Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   7 / 1273
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Szia
nem jól értelmezted. nem kell az izzóval a kutyát sorbakötni hanem le kell a kutyát választani a sortápról.
Nézd a táp rajzát találsz egy L210 tekercset, a rajzon középtájt jobboldalon. Annak kiemeled az egyik lábát és a sortápra azaz oda ahol a zéner is van oda tedd az izzó egyik felét és a testre a másikat.
Ugyanis ha virit az izzo akkor jó a táp tehát a sorvégfokba kell keresni a hibát ha nem ég akkor a tápot vesszük továbbra is szemügyre
Ezután már többet tudunk itt maradok a gép előtt.
(#) lithium válasza Fery hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Hát...egy kicsit rosszul látszik a rajzon L218 az igazábol, az utána lévő ip 202 biztit vettem ki, ide forr izzót+ test ...
bekapcs..izzó mégcsak nem is parázslik...
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Akkor nagy valószinüséggel még mindig a tápban rossz valaki mivel a szekunder oldalon mindent végig mértél
és az izzó bizonyitotta, hogy a táp nem terhelhető.
Valószinüleg a kutya jó innentől igaz pepecs lesz a dolog de valószinüleg nem túl költséges.
Nézd meg azt hogy ha egy pillanatra leveszed az izzót és közben méred a sortápot lesz- valami fesz rajta ?
Addig átnézem mégegyszer a táprajzot
(#) lithium válasza Fery hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
SORRY!!! Az izzó világít, ( a nyák forgatásátol kitört a tápkábel egyik vezetéke ezért nem világított)
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Na ez már valami Hány volt a sortáp amikor világit az izzo ?
(#) lithium válasza Fery hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
135v ot mérek
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Az tökéletes most tedd a következőt
Amikor világit az izzó tedd rá a müszert hagyd rajta és valami szigetelt csipesszel zárd rövidre annak a biztinek a helyét amit kivettél a sortápból. Valószinüleg el fog aludni az izzó én meg arra lennék kiváncsi mennyire esik vissza a sortáp.
(#) lithium válasza Fery hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
55 v, gyengén izzik
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
akkor sajna szinte biztos hogy kutyát kell venned.
Nem kuvaszt, hanem sorkiménőt.
Egy dolog lehet még de valószinütlen de azért mérjél rá a sormeghajtó tranzisztorra, nem a végfok mer azt már cserélted. A sormeghajtó tranyo a Q 219 egy 2SC 2271 -es tranzisztor mérd meg ha jó akkor megdöglött a kutya.
Sőt mivel a zéner jó volt lehet, hogy nem a táp szaladt meg hanem a kutya halálában elvitte magával a sorvégtranyót.
(#) lithium válasza Fery hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Bár nem forrasztottam ki de úgytünik kutya baja a tranyónak! A kutyának viszont annál nagyobb.
Hol lehet venni ilyet jó áron ? a nedis nél néztem ott 4700ft körül van. Ha veszek akkor csak egyszerűen kicserélem, vagy az is macerás belőni?
Azért köszönök mindent. Jóval okosabb lettem tv hibakeresés ügyben!
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
A Nedis nem szolgál ki csak nagyker lett kb egy éve

HQvideo

Itt nézz körül biztos hogy kapsz.
Nem macerás belőni semmit nem kell csinálni csak betenni a helyére. El kell, hogy induljon. Egy dolgot nézz meg miután betetted a sortáp ne legyen több 140 voltnál inkább kicsit kevesebb. Van egy poti a tápban amivel lehet állitani.
Ne köszönd szivesen segitek csak szólj vissza ha elindult.
(#) lithium válasza Fery hozzászólására (») Ápr 24, 2007 /
 
Oké!
Jó éjt! :fogmosas:
(#) Thom válasza Fery hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
Hali!

Idézet:
„Nem macerás belőni semmit nem kell csinálni csak betenni a helyére.”


Azért a G2-t meg a fókuszt illendő lenne beállítani!
(#) Fery válasza Thom hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
Ja ja igazad van de majdnem éjfél volt és nagyon kókadt már a fejem. Persze azokat muszály beállitani.
(#) Thom válasza Fery hozzászólására (») Ápr 25, 2007 /
 
Látom...
Lassan már én is
Üdv!
(#) lithium hozzászólása Ápr 26, 2007 /
 
Hi!
Engem is beavatnátoK? Ugye a két potiról beszéltek a sorkimenő oldalán? G2 és fókusz(gondolom nem a tv műsorról van szó... )
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Szia
Természetesen beavatunk. Az a két poti ahogy mondod.
A g2 nem teljesen hivatalosan én úgy szoktam állitani hogy középéllásba teszem a féyerőt és addig tekerem fel amig elkezd csikosodni a kép onnantól addig vissza amig kapok egy kellemes fényerőt. Állithatod müszerrel is de a gyárak is sokszor nagyon tág határokat adnak meg feszültségre pl 550-900 volt lehet. Ezért nem szoktam vele szórakozni hanem szépen be lehet állitani a fent emlitett módon.
A fókuszt azért nem tudod te beállitani mert nem venné jó neven a müsorvezetö.
Egyébként a fokusz potit meg addig tekergesd amig éles képet kapsz.
(#) lithium válasza Fery hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Szia!

A kérdésem a köv. lenne vásárlással kapcsolatban:
A hq videonál nézdd meg léci a sorkimenőket. A tv ben 154177T jelű van, ez a hv listáján (HR 7473) csak rendelhető, de van náluk egy TR 0074 számú amire azt irják alul, hogy jó a tv 2000 mk 7 be?(s jóval olcsóbb is)
Nézdd meg léci, szerinted megvehetem ezt nyugodtan?
Előre is kössz!
(#) Fery válasza lithium hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Szia. Az originál szám alapján A HR7473 irja én azt tenném be. De.... Ha felhivod őket lehet,hogy tudják pontosan mert én innen nem jövök rá. Az is lehet,hogy ugyanazt a TV-t többféle sorkimenővel szerelték - Sokszor találkoztam ilyennel - Akkor is mindig a trafó originál számát érdemes alapul venni mert ha utólag derül ki, hogy nem jó és be lett forrasztva akkor már nem cserélik ki. Amennyivel drágább annyival biztonságosabb az originál szám után menni.
Hát ennyit tudok ez ügyben mondani, de a döntés a tied.
(#) Thom válasza lithium hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Hi!
Én is HR7473-at találtam helyette.
(#) Balázs hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy milyen okai lehetnek annak, hogy egy színes TV gyönyörűszép fekete-fehér képet mutat? (A képnormák elvileg stimmelnek.)
(#) Fery válasza Balázs hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Az egyik legáltalánosabb hiba lehet hogy elmászott a PAL dekoder frekije 4,43 mega
(#) Balázs válasza Fery hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Értem, nagyon köszönöm!
(#) Fery válasza Balázs hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Tudod mit lell vele tenni ?
(#) Balázs válasza Fery hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Innen már szerintem boldogulok, habár magát a készüléket még nem is láttam, egy barátomé. Majd ha találkozunk, belenézek, ha elakadnék írok!
(#) Balázs válasza Balázs hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Habár... lehet, hogy úgy lenne az igazi, ha lenne egy képmintagenerátorom. Nem?
(#) Fery válasza Balázs hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Na ehhez igazán nem kell, ezt megoldottam mindig egy antennajellel. Megkeresed a szinfokozatot és ott találsz egy PAL quarz-ot 4,43 vagy 8,86 a frekije. Mellette találsz egy trimmer kondit. Megjegyzed pontosan hol áll nem árt berajzolni alkoholos filccel utána addig állitod amig vissza nem jön a szine majd tovább mész amig megint elmegy aztán beállitod a kettő közé. Ha nem javul tekerd vissza ahol volt és cseréld ki a quarzot és kezd előlröl. Ha nincs trimmer kondi akkor cseréld a quarzot. Ha akkor sem jön vissza a szin akkor jöhet a müszer stb.....
Ja de először nézd meg nem vették-e le a szintelitettséget. Engem már hivott ügyfél, hogy nincs szine a TV-nek. Kimentem megnéztem fogtam a távszabályzót adtam rá egy kis szint. Erre az ügyfél azt mondta "de ciki el ne mondjam senkinek" Nem állom meg.
(#) Balázs válasza Fery hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Jaja. Én is gyanakondtam a "felhasználóra", mert hát hogy is fogalmazzak... nem egy műszaki ember. De állítólag ő hozzá nem nyúlt.

Azt tudom, hogy mit kell keresni, de nem tudtam, hogy ezt "csak így szemre" is be lehet állítani. Megpróbálkozom vele, mégegyszer köszönöm a segítséget! Ha sikerül megnéznem a gépet, akkor visszajelzek!
(#) bolcsy hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
Van egy problemam. Egy LG szines tv epp ma kifingott Reggel amint bekapcsoltam a hang normalisan ment, de kep nem volt. Hallottam meg regebben valamit hogy ez a gond LG teveknel eleg gyakori es nem valami nagy dolog azt megoldani. Nem tudjatok mi lehet a baj?
Milyen alkatresz fingott ki?
(#) Fery válasza bolcsy hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Azt hiszem a képcső fütéssel szokott gond lenni van ott egy ellenállás vagy egy bizti az szokott megszakadni.
Következő: »»   7 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem