Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   839 / 3975
(#) zolika60 válasza dizi hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Szerintem ehet, de szabályozni nem tudnád.
(#) kadarist válasza dizi hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
És 9 voltos trafóval nem nagy a feszültség?
(#) dizi válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Hát a probléma az, hogy se 9voltos se 12voltos trafóm nincs itthon ami 100 wattot tudna.
(#) kadarist válasza dizi hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Hát ez gáz...
A PC-táp nem hinném, hogy örülne a fázishasított táplálásnak.
(#) marone válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Kösz a választ!
Ez már egy kicsit magas nekem.
Igazából arra lettem volna kiváncsi, hogy mekkora értékű folytótekercset érdemes mondjuk az erősítő trafója elé kötni. (Valahol azt írták, minél nagyobbat.)
Illetve kiváncsi lettem volna rá, mekkora frekvenciákat enged még át, az adott értékű tekercs.
De ezek szerint, ez nem ilyen egyszerű.
(#) Action2K válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
50-60% fölött talán még elmenne, de a kimeneti fesz akkor is stabil lenne, nem 50-60%.
(#) kadarist válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Számomra az a kérdéses, hogy fázishasítottan szabályozott hálózatra ráköthetünk-e PC-tápegységet?
(#) bankimajki válasza marone hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
De ha rákeresel a thomson képletre, akkor valószínűleg sok hasznos infót fogsz kapni. f=1/(2pi*R*L) ez kondira is érvényes csak az L helyett a C értékét kell megadni.
(#) Krisz015 hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Sziasztok! Én megépítettem ezt az alkonykapcsolót, de sajnos pont fordítva működik. Ha eltakarom a fotó ellenállást, akkor kapcsol ki. Tudnátok segíteni? Mit rontottam el? A mellékletben csatoltam az általam készített kapcsolást.

Fotó0190.jpg
    
(#) Krisz015 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Igen, de hogyan? Akárhogy is cserélem nem működik....Melyik vezetéket cseréljem?
(#) peter1995 hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Hello.Régi tvből kiszedett trafók(van minden féle:kisebb nagyobb kevesebb több kivezetéses)lehet 220at letranszformálni?
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Nem, mert ezek a trafók nem biztonsági transzformátorok.
(#) zaza99 hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kapcsolásra lenne szükségem, hogy ha megnyomok egy gomgot akkor utánna meghatározott ideig még kapcsolva maradjon. Megépítettem a Bővebben: Link kapcsolást de nem kapcsol. a 2-es pontra mit kell kötni hogy menjen?
(#) peti0227 hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Az autómosókról kellene írnom, de nem nagyon tudok róluk semmit. Tudna esetleg valaki egy oldalt vagy leírást mutatni nekem?
Az automata mosó és a kézi mosó beüzemeléséről és használatáról kellene.
Elnézést a nem ide illő témáért!
Előre is köszönöm!
üdv: peti0227
(#) proli007 válasza zaza99 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Hello!
Például a nyomógombot, pont a 2-es láb és a GND közé. De a 2-es láb és a +U közé is kellene egy pld. 10kohm-os ellenállás.
üdv! proli007
(#) zaza99 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Köszi.
(#) rammeradrian hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Üdv!
Hogy oldhatnám meg hogy egy relé kap áramot akkor behúz de beállítható ideig ne húzzon további áram hatására. Konkrétan egy lézersorompó húz egy relét és ez a relé egy másik relét kapcsol de ha a sorompó fényét megtöri valami akkor megint húz és megint kapcsol ezt akarom kiküszöbölni hogy pl.: 1 percig ne húzzon újra hiába húz a sorompó de a másik relé ne húzhasson.
(#) demcar hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
üdv mindenkinek!

Lehet hogy nem ide tartozik, de azért megkérdem.
Én fogok épiteni egy LCD kijelzős hőmérőt (olyan LCD lesz benne mint ami az LCM3-ba kell) és az 5V-ról fog (mármint a hőmérő) menni, és azt szeretném megkérdezni hogy az LCD-én a háttérvilágitás mehet egyenes 5V-ról vagy kell elé valami ellenállás?

A segitséget előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Hello!
Kicsit át kellene gondolni a feladatot, hogy logikailag helyes legyen.. Javaslom rajzold le egy idődiagramomon, hogy mit vársz a kapcsolástól ki-bemeneti szinten.
Mert én úgy értem, hogy a "szünetidőt" akarod meghosszabbítani. Tehát ha elejtett a relé, ne tudjon újra behúzni, csak egy idő elteltével. Ezt meghúzás késleltetésnek hívják.
És egy egyszerű példa, ahol csak ezt a kis áramkört kell polaritáshelyesen sorbakötni a reléddel.
üdv! proli007
(#) BZoli94 hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Sziasztok! Az LM3914 az mi alapján kapcsolja fel a LEDeket? Jól tudom, hogy az motivál, hogy a SIG-ra, mekkora frekvenciában tesszük azt az 5Vot?
(#) Sir-Nyeteg válasza BZoli94 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Nézd meg a belső felépítését! Feszültség nagyságától függ a kijelzés.
(#) Testamentum hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Sziasztok segitsegre lenne szuksegem. Egy allamvizsga dolgozatott szeretnek csinanlni, melyben mikrovezerlot hasznalok, de nem tudom milyet es milyen tipusut. 10 szenzorol (4-20 mA) kellene nekem adatot kijelezen egy kijelzon s ha lehet ezeket az ertekeket valtoztani is lehesen.Kosszonom szepen elore is.
(#) kendre256 válasza Testamentum hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Először mondjuk olvasd el ezt.
Ha eldöntötted, hogy melyik család tetszik jobban, akkor meg lehet az AVR topikkal, vagy lehet PIC topikkal folytatni.
(#) Testamentum válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Kosszonom szepen. De meg mindig tanacstalan vagyok, mert en is kell beprogramozam es megcsinajam az aramkort.Ha kerhetnek egy kis segitseget, honnan induljak el es mit valaszak? Kosszonom
(#) lori78 hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Sziasztok!
4.5v adaptert át lehet könnyen alakítani 9v-ra?
(#) bankimajki válasza lori78 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Szia, nem. Bár ez adapter függő. De a sima trafó és graetz és kondi verziójút nem nagyon. Mivel terhelve leesik a feszültségük. (Nem stabilizáltak.)
(#) googa hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Sziasztok! Mi a legszebb megoldás arra, hogy 3.7V-os LiPo akkumulátorról 3.3V-os rendszert stabilan lehessen üzemeltetni? A rendszer minimum fogyasztása 10mA, de van olyan tartós állapot is ahol 80mA, vagy akár közel 200mA is lehet. Köszi előre is!
(#) lori78 válasza bankimajki hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Köszi!
(#) bankimajki válasza googa hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Egy min. 1000mAh-ás Li ion (vagy polimer) akku. És hozzá egy 3,3V-os fesz. regulátor. (Alacsony maradékfeszültségű legyen.)
(#) Action2K válasza googa hozzászólására (») Ápr 15, 2010 / 1
 
Zéneres szabályozás? Zener dióda, 3,3V, 500mW
Következő: »»   839 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem