Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Lapozás: OK   17 / 62
(#) vaka válasza proba hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Szia/sziasztok!

Volt tegnap egy kis fejlemény, amikor már azt hittem megszűnődik a brummm...

Egyszercsak lehúztam a videóból a TV felé vezető RF kábelt, és noláss megszünt.
Vagy este lehúzom a rádióantennát és akkoris.

Erre most reggel, mondom kipróbálom biztos ami biztos.
Erre mindent lehúzok mint az elöbb és nem szűnk meg a búgás?!



Nos valaki okosat?

Ismételten leírom, nem szeretnék forrasztással bíbelődni...

jah és ráadásul ahogy húzogatom le a kábeleket EGYRE CSÖKKEN A BÚGÁS!
Ez nekem már magas...

Nah jó én feladom... Most visszadugtam mindent. Áramtalanítotam a videót. És aztán visszadugtam, és lehúztam a rádióantennát és elmentek a medvék.

Ki érti ezt?
Mindenesetre veszek 2db leválasztót. És ha nem szűnik meg akkor kidobom az ablakon. Jo kis cuccok, szóval érdemes az ablak alá állni... hehe

Köszi!
(#) CHZ válasza vaka hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Az antenna bemenetre tegyél
galvanikus leválasztót
Más olcsóbb típusok is kaphatók , nélküle nem lesz megoldva a problémád !
(#) vaka válasza CHZ hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Szia!

Igen, ez már el lett döntve. Mostmár csak azon tipródom,

Hogy hányat vegyek, és hogy hova kössem őket.

Egyet kéne mindenképp a rádió antennához.

De kelle-e még a TV kábelekez is?


köszi.
(#) nagygabor679 hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Kábeltévé és számítógépről jövő s-video jelek utálják egymást a tévémben. Ha UPC-s koax kábele és számítógép s-video kábele is be van dugva a tévébe akkor az s-video szinte nézhetetlen. Tipikus földhurok jelenség, itt a fórumban már javasoltak kondenzátorokat a koax kábelre, vettem boltból földhurok leválasztót, de semmi nem ad igazi megoldást, csak úgy lehet élvezhető képet csiholni a számítógépről, ha kihúzom a tévéből a koax kábelt.

OK, gondoltam megadom magam, legalább akkor annyit megoldok, hogy ne kelljen a tévé mögött matatni. Azt találtam ki, hogy egy relével fogom leválasztani a koax antennát, amikor számítógépes s-video jelet akarok nézni a tévén. Majdnem bejött, de néhány csatornán kb 45 fokos szögben csíkok mászkálnak. Azt hiszem a relé zavar be, valami más módon kellene leválasztani. Kérdésem, hogy van-e valakinek ötlete, hogyan lehetne megszakítani a koax kábelt, azon kívűl hogy szétcsavarom az F csatlakozókat, vagy kihúzgálom a tévéből?

Köszi előre is.
(#) nagygabor679 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Pont ilyet próbáltam. Fel-le mászkáló vízszintes csík megszűnt, cserébe kaptam a teljes képernyőn kb. 45 fokos szögben sok-sok mászkáló csíkot.
(#) Directors hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Ez így helyes?
Az erősítő pufferjei és a hangszín pufferjei lehetnek messze egymástól vagy nagyon közel legyenek egymáshoz?

bekötés.jpg
    
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Értem de ez a bekötés így jó ahogy a képen van?
Illetve a hangszín pufferei nem baj ha messze vannak a táp puffereitől?

Ja és az RCA bemenetének a GND-jét kössem a csillagpontra?
(#) nagygabor679 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Ezeken is túl vagyok, erős a gyanúm hogy a tévém tápegysége okozza, minden más eszköz már volt cserélve. Öreg tévé, nem hinném hogy érdemes megpróbálni kijavítattni.

Kérdésem így továbbra is az: hogyan lehet megszakítani/összekapcsolni a jel és a föld vezetéket, anélkül hogy jelentős minőségromlás következne be? (Természetesen manális antenna ki-be dugdosáson kívűl. Relével próbálkoztam, az sokat ronott a jel minőségén.)
(#) pucuka válasza nagygabor679 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Nemcsak az antennabemenetket kell(ene) leválasztani, a földhurok kialakulhat a 230 V -os hálózat, és a video, ill hangfrekis csatlakozóknál is. Ezek földfüggetlenítése nem egyszerű feladat, ha gyárilag nincs megoldva.
Próbáld meg a hálózati csatikat is fordítgatni, lehet olyan variáció, ahol csökken, vagy meg is szűnhet.
Az antennák kapcsolgatása nehéz dolog, spec koax relé kellene, ami meglehetősen drága ilyen széles sávban.
A ferde csíkozás interferencia, reflexiós problémát sejtet, a le vagy felfelé vándorló csík hálózati brumm, a földhuruk biztos jele.
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Ez a huzalozás így megfelelő?
Illetve ahol a két kék árnyékolás lóg a levegőbe azt hová kellene kötni?
(#) nagygabor679 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Minden hasonló varázslás megvolt, mint pl. hálózati csati fordítgatás, stb.

Ez a relé szerinted nem lenne jó nekem?Bővebben: Link
Annyira nem vészes, kb 1500 Ft. Vagy ez gyanúsan olcsó?
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Rendben.Aztán ha ott sem látom,hogy mi más nálam akkor lerajzolom szépen.

Most már a csillagpontot szépen kialakítottam a pufferek nyákon,középen kis vonalak arra ráforrasztva a testek.A trafók elkerítve rézlappal és letestelve csillagpontba. Másfeles kábelek az erősítő panel és a pufferek között,összesodorva.Hangszínszabályzó potijai kivannak vezetékelve de árnyékolt kábellel és az árnyékolás rákötve a csillagpontra.
(#) pucuka válasza nagygabor679 hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Jó lehet, reed relé, direkt ilyen célra. Rászánhatod.
De a lezárásokról ne feledkezz meg 68 - 82 ohm induktivitás szegény, rövid lábbal forrasztott ellenállások.
(#) proba válasza nagygabor679 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Videó van a rendszerben? Lehet nem is földhurok ,hanem a videó modulátora csinálja.
(#) nagygabor679 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
OK, kipróbálom. Lezárást hova is? : :pirul: A relé nem hasznát lábaira?
(#) nagygabor679 válasza proba hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Nincs video. Egy tévé koax kábellel, és egy számítógépről jövő s-video kábellel. Hónapok óta próbálom mostmár "csakazértis" megoldani, jobb ötlet híjján most nagyfrekvenciás relével.
(#) owl82 hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem akartam írni, próbáltam megkeresni a problémámra a megoldást, de rengeteg a hozzászólás ebben a topikban, nem találtam. Van egy Technika típusú tacskó gazdaságos PC Speakerem, amire nekem kell, bőven megfelel. Ez ugye földeletlen dugós. Rá van kötve a gépemre, tökéletesen szól, semmi zaj. Van egy beltéri egységem, ami síma digitális műhold vevő (Globo), ez is földeletlen. Össze van kötve a géppel, nem igazi tv tuner kártyával, hanem sima video in kártyával, RCA kábelen, mert a beltérin nincs s-video. A hang meg a hangkártyába csatlakozik, 3.5ST jack-2RCA kábellel. A beltéri a gép tetején van végül is, de a lábai ugye gumiból vannak. Mikor TV-znék, a kép teteje kockás, a hang meg búg. Tompa, középmagas és folyamatos. Egyfolytában össze vannak kötve, és csak akkor búgok, mikor tv-zek és ez a felvételben is megjelenik, elég zavaró, mert sokszor hangosabb a búgás, mint a hasznos jelem. A képet már megszoktam, nem is érdekel.
Elsőre arra gondoltam, szétkapom a beltérit, és az RCA kimenetekre rakok egy-egy kondenzátort, de hezitálok, mert szerintem ezt a zajt is ugyan úgy át fogja engedni. Előzőleg olyan TFT monitorom volt, amiben volt tuner is, SCART kábelen ott is búgott, csak RF kábellel nem. Nem foglalkoztam vele mert úgy kihagytam a gépet és jól működött. A monitor kiöregedett, lecseréltem és most PC-n keresztül előjött a búgás ismét.
Hogy szüntethetném meg?
(#) pucuka válasza nagygabor679 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Tudom, jó tanács mint a tenger. Sajnos azonban a megoldani a problémát nem könnyű, meg kell találni azt a kötést, ahol összeakadnak.
Még van ötletem, leválasztó trafót alkalmazni és valamelyik berendezést leválasztani galvanikusan a hálózatról. Sajnos, a vídeo és az audió jelek földfüggetlenné tétele utólagosan igen nehezen járható út.
A relék alkalmazásánál arra ügyelj, hogy a jelforrás, pl az antenna szétosztó a leválasztás után is le legyen zárva. A vevő benenete nem lényeges. És valóban, attól még a földek, (árnyékolások) összekötve maradnak.
(#) Topi válasza owl82 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Még mindig az a módszer, hogy egyesével kihúzol kábeleket és megnézed mikor szűnik meg.
(#) proba válasza nagygabor679 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Ha jól értem, a kábeltv antennát bedugod akkor keletkezik a probléma csak. MINDEN egyéb esetben jó?
(#) owl82 válasza Topi hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Ha kihúzom a hangot, érthető okokból nem búg, de nincs hangja se!
(#) Topi válasza owl82 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Akkor most próbáld megérteni azt amit mondtam és amiről mindenki előtted beszélt.
(#) nagygabor679 válasza proba hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Egész pontosan így néz ki a dolog: alaphelyzetben tévébe kábeltévé antenna bedugva, és svideo kábel bedugva. Szépen nézem a tévét, mindegyik adó jól látszik. Tévét átkapcsolom svideo bemenet megjelenítésére, az svideo kép szinte nézhetetlen, a fórumos leírások alapján földhurok jelenség, vízszintes, széles fel-le mászkáló csík. Ilyenkor kihúzom az antennát, megnlézem amit akarok tök jó minőségben. Majd ha megint kábeltévét néznék, akkor visszadugom az antennát. Eléggé macerás.

Ez az összes eset, másra, máshogy nem használom.
(#) owl82 válasza Topi hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Akkor kezdjük előröl! Van egy számítógépem, benne egy video in kártya. A hangkártya alaplapi. A számítógép UPS után, földelt aljzatba van dugva, össze van kötve egy digitális beltérivel, a kép RCA kábellel, a hang jack/RCA kábellel. A beltéri nem földelt, nincs benne kábeltévé, nincs rákötve sem tévére., sem videóra. Amikor elindítom a programot, az leveszi a némítást a vonalbemenetemről, és elkezd búgni a hangszóróm. Ha kihúzom a kép átvivő vezetéket, nem változik. Ha kihúzom az egyik audio RCA csatlakozót a beltériből, nem történik semmi. Ha visszadugom és kihúzom a másikat, jobban búg. Ha kihúzom mindkettőt, nem búg. De hang sincs. Ha megfordítom a villásdugót, nem változik.
Nem rakok a koax kábelre galvanikus leválasztót, mert galvanikusan le van választva, hisz egy műanyag burkolatú fejbe van beletekerve. Nem zavarja be a tévét, sem fordítva, mert nincs tévém. Nincs mit egyesével kihúzogatni, mert ez ennyi, két vezetékkel van összekötve.
A zaj folyamatos (néha erősebb, de soha nem olyan halk, hogy nem vegyem észre), ha kikapcsolom a beltérit, akkor sem múlik el. Ez a sokadik kábel, amivel össze van kötve. Ha a beltéri audio kimenetét közvetlenül a számítógép hangszórójába kötöm, nem búg. Tehát nem a beltéri búg alapból. Hogyan tudnám kiszűrni?
(#) proba válasza nagygabor679 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
A számítógéphez nem csatlakozik a kábeltv? (oda is egy "szűrő")
Esetleg az S-video bemenetet is földmentessé lehetne tenni transzformátorral.
Esetleg nem tudom próbáltad-e ,a számítógép házat egy nagyon vastag és rövid vezetékkel az antennával (a tv csatlakozónál ) összekötni.
(#) owl82 válasza owl82 hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Úgy néz ki, nem volt elég neki, hogy összeérintettem a PC és a beltéri fém burkolatát. Összekötöttem egy vezetékkel őket, most egy nagyon halk, pulzáló zaj van, ez így már elviselhető. Köszönöm a figyelmet!
(#) patrik1995 hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Sziasztok, Mielőtt valaki mondaná mért nem olvasok vissza inkább egy gyors segítségen törje a fejét, nem találok megoldást mit kéne tennem.

Van egy fém rack házam amibe belekötöttem mindent és szépen csavarral berögzítettem.
A rendszer áll 2 végfokból egy limiterből és egy crossoverből.
A végfokba akár a limiterből hozok kábelt akár a crossból a földhurok megjelenik ugy is hogy nincs rákötve semilyen jelforrás. ha az erősítőbe a dj pultot bekötöm szimmetrikus jack-el nincs gond. ám ha közbe iktatom a limitert és a crosst már minden rossz.
próbáltam asszimetrikus és szimmetrikus csatlakozókkal is, próbáltam a szimmetrikusnál elvágni az árnyékolást is, prbóáltam kondenzátorral de csunya a végeredmény, földelés pedig minden készülékembe van kivéve a crossoverba abba gyárilag nincs.

Nézegettem a Behringertől 20-30ezrekért di-boxot de igazság szerint nem szerenték ennyit költeni a dologra valami olyan megoldás lenne a legjobb ami legtöbb 5ezerből kijön, valami kapcsolás valami ötlet akárminek örülök, még mielőtt valaki azt mondaná közös a f9ld mégis van, azt mondom igen mégis előjön pedig jót tenne a potenciál különbségnek, mégis hurok van.
Fura módon ha minden készüléket küldön teszek le akkor is van füldhurok de nem akkora mintha a fém rack-be lenne. egy ilyen gond miatt a rack-et nem dobnám ki, viszont igysem hagyhatom mert nagyonm zavaró és elég hangos.
(limiter beheringer, hangválto castone, erősítők castonok)

Bárkinek valami ötlete lenne kérem írjon, bármilyen megoldás érdekel de persze a hangminőség és a hang teltség megmaradása melett!!!
Előre is köszi!

------------------
Azért vissza lehet venni... Akkor arcoskodj, ha nincs minden mondatodban helyesírási és elírási hiba.
-- Topi
(#) bankimajki válasza patrik1995 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Én, ha nincs más járható út, akkor minden készüléket áramkörileg elszigetelnék galvanikusan a házától. És külön kivezetném. Majd azokat csillagpontosan összekötném. (Vagy a jelkábeleken keresztül.)
(#) patrik1995 válasza patrik1995 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Érdekes moderálás mondhatom...........
Egy idegesítő probléma eseten, gyors megoldás reményében írtam. Ki, hogy fogja fel abszolút nem arcoskodásnak szántam sőt az eddigi tapasztalatok szerint valamilyen szinten ez egyedi eset.
(#) Moderátor hozzászólása patrik1995 hozzászólására (») Jún 15, 2010
 
Azt, hogy egyedi eset, senki nem kérdőjelezte meg.
De egy hozzászólást akkor sem kezdünk így.
Következő: »»   17 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem