Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MP3-4 lejátszó építése
Lapozás: OK   5 / 10
(#) gabor128 hozzászólása Márc 6, 2007 /
 
Sziasztok!

Engem is foglalkoztat a téma. Egyelőre nem tudtam és nem is akartam belevágni egy ilyen kütyü megépítésébe, mivel Magyarországon egyszerűen nem lehet kapni az említett Micronas alkatrészeket, de az esetleges helyettesítő áramköröket sem mindet.

Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy van-e olyan kapcs rajz, amin a helyettesítő részek vannak, ill. hol lehet azokat beszerezni? Ill. memóriakártya olvasó, befogató mechanikát sem találtam.

G

Ja. És ezt az egészet egy 18F452-re kellene kapcsolni, de azt már megoldom.
(#) Travolta válasza gabor128 hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
A VS1001-t a Lomex forgalmazza, igaz elég borsos áron (5300ft).Kártyafoglalatot pedig a leg1xűbben 1 kártyaolvasóbol lehet kitermelni, ami max 2eft.
Itt 1 link 18f45x-re.http://www.techdesign.be/projects/020/020.htm
(#) gabor128 válasza Travolta hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Köszi az infot!
A shematic ábrával kapcsolatban:

-A MAX1574 az egy fesz stabilizátor lenne? Ill. ezt hol lehetne megvenni, mert LOMEX-ben nincs.
-az LCD kijelző. Ezt szintén hol lehetne megvenni?
(Ha Nokia 3310 kijelzö kell, akkor éppen van egy ilyen telóm, csak sajnálom szétszedni)
-a joystick, ez abban a formában kapható, vagy lehetne nyomógombokkal helyettesíteni? (viszont akkor kellene a joystick lábainak a megnevezése.)

/A PIC-el kapcsolatos dolgokat azt meg tudom oldani. DIP tokos lesz/
(#) ciw hozzászólása Márc 6, 2007 /
 
Üdv !

Én az soselectronic-tól vásároltam a kártyafoglalatot, párszáz forintos áron.

Igaz akkor az egészet megvettem ami volt nekik raktáron, szerintem azóta már megint van nekik.
(#) Travolta válasza gabor128 hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Az MAX1674 és a MAXIM-tól tudsz sample-ként rendelni,de el is hagyhatod.Az csak 1 Step Up converter, ami az 1.5V-ból csinál 3.3V-ot.
Nokia 3310-es kijelzőt tudsz venni a speed shop-ból.És a joy is helyetesíthető sima nyomógombokkal.
(#) F.Feri válasza Travolta hozzászólására (») Márc 6, 2007 /
 
Ezeknek az oldalaknak a linkjeit megtudnátok adni?? ahonnan rendelni lehet alaktrészt?
(#) ciw hozzászólása Márc 7, 2007 /
 
Üdv !

www.soselectronic.hu (webshop, innen szoktam az mmc foglalatot)
www.lomex.hu (innen a stepdown konvertert VLSI-t és a többi apróságot)
(#) Norberto válasza Travolta hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
Ha már valaki a kijelzőért elmegy a SpeedShop-ba, akkor egyúttal vehet ott joystick-ot is :yes:

Én már vásároltam ilyet tőlük. Ha jól emléxem, 1 éve kb. 600 vagy 800 Ft volt egy joystick. Ez olyan, mint ami (főleg az Alcatel) telefonokban is található.
(#) gabor128 válasza ciw hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
Üdv!

A soselectronic céggel az a gond, hogy min 5000Ft-ért kell vásárolnod náluk, az alatt nem foglalkoznak veled. Ha 5k felett vásárolsz, akkor a vásárolt tételek mindegyikének el kell érnie a 100 Ft-ot.
Az mmc és a joy nem adja ki az 5k min vásárlási árat.
(#) F.Feri válasza gabor128 hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
Most látom hogy ehhez PIC-et is kell csinálni?????? :S ne máár!!
(#) gabor128 hozzászólása Márc 20, 2007 /
 
Az MP3 dekoder IC az VS1001K vagy VS1002D, vagy VS1001, vagy VS1002?

Még egy kérdés, hogy az LCD kijelző, az MP3 dekoder adatlapjait nem tudom sehonnan sem letölteni, mert mindig hibát ír ki. Lehet, hogy direkt valami jogi dolog miatt?

(#) ciw hozzászólása Márc 20, 2007 /
 
ÜDV!

A hiba az ön készülékében van.

A vlsi.com talán a gyártó honlap, de keress rá guglival.

Nemhogy nem jogvédett, még alkalmazási példákat is le lehet tölteni, még működtető rutinokat is lehet letölteni a gyártótól.
(#) Norberto válasza F.Feri hozzászólására (») Márc 20, 2007 /
 
Idézet:
„Most látom hogy ehhez PIC-et is kell csinálni??????”


Nem, szerencsére nem kell. A gyárban már megcsinálták, neked már csak meg kell venni és beprogramozni.
(#) gabor128 válasza ciw hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
Üdv!

A hiba valóban az én gépemben volt. Megoldottam.

Viszont még mindig kérdés a köv.:

Az MP3 dekoder IC az VS1001K vagy VS1002D, vagy VS1001, vagy VS1002?

Lomexban asszem csak VS1001 van. Az is jó?
(#) gabor128 hozzászólása Márc 26, 2007 /
 
Még valami.
LCD-t sikerült beszereznem. Ollyan kérdésem van ezzel kapcsolatban: mivel az LCD hátlapjján a csatik rugósak, emiatt vezetéket ráforrasszam, vagy csináljak olyan nyákot, amelynek vannak réz foltok a csatihoz?

Az utóbbi az bonyolultabbnak tűnik, ráadásul rá kell majd csavarozni az LCD-t a NYÁK-ra, hogy jó legyen az érintkezés.
A forrasztásos megoldás sem a legjobb. Rugós érintkezőt forrasztani? Ráadásul elég sűrűn is van.

szóval melyiket ajánljátok?
(#) gabor128 hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
Voltam Lomex-ben. Ott valóban lehet kapni VS1001-es MP3 dekódert, de csak SMD kivitelben van nekik. Nekem olyan kellene, ami négyzet alakú és bele lehet nyomni egy foglalatba.
Tudtok olyan helyet ahol lehet ilyen kivitelűt kapni Budapesten?
(#) Norberto válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
Az adatlapja szerint sosem gyártottak ilyen verziót
(#) gabor128 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
Van ilyen verzió. Kértem, hogy hozzák ki megmutatni.

Nos. Az előző kérdéseimre tudna válaszolni érdemben valaki?
(#) Slope válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
Ami az LCD-t illeti, nekem anno a forrasztás tökéletesen bevált. Lehetőleg 0,2mm-es teflon huzalt használj... Ami nagyon fontos, hogy csak akkor csináld ezzel a megoldással, ha nem fűt túl a pákád, mert túlmelegítés esetén az érintkezősor leválik az üvegről.

Tudtommal (elég sokat jártam a téma után) sem VLSI, sem STA csip nem készül DIL tokozással, csak SOIC28-ban.
Egyébként nem is értem miről beszélsz... hogyan hozták ki megmutatni, ha azt mondtad NINCS?

Az a négyzet alakú izé meg nem tudom micsoda, talán a tokozásra gondoltál?
Viszont létezik SOIC28 -> DIL28 átalakító, illetve csinálni is lehet... én is azt gyártok épp (meg SOIC8-at )
(#) Travolta válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
Valóban van olyan 4zet alakú VLSI chip, de az se foglalatos, hanem forrasztós, és annak a típusa:VS1002.Bár sztem itthon nem lehet hozzájutni.
(#) Norberto válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
De hát ha gabor128 azt mondta, hogy van olyan, mert látott, akkor mért ne lenne?
(#) (Felhasználó 3082) hozzászólása Ápr 7, 2007 /
 
sziasztok
tudnátok segíteni nekem egy oyan dologban szeretnék építeni egy olyan mp3 lejátszót ami pl mint a legelső részeb van, csak nekem enyi lenne a problémám h én egy még működő cd-olvasót szeretnék rákötni vagy ha létezne megoldás akkor esetleg dvd-olvasót.. ha valaki tud segíteni legyen szíves írjon THX
(#) nemka válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 8, 2007 /
 
Hali gabor128!

Rossz hírem van: a négyzet alakú is smd, tqfp-nek hívják és foglalat nélkül kell ültetni.
Amire Te gondolsz, az a plcc (igazából ez is smd, de foglalatba is rakható). Ilyen tokozással nem gyártják sem a vlsi, sem az st chipeket.

De az so28-cal egész jól el lehet boldogulni. Persze nem lesz szép, de működik.

Üdv: Nemka

mp3modul.jpg
    
(#) gabor128 válasza nemka hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Igen, igazad van, az eladó is valami plcc tokozást emlegetett. Ebben a tokozás témában nem vagyok járatos (esetleg egy linket küldhettek ilyen leírásokról).

A lényeg, hogy hasonlóan nézett ki, mint a képen. Én azért szerettem volna olyat ami foglalatba rakható, mert ha kell máshoz az IC, akkor ki lehessen könnyen szedni. Nem biztos, hogy emiatt többet veszek belőle kísérletezgetni, mert darabja 5k.

Slope: ha van valami egyszerű megoldás, hogy foglalatba rakjam azt megosztanád velem?
(#) Norberto válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Hali!

A gyári átalakító (vagyis foglalat) valahogy így nézhet ki:

http://users.atw.hu/pupak/sop28.jpg

A saját célra, házilag gyártott pedig valahogy így:

http://users.atw.hu/pupak/sop28_sajat.jpg
(#) gabor128 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Köszi!

MMC foglalatot Bp környékén tudtok?
(#) Norberto válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Igen, az MSCBP-nél pont most van leárazva!
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
Akárhogy számolom ez nem 28...
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 


Ki mondta, hogy 28?

Csak mutattam egy példát, hogy ILYEN módszerrel lehet otthon is készíteni...
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
ki mondta... ki mondta... a kép fájlneve...
Következő: »»   5 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem