Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC-es LCD-s óra autóba
 
Témaindító: zoz11, idő: Márc 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) zoz11 hozzászólása Márc 16, 2007 /
 
hello!!!
Szeretnék csinálni az utónkba egy olyan órát ami egyszerre mutatná az időt meg a dátumot, esetleg még a hőmérsékletet is. És kis LCD kijelzőn jelenne meg. Nézegettem a fórumot, de nem találtam nekem megfelelőt. Nem kell semmi féle időzítés meg ébresztő meg ilyesmi csak ezeket mutassa.
Válaszaitokat előre is köszönöm!!!!!!!!!!!

(#) mokus válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
Helló!
Itt a hobbielektronikán mindkettő megtalálható, csak össze kell ollózni. a kapcsolás része nem ördöngősség. a PIC egy RTC-ből olvassa ki a pontos időt a hőmérsékletet meg 2-3 db DS1820 szenzorból. 10-15 alkatrész az egész szerintem.
Ami nagyobb falat, az a PIC programja, na abba tört bele az én bicskám is. el se tudtam kezdeni rendesen a hiányos tudásom miatt.
(#) zoz11 válasza mokus hozzászólására (») Márc 16, 2007 /
 
a kapcsolást még valahogy megtudnám oldani, de én is így vagyok a programozással, hiányos a tudásom. és esetleg valami egyszerübb? amibe nincs hőmérő, és csak az időt és dátumot mutatná.
(#) kyrk hozzászólása Márc 16, 2007 /
 
En csinaltam hobbibol PIC-es orat. Ev/Ho/Nap Het napja es Ev hete funkcioval. Ez softweres RTC-t hasznal.

Mi ertelme lehet egy ilyen PIC-es oranak kocsiba? Ugy ertem biztos kaphato visszapillantora szerelheto ora.
(#) mokus válasza kyrk hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Perdaul nekem a rajongott 23 eves majdnem teljesen restauralt automban van egy gyari oram, nagyon buta, mindig kesik-siet ossze vissza, raadasul a kijelzoje is felig bemattult, van helyette egy ugyanolyan, de megis csak szebb lenne egy a gyari helyre beepitheto mondjuk a gyari sarga helyett kek kijelzos ora ami meg tud 1-2 dolgot pluszban, pl kulso-belso-motorter homerseklet meres, utolso tankolas ideje (neadj isten mennyisege is)... ilyen buta kis funkciok...
(#) zoz11 hozzászólása Márc 17, 2007 /
 
Én is a gyári óra helyére szeretném tenni, mert ami bent van az elég rondán néz ki, sokkal jobban néz ki egy kék háttér világítással egy LCD-és óra. De nme hiszem hogy lesz belőle valami, mert a PIC programozás nem az erőségem. Csak annyit szeretnék hogy az 1-ik sorba az időt mutatná másikba meg a dátumot. De lehet hogy valikvel megcsináltatom a programot aki ért is hozzá.
(#) szabics hozzászólása Márc 20, 2007 /
 
a Chipcad forgalmazza ezt RS5C372A-E2-F én ezzet használtam egy műszerben, nagyon könnyű kommunikálni vele. Forráskód részletet küldök ha kell.
(#) hzsolt77 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
Helló!
Próbáld ki ezt! Én már egyszer megépítettem és működik!!
(#) lelkes amatőr válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Sziasztok.
Látom, másokat is izgat a téma, nem csak az én agyamban merült fel az ötlet. Én is a kocsimban lévő ócska vekker kiváltásán gondolkoztam, amire a képen látható ketyere lett a válasz. Röviden a működése: Gyujtáskor megjelenik a képen látható infó, hanyattmenetben kiírja a kocsi mögötti akadály távolságát, gombnyomásra infót ad akksiról, viz-olaj hőmérsékletről. Tervben van a riasztó integrálása, kocsiindítás RF-kártyával.
Az óra PCF8583-az ic-vel megy, a proci BS_2p24, hőszenzorok DS1621, tolatáshoz SRF04 van.

IM002116.JPG
    
(#) Müszi válasza hzsolt77 hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Lehet hogy ezt választom 1. pices munkának...
(#) Norberto válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Ez micsoda? Honnan van? Csak kép van belőle, vagy tudsz mellékelni további forrásokat is (kapcs. rajz, alkatrészjegyzék, NYÁK-terv, stb.)? Nagyon komolynak tűnik!

Viszont közben rákerestem arra a procira...nem túlzás egy ilyen processzort beletenni? ChipCAD-ben 17.000 Ft-ba kerül?!
(#) lelkes amatőr válasza Norberto hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Ez egy általam barkácsolt szerkezet, még nyákja sincs, próbapanelre dobtam össze. Ennek ellenére megy már vagy másfél éve. Jelenlegi kiépítésében elég drága a basic-stamp miatt, jó lenne átültetni valamilyen pic-re, viszont ahhoz nem értek. Ha valaki tudna ebben segíteni, talán lehetne vele kezdeni valamit. A dokumentálás mindig is a gyenge oldalam volt, egyelőre csak fejben van az egész. Ha tényleg érdekel valakit, esetleg csinálhatok egy skiccet meg valami fotót róla.
(#) Norberto válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Idézet:
„Ha tényleg érdekel valakit, esetleg csinálhatok egy skiccet meg valami fotót róla.”


Engem speciel nagyon is érdekel! És biztos vannak mások is, akiket érdekelni fog az oldalról!

Esetleg pár db jobban sikerült fotóval akár cikk-ként is felkerülhet az oldalra idővel (persze beleegyezéssel)!
(#) lelkes amatőr válasza Norberto hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Kérésre: kikaptam a kocsiból a dobozt, itt egy kép a belsőről. (mondtam, hogy barkácsolt )

(Továbbra is várok jelentkezőt, aki segítene átültetni olcsó Picre)

BC.jpg
    
(#) pbalazs válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Létezik PIC-hez Basic fordító, ha ez a probléma.
(#) lelkes amatőr válasza pbalazs hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Ilyen forditókról én is hallottam, vettem is egy Pickit-2 csomagot, letöltöttem Mplabot... aztán rájöttem, hogy én ehhez nagyon nem értek. Pedig a Kónya könyvet is megvettem, olvasgattam...de csak nem akar összejönni. Azóta is keresek valakit aki a fordítás-betöltés folyamatát el tudná nekem magyarázni sallangok nélkül, kizárólag a gyakorlati részre helyezve a hangsúlyt. (lásd: nick név)
(#) pbalazs válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Én ezt nem értem.
Csak megtervezted valahogy azt az áramkört, meg progit is írtál rá. Vagy nem te tervezted?
Gondolom a Basic Stamp is csak valamilyen proci, meg a körítés.
Ott is hivatkozni kell a portokra, meg ilyesmi.
Innentől ugyanezt kell csinálni, csak másik kontrollerrel.

Ráadásul tudtommal a basic környezetben egy csomó mindent megírtak előre, mint pl. I2C.

Hozzáteszem, nem foglalkoztam basic-kel, meg Basic Stamp-pel sem, ezek csak ötletek.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Márc 31, 2007 /
 
Na szóval, az alap kérdésre visszatérve: tényleg nem ördöngősség összehozni egy ilyen ketyerét. A lényeg, hogy mínél komplexebb áramkőröket (rtc, sensor, proc) kell alkalmazni, ezáltal a programozása lényegesen leegyszerüsödik. Gondolok olyanra, hogy I2C sínes RTC, Temp. szenzor, I2C-t kezelő PIC. Innen kezdve a legegyszerűbb funkciótól kezdve a legbonyolultabb ötletek megvalósítása is mehet. (ha hülyeségeket írtam, akkor BOCS, nem programoztam még PIC-et, de katalógusokban látom, hogy megvalósítható. Pl.:16F877A-val.)

Költségek?:
PIC 16F877A, : 1700 Ft.
DS1621 : 384 Ft.
LCD kijelző 4x20: 4000 Ft. (kb.)
RTC : 380 Ft.
PCF8591P : 700 Ft.
vegyes apró : kb. 500 Ft.

vagyis 7000-8000 Ft.-ből egy egész pofás, sokat tudó cuccot lehet összehozni. (sajnos az LCD megdobja az összeget, 1x20 vagy 2x20-as kijelzővel sokat lehet spórólni)
(#) zoz11 hozzászólása Ápr 15, 2007 / 4
 
Valaki már meg épitette ezt a kapcsolást? És müködött is. mert egész jónak tünik. A BSS elektronikán meglehet találni róla a cikket is, IntelliClock néven.

pic_ora.gif
    
(#) Tomi20 válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Heló

A BSS elektronikán elég rendesen dokumentálva van az óra, és a működéséről is láthatsz fényképeket, tehát biztos, hogy működik.
(#) zoz11 hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
Összeraktam délelőtt ezt az órát és nem működik A visszajelző led villog, a kijelzőn meg csak ? jelek meg felismerhetetlen karakterek vannak. Vagyis nem igazán ok a dolog. A kijelző az biztos hogy jó mert egy PIC-es hőmérőből szedtem ki, és abba működik. Lehet hogy nem jó a program
(#) mspike válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 16, 2007 /
 
Szevasztok, bár nem ennyire menőt, de már csináltam egy autós órát én is... 18F452-es PIC-el. A RTC IC- szerintem csak annak kell aki lusta progizni, mert pl. ennek a picnek van egy külön számláló bemenete ami képes egy kvarccal menni, tehát a 20Mhz órajelen kívül oda kell tenni egy órakvarcot.... (2 valahányadik hatványa) és így elég pontos órát kapunk. Igaz az én verzióm nem dátumos, csak két gomb amivel beállítja az ember az órát oszt jóvan. Viszont négy soros LCD-re tolja ki nagyba az órát... (4 sort felhasználja és grafosan teszi ki...) Egyetlen hátulütője, hogy C18-ban írtam... ha érdekel valakit feldobom....
(#) Slope válasza mspike hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
Idézet:
„A RTC IC- szerintem csak annak kell aki lusta progizni”


Leginkább telepes táplálásnál érdemes RTC-t üzemeltetni, mivel a fogyasztása jóval kisebb, mint a PIC-é (lásd PC, ahol évekig elmegy az óra egy 3V-os gombelemről... egy PIC menne 1-2 hónapig).

RTC-re programot írni egy kicsit sem könnyebb, mint egy PIC-be csinálni egy órát, sőt volt olyan típus ami kifejezetten megizzasztott.
Szóval azért ne egyszerűsítsük le ilyen lusta, nem lusta szintre a dolgot.
(#) blokkmetal válasza hzsolt77 hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Idézet:
„#73441 Hosszászólásod ebben a témában:
Helló!
Próbáld ki ezt! Én már egyszer megépítettem és működik!!
óra dátum kijelző.zip”


Ehhez nincs meg neked a forrás? A zip-ben csak a hex van, de én át szeretném írni 24 órás kijelzésre.
(#) Villám válasza hzsolt77 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Ezt én is megépíttem, most dobozolom, meg a gombok most kerülnek fel. Majd dobok képet róla.
Elsőre bekapcsolva mutatott vmit, remélem jó lesz teljesen...
(#) Villám válasza Villám hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Ide tettem fel pár képet: :yes:
Bővebben: Link
(#) Villám válasza Villám hozzászólására (») Júl 26, 2007 /
 
Nektek is olyan pontatlan az óra, hogy 1 nap alatt 10 perc késést összeszed?
(#) Korben hozzászólása Szept 16, 2007 /
 

Sziasztok!
A Ch*p*a*- ben az interpretter chip-ek most akciósak!

itt a pdf hozzá : Bővebben: Link

Dip tokos Basic Stamp 2 chip-ek:

-- PBASIC2/P #PBASIC2C/P 2 310 Ft
-- PICBASIC2SX-28/DP #PBASIC2SX/P 2 400 Ft

*A kiegészítő alkatrészeket neked kell beszerezni a chip mellé.

üdv:Korben
(#) kisszee hozzászólása Nov 13, 2007 /
 
Hali, azt szeretném megkérdezni, hogy a relé mire szolgál, abban az inteliclockos kapcsolásban? nem igazán értem ( azt elolvastam az oldalon, hogy riasztásra van, de, logikailag nem értem, hogy miért a pic kimenetére van kötve?) Előre is köszi a segítséget
(#) robotech válasza kisszee hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
HY kissze!

akkor nem teljesen olvastad el a cikket!
az óra ébrészt funkcióval van ellátva, lehet beállítani minden napos ébresztést, heti 5 munkanapos ébresztést, és csak sima egyszeri ébresztést.

Amikor az óra ébreszt kiirja,hogy ébresztés, és meghúzza a relét, amivel aztán lehet üzemeltetni rádiót, tv-t, kapucsengőt, vagy amit csak akarsz.

Üdv: a készítő
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem