Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   67 / 244
(#) DJ_Tacee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
(#) shalafi.66 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Ebből nem derül ki.
(#) DJ_Tacee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Adnék én több infót, de nem tudok Ki vállal hangszóró tekercselést?
(#) shalafi.66 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Én is szoktam csinálni, de közelebb is csak van valaki, aki hangszórót javít.

Meg kéne nézni a belső térfogatot, reflexnyílást.
(#) DJ_Tacee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Akkor a "valaki" elérhetősége kellene
Minél előbb szeretném valakivel megjavíttatni.
Zalaegerszegen lakom.
(#) shalafi.66 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Ebben már nem tudok segíteni, arrafelé nem vagyok ismerős.
(#) szabi83 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Még mindig, Nagykanizsán a KISO-k...
(#) Action2K válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Említed, hogy merítesz majd membránokat. Ezt sík papírnak meríted, majd abból kivágod a tölcsérnek valót és összeragasztod, vagy egyből tölcsérest merítesz? Ha utóbbi, akkor hogyan csinálod, mivel?
(#) shalafi.66 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Adott formára készülnek, adott technológiával, az alapanyag celulóz, a merítőgép meg kb. ugyanúgy működik, mint a papírgyártásnál.
(#) Action2K válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Köszi! Akkor ezek szerint, nem állok neki egyhamar magam is meríteni.
(#) shalafi.66 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Megpróbálhatod, de alapanyag, gépek és adalékok nélkül csak játéknak jó.
Kell egy a membrán formájára mélyhúzott réz szita, erre meríted az áztatott papírpépet, utána préselés, és víztelenítés következik. Száradás után kivágás, és kész is.
(#) Action2K válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Kösz a biztatást. Egyszer biztos kipróbálom. A hozzávalókat, technológiát ismerem (legalábbis egy átlagos papírhoz), csak a formázásban nem voltam biztos. A merítő szita, és a préselő formák az ami húzósabb, mert minden egyes eltérő szögű, alakú tölcsérhez másik kell. A présgép nem gond, össze tudok dobni egy 6 tonnásat is akár. Azért izgatja a fantáziámat ez a dolog, mert időnként egy egy régi rádió restaurálásakor a szétszakadt membránú hangszóróját jobb lenne felújítani mintsem jó drágán (több ezer Ft.-ért) venni hozzá valamilyen bontott eredetit, vagy egy totál (eszmeileg) nem oda illő mostani újat beletenni. A hangminőség lehet, hogy nem lesz olyan mint a gyárié, de ezeknél a rádióknál ez nem is olyan sarkalatos kérdés.
(#) shalafi.66 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Lehet azt javítani, vannak alkatrészek.

Ui: engem meg az érdekel, azt a 6t-t hogy dobnád össze?

Uui: nyáron augusztus végén elvileg meg lehet nézni fehérváron hogy miként működik ott a rendszer, ha szépen megkéred a cégvezetőt.
(#) Action2K válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Dettó mint a golyós prés, csak a menetorsó helyére egy hidraulikus dugattyút teszek. Ez maximálisan 6 tonna/cm2 nyomóerőt tud kifejteni. Egy 20 cm átmérőjű tölcsérnél ezzel kb. 19-20 kg/cm2 nyomóerő érhető el. Nagynak tűnik az a 6 tonna, de így leosztva már nem is olyan nagy. Például, ha a gyerekek az iskolában papírt merítenek, s könyvekkel sajtolják, akkor egy A5-ös (kb 20cm*15cm) lap esetén, s 10 kg könyvvel, csupán 0.033 kg/cm2 sajtoló erő érhető el.
Most már ne nagyon offoljunk, mert elzavarnak.
(#) shalafi.66 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Jó, akkor legfeljebb privátban.
(#) Gigabyter18 hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
Üdv hozzáértők! Következő lenne a kérdésem! Szeretnék beruházni egy normális otthoni zenehallgatásra és alkalmankénti házibuli hangosításba. Szerintetek ha ezt:Bővebben: Link eltudnám hozni 50-ért, jó vétel lenne? Ill mennyire megbízhatóak az Omnitronic, Monacor cuccok? Előre is köszi!
(#) Gigabyter18 válasza Gigabyter18 hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Közben utánanéztem (megint előbb cselekedtem aztán gondolkodtam ) ugyanezt az összeállítást 38 ezerből kihozzák házhoz vadonat újan. Kérdésem: Megéri? Bocsánat a dupla postért
(#) sound.man válasza Gigabyter18 hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Biztos, hogy nem venném meg. Házibuliba szerintem kevés. Szerintem egy jobb hifi hangosabb ettől, meg szebben is szól. Otthon meg ilyet hallgatni kész életveszély.
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Hát igen, zenére kicsit kínzó..
(#) Gigabyter18 hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Köszi a segítséget!
(#) djyuri hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Üdv
mutassatok egy olyan magasat,ami kibírja INNA-t
Esetleg olyan is jó,hogy többet belőle....

köszi
(#) gery1212 hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Olvastam a forumot és azt szeretném kérezni hogy: én 2 éve discozok nekem van 2 darab 1000wattos Reflex mélyeim amit egy saját építésü 700watoserősítővel hajtok mellé van még 2darab 500watos 40-es reflex középmagas ládáim + a tetejükön 4darab piezo amit egy 800wattos beringer keverős erősítővel hajtok(innen kapja a mély erősítő a jelet is) szerintetek ezz az összeálítás milyen?
Kisebb falunapokat is tartottam már velük
(#) Action2K hozzászólása Máj 31, 2010 /
 
A szombati hangosítás jó kis mikroelektronikai (SMD kategóriás) munkával kezdődött, persze kint a pusztaság közepén. A képeken egy magassugárzó tekercselésének a kivezetéssel történő egyesítésére irányuló küzdelem látszik. Valamely rejtélyes úton, a tekercs végéből eltűnt két milliméternyi huzal. Ennek pótlását látni. Harmadik szétszedés és összerakásra sikerült is a stabil és nem bumszli forrasztás, ami befér a résbe, s nem szakad le a központosítás, összeszerelés során, s nem ér bele semmibe.
Sokféle kontakthibát javítottam már helyszínen, de hangszóró tekercselést még soha.
(#) shalafi.66 válasza Action2K hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Hát igen, ez nem a legjobb mód a kivezetésre.
(#) DJ_Tacee válasza gery1212 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Ez az 1000W meg 500W meg ilyen számok itt ebben a fórumban nem mérvadóak. Fotó esetleg? Nomeg úgyis a hangja a lényeg nem a wattok.
(#) radiomano hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem talán egy nem telljesen ide illő kérdésem van. Előre is elnézést :hide: A kérdésem az volna, hogy ilyen hangosítások terén van-e lehetőség nyári munkára. Ha igen akkor hogy lehetséges? (: Tudni kell hogy imádom a témát, gyorsan tanulok. De rendelkezek némi alaptudással is.

További szép estét!
radiomano
(#) Richei hozzászólása Júl 3, 2010 /
 
Sziasztok
Szeretnék beruházni 1 erősítőre és 2 hangfalra. Ebben szeretnék segítséget kérni! Amit kinéztem erősítő az egy Ecler XPA 5000, hozzá a 2 hangfal Reloop RSP 30-as. Szerintetek ez egy jó összeállítás lenne? Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban? A hangfal 4 ohmos 400/800W-os az erősítő 4 ohmon 2*500W-os teljesítmény leadására képes. Ami nekem kiütközik az erősítővel kapcsolatban, hogy a jel/zaj viszonya csak 78 dB, ami elég szegényesnek tűnik. A másik dolog amit nem értek hogy az adatlapjában a hálózatból felvett teljesítmény értéke 675VA. Hogy is van ez? Az adatlap szerint képes leadni 2*1050W-ot 2 ohmon. Ami ugye 2000 W körüli érték maximum. Akkor, hogy vehet fel a hálózatból 675 VA-t?
Még nézegettem több erősítőt ami szóba jöhetne:
Castone Cpa 1200b, Siva ppa 1200, Behringer EP 1500, Boke Audio 1200. Ezek közül melyik az, amelyiket ajánlanátok esetleg az Ecler helyett.
Vagy mit tudtok ajánlani a Reloopok helyett, ebben a teljesítmény/arányban?
Amit még kifelejtettem, hogy a felszerelést itt használnám:
nagyobb házibuli, bár, kisebb diszkó, szabadtéri kisebb rendezvény hangosítás, kb. 120-150 fős bulik.
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Richei
(#) Little válasza Richei hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Esetleg EZ?
(#) sound.man hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Hali

Mi lehet a különbség hangzásba ez a láda és ez a láda között? Valamelyik esetleg hangosabb? Vagy csak hangzása másabb csak?
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Elvileg pár mm eltéréssel ugyanaz, a hangszóró mögötti kapacitív kamra kivételével. Valószínűleg ez okozza a néhány Hz-es eltérést alsó határban.
Következő: »»   67 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem