Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Fototranzisztor
Az astabilod nem pontosan azon a frekin rezeg, mint amit a TSOP várna. Nem tudod megmérni?
Helloka!
Hasonló fába vágtam a fejszét, mint a kollega Én a következőt szeretném csinálni: kb. 2m szélességű kaput szeretnék kialakítani szabadtéren, amelyen ha áthalad egy ember pl. akkor jelet küld egy 2051-es uC-nek. Nekem is megfelelő az a megoldás, hogy egyik oldalon az adó, másikon a vevő van. Még nem foglalkoztam soha fotodiódával és tranyóval, ezért lehet egy pár hülye hozzászólásom. Ezt nézzétek el nekem! Nekem van egy BPV10 és BPV11-em. ezekkel is működne a feltöltött rajzon látható áramkör?
Melyik rajzról beszélsz? Csak mert amit én töltöttem fel, ott TSOPxxxx a vevő, amiben van infra szűrő, meg demodulátor, meg jó a vivő szelektivitása. Én ilyet használnék detektornak, nem fotodiódát, vagy fototranzisztort.
Adónak szinte mindegy, milyen infra LED-et használsz, csak a sugárzott spektrumra legyen érzékeny a vevő.
Arról a rajzról beszéltem igen, amit Te töltöttél fel. :yes: Igazad van, meggyőztél! Megcsinálom ezt az áramkört. Ha vmi problémám lesz vele majd írok. Kösz szépen!
Ma bementen egy üzletbe és kértem TSOP 4840-et. Azt mondták, hogy ilyen nincs is. Aztán pár perc múlva mondták, hogy mégis van. Megrendelhetem 12eFt-ért Nem sok az egy kicsit érte? Viszont TSOP4838 vagy milyen az volt(nem kérdeztem mennyiért ). Ha azt teszem bele az áramkörbe akkor azzal is működnie kell. Csak az a kérdésem, hogy mit kell megváltoztani ahhoz hogy ne legyen hiba. Gondolom az 555 körül kell az ellenállásokkal és a kondikkal játszani.
12 EZER? NEHOGY MEGVEDD!!
Lomexben van TSOP1740, ami 175Ft. A típusjelzés utolsó két számjegye utal a vivőfrekire, az előző kettő meg nem tudom, hogy mi, de sok különbség nincs. Vagy van TSOP4838 158Ft - ért. Ha úgyis te építed a nulláról, akkor mindegy a vivőfreki, mert úgyis be kell lőni a vevőhöz pontosan. Innentől én a legolcsóbb TSOP vevőt venném meg, ami a Lomexben a TSOP1736: 50Ft. Ha nem pesti vagy, akkor még mindig olcsóbban jön ki a postaköltséggel együtt is.
Ok, TSOP1736-tal csinálom. Viszont van egy érdekes dolog, amelyet szeretném ha véleményeznétek. Az Infravevő működése című fórum 31770 számú hozzászólásában található egy link, amely egy olyan letölthető programhoz vezet, ami egy 555-ös IC köré megtervezi az áramkört. Na már most kíváncsiságból a pbalazs által feltöltött infrasorompó kapcsolást leellenőriztem vele, vagyis az 555 köré épített elemek értékeit. A következő eredmény született:
Az IC1 és az IC2 köré a rajzon látható értékű cucokat rakva az IC1 84,8Hz-es és 11.7%-os kitöltési tényezőjű, az IC2 73.6kHz-es 6,9%-os kitöltési tényezőjű jelet ad. Most akkor melyik a hibás? Fontos kérdés ez nekem, mert ha úgye áttervezem akkor nem akarok szívni az adóval, hogy nem olyan frekin ad mint amilyenen kellene. Köszike előre is!
Én nem ellenőriztem semmit. Ha nem 40KHz-es vevőt használsz, úgyis át kell számolni mindent. Meg egyébként is érdemes ellenőrizni.
Arról nem is beszélve, hogy az olcsó kondik +- 20%-os tűrése miatt lehet, hogy a vivő kilóg a TSOP érzékenységi tartományából. Én egy helitrimmert tennék be, és pontosan beállítanám frekimérővel.
Hello.
Építeni szeretnék egy olyan cucot, ami ha sötétvan akkor kapcsol, és egy potivan tudjam állítani az érzékenységet valaki tud segíteni?
Akkor egy alkonykapcsoló kell Neked.
kösz Medve
Régen volt ilyenem, csak kidobtam mert azt hittem hogy már nem kell.
Sziasztok!
Olyan kapcsolást szeretnék épiteni ami egy fototranzisztor segitségével változtatja egy lámpa feszültséget.Ha világos van teljes fényerő, ha sötét akkor halványabban világit.
Autóba lenne.2db 12V 1.2W párhuzamosan kötve.Vagy nemtudom hogy változik e a kapcsolás ha izzó helyett Led van 470ohm-mal.
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kétrni! Adott egy OP843-as fototranzisztor, ezzel azt szeretném megcsinálni hogy egy 12V os elemről működjön 1 db led ami sötétedésre felkapcsol és egy poti is kellene bele amivel tudom szabályozni a fototranzisztor kapcsolását esetleg.
Sziasztok!
Összeraktam egy infra vevőt ezzel a fototranyóval, és elég furcsán viselkedik. A párjával, egy infraleddel ráküldök egy 6Khz-es szinuszt. Ezt szépen meg is kapom a vevőn. A gond ott kezdődik, ha elkezdem növelni a frekit. Ezzel egy időben folyamatosan elkezd esni a vett jel amplitúdója. Mikor mondjuk 16 Khz-hez érek, az amplitúdó fele van már csak meg. Miért lehet ez ? Hogyan tudom kiküszöbölni ? A mellékelt kapcsolást raktam össze a vevőre. Minél nagyobb az ellenállás, annál nagyobb a vett jel, de az ellenállás értékének változtatása nem látom hogy összefüggésben lenne az amplitúdó esés problémájával. Köszi
Azóta kipróbáltam egy másik fototranyóval is és azzal is így viselkedik. Nem értem mi lehet.
De én értem, csökken az átviteli szélessége, ezért esik a vett jel szintje.
Különben nem szinuszos jellel szokták modulálni.
Akkor ezt nem lehet kiküszöbölni ?
A feladat adott, nem tudok rajta változtatni. Meghajtok egy infra ledet, műverősírőn keresztöl szinusszal. Ott nem mászik el az amplitúdó, ha növelem a frekit. A vevőn viszont igen, és elég drasztikusan. Ki tudod kicsit fejteni hogy mitől van ez ? Hogy megértsem... Köszi
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Adott egy lézermodul, mely paramétere: RED 650nm-es (dot laser diode) Ehhez keresném a legmegfelelőbb fototranzisztort. Ami talán a legközelebb van, az a BPW40. Adatlap szerint 650nm esetén kb 80%-os a teljesítmény. Mit gondoltok? DOT LASER DIODE Köszönöm.
Bpt 41 fototranzisztor hogy kell be kötni?
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2020
Szia! Ezt a típusszámot nézd meg még egyszer.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |