Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   40 / 582
(#) Jokerx84 hozzászólása Ápr 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy Beko WB8014-es mosógépünk ami most hibásodott meg.
A jelenség az hogy áram alatt van világítanak a ledek de nem indítja a programot ajtót nem nyitja ill nem lehet programot változtatni szóval nem reagál semmire.

Szerintem nem lehet nagy baja valami biztos eldugult szűrőt néztem de azon kívűl nem tudom hol kezdjek hozzá.

Köszi
(#) ravasz hozzászólása Máj 1, 2010 /
 
Idézet:
„A sugár váltót mozgató mechanizmus kiakadt vagy el van vízkövesedve.
Takarítani kell a mosószer tartót.”


A mechanizmus nem akadt ki.
A mosószer tartó volt takarítva, de csak van rá valami megoldás hiszen a fele mosószer benne marad....

Úgy veszem észre, hogy kicsi a nyomás, csak a felső részéből öblíti ki a mosószert.
Valaki tud segíteni mit nézzek meg rajta?
Esetleg el vízkövesedhetett a víz be fecskendező?

Segítséget előre is köszönöm.
(#) zoz11 válasza ravasz hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
Hello
Ahol a mosószer tartóra rámegy a gumicső ott van a műanyagba egy szűkítés, az előszeretettel elvízkövesedik, és akkor is ugyan ez a jelenség.
Üdv. Zoltán
(#) zoz11 válasza Jokerx84 hozzászólására (») Máj 1, 2010 /
 
A világító ledek azok egy hiba kódot próbálnak közölni.
(#) cooler15 hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy techwood wv842-es mosógép ami rakoncátlankodik.
Mindent szépen megcsinál kimos leengedi a vizet stb., kivétel a centrifugálás.
Ha program közbe centrizne akkor E03-as hibakóddal abbahagy mindent, ha meg síma centri fokozaton van akkor meg relatíve lassan forgatja oda vissza a dobot...
Ezt ruhával produkálja.

Ha kiveszem a ruhát belőle akkor semmi gondja, és mos centrizik stb. tökéletesen.

Szerintem valami súly érzékelőjével lehet baj, ha egyáltalán van ilyen benne.

Esetleg valakinek van valami ötlete?
Előre is köszi.
üdv.
cooler
(#) zoz11 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Hello
Légcsapda dugulás lehet. Vagy motorhiba, elkopott kefék. Vagy panelhiba azon is a tápegység résznél keresendő.
De mindent végig kell nézni a gépbe, nem tart sokáig!

Üdv: Zoltán
(#) cooler15 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Értem.
De miért lehet az, hogy ruha nélkül tökéletesen centrifugál? ruhával meg nem ?

Légcsapda dugulás mit jelent?

Panelhiba szerintem kizárható ugyanis szerelő látta, és ott is hagyott egy ugyanolyan techwood panelt és azzal is ezt produkálja.

Amúgy tök érdekes mert egy ATMEGA 32L van rajta procinak... ami nem jellemző szerintem a mai készülékekbe.
Mindíg ilyen névtelen procik kerülnek beléjük. Mondjuk mosógépeket pont nem ismerem ...
(#) zoz11 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Pont hogy nem névtelen procik kerülnek bele, mivel nagyrészükbe MOTOROLA proci van, ATMEL elég kevés panelon van, meg van egykét gorenje gép amin meg INTEL proci dolgozik, és van olyan belőle ami már 32Mb flash el rendelkezik, mondjuk ezek csak 3-400ezer forintos gépekbe bukkannak elő.
Olvass vissza egy kicsit, már ilyen hibáról volt szó párszor. A motorhibát és a légcsapdás dolgot is kibeszéltük már.
(#) cooler15 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Hát ezt nem is gondoltam volna
Akkor a mosógépek eléggé kivételek ezek szerint.
Nem baj. Legalább valamibe raknak rendes procit.
Akkor visszaolvasok.
Még1× köszi.
(#) cooler15 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Ma megnéztem a mosógépet.
Következő a helyzet:
Kis tartálynak vagy hasonlónak nyoma nincs lent, helyette a dobból kijövő lefolyó gumicsőbe oldalra van egy kis leágazás, és abba megy bele egy fehér műanyag cső kb. 15 cm hosszú.
Ennek a vége elszűkül, és egy vékony gumicsövön keresztül felmegy a mosógép felső oldalsó részén található nyomáskapcsolóhoz.
Szétszedni nem tudtam mert szerszámom nem volt hozzá és eléggé érdekes kötéssel volt összefogatva.
Viszont a csőbe felülről belefújtam párszor hátha...
Eredménye nem sok lett, de aztán gondoltam elindítom a centrifugálást és megpróbálom megnyomogatni a csövet... hátha kapcsol a nyomáskapcsoló.
Nem tudom van e hozzá köze, de ennek hatására akkor elindult a centrizés.
Párszor ezt elpróbáltam, aztán 5. alkalomra bármit csináltam, ismét nem akarta az igazságot.
Érdekes nekem az is még pl., hogy végig csak annyit csinál centrifugálás fokozaton, hogy balra normál sebességnél picivel gyorsabban pörög 30 másodpercet, aztán jobbra pörög 5 másodpercet. Majd kezdi elölről.
Közben lehet hallani, hogy próbálgat gyorsítani... bár ez lehet, hogy már csak az én fülem képzelgése... =)
(#) zoz11 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Hello
A centrifugát úgy indítsd el, hogy nincs rádugva az a kis gumicső.
Ez a jelenség akkor van mikor az alsó szint nem kapcsol valami miatt le, és addig nem engedi felpörgetni a dobot.
A gumicsőbe könnyen megy a levegő? Az a 15centis cső lesz a légcsapda de ez a fajta nem nagyon szokott eldugulni. Próbáltad már úgy is hogy a kifolyó csöve szabadon volt, pl. vödörbe, vagy kádba?
Üdv: Zoltán
(#) cooler15 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
A kis gumicsövet lehúztam és úgy se nagyon akart elindulni a centrifugálás. Megfújtam a nyomáskapcsolót párszor és elindult... :S
A gumicsőbe könnyedén bele lehet fújni, kb. léggömb felfújás nehézségű a belefújás.
A kifolyó csöve mindig a kádba van.
(#) imikee10 válasza cooler15 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Cserélj szint. szabot.

Imi
(#) lesa hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Tisztelt Fórumozók!
AWT 5107 tip. Whirlpool gépen visszatérő jelenség, hogy az öblitési centrifugálási ciklusban időnként leveri az áramvédő kapcsolót ("FI-relé") Több nap is jól működik majd ismét elő jön a hiba. Mind két oldalt, illetve a programkapcsoló burkolatát leszerelve szemrevételezéssel nem tapasztaltam problémát. Az egész gép tiszta, és jó állapotúnak tűnik.
Egyedül az ékszij felőli oldalon az üst száj gumi alatt tapasztaltam némi nedvesedést.
Mit tippeltek.?
(#) zolika60 válasza lesa hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
A szivattyú motorra nem jut a nedvességből?
(#) attrax válasza lesa hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Nekem csak az a tippem ,hogy egy idő után a 30mA-es Fi-relék érzékenysége "javul".Nézd meg neked nem az van?
(#) sodom13 hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Sziasztok.1 Haier HMS 1000 TVE tipusú mosó gépről van szó.A probléma nemrégiben orrán száján jött a víz,1 nagy szikrázás és leállt.1 ismerősöm megnézte azt mondta a szivattyúban talált 1 20 forintost.Most "működik" már nem vágja le az automatát,ahogy bekapcsolom rögtön centrizik,igaz a program ledeknél nem a centrifugálást jelzi hanem "pamut",és nem lehet sehogy a programot törölni.Mi lehet a gond?Előre is kössz.Hello.
(#) attrax válasza sodom13 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Miért gondoltad, hogy 20-assal megy a mosógép (bocsi)
(#) fgyuri hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Udv mindenkinek a problema a kovetkezo a fent emlitett gep nem szep egyenletesen indul el hanem hirtelen mint a szelvihar amit a legrugok persze nem birnak es majd szetveri magat ha kikapcsolom majd 5 perc mulva ujrakapcsolom szepen jar.A kovetkezore gondoltam mint hiba forras van 1 zajzurokondi amiben van 2 tekercs 3 kondi meg 1 ellenalas.Szeretnem ha kijavitanatok ha tevedek koszonom.
(#) Marko Ramiusz válasza fgyuri hozzászólására (») Máj 9, 2010 / 4
 
Szia! Szerencséd van, pont ugyanilyen mosógépem van Nekem is. Üdv.: Yoe
(#) ngeges hozzászólása Máj 11, 2010 /
 
Sziasztok kedves Szakik!

Villamossággal foglalkozó de nem szervizes emberke vagyok és szeretnék segítséget kérni Toletek.
Van egy 4 éves AEG Favorit Control I-M mosogatógépünk. (AEG Favorit Control I-M Vezérlo elektronika: EDW1500 v-d-r . (PNC:911926236, 911D92-2T)
Már korábban is elofordult, (tulajdonképpen a kezdetektol fogva) hogy nem szépen mosogatott el. Ráfogtuk arra, hogy ennek biztos ilyennek kell lennie...aztán jártunk más háztartásban ahol hasonló minoségu mosogatógép a miénkéhez képest nagyságrendel szebben mosogatott el. (Pedig nem került 160eFt ba mint a miénk)
Aztán egy szép napon bekövetkezett a krach. Hideg vízzel mosogatott el. De másodszorra meg melegvízzel. Aztán egyre többször hidegvízzel, és csak néha melegvízzel. Most itt tartunk.

Letöltöttem a servíz manuálját, kimértem a szenzorokat (NTC) meg a futoszálat, minden a leírás szerinti...aztán tovább az összes mérheto dolgot, relét, triakokat, diódákat, tranzisztorokat, stb...Aztán ekezdtem fórumokat olvasni. Ez a vezérlo elektronika (EDW1500 v-d-r) sok más cég (Zanussi, Elektrolux,Privileg,stb)mosogatógépébe került bele. Sokan panaszkodnak erre a hibára. De ok megtalálták a hiba okát. Az esetek 99% -ban a futoszál ki/be kapcsolását végzo relével voltak problémák. Kiforrasztja magát a helyérol, mert hidegforrasztásnál az átmeneti ellenállása viszonylag nagy volt. Aztán meg van egy olyan tervezési malor is van a relével, hogy egy NAIS típusu 12V-os meghúzású relét (típus:JS1-B-12V-F-H111) raktak bele ami 10A, 125VAC -ra van méretezve! Micsoda malor! Találtam egy EUs oldalat ahol tuzveszélyessé nyilvánították ezt a típust.
Az lenne a minimum, hogy az AEG autómatikusan visszahívja ezen termékeit, de legalább a ténylegesen meghibásodott készülékben kijavítja a hibát!
Nos én vettem saját pénzemen Omron, G5LE-1-E ,16A,250VAC relét ami passzol a helyére. Sajnos nem oldotta meg a hibát. Minden maradt a régiben.

Aztán kivezettem a futo relé 12V -os meghúzását végzo áramköri részt egy LED -re és így tudom nézni mikor húz be a relé. (a kontroller mikor kapcsolja be, hogy futsön) Mosás közben az elso probálkozásra sikerül, a LED világított, és melegvízzel mosogatott. Másodszorra már nem világított, aztán harmadszorra sem, és nem is futötte fel a vizet...tehát ami bizos. A futoszál jó, ha a relé behúz, fut. Ha a kontroller meg sem próbállja bekapcsolni nyilván nem fog futeni. Most már csak azt kéne kideríteni, miért nem/vagy csak néha, dönt a kontroller úgy hogy melegíteni kell a vizet. Az NTC a megfelelo értéket adja szobahomérsékleten. Még nem próbálltam az NTC-t magam futeni valahogy...(azt sem tudom hol helyezkedik el, de ezt a szervízmanuálban megkeresem.) Hogy szoktátok ezt másképp tesztelni? Ráöntötök forró vizet?
Milyen más oka lehet a hibának? Elore is köszi a segítséget!
Ha kell küldök képet, onnan ahonnan kéritek(elektronika, relé, mosogatógép belseje,stb)
Csatolva találtok egy listát amit kimértem a csatlakozókonm hátha segít.

Üdv
Norbi

info.jpg
    
(#) kowi válasza ngeges hozzászólására (») Máj 11, 2010 / 4
 
Szia.
Keresd meg az ntc-t nézd meg nincs-e rajta lerakódás tokozástól függően egy öngyujtóval is melegítheted(Én a pt100-ast meg a tc szenzort így próbáltam) közbe legyen rajta a multiméter.
Kövesd végig a relé tápját hogy meddig jut el a szufla.
Mindig ugyanazt produkálja?egyszer fűt kétszer nem?
(#) ngeges válasza kowi hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Szia! Sajnos véletlenszerűen indul be a fűtés(legalább is én nem találtam összefüggést) Köszi az ötletet este kipróbálom! Végigmérem a relé táp útját, és átforrasztom az alkatrészeket.
(#) ngeges válasza kowi hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
Emitt küldöm a víz fűtésre vonatkozó szervízkönyv bejegyzést.

info2.jpg
    
(#) ocsigep hozzászólása Máj 11, 2010 /
 
helló. érdeklödnék hogy elvileg egy wi 82 -es indesit mosógépből ki lehet-e csikarni 800 as centrifuga fordulatnál többet? valamelyik alkatrész cserével?mi vezérli a centri fordulatát? esetleg más tipus eepromja megoldás lehet? köszi attila
(#) kowi válasza ngeges hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
A hőkorlátozót és a vízszint érzékelőt nézd meg esetleg próbára zárd rövidre.
(#) ngeges válasza kowi hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Szia, rendben ezt is kipróbálom. Mire kell figyelnem a mosogatógép aljának a szétszerelésénél? (Tömítés)
Nem szeretném, ha több kárt okoznék mint hasznot...
(#) imikee10 válasza ocsigep hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
A wi102-esnek az eeprom tartalma megoldaná a gondot de akkor a motor nagyon hamar qka lenne.
Vagy keress bele egy másik motort.
De én még abban sem vagyok biztos hogy a tárcsa átmérő megegyezik szóval látni kellene egy wi 102-eset is.

Imi
(#) ngeges válasza kowi hozzászólására (») Máj 17, 2010 / 1
 
Azt hiszem sikerült!

Már pár napja tesztelem a mosogatógépet
, de nem mertem elhamarkodottan írni, hogy megjavult!
Pár nap intenzív tesztelés után viszont azt írhatom, hogy mindíg megevízzel mosogat ismét!

A korrektség kedvéért leírom mi volt/lehetett a megoldás.
Az itt és más fórumkon összegyűjtött infók alapján, mindent elvégeztem amit leírtatok.

-a csatolmányban 1.jpg-5.jpg-ig látható az EDW1500 as vezérlő elektronika. Itt flux-szal az összes alkatrész lábat bekentem és újraforrasztottam a panelen lévő alkatrészeket a uC kivételével.
-3db 200µF/35V kondit kicseréltem (csak ez volt otthon, ezért erre: 330µF/50V/105°C )
- a panel alján lévő nagyáramú vezető sávokról lekapartam a forrasztásgátló lakkot, és vastag ón réteget vittem fel rá. (4.jpg)
- a panelen lévő csatlakozó kontaktokat megújítottam flux+ónnal, utánna fulxeltávolítóval tisztítottam.
- szétszereltem a mosogatógép aljánál(szemből) lévő kis "ajtót", és ezt láttam:10.jpg
-kiszereltem az NTC vel kombinált zavarosságmérőt. (8.jpg,9.jpg) Megmértem, 5400 OOHM volt szobahőmérsékleten, majd hajszárítóval 1200 OHM ra fűtöttem-> működik a szenzor
-a vízálás kapcsolókat leszereltem a csövekről, és belefújtam, hallottam/kimértem mindegyik kapcsol.-> ezek is jók. (6.jpg, 7.jpg )
- a vízfűtő cső mellet lévő hőkioldókat megkocogtattam...

Aztán összeszereltem, és működött.
Köszönöm, mindenkinek!

Üdv
Kellmes napot!
(#) ngeges válasza ngeges hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
kepek
Következő: »»   40 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem