Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   54 / 289
(#) dizi válasza gemes hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Hi
Wartburg trafó felejtős akkor inkább 6v Trabi trafó.
Ne az adapterhez keress kapcsolást hanem a egy bizonyos kapcsoláshoz adaptert.
(#) Cavalier válasza dizi hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Ha esetleg azt a rajzot csatolnád, amit eredetileg feltöltöttem, ott ránagyítva látszanának a szövegek is...
ITT van ni.

A dióda azért kell oda, hogy szélesebb tartományban lehessen változtatni az inverter kitöltését. Erre azért volt szükség, mert volt olyan trafó, ami túl nagy kitöltésnél kevesebb mint fél másodperc alatt felnyomta a feszültséget, és volt, hogy begyúltott a tirisztor akkor is amikor nem kellett volna. Persze a korrekt megoldás az lenne, ha érzékelném, hogy fel van töltve, és kikapcsolni az invertert, de az egyszerűbb megoldást választottam. Fogyasztás szempontjából is jobb, ha kisebb a kitöltés, és kb. 1 másodperc alatt éri el a kívánt feszt, akksiról nem mindegy. Na és ha túl erős az inverter, akkor meg nem zár le a tirisztor, mert már kisütés után is kap akkora áramot, hogy nyitva maradjon.
(#) dizi válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Innen linkeltem, én nem módosítottam rajta.
(#) Cavalier válasza dizi hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
A felbontás lett kisebb, azért nem látszik a szöveg, linkeltem az előbb az eredetit, azt A4-ben kinyomtatva, vagy felnagyítva jó lesz.
(#) dizi válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Majd fel teszek 1 rajzot ami kikapcsolja az invertert a kisütés pillanatában.
(#) Cavalier válasza dizi hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Itt van egy ilyen megoldás, egy osztóval vissza lehet csatolni a feszültséget, és egy tranzisztorral lehúzni az 555 IC 5. lábát, ha elérte. Lehet rátenni egy kondit is az 5. láb meg a test közé, akkor lesz egy kis ideje lezárni a tirisztornak, a kisütés és a tranzisztor lezárása után nem indul azonnal az inverter.
Ezt a kapcsolást ugyanúgy lehet alkalmazni az eredeti rajzzal, csak a kimeneti földet meg a 12V testet össze kell kötni(, vagy optocsatolót használni).
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
hjajjjmádefasza
na ez eszembe nem jutott volna, de msot hogy már látom.. haláli, akár nagyobb üveg biztibe is bele lehet rakni, úg yis forrasztós a két vége
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Na ugye mily tuti én konkrétan plexi csövet használok és a végeit a kínai szivacs papucsoknál használt (polifómmal) dugaszolom bééé.
Íme a szakadt üvegbizti újra hasznosítása egy darab panel meg zsugorcső segítségével zárt szikraközként éled újra.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
nagyon tuti darab
rövidesen kipróbálom
most már működik a szuper mikrokontrolleres pásztorka.. jó nagy szívások után
mondjuk az eredmény nagyon jó, kb lyukkártyakészítőnek elmegy
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Hát akkor tegyél fel róla képeket legyél szíves és vajon a sorozat gyártás meg érné e,én most teszek fel ide egy pár rajzot legyen majd mit fikázni az okosoknak.
Ezek olyan rajzok amik csak a prototípusig jutottak.de van közte elég érdekes is.
(#) dizi hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Íme uraim az első rajz különlegessége,hogy az impulzust egy mezei VILLOGÓ LED szolgáltatja ha kettő ledet kötünk be akkor egy olyan készüléket kapunk ami véletlen szerűen adja az impulzust.ez nagy meglepetést okoz azoknak akik csak sima csattogásra számítanak.
Ez a rajz nem lett meg építve, csak próbapanelon,
ezért várom a beszámolókat.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
oki, ime kettő kép

a trafót is csináltatam hozzá, a kondi 25µF os
és 400V ra töltődik
mellette a tolómérő csak hogy méreteit lásd, nem egy nagy darab nyák lett belölle, de ez még csak a V2 es nyák a V3 as kisebb lett, meg talán azon már nem lógnak összevissz az alaktrészek

hogy a sorozatgyártás megérné e.. fene tudja lehet
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Szép igényes munka ,grat.
De miért kell ezekbe pic ?
Teszek majd olyan rajzot is fel amit egy ÖKOMUKI is össze tud rakni igaz nincs benne semmi különös de a birka ki gyullad tőle csak a trafót kel tudni ügyin megcsinyálni.
(#) gemes válasza dizi hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
helló nagyon várom az ilyen rajzot útmutatót is írj légyszíves hogy csináljam meg. Vagy ha van valakinek olyan ami nem kell meg is venném köszi
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
köszi

na hát itt a trafó ami rendesen kilett találva

egyébként atmel na de nem kötözködés képp.. csak azért lett belerakva, mert ebbe könynebb változtatni a kimeneti oldalon lévők értékét mint kondi és trafó
mert méri a feszt hogy menynire tölti és ígyha 2-5 µF os van benne azt is 400V ra tölti, és az ipmulzus akkor is 1 sec környéként jön , mert akkor adja az ütemet de a 25µF al is ugyan így csinálja

főpróba még hátra van, közeljövőben bedobozolom és utána kikerül rokonyhoz tehén pásztorkodásra
(#) frob válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
végül is ilyen is van, csak nem a bőre hanem a nyaka köré szokták rakni a kutyuknak, mondjuk ez oda kicsit sok lenne lehúzná a fejét a trafó

egyébként az eldobható fényképelőkben lévő elektronyika, pont elegendő lenne....
(#) Remci hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Sziasztok!

A kérdésem a következő: adott 2 épület, ami között lebetonozott bejáró van/kb 3-4 m/.Mindkettő végében egy füves terület van, amit villanypásztorral vennének körbe a kutyák miatt. Maga a készülék az egyik épületnél van lerakva, de át kellene vezetni a másik oldalra is és csak föld alatt lehetne.Ezt hogy lehetne megoldani? Az úgy jó lehet hogy veszek x m gyújtó kábelt és egy műanyag csőben átviszem? Az elvileg 30Kv-ig szigetel.Szerintetek?
(#) Cavalier válasza Remci hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Vegyél rendes villanypásztor szigetelt vezetéket, és azt egy kpe csőben (fekete műanyag vízcső) tudod vinni a föld alatt.
(#) dizi válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Csak a rendes villanypásztor szigetelt vezeték a duplájába kerül és semmivel nem jobb a sima gyújtás kábelnél.
(#) Remci válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Szia!

Sajna nálunk csak hagyományos vill.pásztor vezetéket lehet kapni, szigeteltet nem.Meg gondolom csak tekercsben lehet kapni, de nekem max 10m kellene.Azért gondoltam a gyújtó kábelre.
(#) Remci válasza dizi hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Szia!

Igen én is erre gondoltam
(#) dizi válasza Remci hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Csak arra figyelj amikor levan téve a védőcső annak két vége logjon ki a földből kb20cm-t és amikor a vezeték is benne van a cső végeit tömitsd el sziloplaszttal,hogy az eső ne essen bele.
(#) Remci válasza dizi hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Ok, Köszi!
(#) Cavalier válasza dizi hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Hát jó helyen kell venni a drótot. (egyébként nem értem miért drágább) Vagyis ami nálam volt gyújáskábel, abban egy szén(?) magra volt feltekerve vékony réz huzal, ergó elég nagy az ellenállása. Aztán lehet, hogy ez valami spéci zavarvédett gyújtáskábel, ha egyenes, az tökéletes villanypásztorhoz is.
(#) dizi válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 9, 2010 /
 
Benne van a nevében,hogy miért drágább,villanypásztor szigetelt vezeték.
Kisméretű áthidalásoknál a veszteség elenyésző ,de más a helyzet ha az ember a készülék és a karám közti mondjuk 30-40 méternyi távolságot ezzel akarja áthidalni.
Én még nem találkoztam itt a fórumon olyan egyénnel aki 10km-t vagy annál nagyobbat akart volna lekeríteni.
Magyarországon még csak most kezd a hobbi állat tartók körében elterjedni ez az őrzési forma de ők nem fognak nagy területet soha kőrbe keríteni,ez egy jó ürügy,hogy ne kelljen a kutya után futni.
Én is készítek pásztort eladásra kisebbet nagyobbat ,de mindenki a kisebbet viszi kutyára, macskára...stb.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
inkább hosszabbra hagyd a csövet és a csövet magát hajtsd vissza, akkor még véletlen sem tud oda esni az eső, hogy befolyon, mivel a cső vége a földfelé néz...
(#) dizi válasza frob hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Az is megoldás.
Annyi alternatíva van erre a témára,hogy sok .
(#) cooper hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretném kikérni a véleményeteket a következő kapcsolásról!

villp.sch
    
(#) kadarist válasza cooper hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Szia!
Jpg-ben tedd fel a rajzott, ha lehet.
Köszönöm!
(#) csibai hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Tisztelt fórumozó Barátaim!

Átolvasgattam az előző 109 oldalt. Nos úgy látom, kb. 2-3 féle megoldást próbál kivesézni mindenki, de sajna olyan leírást, hogy én ezt csináltam, így és így, és tessék itt van a szükséges leírás (panelrajz, alkt. beültetés stb.) nem találtam. Lehet én vagyok a béna, és azt is tudom saját szellemi termékét nem szivesen adja ki senki. Nos én nem szériagyártásra hanem a saját kutyánk, illetve a szomszédok kutyáinak a kordában tartására szeretnék valamit építeni. Csak azt nem tudom melyiknek kezdjek neki, az egyik azt írja ez nem működik, a másik azt írja át kell alakítani, a harmadik, hogy ez meg az az alkatrész nem is kell bele. Akkor most mi is a helyzet? Van olyan aki hajlandó rendesen megírni mit hogyan?
Bocsánat ha valakit megbántottam volna nem volt szándékomban, de itt egyre nagyobb a káosz.
Köszönet minden segítőnek.

További jó munkát, és fórumozást.
Üdvözlettel: csibai
Következő: »»   54 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem