Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WLAN booster/ erősítő házilag
Lapozás: OK   1 / 4
(#) Topi hozzászólása Máj 16, 2005 /
 
Sziasztok!

Hogy feldobjam egy kicsit a hangulatot, itt egy jó gondolkodnivaló!

MAX2242 - 2.4GHz to 2.5GHz Linear Power Amplifier. Ezt a Maxim-IC gyártja. Lehet belőle Sample darabokat rendelni.
Ilyen IC van a D-Link DWL-900AP+ Access Pointjában is.

Keresek egy olyan kapcsolást, melynél a teljesítményt lehetne szabályozni.
Meg aztán várom, hogy kinek milyen fejlesztési ötlete van.

Üdv.
(#) gyengus válasza Topi hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Hali!

Ha már a WLANnál tartunk, van 2 ilyen kártyám, az a problémám, h 4falnál már jelentősen lecsökken a sebessége. Arra gondoltam, h csinálni kéne hozzá erősítőt, ha megoldható, akkor már nagyteljesítményűt, h a város másik végén lakó haverom gépét össze köthessük az enyémmel. Legális ennyire megnövelni a kártya teljesítményét? Érdemes belefogni? Itt ez a 2 kártya és nem tok velük mit kezdeni.
Thx
(#) Norberto válasza gyengus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Hát szerintem várost átszelő erősítésű cuccot létrehozni nem lenne legális. De ez az én véleményem...kb. ugyanez a helyzet a rádiózás terén. Ott se építhetsz magadnak 2-5W-os adótornyot (a tiltott sávokban), mert az zavarna igen sok rádióadást a lakhelyeden.
(#) damatic válasza Norberto hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Tévedés habbal. A rádió az egy analóg FM, abból legálisan CCIR sávban még 100 méterest sem üzemeltethetsz. Az más kérdés, hogy ha nem vagy hülye, és nem hangolod rá egy helyi adóra a frekit, nem nyomod el, akkor a kutyát sem zavarja és senki észre sem veszi.

A 2.4G az egy legálisan használható nyílt freki digitális forgalmazásra. Tehát az egészségügyi határértékeket (amit számszerűleg nem ismerek) ésszerűen betartva nyomhatsz rá erősítést. De arról ne is álmodj, hogy falakon fákon keresztül botantennával LANt építhetsz a cimbiddel. Fizikai rálátással, irányított antennával 1-2km áthidalhaó házilagosan, nagyobb távolsághoz profi cucc kell, de meg lehet csinálni.
(#) vicsys válasza damatic hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Jelenleg rádiós lan-ból nyomom...
Az adó 12Km-re van:eek2:
AP-m egy Dlink 2100+60-as tükör,fej
Nem az adó teljesítményét kell felnyomni, hanem optikai rálátás kell!!! és jó vevő antenna!
[link=http://www.google.co.hu/search?hl=hu&q=cantenna&meta=lr%3Dlang_hu]http://www.google.co.hu/search?hl=hu&q=cantenna&meta=lr%3Dlang_hu[/link]
(#) Topi válasza damatic hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Klasszikusan mondanám, hogy: Tévedés habbal.

Egyáltalán nem helyes amit itt leírtatok.
Idézet:
„ésszerűen betartva nyomhatsz rá erősítést.”

Ez meg egyszerűen badarság.

Azért lett az ilyen WLAN cuccoknak engedélyezve a 2,4 GHz-es frekvenciasáv, mert pont ezen a frekin van a víz molekuláinak a rezgésszáma. Szóval fizikailag meg van tiltva a nagy távolságra sugárzás. Mivel már egy fa is a leveleiben lévő víztartalom miatt súlyos akadályt jelent. Szóval jó szemetek voltak az IEEE szabványosítók.

A kisugárzot teljesítményre meg aztán egyáltalán nem igaz az észszerűség. Magyarországi szabályok szerint a kisugárzott teljesítmény NEM LÉPHETI TÚL A 100mW-ot. Ez elég arra a max 300m-re. Ha már teszel rá egy nagy nyereségű antennát (pl. parabola) akkor vissza kell venned a teljesítményét a WLAN AP-nak. Hisz egy 16dBi-s nyereségű antennával most így gyorszámolással kb 4W-ot sugárzol ki. ( őő lehet hogy nem pont ennyi, de mindenképpen már Wattokban mérendő... )
Szóval ezzel már úgy megbüntetnek hogy ihajj!
Ja persze de csak akkor ha nincs sávhasználati engedélyed. Ha van akor akár 10W-al is sugározhatsz.

Az [lexikon=OIRT]OIRT[/lexikon], és [lexikon=CCIR]CCIR[/lexikon] sávban való sugárzás mivel nem nyílt ezért természetesen engedéllyel nem rendelkezőek számára tilos. Még oyan frekin is ami pl. nem egy kereskedelmi rádió frekijén van. Mindenhol tilos!

Szóval a WLAN-on antennát cserélni is csak úgy szabad, hogy beméred és számolsz... Különben jönnek ki és... Köhh...

Szóval a fenti eljárás lenne a hivatalos és szabályszerű. Hogy ezenkívül mindenki másképp csinálja az már más tészta. 10 WLAN ból 9 megsérti a szabályzatot. De hát ez van.

De még így is jók vagyunk, mert a japánoknál a WLAN tömeg miatt a kisugárzott teljesítményre a szabály MAX. 10mW-ot engedélyez...

Lehet építgetni meg buherálni csak tartsuk be a szabályokat.

Üdv. Topi.
(#) gyengus válasza Topi hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Akkor ennyit a hálóról
Érdekel vkit 2 PCIos 11MBps Micronet kártya?
Ha szerencsém van, talán a szomszédig elmegy, de az meg felesleges, NETen tudunk kommunikálni.
(#) damatic válasza Topi hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Köszi, legalább ezt is tudom (amíg el nem felejtem).
(#) damatic válasza gyengus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Mennyibe fájna?

Ennek antennája van, vagy lehet rá dugni, vagy mindkettő lehetőség (külön-külön) fenn áll? (BNC - vagy mi)
(#) gyengus válasza damatic hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Van hozzá antenna is, csavaros csatival megy a kártyára. Néhány éve vettem, akkor 6e körül volt/db, nem sokat használtam
(#) damatic válasza gyengus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Idézet:
„Néhány éve vettem, akkor 6e körül volt/db, nem sokat használtam”


Az egy dolog, most mennyi? Nekem. (Alig)használtan.

Idézet:
„Van hozzá antenna is, csavaros csatival megy a kártyára.”


Ez azt jelenti, hogy közvetlen a kártyára is csavarozható az antenna, de kábellel is csatlakoztatható ugyanaz vagy más antenna?

Máshogy: Ha úgy gondolom, ki leket vezetni kábellel ablakon kívülre, és ott rá lehet a kábelre csavarozni az antennát vagy csak a kártyára?

Máshogy: 3 emeletet lőnék át vele, de ha nyűgös, akkor inkább UTP kábel.
(#) Norberto válasza damatic hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
És megin én voltam a hülye, ugyi??!!
(#) gyengus válasza damatic hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Neked mennyit érne meg?
Az antenna 1 rövid vezetékkel van a kártyára kötve, nem hiszem, h kiér az ablakon. Egyszer akartam hozzá hosszabbítót venni/csinálni, de nem kaptam hozzá olyan csatit.
(#) damatic válasza Norberto hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Jóvanna :dumcsi:

A tévedést a rádióadásra írtam :nezze:

A többit meg - ööööö - izé
(#) Norberto válasza damatic hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
okés, el van felejtve
(#) damatic válasza gyengus hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Mittudomain + postaktg... milyen tip?

emil.
(#) G-Lex válasza Topi hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
hy!

Mind nagy nagy tévedésben éltek!
én WiFi hálózatokkal foglalkozom.
A korlátozás úgy szól, hogy az aktív eszköz kisugárzott teljesítménye nem haladhatja meg a 120mW-ot. Ha valami frankó Grid antennád van, akkor akár 20km-t is átt tudsz lőni.

1w-power-over-ethernet-amplifier
(#) damatic válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Okosodunk

De a linket lehetett volna linkbe, és akkor nem cseszi szét az oldalt!
(#) Topi válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
G-Lex: Mert aztán én nem pont ugyan ezt mondtam mi? És a hírközlési minisztérium oldalán miért van fennt 100mW???
Én is ugyan azt mondtam hogy a kisugárzott teljesítmény. Remélem elolvasod máskor a hozzászólásomat mielőtt leoltasz. Köszönöm.

Maradok tisztelettel: Topi
(#) Norberto válasza Topi hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Topi! Nálad nincs helye a meghunyászkodásnak...itt te vagy a főnök, és nehogy már még te érezd magad itt rosszul
(#) Topi válasza Norberto hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Nem érzem magam rosszul, csak kicsit bosszant, hogy lehülyéz, mikor ugyan azt mondtam.
(#) deguss válasza Topi hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Szerintem

:banplz:


(#) deguss válasza deguss hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
csak hülyeségből mondtam.
Hagyjátok szegény G-Lexet, biztos csak a 2. oldaltól kezdte olvasni.
(#) G-Lex válasza deguss hozzászólására (») Dec 30, 2005 /
 
Én végig olvastam az egészet. De Topi is leírta, hogy különbség van az aktív eszköz kivezetésén mért teljesítmény és az antenna által sugárzott teljesítmény között.
Topi:
Idézet:
„Ha már teszel rá egy nagy nyereségű antennát (pl. parabola) akkor vissza kell venned a teljesítményét a WLAN AP-nak. Hisz egy 16dBi-s nyereségű antennával most így gyorszámolással kb 4W-ot sugárzol ki. ( őő lehet hogy nem pont ennyi, de mindenképpen már Wattokban mérendő... )”


Viszont mérésnél az AP teljesítményét mérik, az antennával nem is foglalkoznak. Különben hogyan lőnénk át 10km-t 2,4Ghz-en.

Amúgy azt nem tudom,h a hírközlési m. honlapján mi van, nekünk 120mW alatt kell maradni. Bár ha jól emléxem a Senao egységek 130mW-ot ontanak.

Ja és ha ráállsz valaki másnak a frekvenciájára, senki nem szólhat, mert a 2,4Ghz nem engedélyköteles!
(#) dzsabe válasza Topi hozzászólására (») Jan 1, 2006 /
 
Kedves Topi és G-Lex!

Érdekelne engem is a téma, de nem találtam megfelelő forrásanyagot sehol. Kérlek linkeljétek be a megfelelő oldalakat, vagy írjatok törvényi paragrafusokat, hogy más is könnyedén utána tudjon nézni, hogy a talaró meddig ér. Mert ez a misztikus pár miliwattot sehol nem láttam, csupán annyit, hogy szabad frekvencia, stb.

Köszönettel: dzsabe
(#) pedrock válasza dzsabe hozzászólására (») Feb 5, 2006 /
 
Hello!

Gondolom itt mindenki azért akar W-lannal összeköttetést csinálni, h megossza a netet. Ebből következik, h a w-lanos net megoszáts alapból illegális, az már más kérdés, h senkit nem érdekel. Szóval ha te kiraksz a falon kívülre egy antennát és van rajta net, akkor elvileg már büntethetnek. Több helyen olvastam, h kilóméternyi távolságról beszélgettek. Elég nehéz ezt elérni ha nincs rálátás. Az erősítő használata helyett pedig egy jó nyereségű antenna a megoldás az adó és a vevő oldalon. Összegezve az egészet, szerintem itt nem az a kérdés, h mi illegális és mi nem. Hanem, h ki mit is akar csinálni és hogy tudnánk neki ebbe segíteni. Persze csak ha legális, hehe
(#) patexati válasza dzsabe hozzászólására (») Feb 5, 2006 /
 
Engem egy 50m körüli teljesítményre kellene megoldás,hogy a műhelyemben is legyen net valami megoldás?Még nem vettem semmit elöbb kérdezgetek
(#) G-Lex válasza pedrock hozzászólására (») Feb 5, 2006 /
 
Én ilyenről nem hallottam,h wlanon illegális netet osztani... Az egy privát magánhálózat, senkinek semmi köze hozzá, hogy én ott mit sugárzok. Amúgy ha tilos netet nyomni wifin akkor a wifi netszolgáltatók miért tehetik?
(#) pedrock válasza G-Lex hozzászólására (») Feb 5, 2006 /
 
A wifi netszolgáltató azért teheti, mert neki ez a munkája és biztos nem két forintott fizetett azért, h szolgáltathasson. Amúgy ha megnézed a netes szerződéseket, akkor benne van, h 1 gép köthető rá. Némelyik szolgáltató szabályzata megengedi, h lakáson belül meglehessen osztani a netet. Már nem tom hol olvastam, de valahol írták, h ha falon belül van a w-lan antenna, az még megengedett, de falon kívülre már csak engedéllyel lehetne kirakni, ha net is van rajta. Nem tom ebből mi igaz, de őszén mondva *****-ra nem érdekel
(#) Balu válasza pedrock hozzászólására (») Ápr 15, 2006 /
 
Ez a téma is leült 1 KICSIT.
Én is szintén a haverommal szeretnék w-lantot, ő tőlem (mérések alapján) max 600 méterre lakik, mivel egy 2000 lakosú falun élek , nincs gond a rálátással. De kb 3 nagyobb fa belóg a képbe(olyan 15 méter magasak). Mivel mind a ketten egy kisebb dombon vagyunk ezé a fákon kívül eléggé látni egymást. Milyen kártyát vegyek??? ((nem baj ha illegális!))
REMÉLEM AZ OLDALON NINCSENEK A HÍRKÖZLÉSI MINISZTÉRIUM FEKETE RUHÁS EMBŐCKÉI!! (ugye Topi... )
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem