Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   56 / 151
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Ha a 17-es lábra rakom a bementet akkor csak a fele világít egyfolytában.
(#) tiggersoft válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
A 3-16-os lábak hogyan vannak kötve? 3-asról egy ellenállás a +Ut re, 16-osról a Gnd-re, és egy a 3 és 16 közé?
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
A 3-as láb az egy ellenálláshoz megy ami egy potméterhez jut,a poti egyik lába egy tranzisztorhoz megy,a 16-ra megy egy kondi megy 2db ellenállás.
(#) tiggersoft válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
A 16-os lábat kösd egy 220-470 Ohmossal testre. A3-ast egy 22-47K-val +Ut-re. A 3-as lábat pedig 10K-val kösd össze a 16-os lábbal. Ezeken kivül semmi ne legyen erre a két lábra kötve. A bemenetet bedig egy kis elkóval válaszd le(1-10uF) és ugy adjál neki jelet.
(#) simib válasza proli007 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Köszönöm a válaszod!

Mivel kész áramkörről van szó, valószínűleg inkább kicserélem lineárisra az ic-ket. Legközelebb már úgy csinálom, ahogy te leírtad.
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Most adtam neki nagyobb tápot és jó,csak a fele működik.Folyamatosan világít és mikor kapja a jelet akkor nem felvillan hanem elalszik.Itt egy videó a jelenségről.
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Olyan ötletem támadt h nem átépíteném hanem ezekből meg más alkatrészekből építenék egy másikat,szerinted mi az egyszerűbb átépíteni ezt vagy egy másikat építeni?
(#) peti16biro válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Arra gondoltam h a saját nyáklapján csinálnám meg,de ha nem lehetséges ez akkor csinálok neki másik lapot.
(#) tiggersoft válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Szerintem meg lehet csinálni a sajátján is, de jobb ha csinálsz neki másikat. Szebb és Te csináltad.
(#) peti16biro válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Erre gondoltam!
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Ennek mekkora a mérete cm-ben?Csak h mekkora nyáklapot vegyek.Itt van olyan h 100k 1k poti,ez a z ellenállása?1N4148,1N4007 helyett 1N4001 nem jó?Ezen a képen jobb vagy bal oldalon van a bemenet?A nyáklapon van egy 74121PcT854129-es ic ezzel lehet valamit kezdeni?Még az lenne a kérdésem h ha csinálnék másikat, akkor az ic-t programozni kell vagy már egyből jó úgy ahogy megvettem?A képen van 2db kondenzátor azok hány v-osak legyenek?
(#) tiggersoft válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Igen 100Kohm és 1Kohm. A 4004 helyett jó a 4001-es is jó 50V-ig. 1N4148-ast pedig biztosan találsz az eredeti panelen is, de annyira általános, hogy szinte mindenütt fellelhető. A képen baloldalon a nyil jelzi a bemenetet és jobb oldalon tükrözve ott a "tap" felirat az a Táp. Ja a nyák KB. 13-14cmX7-8 cm. A 74121 egy monostabil amit akár időzitőhöz is lehet használni. A kondik legyenek 25 V-osak(16 is elég de biztos ami biztos).Programozni nem kell, nem is lehet.
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Összeszedem az alkatrészeket,nekilátok.És majd írok a fejleményekről.
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Kibontottam a cuccokat a nyáklapból,de csak holnap tudok venni új nyáklapot.Van ez a kép! Ezt ha kinyomtatom akkor ez már jó lesz,ezen már nem kell semmit alakítani?Csak a piros vonalakat kellene eltüntetnem?Még a holnapi dolgom lesz venni potmétert meg ellenállásokat,azután dobhatom össze!
(#) tiggersoft válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Igen jó a rajz, a piros vonalakat akár paint-tal is el tudod tüntetni aztán mérethelyesen kinyomtatni. Arrűa figyelj, hogy ez felülnézet, alkatrész oldal!
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
A piros vonalakat eltüntettem paint-tal.Ezt majd ha nyomtatom akkor tükrözni kell vagy így nyomtassam ki?Itt a nyomtatandó rajz.Remélem jó lesz.
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Arra vagyok kíváncsi h a két poti mit állít?
(#) tiggersoft válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Az egyik poti a bemeneti érzékenységet a másik pedig a két végpont közti osztás nagyságát. Nem kell tükrözni igy jó.
(#) Moderátor hozzászólása peti16biro hozzászólására (») Okt 4, 2010
 
Légy szíves, az MSN szlenget ("hogy" helyett "h") mellőzni!
Ha egy kép már fel van töltve, akkor azt pedig légy szíves linkelni, nem újra felölteni!

Köszönöm.
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Heló!
Ez hány v-ról üzemel?
(#) tiggersoft válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
10-18Vig müködik. Én a 12V-ot ajánlom.
(#) simib válasza simib hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Vettem ma 3914-es ic-ket. Sajnos a "hiba" ugyanúgy fennál mint azelőtt a 3916-osokkal. Közben megfigyeltem, hogy a felső ic-nél nem teljesen villannak fel a ledek, hanem halványan és közben meg lehet figyelni hogy kicsivel világosabban kúsznak fel közben egyenletesen a ledek. Remélem érthető amit leírtam , tehát megy sorba a csík, de amikor a 11. led is kezd felvillanni, akkor az onnantól sorban lévő ledek mindegyike felvillan halványan.

Milyen hibára utalhat ez?

A mód választó láb Vcc-n van.
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Ha megépítem akkor hogy fog működni?Világít és mikor jelet kap akkor elalszanak a ledek,vagy nem világítanak a ledek és jön a jel akkor felvillannak,csak azért mert, mikor még az eredeti lapon volt az egész cucc akkor folyamatosan világítottak és csak amikor jelet kapott akkor elaludtak a ledek.Tehát villogni fog vagy elaludni?
(#) tiggersoft válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Villogni fog. A fordulatszámmérő felépitéséből adódik, hogy úgy müködött.
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
A másik ic.ből milyen időzítőt lehet csinálni?
(#) simib válasza simib hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Megvan a problémám oka!
Olvastam az ic adatlapjában, hogy érzékeny az alacsony feszültségre és áramra. Valóban! Egy kisebb táppal próbáltam eddig, de rátettem egy bika tápra illetve nagyobb feszt is kapott a stab ic és láss csodát!
Mostmár gyönyörű szépen fut végig a fény, határozott vonalban.
Aki ilyet készül csinálni, ne essen ebbe a hibába mint én.
(#) tiggersoft válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Itt egy egyszerü kapcsolás képlettel
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
Időzítőn kívül mit lehet még csinálni belőle?
(#) peti16biro válasza tiggersoft hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Heló!
Csütörtökig hagynom kell a nyák készítést mert a boltban nem volt nyers nyáklap,de a többi cucc már megvan hozzá.Úgy a ház körül hol lehet leghamarabb ilyen ic-t szerezni?Miből lehetne kibontani?Vagy esetleg vlamilyen más ic nem-e jó helyette?
(#) tiggersoft válasza peti16biro hozzászólására (») Okt 5, 2010 /
 
Melyik IűC helyett? Az UAA180-at már nem gyártják és a helyette haznált A277D-röl sem hallottam pár éve... Amit mostanában használnak a legtöbben az az LM3914-vagy 15.
Következő: »»   56 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem