Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   65 / 244
(#) szamóca válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Én úgy sejtem, hogy ők csak a kereskedelemmel foglalkoznak. Más adatokat nem adnak azon kívül, amik a honlapjukon szerepeltetnek. A gyártás Kínában történik, mert rendeltem a napokban tőlük tölcsérsugárzót, és azon ott a "made in china" felirat.
(#) Action2K válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Idézet:
„Azóta is azt várom, hogy egy vállalkozó kedvű ember vegyen egyet és közzé tegye a mérési adatait”

Vegyél egyet pénteken, aztán a hétvégén méricskéld ki, s hétfőn vidd vissza, hogy nem tetszik (persze, ha tényleg nem tetszik, de lehet, hogy veszel hozzá még egyet ). De nem én ajánlottam. :whistle:
(#) dj_zsooltika hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
2db Eminence Pro-series Sigma Pro 18" RTSUE ban kb hány m2-es termbe elég hogy még szép basszus legyen??? Amúgy egy tornacsarnokba kéne minek a belmagassága 5-6m körül van.
(#) shalafi.66 válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Nem a hangszóró miatt, de egy rutsenek nevezett hajtogatott dobozban szép mélytartománya nem lesz. Csupán a belső méretek miatt. Mert ebben az esetben egyértelműen meghatározzák, hogy mit hallasz.

Meg nem nagyon értem, miért kell forszírozni a szélessávú hangsugárzót 460mm-ben, párszáz Hz-nél így is, úgy is kénytelen leszel váltani.
(#) Bassmester válasza Action2K hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Hehe... azért ennyire nem vagyok vállalkozó kedvű
Egyébként meg a hazai piac, sajnos sosem fogja az ilyen bóvliforgalmazókat rákényszeríteni, a korrekt termékadatok közlésére. Aki jót akar és biztosra megy, az inkább megveszi a bevált cuccot dupláért, aki meg kezdőként csak a marketing paraméterekre ad ( pl: 1000W, 100dB, fs=20Hz), az valószínű hogy az olcsóbbikat veszi, aztán különösebb tervezgetés nélkül fabrikál hozzá valami pofás dobozt, ami olyan lesz amilyen
(#) Bassmester válasza szamóca hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Igen, a származása nekem is felettébb gyanús volt, mivel a 15"-os öntvénykosaruk dettó olyan mint a SAL PA 40100-as
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Nekem válaszoltak.
Idézet:
„Sajnos bövebb adatokkal nem rendelkezünk, A t-s adadatok fontossága világos, de eddig nem sikerült kipréselni a gyártótól ezeket.... Ez is a külömbség a márkás és nemmárkás termékek között. Pillanatnyilag eggyik vevönk próbálja megmérni ezeket /nekünk ehhez nincsemmek esközök se tapasztalatunk/ a eredményekekt szivesen megosztjuk..

üdv

Hradsky”
(#) Bassmester válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
A 18-as Sigma Pro-val, szerintem inkább reflexet lenne érdemes csinálni, pláne ha tornacsarnokban használnád legtöbbször. Mélyebbre menne mint a rutse, a kb 150 literes doboz könnyebb lehetne 60kg-nál, jól passzolna az 1200-as Castone-hoz, kevesebb anyag kéne hozzá, könnyebben elkészíthető, jobban szállítható. Szerintem egy kb 150 m2-es teremben, több volna mint elegendő, de ez attól függ, hogy milyen jellegű bulit hangosítasz.
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
A gyártótól hiába is kérnék.

Egyébként erről jut eszembe, a nyáron valószínűleg merítek olyan membránokat, amikkel a 96-98dB-s érzékenység megcélozható lesz a 310mm-es H2000 hangszóróknál. És még T-S paraméterek is lesznek hozzá. Szóval előfordulhat, hogy kevesebb ß-s Eminence fog fogyni.
(#) shalafi.66 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Legalább szólna 50Hz alatt is.
(#) sound.man válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
15"-ba nem lesz?
(#) Bassmester válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Wooow
Ha sikerül a dolog, akkor biztosan próbára fogom tenni, pláne ha árban is jó lesz :yes:
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Nehéz a szerszáma annak a membránnak. Nem szeretem mozgatni.

Az ára nem változik sztem.
(#) dj_zsooltika hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Akkkor szerinted egy RUTSE ba milyen mély kéne amivel nagy basszust adna? És 460mm es.
(#) shalafi.66 válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Sztem nem a hangszóróval van baj, ahogy írtam is, és biztosan nagy lesz, csak nem szép.
(#) dj_zsooltika hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
vagy a RUTSE láda nem alkalmas rá mert sok ember azt mondta az elég jó ilyen téren. CSak még nem volt ekkora hangfalam ekkora teljesítmény.Szóval nem sok tapasztalatom van ilyen téren. Mondjuk már hallotam 18" Rutse szólni szivem majd kiesett.
(#) sound.man válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Szerintem nézel bele egy aránylag jó nyomót és beleteszed... Nekem 15"-os van és akár milyen nyomót tettünk bele aránylag ugyan olyan volt a hangja mindegyikkel. Szóval szerintem megveszed bele az RH-t és jó lesz. Nem hiszem, hogy észrevennél akár milyen különbséget is ha az eminence-t tennéd bele.
(#) dj_zsooltika hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Értem :yes:
Tehát akkor biztos szép mélye lesz.?!
Köszi szépen mindenkinek a sok hasznos infót.
Remélem nagyot fog szólni.
Meg esztétikailag sem lesz elkapkodva, kárpit kerül rá ha minden jól megy.
(#) Action2K válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
A méret nézőpont kérdése. Az elhelyezés már jobban számít. Bővebben: Link Ja, és ez sima zárt dobozos láda volt.
(#) shalafi.66 válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Idézet:
„vagy a RUTSE láda nem alkalmas rá”
Amire neked kell, arra alkalmas. Nagy hangnyomás, 70-80-100Hz környékén rezonáns kiemelésekkel, Ez hangos, de nem szép. Csak ennyiről van szó. De a hallgatóságot valószínűleg nem fogja zavarni.
(#) dj_zsooltika hozzászólása Márc 20, 2010 /
 
Üdv:
2db Rutse RH 18". Hány wattra képes amúgy maximum amit ki is szól??

És ugyanakkor hány wattra képes az Eminence Pro-series Sigma Pro 18"??
(#) Action2K válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
120kW P.M.P.O.
(#) Bassmester válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Hadd kérdezzem meg, hogy ez miért fontos Neked?
Ha azt a hülyeséget írná valaki hogy 582W-ot képes "kiszólni" akkor az jelentene valamit? ...szerintem sem.
Nem hiszem hogy valaki is rendelkezne lemért terhelhetőség és teljesítmény kompresszió adatokkal a 18-as sigma pro-t illetően. A terhelhetősége nagyban függ attól is hogy milyen dobozban van és hogy milyen végfokkal hajtod, meg még a jó ég tudja mitől. Érdekesség képpen megjegyzem, hogy egy 150W-os végfokkal sem lehetetlen kivégezni, csupán "full clip-en kell nyomatni neki a kraftot"
(#) shalafi.66 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 20, 2010 /
 
Egy ötvenessel meg még könnyebb.

Egébként pár Watt leadott hangteljesítményre kell számítani. De az már nem egy rossz dolog.
(#) hangszoros válasza karpi hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Bár nem vagyok oda a Beagos cucokért, de a mély irányitásban világviszonylatban is nagyot alkottaak, a kardioid mélysugárzásban. Ha éerdekel a téma lopodzkodjál Beagos irományokban
A Majer Sound aktivan csinálja horor árért, és teljesitménnyel
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
A HTP-45 ma is létezik ugyanúgy.

Egyébként kifejezetten jó hangszórókat is gyártottak, főleg, ha a mai felhozatallal vetjük össze. Szóval nem ez volt az egyetlen jó termékük És ez sem csak az iránykarakter miatt volt jó.
(#) sound.man hozzászólása Márc 22, 2010 /
 
Bővebben: Link Ebbe az eminence nyomóba milyen tekercs van, hogy 2"-os és 250w RMS-t bír? Mert nekem van kettő sound craft nyomóm és abba is 2"-os tekercs van, de az nem bír annyit.. ezt onnan tudom h havernak van ilyen eminence-je és az többet bír mert kipróbáltuk.. Nagyobb benne a tekercs? Vagy már az én sound craft nyomómon puha a papír meg a pille és hamar kiér a tekercs a mágneses térből azért nem bírja?
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
A mechanikai terhelhetőségnek semmi köze az elektromoshoz.

Szabváyn szerint nézve elektromosan nincs 250W csak 100 körül, de ha nem torz a jel, ennek többszörösét is kibírja.
A mechanikai terhelhetőség meg főleg a doboztól függ.
(#) sound.man válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Jó, de ha a tekercs kijön a mágneses térből akkor azután nem csak hőt tud termelni? Az érdekelne, hogy az eminence miért bírja jobban a terhelést mint ez a sound craft.
(#) karpi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
En ugy tudtam problema a mechanikai terhelhetoseget az elektromos terhelhetoseghez "passzitani" meghozza ugy hogy a hatasfok is kielegito legyen.Egyenes aranyban kell (kene) kovesse a mechanikai az elektromos terhelhetoseget.Akarmilyen "terhelo ellenallason " az aram es a feszultseg efektiv ertek szamit fuggetlenul hogy torz vagy nem torz a "jel formaja".

Mifele szabvanyra hivatkozol....valami ISO?.

Amugy a doboz szinetol is fugg a mechanikai terhelhetoseg.
Következő: »»   65 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem