Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   44 / 582
(#) zolika60 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Szerintem nem kell túl sok. Kérdezd meg az asszonyt hány félét használ. Szerintem háromnál nem többet. Plusz olyan funkciók, hogy lehessen külön szivattyúzni, centrifugázni. No meg a hőfokot és a vízszintet állítani. Ha full extrásra szeretnéd a centrifugához is lehet egy fordulatszám beállítás. Nagyjából ennyi.
(#) Bártfai Ferenc válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
2 programot használ általában 1-ami olyan 1,5 órás ciklus meg 1 ami olyan 30 perc.... általában a (fél adag) os gombot használja meg a hőfok szabályozó gombot még a centrifuga fordulathoz sem nyúl... a centrifuga stop-ot használja néha
(#) zolika60 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Ezért gondoltam, hogy felesleges túlbonyolítani.
(#) Atis1 válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Lehet de semmit nem találok róla a neten csak az ACS1085S-ről van infóm ő tényleg egy switches. Köszönöm a segítséged
Üdv :Atis
(#) Bártfai Ferenc válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Azért beszélj te is az asszonyoddal.. tudod ahány nő annyi szokás... nemhiába mondogatta mindíg édesapám nyugodjék békében: "Fiam! Olyan álatba ne bízz meg amelyik havonta vérzik de sose döglik meg "
(#) zolika60 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Megkérdeztem. Azt mondta, Ő csak egyet. Csak a hőfokot variálja, meg néha a centrifugát. Hát érdemes ezért ilyen bonyolultra építeni a vezérlést?
(#) Bártfai Ferenc válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
nah ezaz... manapság olyan gépeket gyártanak, hogy mos, főz, takarít, enniad... de akkor minek vannak a nők? meg próbálok összedobni 1 univerzálisat 2 programmal, centrifuga és hő szabályozással... viszont a motorvezérlése az tuti 4 vezeték+tacho lessz... a motorok nagyrészét úgyis át lehet variálni ilyenre...
(#) zolika60 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
[OFF]Hát igen a vacsora készítés, takarítás, vasalás funkciók beépítése feleslegessé tenné az asszonyt.
(#) frank tibor válasza pakibec hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Hello
A vezérlő háromfázisú része két tápfeszültségről megy.
A vezérlő ic 3.3V-ról, az igbt meghajtó 3IC 15V-rol megy. Ezt kellene ellenőrizni, a C78-on a 3.3V-ot (220u/16V), a C66-on(47u/25V) 15V kell hogy legyen. A 3.3V-ot a BC337 stabilizálja a 15V-ból egy TL431 IC-vel.
(#) pakibec válasza frank tibor hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Szia,

Megmértem a kondikat C78-on 3.3V van, de ez 100µF/25V-os. Lehet, hogy én rontottam el, amikor a kondikat cseréltem, de ettől még menne a motor vagy nem? A C66 stimmel, 15 V feszültség van rajta. A BC337-est cseréltem.

Ha megvannak a feszültségek, akkor mit érdemes még megmérni, vagy lehetséges, hogy a motorvezérlő IC rossz?
Üdv: pakibec
(#) Bártfai Ferenc válasza pakibec hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Univerzális mosógép vezérlő megálmodva.. mostmár meg kell alkotni és kipróbálni.. amint megy jelentkeződöm
(#) pakibec válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Szuper ötlet az univerzális mosógépagy, az hiszem nem kis munka lesz. Én is gondoltam ilyesmire, a legnagyobb gond a mosógép program megírása, hogy csinálod, hogy hatékony legyen a mosás?

Ha már mosógépagy akkor lehetne duotronikus áramköröket használni, vagy esetleg pozitronagyat

Üdv: pakibec
(#) barackdzsem hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Sziasztok! Van valakinek véleménye arról, érdemes-e vennem egy használt hajdú energomatot nagyon kevés pénzért ?? Működőképes, gyakorlatilag semmi baja, de mégiscsak 20 éves! Köszi, ha írtok valamit!
(#) Bártfai Ferenc válasza pakibec hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Ez kérlek szépen Proton agy lesz mag hasadással fog mosni.. be kell tölteni a mosópor helyére a protonokat és már mos is na a hülyeséget félretéve egyszerűbb lesz ez mint gondolnátok, de először is meg kell csinálni. ha működik akkor közzé teszem, ha nem akkor nem... szeretném elkerülni az anyukám emlegetésért, mert hülyeséget tettem fel az oldalra..
(#) zolika60 válasza barackdzsem hozzászólására (») Jún 24, 2010 / 1
 
Szerintem szinte elpusztíthatatlan.
(#) Bártfai Ferenc válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
meg amúgy is! Nőből is a 20 éves a legjobb évjárat :yes:
(#) pankotain hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Nekem van egy Candy cs2 115 típusú mosógépem.
Szerencsére bekapott a szivattyúja 1 műanyag csipeszt.
Le éget rajta 1 triak meg 2db ellenálás
470R és 1K onnan a porciba megy tovább.
Valószínű elszállhatott a porci is tőle?
Mielőtt szétszedtem, ment csak folyamat ment a szivattyú kipucolás után.
De el kezdte a programot.
Most csak világítanak a ledek és semmi.
Lehet rosszul azonosítottam be a triakot az a gond.
07mn516 van benne.
bt134w raktam bele.
Lehet ez a gond és esetleg be lehet szerezni egy ilyen panelt ?
(#) barackdzsem válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Köszi! Ez is hasznos infó!
(#) frank tibor válasza pakibec hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
A leirtak alapján a táp megy. A motorvezérlő működéséhez a 3.3V-ot két helyre kell vezetni, ami a motorvezérlő kontroller 30. láb (-Vss) és 25.láb (+Vdd) lehet mérni, illetve a 18. láb (-VssA) és 19. láb (+VccA). A motorvezérlő kontrollerhez három optocsatoló tartozik Rx, Tx, Reset. Ha valamelyik optocsatoló áramkörbe hiba van a fő-processzor nemtudja kezelni a motorvezérlőt.
(#) bakaruha hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Sziasztok DAEWOO dwd-f1011 tipúsú mosógép E-8 hibaüzenet mit jelenthet konkrétan azonkívül nem forog a dob sem
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Sziasztok.. Csináltam egy hatalmas baromságot.... én bal fa.. véletlenül fordítva dugtam rá a WT100 elektronikára a program választót ennek hatására 2 ellenálást elküldtem az örök vadászmezőkre az r16 és az R3 meredt ki az R15 kérdőjeles nincs valakinek kapcs rajza véletlenül hozzá? vagy nem tud valaki segíteni az értékekben?
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
nah szóval csak az R3 döglött meg... barna az első szín de a többi nem látszik ott melette több ellenálás van barna fekete narancs színkóddal szerintetek ártok, ha keresek egy olyat és beforrasztom?
(#) imikee10 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Egy képet tegyél fel róla mert így nem tudom melyik gépben melyik panel van.
Van itt sok bontott indeSITT panel hátha van olyan amelyiken találnánk valami hasznosat.

Imi
(#) Bártfai Ferenc válasza imikee10 hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
itt vanak a képek... de szerintem 10K-s lessz
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Próbából be tettem egy 10K-s ellenálást... jelenség az, hogy a programválasztó forog körbe-körbe és semmi tovább... most ki nyírtam az epromot? vagy a programválasztót? vagy mindkettőt?
(#) imikee10 válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Még jó hogy ebből az LB2000-ből csak kb. 8 félét csináltak.
Sajnos pont ugyan ilyenem nincs csak hasonló ahol más a számozás.
Számold meg a villogásokat, hogy mennyit villog és az mondja a hibát. Első sejtésem 8 villogás lesz.

Imi
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
jó a programválasztót is kinyírtam... de meg próbálom megjavítani
(#) Bártfai Ferenc válasza imikee10 hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
háhá.... ez semmit sem villog na 1 proci is vadászik
(#) Tanyasipeti válasza pankotain hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Ha mondjuk gy 0805 méretű smd ellenállás volt és most szakadtnak méred, akkor megúszhatta a proci, mert a legtöbbnek a kimeneteit egy-egy védődióda a Vss és Vdd felé óvja az ilyen eseményektől. Ilyen esetben az ellenállás a biztosíték. Találkoztam már olyan áramkörrel, ahol egy soros ellenállással piszkált triac vált forrfüllé, az ellenállás egyik végére rákerült a 230V és a proci csak megvonta a vállát, a triac csere után ment tovább.
félwattos, vagy nagyobb teljesítményű through hole ellenállás viszont alkalmasint többet bír, mint a proci védődiódái, így ezesetben lehet, hogy a proci is elhalt. Azt látom, hogy az általad használt triac tokozás nem egyezik meg az eredetivel. Feltételezem, hogy emiatt utána is jártál a bekötésnek. Azért ez nem árt leellenőrizni ismét... Elméletileg egyébként mennie kellene vele. Itt a gate áram igény a kritikus. 3-5 mA-nél nem nagyon lehet több, mert a proci esetleg nem bírja
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
most néztem.. kicsit meg is nyílt a proci teteje... úgyhogy 100 hogy vadászik kerestetik LVB V 1.32 professzor..
Következő: »»   44 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem