jún 15, 2007 /
 
Ne haragudj de szót sem ejtettem tervezésről. Ennyit én is tudok, hogy nem egyszerű kitalálni egy hangfalat. Konkrét (nem saját) tervet szeretnék utánépíteni, kötséghatékonyabb megoldással. Ezért szereték magam hangváltót építeni, mert nem tűnik olyan bonyolultnak és lehet hogy több ezret spórolok. Kipróbálnék egy 400 ft-os magas hangszórót, mert a hifitornyomon is bevált a gyári 7200Ft!!! os helyett!!!!
Emellet egy konkrét bevált hangváló kapcsolásnak örültem volna vagy valami átalakítási javaslatnak, esetleg ha valakinek van egy gyári annak a shémáját szívesen venném.
Idézet:
„Nem egyszeru ... en most epp a hangvalto tervezes/epites/meres fazisban vagyok egy ketutas reflex dobozhoz, otthoni zenehallgatasra.”

ahogy a csatolmányban is látszik(remélem már most tényleg ott van) Nekem is ugyanez a célom. Szóval ha előrébb jársz akkor akár meg is oszthatnád a tapasztalataidat.
Köszönöm
Üdv

hangfal.JPG
    
Következő: »»   3 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem